Dog.bg Форуми : Лайка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Лайка понякога и кастрацията може да бъде повод за запознанство:)

#1 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 24 March 2014 - 02:42 PM

Видях я миналата седмица,бегло.Просеше храна пред Кауфланд. Дадох и гранули,не им се зарадва особено...помислих си "слаба като съчка а капризна",няма да и е лесно...Помъчих се да я забравя.
В събота имах уговорен час за кастрация.За друго ,разгонено куче,което така и не успяхме да хванем :dh_188: Имах естествено и план "Б",обаче мал-шанс, колкото и да ги издирвах от резерва 1 и резева 2 ни следа...И като знам колко трудно намирам превоз,свободен ден и налични пари ,съчетани с лекарска готовност за кастрация :dh_188: ...абе хич не ми се искаше да приключа този ден без кастрирано куче.И докато обикалях за кой ли път,гледам Лайка си лежи в едни храсталаци.Прикачена снимка и хич и не подозира какво и мисля.Прикачена снимка Та така и излезе късмета.
Досега не смеех да кастрирам непознато (за мен) куче,без да знам къде битува и има ли кой да го наглежда.С Лайка рискувах.Затова мисля че и дължа поне тази тема,все е някакъв шанс за нея...Нищо не пречи да се надяваме и да мечтаем...пък може и да дочакаме...
Та така ,сложих и каишката,върви сносно на повод,безкрайно социална,адаптивна,търпи лекарски манипулации,не се шашка особено,с една дума идеална за осиновяване.
Тук чакаме чинно във ветеринарната клиника
Прикачена снимка Прикачена снимка

А тук е вече опериранаПрикачена снимка,Прикачена снимка
Всичко мина добре,не беше бременна или разгонена,но скоро е предстояло да се разгони,тъкмо навреме се случиха нещата.
Кучанка е младичка,на около 1.5-2 години най-много.Имаше папилома в едното ухо,махнахме я.
Изкара нощта в гаража(нелегално),доста беше повръщала( кокали :zz_020: )После на другия ден ,вече в пълна кондиция я пуснах,не пожела да хапне нищо :dh_188:
Не знам защо,ама все я мисля,та днес през обедната почивка "подпалих моторетката" да я търся и за моя радост успях да я намеря.
Жива и здрава,даже и апетит имаше.Носех пастетче,едно кюфте,купих и два кремвирша,омете всичко за нула време, накрая сложих и гранулки, и тях не отказа.Олекна ми.Сега предстои да се охраним,да стане красива и някой да я забележи.
Не живее на добро място ,обаче ,та ще имаме нужда от много късмет...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Layla89 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 104
  • Регистрация: 05-February 14
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 25 March 2014 - 12:54 PM

Много е красива с тези черти изглежда сякъш Хъски е замеснео в "родословието " :ae_085: и дано да се намерят хора за нея :dog: :wub:
User's Signature

I must not fear...Fear is the mind-killer... Fear is the little-death that brings total obliteration...
I will face my fear... I will permit it to pass over me and through me... And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path...Where the fear has gone there will be nothing...Only I will remain.


Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   lingo diesel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-October 13

Публикувано: 25 March 2014 - 02:11 PM

То си пише че е Лайка :mg_062: :ab_041:

#4 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 25 March 2014 - 02:44 PM

Когато я видях първо я оприличих на кръстоска между хъски и хрътка(заради слабата фигура).В момента тежи 17 кг,надявам се да имам възможност да я поохраня и тогава ще стане наистина красива.
За съжаление вчера след работа не я намерих :dh_188: Днес пак ще я издирвам,нося си в чантата храна специално за нея.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Layla89 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 104
  • Регистрация: 05-February 14
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 25 March 2014 - 02:49 PM

Хубаво би било някой ако има възможност да я прибере... жалко ,че аз няма как няистина е толкова красива...даже прекалено за да се мота по улиците.. :wub:
User's Signature

I must not fear...Fear is the mind-killer... Fear is the little-death that brings total obliteration...
I will face my fear... I will permit it to pass over me and through me... And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path...Where the fear has gone there will be nothing...Only I will remain.


Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   lingo diesel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 06-October 13

Публикувано: 26 March 2014 - 08:43 AM

Най-много некой ловец да я е прибрал,което не си е много работа.А другите кучета улични ли са :ud_009: -гонче ,барак и лайка на улицата ,на едно място ..

#7 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 26 March 2014 - 08:44 AM

Поздрави от Лайка.Успях да я намеря и нахраня.За което ме ругаха(много).Очевидно никак не е желана,още повече че е 5-то куче на това място :dh_188:
Лайка се чувства много добре,много е игрива,има апетит и раната от кастрацията е спокойна.Дори ми изглежда че вече не е толкова слаба,макар че има още много да се желае по този въпрос :md_064: Това ни е най-малкия проблем сега.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 01 April 2014 - 01:19 PM

Поздрави от Лайка.Всичко е наред при нас,"дебелеем " усилено :md_064: Ето снимков материал за доказателство :mg_062:
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Беше ме поизплашила,изчезна и два дена не можах да я намеря,голямо дирене ударих през уикенда.Е,намерих я,макар че маймуната реши да ме затрудни максимално ,като се засели на на-отдалеченото възможно място.Повече ме притеснява ,че никое куче не се задържа дълго там(пред Кауфланд),макар че винаги има по някое да следи кой яде кебапчета...какво ли се случва с тях,обаче :dh_188:
Засега удържаме фронта,ходя всеки ден,храня я усилено и Лайка предимно спи из тревата,надявам се да не подразни никой докато и излезе късмета :dh_188:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 10 April 2014 - 03:27 PM

Вече трети ден не мога да я намеря :dh_188:
Притеснена съм,дано да е жива и здрава,уикенда ще я търся сериозно.Имаше възможност да бъде прибрана ( при Галягогс :rc_036: ) но така и не успях да намеря превоз :dh_188:
Дано не са я ликвидирали,беше на място където непрекъснато минават стотици хора,а нетърпимостта към бездомниците при нас расте :dh_188:

http://www.struma.co...d_52641/#415410
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 April 2014 - 11:11 AM

Чери, няма ли я? :dh_188: :dh_188: :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 15 April 2014 - 12:34 PM

Появи се :ae_085: Само са и откраднали каишката:)
Всеки ден ходя през обедната почивка,засега си стои неотлъчно там,държа я в режим добре нахранена ,та предимно спи,не проси храна.
Продължаваме да търсим превоз до Галя.
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 April 2014 - 01:28 PM

Оооо, страхотно, че се е появила!
Сега по празниците може би ще има пътуващи все пак из района. Дано някой да може да помогне!!!

Стискаме палци и ще чакаме вести. :ba_025:
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 15 April 2014 - 04:22 PM

Дано да успея да ви зарадвам скоро с добри новини,благодаря че я мислите :rc_036:

ей я как яде,туко-що съм я събудила от обедната дрямка ,даже не благоволява да става:)
Прикачена снимка


PS:Обаче е загладила косъма :md_064: Преди като лежеше и отдалеч изглеждаше все едно е разделена на две купчинки,толкова и беше хлътнало коремчето.Сега вече е "цялостна",не ми изкарва акъла като я видя спяща,че преди като спеше изглеждаше като да не е жива :dh_188:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 25 April 2014 - 01:02 PM

Цяла седмица ,точно преди празниците Лайка изчезна,може би заради дъжда.Оттогава ни вест,ни кост от нея,всеки ден ходя да я издирвам напразно.И днес ми сигнализираха,че отново се е появила на обичайното си място.Мога да намеря превоз за утре(само до София обаче)
Дали случайно някой не планира да ходи при Галядогс и би могъл да я вземе?

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 28 April 2014 - 07:52 AM

Лайка вече е на сигурно при Галядогс :rc_036: Много съм щастлива и благодарна за тази възможност :af_089: :af_089: :af_089:
След цяла седмица отсъствие,когато вече почти я бях отписала,красавицата се появи,при това през това време явно някой я е хранил някъде, и вече съвсем не е кльощава.Разбрах и и историята- появила се е с друга група кучета,очевидно докарани организирано отнякъде,"внос" от съседни общини май. И 100% е била домашна- върви перфектно на повод,няма никакви притеснения от хора,вет.клиники,градски шум и т.н.Сега остава да и се търси истински дом,но първо да и "стегнем куфарчето"- предстоят обезпаразитявания, ваксина,чип,тестове(стискайте палци да е здрава).
Ограмни благодарности на моята приятелка Катя :rc_036: ,която шофира след нощна смяна и след като я откара вместо да почине пак отиде на работа :rc_036: Ограмни благодарности и на Галя :rc_036: ,благодарение на която вместо всеки ден да треперя жива ли е,вече ще знам- на сигурно място е и е добре :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 April 2014 - 05:50 PM

Браво! Стискаме силно палци за красавицата :wub:
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 22 May 2014 - 03:13 PM

Лайка е добре.Галя казва че вече е дебела :xc_049: Много е щастлива там.Разбира се чудесно с другите кучета.
Има си "армаган" от кърлежите- ерлихиоза,дано по-бързо да успее да се оттърве от нея и да има късмет да я местим в хубавия край.
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 23 May 2014 - 08:28 AM

Показване на мнениетоЧери1., в 22 May 2014 - 03:13 PM, написа:


Има си "армаган" от кърлежите- ерлихиоза,,,

Опс :xg_131: тук се обърках :cc_012: С "армаган " е Ружа (а и Ливи)....За Лайка още не се знае,стискам палци за отрицателен тест :zz_226:
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 26 May 2014 - 02:05 PM

Лайка така се е разхубавила,като кукла е станала :wub: .Едвам я познах :ud_009:
Галя :rc_036:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Layla89 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 104
  • Регистрация: 05-February 14
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 26 May 2014 - 08:07 PM

Малеее прекрасна е :ba_025: Искам я :dog: :wub:
User's Signature

I must not fear...Fear is the mind-killer... Fear is the little-death that brings total obliteration...
I will face my fear... I will permit it to pass over me and through me... And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path...Where the fear has gone there will be nothing...Only I will remain.


Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни