Dog.bg Форуми : Командите "Изплюй!" и "Тихо!"

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Командите "Изплюй!" и "Тихо!" Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   moite.prichini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 10-December 12
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 March 2014 - 05:18 PM

Здравейте на всички! Не мернах никъде тази тема, но е възможно да я има и да не съм видяла добре. Ако е така, нека тази бъде изтрита, за да не се повтаря.
Имам женско ши-тцу на почти 3 годинки, научих я сама на много команди от рода на "Стой!"„ "Ела!"„ "Седни!"„ "Легни!"„ "Пълзи!"„ "Дай лапа!"„ "Дай другата лапа!"„ "Дръж!" (никога за животни, само ако има някой около мен, който ме притеснява, макар че не винаги е нужно, защото тя усеща сама. Както не е нужно да я "насъсквам" и когато на вратата има човек, който не е от семейството ни). Не мога и не знам как да я науча на командите "Изплюй!" и "Тихо!". Въпреки, че не е на 5-6 месеца, съм силно убедена, че ще успее да се научи на тези команди, защото все пак е куче! Както много от вас знаят - едно куче може да бъде научено на нещо, дори да е на 10г. Много бих се радвала, ако някой от вас ми помогне/обясни как да я науча на тези две команди! Благодаря предварително! :)
User's Signature

Не всеки човек знае как да обича куче, но всяко куче знае как да обича човек!

#2 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 12 March 2014 - 05:44 PM

Здравейте, моето куче е на почти 11 години, и "Плюй" първо го решавах чисто механически - бърках в гърлото на куч и вадих изпражнения и мъртви мишки от устата му.
Споделям личния ми опит: понеже кучето ми не е апортировчик, не се интересува от игрова мотивация, преразгледах рациона му и като го корегирах той рязко спря да яде от земята. До тук добре, ооообаче съседските кучета имаха силна апортировъчна мотивация, и за това ядоха от земята включително камъни и пръчки, защото биха искали да си играят с тях, но освен гризкане не знаеха как точно.
Можете да смените нагласата на ПЛЮЙ към ДАЙ, то кучето ще се научи, разбира се, но е по-добре да не става по форумите, а с човек, който има опит, и то от вашата порода.
Ши-тцу е имала треньор Анна Апсо, обърнете се към нея, препоръчвам:http://forum.dog.bg/user/158-apso/
Успех!
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#3 Потребителят е офлайн   moite.prichini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 10-December 12
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 March 2014 - 02:40 PM

Благодаря!
User's Signature

Не всеки човек знае как да обича куче, но всяко куче знае как да обича човек!

#4 Потребителят е офлайн   violetkatana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 23-September 13

Публикувано: 22 April 2014 - 09:36 AM

Може ли да ми препоръчате треньор за йоркширски териер с проблемно поведение от София?

#5 Потребителят е офлайн   mutangi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 57
  • Регистрация: 25-January 12
  • Gender:Male

Публикувано: 13 May 2014 - 10:46 AM

Показване на мнениетоvioletkatana, в 22 April 2014 - 09:36 AM, написа:

Може ли да ми препоръчате треньор за йоркширски териер с проблемно поведение от София?

Училище "Послушен" . :ba_025:

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни