Dog.bg Форуми : Изпит за куче в градски условия

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изпит за куче в градски условия

Анкета: Изпит за куче в градски условия (12 гласували потребители)

Ще се включите ли в изпит за куче в градски условия?

  1. Да (9 гласове [75.00%] - Виж)

    Процент от гласовете: 75.00%

  2. Не (1 гласове [8.33%] - Виж)

    Процент от гласовете: 8.33%

  3. Моето куче не хапе :D (2 гласове [16.67%] - Виж)

    Процент от гласовете: 16.67%

Гласуване Гостите не могат да гласуват

#1 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 31 March 2014 - 01:18 PM

Здравейте,

Вижте брадърите от Америка какви тестове имат за кучета, които живеят в градски условия:



Дали ще намерим 10 човека да организираме нещо подобно за нашите Кане Корсо? Така ще помогнем и за имиджа на тази порода сред масата от хора имайки предвид слабия текст на законите за домашни любимци и лошото им прилагане, както и случките с нахапани от кучета хора и животни:)

Поздрави,

Марин

#2 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 31 March 2014 - 02:16 PM

Ние се явявахме на подобен изпит под ръководството на British Kennel Club.Нарича се Good Citizen и включва доста работи-дели се на 3-бронзов,сребърен и златен.
Трябва да има повече такива неща и курсове за отговорни стопани и социализирани кучета.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 01 April 2014 - 08:23 AM

Много слаба активност във този подфорум и още по-слаба активност на собствениците на кане корсо. Май ще трябва да чакаме БРФК да организира нещо подобно... след доста време :D

#4 Потребителят е офлайн   Димитър Русев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 10-July 13
  • Gender:Male

Публикувано: 01 April 2014 - 05:24 PM

Марин , защо очакваш да се случи нещо тук :wb_052:, ти си голям оптимист, няма как да събудиш раята. Та това е място само за лаячи и ......, недай си боже да изкажеш мнение за някое куче или ....ще видиш каква потеря ще има тогава след теб, а ти си се заел да предлагаш такива значими неща. Тук да се говори за работа,за селекция и за развитие на породата в България е трудно . Тук не е място за ,където ще намериш съмишленици за подобно изпитание,тук се говори за кучовци-мучовци . Много собственици на КАНЕ КОРСО няма и да си помислят да минат този тест , защото техните любимци трудно ще го издържат и те го знаят това. Трудно ще го издържат и кучета на много родни Развъдици(в това число и на псевдо-размножители). Ти сигурно си видял, особено във втората полувина на теста ,че има елементи говорещи не само за водимостта му в градска среда , но и за характера на кучето , които качества на характера ако липстват , кучетата от породата КАНЕ КОРСО ИТАЛИАНО се превръщат в посредствен представител на породата, независимо от екстериорните му данни. НЕ Е ВАЖНО КУЧЕТО ДА ЛАЕ В КЛЕТКАТА ИЛИ НА СИНДЖИРА КАТО ОБЕЗУМЯЛО, това не говори нищо за неговият характер, ДРУГИ са условията за преценката за това. Но това са неща ,които ние с теб навярно разбираме или най-малко са ни обърнали внимание , че са изключително важни за кучето от тази порода , важни са като една от причините определено куче да се размножава и тн.....Но какво искаме ние, какво предлагаме , да гледаме сеира на много от кучетата част от популацията на Кане Корсо Италиано в България. Това няма да се случи , както и мисля,че ако се организира тест за характера на кучетата от породата, като част от специализираното изложение под егидата на Кане Корсо Клуб България тази година много малко кучета ще се представят, много малко стопани ще искат да видят представянето на любимците си, да изпаднат в срамна ситуация да имат КУЧЕТО НА МАФИЯТА, ДА СА ИНВЕСТИРАЛИ ДОСТА ПАРИ, ДРУГИ ПО-МАЛКО , И ТО ДА ВИДИШ КУЧЕТО МУ ДА ПОДВИЕ ОПАШКА, ДА СЕ СТРЕСНЕ ИЛИ ПОБЕГНЕ :). Друг е въпроса ,че един уважаващ себе си Развъдик трябва да подложи кучетата си на този тест , да получи сертификат за това (както се случва в родината на породата Италия), че кучето поне носи част от качествата-Характер на Кане Корсо Италиано. Всичко друго е в сферата на прекрасните приказни текстове на български и чужд език, които успешно се тиражират в български сайтове и чужбина. Само че това са хиперблизирани глупости поне за мен . Ако има нещо ,с което Кане Корсо Италиано впечатлява ,това е неговият внушител спортен вид, лекота на движенията и стабилност на харктера - липса на излишна агресия (да не се бърка агресията с доминантността) ,но не и НЕУВЕРЕНОСТ. НО ТЕЗИ КАЧЕСТВА НЕ ПРИТЕЖАВА ВСЯКО КУЧЕ,а и няма как да се получи с тази СЕЛКЦИЯ и ПОДХОД в РАЗВЪЖДАНЕТО НА Кане Корсо Италиано. Може би можеше да постигнем една добра популация в България, комбинация на добър екстериор и характер ,но уви, ИМА СИЛИ КОИТО ПРЕЧАТ НА ТОВА!!! Много сме заблудени
Ще цитирам един велик кинолог Г-н Антоан Хлебаров- " Всяка живородена мивка от независимо какви родите с родословие имат право да има родословие,както и да бъде размножавана " Как да имаме прогрес. Не може да спираме хората да въдят и това е !!!!!

Съжалявам че се отклоних малко от темата , макар отклонението ми според мен да я засяга косвено.:rc_036:Искам да благодаря на един човек ,който преди една година ни показа,че едно куче не е само екстерор, то трябва да носи и в себе си характера на породата , благодаря на г-н Балтов за това. Това промени много подхода ни в селекцията, стремим се да селектираме кучетата в развъдника GOD OF TROY с изразен характер на Кане Корсо Италиано.

#5 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 01 April 2014 - 10:33 PM

На скоро един от съдийте (развъдчик)на една специалка сподели интересни мисли именно за изискването за защитаване на CAL 1 и 2, а именно ,че почти всички кучета участващи на изпитите са обучавани предварително и че е много относително дали качествата на дадено куче са придобити или вродени.Също така спомена ,че едно обучено куче специално за тези изпити има голяма вероятност да е нож с две остриета в една реална ситуация или в ежедневието.Не се бях замисляла за това до тогава,но ми стана интересно.Какво е мнението на занимаващите се ?
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#6 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 02 April 2014 - 07:16 AM

Показване на мнениетоdesi79, в 01 April 2014 - 10:33 PM, написа:

На скоро един от съдийте (развъдчик)на една специалка сподели интересни мисли именно за изискването за защитаване на CAL 1 и 2, а именно ,че почти всички кучета участващи на изпитите са обучавани предварително и че е много относително дали качествата на дадено куче са придобити или вродени.Също така спомена ,че едно обучено куче специално за тези изпити има голяма вероятност да е нож с две остриета в една реална ситуация или в ежедневието.Не се бях замисляла за това до тогава,но ми стана интересно.Какво е мнението на занимаващите се ?


Изпитът не е просто "СЕДНИ - ЛЕГНИ". Съдията гледа именно това: кучето освен добре дресирано, да е и уравновесено и спокойно да реагира на ежедневно срещаните в града ситуации.

Лично организирах и проведох първия такъв изпит в България преди двадесетина години. Имам права да го провеждам и при желание от страна на Клуба ви, нищо не пречи да го направим.

Стига да има кучета и стопани, на които да им стиска...Качена снимка
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#7 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 02 April 2014 - 07:16 AM

Достатъчни са и пет участника Качена снимка


User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#8 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 02 April 2014 - 11:13 AM

Аз съм много за изпита, ако можеш да споделиш повече информация какви са изискванията и процедурите? Нека се фокусираме върху елементите от клипа, където няма легни/седни.

@Деси,

Видях за какво говориш на този сайт:

http://www.123hjemme...necorso/5837758

За мен подготовката за такъв изпит е комплексна - социализация на кучето, обща тренировка и работа за защита. Реално този тест е да се прецени дали не си прекалил с някой от елементите като например да си направил куче убиец :)

Би ли споделила какво имаш предвид 'подготовката за такъв изпит е нож с две остриета'? Имай предвид, че и най-добрите шампиони на спортно хапане надали ще хапят така в реална ситуация без ръкав. Също за мен куче, което е покрило такъв изпит притежава потенциала да даде поколение, годно за работа. Подразбира се, че и най-обещаващото куче, попаднало в мързеливи ръце ще стане свиня за заколение.

Поздрави,

Марин

#9 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 08 April 2014 - 01:47 PM

Дайте да направим едно демо, видях, че има проблеми с желанието. Не е трудно и целта е да се забавляваме докато покажем, че нашите кучета могат да са в хармония в градска среда.

#10 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 08 April 2014 - 09:58 PM

Обученото да защити такъв изпит куче е просто обучено...Не съм сигурна това каква гаранция дава за качествата на бъдещото поколение. Предполагам ,че и при едно улично куче може да се постигне.
Тест за характер без обучение по правдоподобно ми звучи ако търсиш някакви качества.
За ножа с две остриета ,евентуално в дадена ситуация в една семейна среда или на улицата кучето би ли могло да се поддаде на обучението да защити просто след дадено действие идентично на някое от обучението? Пак казвам ,това е чуто мнение от развъдчик ,който по задължение се явява на изпити с кучета участващи в развъдната му дейност.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#11 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 09 April 2014 - 08:23 AM

Деси, не се засягай, но и аз съм чувал много неща, особено митове и легенди. Не желая тези слухове да се превръщат в мнения, които да се отразяват негативно на идеите ми. Ако имаш желание да се включиш - включи се, ако имаш желание да споделиш клипчета с твоята работа - перфектно, но изказвания от рода на 'ако си обучаваш кучето ще имаш проблеми' са под нивото ти.

Поздрави,

Марин

#12 Потребителят е офлайн   Layla89 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 104
  • Регистрация: 05-February 14
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 09 April 2014 - 09:51 AM

На мен ми се иска моето куче да изкара такъв изпит.. а само за родословни ли ще е или и мелезчетата имат шанс? :dog: :r_181: :beer:
User's Signature

I must not fear...Fear is the mind-killer... Fear is the little-death that brings total obliteration...
I will face my fear... I will permit it to pass over me and through me... And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path...Where the fear has gone there will be nothing...Only I will remain.


Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 09 April 2014 - 11:42 AM

Едно куче не може да се отпише за работните му качества или качествата му на домашен любимец само защото няма родословие. Ако организираме по-мащабно събитие и изпита обхване не само Кане Корсо като порода ще е по-забавно всички да могат да се тестват :) Не съм съдия, но изпита е взет/не взет, първите могат да се състезават на брой точки, с които са го взели ако искат да си мерят пишките :db_046:

#14 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 09 April 2014 - 07:31 PM

Показване на мнениетоveazel, в 09 April 2014 - 07:23 AM, написа:

Деси, не се засягай, но и аз съм чувал много неща, особено митове и легенди. Не желая тези слухове да се превръщат в мнения, които да се отразяват негативно на идеите ми. Ако имаш желание да се включиш - включи се, ако имаш желание да споделиш клипчета с твоята работа - перфектно, но изказвания от рода на 'ако си обучаваш кучето ще имаш проблеми' са под нивото ти.

Поздрави,

Марин

Марине,нещо пак си се объркал.То от известно време само ти и аз си пишем тук,но сега вече ти желая успех в монолозите .
За клипчета...след почистването от уважаемият мод и любезното му необяснение за изтрита от него моя тема с клипчета.....няма смисъл.
Успех :re_037:
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#15 Потребителят е офлайн   Димитър Русев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 10-July 13
  • Gender:Male

Публикувано: 10 April 2014 - 09:04 PM

Показване на мнениетоdesi79, в 08 April 2014 - 09:58 PM, написа:

Обученото да защити такъв изпит куче е просто обучено...Не съм сигурна това каква гаранция дава за качествата на бъдещото поколение. Предполагам ,че и при едно улично куче може да се постигне.
Тест за характер без обучение по правдоподобно ми звучи ако търсиш някакви качества.
За ножа с две остриета ,евентуално в дадена ситуация в една семейна среда или на улицата кучето би ли могло да се поддаде на обучението да защити просто след дадено действие идентично на някое от обучението? Пак казвам ,това е чуто мнение от развъдчик ,който по задължение се явява на изпити с кучета участващи в развъдната му дейност.


Може да не вземаме участие в темата desI79, нооооооо четем :rc_036:И в тази посока ,че ми стана интересно ,МНЕНИЕТО НА КОЙ РАЗВЪДЧИК те е впечатлило толкова , може ли да излезе от анонимността и да разберем КОЙ Е ТОЙ ? Поне на мен ми е мниго инретересно преди да се изкажа тук.

#16 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 10 April 2014 - 09:23 PM

Достатъчно добър развъдчик с много опит зад гърба си...,че да ме впечатли.
И не,не е испански развъдчик ако това те интересува .
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#17 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 11 April 2014 - 08:30 AM

Отново гледам слаборакийни изказвания, които само демотивират хорицата да направим нещо приятно и полезно.

#18 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 11 April 2014 - 08:43 AM

Марине,моля те не ми приписвай вашите войни...Ако не можете нищо да направите е защото сами сте си виновни.Бг развъдчиците не могат да се траят един друг и съответно закупилите куче държат страна .Така че въобще не ми говори за това аз колко ви преча ,видиш ли?
Споделих коментар и попитах какво мислят останалите...освен ,че не получих отговор с изключение от Коко_ко чак пък да ме обвиняваш ....като гледам толкова желаещи...пък видиш ли моите думи ги спряха.
Мод да ми изтрие коментарите,да не спъват развитието на породата в Бг.

http://elmesquitalca...rso-videos.html
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#19 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 11 April 2014 - 09:15 AM

Защо ме бъркаш с развъдчик? Темата започна нормално и ти намеси развъдници. Стегни се малко, след като си пишем само двамата няма да се излагаме.

#20 Потребителят е офлайн   Димитър Русев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 10-July 13
  • Gender:Male

Публикувано: 11 April 2014 - 09:29 AM

Показване на мнениетоdesi79, в 11 April 2014 - 08:43 AM, написа:

Марине,моля те не ми приписвай вашите войни...Ако не можете нищо да направите е защото сами сте си виновни.Бг развъдчиците не могат да се траят един друг и съответно закупилите куче държат страна .Така че въобще не ми говори за това аз колко ви преча ,видиш ли?
Споделих коментар и попитах какво мислят останалите...освен ,че не получих отговор с изключение от Коко_ко чак пък да ме обвиняваш ....като гледам толкова желаещи...пък видиш ли моите думи ги спряха.
Мод да ми изтрие коментарите,да не спъват развитието на породата в Бг.

http://elmesquitalca...rso-videos.html


Какъв драматизъм, както обикновенно.И не ме интересува какъв е развъдчика изказал мнение - испански , български , италиански или.... беше важно КОЙ е той , има ли предпоставки читателите тук да приемат думите ти като нещо ,КОЕТО СИ ЗАСЛУЖАВА да приемеш или да се замислиш. Извини ме ,че попитах :rc_036:. И да попитам тук публично да дадеш ТОЧЕН ОТГОВОР на думите ти: "моля те не ми приписвай вашите войни...Ако не можете нищо да направите е защото сами сте си виновни.Бг развъдчиците не могат да се траят един друг и съответно закупилите куче държат страна". Ти откъде вадиш тези изводи ,ЗА КАКВИ ВОЙНИ ГОВОРИШ, КАКВО НЕ МОЖЕМ ДА НАПРАВИМ г-жо АНАЛИЗ, отговори ОТГОВОРНО, без да мяташ издрискани мисли насам -натам. Ако някой е водил война , то това е войната на Сдружение КККБ срещу многото РАЗМНОЖИТЕЛИ на породата в България , те милите се пръкват ЕЖЕДНЕВНО с една единствена цел ПАРИ ,ЗАЧЕРКВАЙКИ ВСИЧКИ ДОБРИ ПРАКТИКИ В РАЗВЪЖДАНЕТО НА ПОРОДНИ КУЧЕТА , а пък да не говорим за породата КАНЕ КОРСО ИТАЛИАНО. Точно заради тази война и КККБ е в това положение,ЛИШЕН НЕПРАВОМЕРНО ДА ВОДИ ПЛЕМЕННАТА ПИЛИТИКА на породата, просто защото бръкна в гъ.. на много мераклии и те реват наляво и надясно в БРФК и публично простанство. А ЗАЩО РЕВАТ, ЗАЩОТО КККБ ИМА ПРАВИЛА И ИЗИСКАВА и то не какви ,а едни основни принципи в племенното развъждане ,които не са измислени от КККБ .А това ,че спорим по някой въпроси развъдчиците тук в България, това няма нищо общо с ВОЙНИ или там ...както ти го описваш от Испания, г-жо Анализ. И от такива като теб госпожо АНАЛИЗ , която от 3000 км знае всичко , разбрала всичко, анализирала всичко , имаща непоклатимо мнение по всеки въпрос засягаш кане корсо и най-вече в България ,лично на мен ми е втръснало. Защото навът теб мила ми БЪЛГАРКО никой не те забелязва, а и ти гледаш да не те разкрият , ти там в Испания умерено говориш ,много мислиш преди да кажеш нещо , защо много бързо може да улетиш в лайната НО там , НО тук във форума на българският Клуб КККБ може да се цепиш и да си говориш каквото ти скимне.
Защо за пореден път ми дигна кръвното г-жо Анализ???? Ами защото мразя хората дупелизци и дупедавци, чуждопоклонници на сульо и пульо, хора който не уважават успехите на сънародниците си, хора които винаги омоловажават труда на българите останали в Родината си да успеят тук и защитят начина на живот на българите и националната си ценностна система.
Би трябвало да спазя правилото- ГЛУПОСТТА СЕ УБИВА С МЪЛЧАНЕ , но не издържах да ти го кажа. ДА ЖИВЕЕ БЪЛГАРИЯ

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни