Dog.bg Форуми : Изпит за куче в градски условия

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изпит за куче в градски условия

Анкета: Изпит за куче в градски условия (12 гласували потребители)

Ще се включите ли в изпит за куче в градски условия?

  1. Да (9 гласове [75.00%] - Виж)

    Процент от гласовете: 75.00%

  2. Не (1 гласове [8.33%] - Виж)

    Процент от гласовете: 8.33%

  3. Моето куче не хапе :D (2 гласове [16.67%] - Виж)

    Процент от гласовете: 16.67%

Гласуване Гостите не могат да гласуват

#41 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 15 April 2014 - 02:17 PM

Показване на мнениетоveazel, в 15 April 2014 - 11:52 AM, написа:

1. Господин Орлин Миланов не трябва да се обижда, защото нямам такива намерения и също писках културно портфолио, защото в интернет излиза, че има само развъдник за ротвайлери и е участвал в събрания на БРФК. Не намерих изпити BH, на които е бил съдия и са били към БРФК или FCI

2. Искаме хората да се забавляват на градската част от BH изпита. След време не пречи и всички дисциплини от изпита да се организират, но смята, че масата от хора искат да започнат от малкото към голямото.


Господин Орлин Миланов не се обижда, просто не получава отговор на въпросите си. А те бяха:

1. КОИ сте тези ВИЕ дето очаквате нещо от мен (клуб ли сте, група по интереси ли сте или просто някакви пишещи из нета )?
2. На КОГО трябва да представя "портфолио" (на клуб ли, на група по интереси или просто на лицето ВЕАЗЕЛ от дог.бг)?

И щото съм човек, великодушен, разговорлив,най-страхотен, че и диалогичен, ще споделя накратко и незнайно за кого:

Отглеждам кучета от 1980 год. Член съм на НКР от 1992 год. Заемал съм почти всички постове в УС на клуба , вкл. и Отговорник по спорта. С изучаване на кучешкото поведение и дресура се занимавам също оттогава. Бил съм член на Клуб за спорт с кучета "ПИОНЕР" (първият такъв в България), а към днешна дата съм почетен член на Клуб за спорт с кучета "СИРИУС".

Подготвил съм над 20 мои кучета за изпит BH. Провел съм десетки изпити BH и Изпити за развъдна годност по правилата на НК Ротвайлер. Инициатор съм и лично проведох първия в България изпит BH. Посещавал съм и съм организирал не един семинар по темата дресура у нас и в чужбина. В момента участвам в организирането и преговорите около поредния такъв с един от световните асове в областта на спортната дресура. От години се занимавам с провеждане на курсове и дресура на подбрани от мен хора. Изкарвам си парите в БНБ.

Имам претенции изтънко и издалеч да познавам хитрите пламъчета в погледа на кучето. А това не става само с четене на правилници и писане на портфолиа. Качена снимка

п.с. Ако все пак няколко плахи човека решат и се осмелят, нека изберат едно ОФИЦИАЛНО лице за контакт, с което да изработим един КАНЕ КОРСО БГ вариант на изпит, на който да се явят няколко по-неплахи човека.

Качена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#42 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 15 April 2014 - 02:24 PM

Благодаря за отговора. Казвам се Марин Панеков и съм член на Клуб Кане Корсо България. Интересува ме какви съдии има, които могат да проведат изпита за да предложа идеята си на клуба. За съжаление не съм уверен, че сте човек, който може да ни свърши работа, тъй като не получих конкретен отговор дали БРФК или FCI могат да ви препоръчат като съдия за изпит на BH. Този изпит, който ще организирате със съдействието на БРКФ и FCI ли ще става или ще е само за клуба и другаде няма да важи? Всичко останало като 'подготвил съм над 20 кучета за изпит BH' е като 'излекувал съм хиляди колена' - къде са резултатите, постиженията, препоръките, признанието? Как да защитя идеята си с Вас като съдия?

#43 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 15 April 2014 - 03:10 PM

Показване на мнениетоveazel, в 15 April 2014 - 02:24 PM, написа:

Благодаря за отговора. Казвам се Марин Панеков и съм член на Клуб Кане Корсо България. Интересува ме какви съдии има, които могат да проведат изпита за да предложа идеята си на клуба. За съжаление не съм уверен, че сте човек, който може да ни свърши работа, тъй като не получих конкретен отговор дали БРФК или FCI могат да ви препоръчат като съдия за изпит на BH. Този изпит, който ще организирате със съдействието на БРКФ и FCI ли ще става или ще е само за клуба и другаде няма да важи? Всичко останало като 'подготвил съм над 20 кучета за изпит BH' е като 'излекувал съм хиляди колена' - къде са резултатите, постиженията, препоръките, признанието? Как да защитя идеята си с Вас като съдия?


Не, аз благодаря, Г-н Марин Панеков.

Явно наистина си само един член на Клуб Кане Корсо България. Ако не беше само един член, щеше да знаеш дори, че съм един от хората, участвали дискретно в изработването на устава и правилата на клуба ви. Вече знам със сигурност, че не си ти този, с който трябва да обсъждам толкова сериозни неща.

Явно сгреших, че се заобяснявах на човек, който търси препоръки и признание от БРФК ... на грешното място търсиш, млади човече. Там търси хора, които са си платили за заветния кетап ... и ако в КОКА-КОЛА (инфо google.bg) нещата стават с дипломки и грамоти, знай, че в кучкарлъка признание се печели с много знание, години време и доста пот на чело. Впрочем, същото важи и за трупането на зависчий и омразници. Документи с печати също мога да намеря, само дето това ще ме направи като тези по-горе ... купувач.

Явно те надцених сериозно, допускайки, че всичките неща, които изписах за себе си, ще могат да дадат ясен отговор на обърканите ти въпроси.

Явно, а и за радост съм уверен, че не си ти човекът, на когото конкретно трябва да подам ръка.



п.п. Ако от ръководството на Клуб Кане Корсо България има хора, разбиращи какво говоря, нека се свържат с мен. С удоволствие ще помогна с каквото мога.
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#44 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 15 April 2014 - 03:37 PM

Брех, ти си бил много велик, даже устава си изготвял дискретно. Заради прости членове като мен съществуват клубове като вашите. Още при първото ти предложение разпитах за теб сред киноложките среди и липсваха позитивни отзиви.

Темата тръгна от една обикновена идея и мина през развъдчици, професионални треньори с дългогодишен опит в общуването с животни. Ако наистина обикновена група хора не могат да организират изпит е жалка картинката. Не обърквай повече хората така като се биеш по гърдите.

По логиката ти, че един професионалист не се определя от постиженията, а от времето, което е прекарал да се поти, аз съм професионалист в много неща, може би колкото теб в обучението на кучета.

Поздрави,

Марин

#45 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 15 April 2014 - 04:22 PM

Хубаво го е рекъл народът, млади момко: "Ти му пикаеш на главата, то си мисли, че дъжд го вали" Качена снимка

Впрочем, оставам с уважение и любов към вашата порода, както и с предложението си към ръководството на Клуба ви за направата на нещо градивно.

Нито ще ми е за първи, нито за последн път.

Благодарение на купувачите на титли, кетапи и признание, кинология в България не остана, дайте поне да работим с кучетата си!
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#46 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 16 April 2014 - 12:41 AM

Показване на мнениетоveazel, в 15 April 2014 - 01:24 PM, написа:

Благодаря за отговора. Казвам се Марин Панеков и съм член на Клуб Кане Корсо България. Интересува ме какви съдии има, които могат да проведат изпита за да предложа идеята си на клуба. За съжаление не съм уверен, че сте човек, който може да ни свърши работа, тъй като не получих конкретен отговор дали БРФК или FCI могат да ви препоръчат като съдия за изпит на BH. Този изпит, който ще организирате със съдействието на БРКФ и FCI ли ще става или ще е само за клуба и другаде няма да важи? Всичко останало като 'подготвил съм над 20 кучета за изпит BH' е като 'излекувал съм хиляди колена' - къде са резултатите, постиженията, препоръките, признанието? Как да защитя идеята си с Вас като съдия?

Хем да е весел и лек,хем да е под егидата на някой,хем да е само еди коя си част,хем да важи някъде,хем да го препоръчат....
Трудно си го замислил. След като смяташ,че Орлин Миланов не е човека който търсиш,въпроса ти не е ли редно да го отнесеш към инстанциите от които очакваш препоръки? И друго- след като правомерно или не КККБ не фигурира като член на БРФК на този етап как очакваш БРФК да съдейства за организирането му?
Едно последно уточнение ,защото хвърляш камъни в мойта градина. Върни се на първа страница и виж кога се включих и дали аз намесих развъдчици,развъждане,тестове за характер....
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#47 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 16 April 2014 - 08:29 AM

@Деси,

И ти спомогна да се намесят, не си криви душата. Дискусията дали КККБ е член на БРФК или не е е за друго място. Това, че съм член на клуба е само в бонус, идеите идват от хората, а клубовете са там да спомагат колкото могат. Човекът си предложи услугите, поисках референции от предишни работодатели, не беше назначен на работното място и дискусията приключи.

Аз плащам за музиката, ще определям всяка една нота как ще се криви. Тук гледам какво е желанието на хората, но за момента видях отново, че форумът е изгубил смисъла си - има според проучването САМО 6ма желаещи да се включат в такъв изпит.

Поздрави,

Марин

#48 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 16 April 2014 - 09:26 AM

Показване на мнениетоdesi79, в 16 April 2014 - 12:41 AM, написа:

Показване на мнениетоveazel, в 15 April 2014 - 01:24 PM, написа:

Казвам се Марин Панеков.

... след като правомерно или не КККБ не фигурира като член на БРФК на този етап как очакваш БРФК да съдейства за организирането му?


Интересна и много важна подробност, която не знаех.

Като съдия към НКР, респ. БРФК, респ. FCI, нямам работа да участвам в мероприятия на организации у нас, които не членуват в последните две. Отделен въпрос е, че нямат право да организират провеждането на легитимен изпит. Това, което могат да направят е да си организират мероприятие тип седянка, с техни си правила и със съдия, чиито решения няма да имат никаква ОФИЦИАЛНА стойност, не, че това е най-важното понякога.

Пожелавам успех на по-разумната част от клуб Кане Корсо.

Забавен младеж и работодател е Марин Панеков Качена снимка
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#49 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 April 2014 - 09:45 AM

Цитат

Забавен младеж и работодател е Марин Панеков Качена снимка


Особено второто :ab_041:
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#50 Потребителят е офлайн   Димитър Русев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 10-July 13
  • Gender:Male

Публикувано: 17 April 2014 - 09:54 AM

Показване на мнениетоKOKO_ko, в 16 April 2014 - 09:26 AM, написа:

Показване на мнениетоdesi79, в 16 April 2014 - 12:41 AM, написа:

Показване на мнениетоveazel, в 15 April 2014 - 01:24 PM, написа:

Казвам се Марин Панеков.

... след като правомерно или не КККБ не фигурира като член на БРФК на този етап как очакваш БРФК да съдейства за организирането му?


Интересна и много важна подробност, която не знаех.

Като съдия към НКР, респ. БРФК, респ. FCI, нямам работа да участвам в мероприятия на организации у нас, които не членуват в последните две. Отделен въпрос е, че нямат право да организират провеждането на легитимен изпит. Това, което могат да направят е да си организират мероприятие тип седянка, с техни си правила и със съдия, чиито решения няма да имат никаква ОФИЦИАЛНА стойност, не, че това е най-важното понякога.

Пожелавам успех на по-разумната част от клуб Кане Корсо.

Забавен младеж и работодател е Марин Панеков Качена снимка


Марине, ти си амтьор, защо се противопоставяш на такива хора .
- " ...... Ако не беше само един член, щеше да знаеш дори, че съм един от хората, участвали дискретно в изработването на устава и правилата на клуба ви." - леле колко е дискретен ,а как му се иска да изкрещи,колко е бил важен и е участвал в създаване на Устав ,копие на почти всички останали безсмислени Уставчета на клубчета в БРФК( и в коя ли част от него се е включил??????), които са просто проформа в приема в БРФК им след удобрението на....
- "... след като правомерно или не КККБ не фигурира като член на БРФК на този етап как очакваш БРФК да съдейства за организирането му?" и в отговор на това "....Като съдия към НКР, респ. БРФК, респ. FCI, нямам работа да участвам в мероприятия на организации у нас, които не членуват в последните две....", но пък сам си противоречи ".... сгреших, че се заобяснявах на човек, който търси препоръки и признание от БРФК ... на грешното място търсиш, млади човече. Там търси хора, които са си платили за заветния кетап ..."
- "...Подготвил съм над 20 мои кучета за изпит BH....", но никъде не се говори колко са го издържали и с какъв актив от точки
- "....Провел съм десетки изпити BH........и лично проведох първия в България изпит BH ...." , а как се се е случило това РЕСПЕКТИВНО ,като същият не е съдия по работа( не присъства в списъка на БРФК и FCI ). Но има шанс " ...Документи с печати също мога да намеря..." , то нали сам твърди "..хора, които са си платили за заветния кетап..."
- "...и съм организирал не един семинар по темата дресура у нас и в чужбина.." само не ми стана ясно като лектор или гид на лектора , или водеш на семинар "... мероприятие тип седянка,..."
Аз като чета и бегло познавам тази цветуща личност си мисля ,че е вкарал и НЕОНОВОТО осветление в България.
Като пък и чета тази негова мисъл ,чак сега стигам до извода защо е дотук кинологията в БГ. "... Членувам в БРФК и се гордея с многото неща, които дадох на организацията през тези 20 години."
Тоя няма кой да го бутне!!!!!

#51 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 04 May 2014 - 07:16 PM

Ето още едно работно качество на Кане Корсо, което е много полезно за разходки на хора.

Качена снимка

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни