Dog.bg Форуми : Поредната захвърлена душица

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Поредната захвърлена душица

#1 Потребителят е офлайн   Miglenaa Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 31-March 14
  • Gender:Female
  • Location:Ямбол

Публикувано: 03 April 2014 - 09:38 AM

Преди няколко дни намерих тази бедна душичка свита на топка до реката. Забелязах я още сутринта, но не обърнах особено внимание - помислих, че е на някой от рибарите. Когато отново отидох вечерта, тя все още си стоеше там - свита на същото място, дори си помислих най-лошото. Моето куче отиде до нея. Започна да я души и бута с муцуна, но нямаше никаква реакция от нейна страна. След няколко минути тя най-после си надигна муцунката. Видях един от най-тъжните погледи, които някога съм виждала. Продължаваше да лежи неподвижна, помислих, че и липсва някой крайник. След няколко минути, треперейки, се опита да се изправи, но падна отново на земята. Оказа се, че е отчайващо слаба. Имаше един останал рибар и той ми каза, че някакви момчета са я изкарали от реката. Реших да си я прибера. Наложи се да я нося на ръце до вкъщи. Дадох и да хапне и след това заспа. Вече видимо започва да си възвръща силите. В началото беше много неадекватна и уплашена, но се поотпусна доста. Следва ме с интерес навсякъде из нас, въртейки опашка, но все още заляга с уплаха, когато посегна към нея. Няма видими наранявания, няма температура, само анемия (поради очевидната причина). Засега се захранва с малки порции начесто, защото е отвикнала да се храни. Приблизителна възраст около 5-6 години. За съжаление нямам възможност да я задържа. През деня съм на работа, а живея сама и няма кой да и дава да яде. Също така имам неприятен съсед, който ми създава проблеми заради моето куче, а като разбере, че имам още едно.. не ми се мисли. Ако някой я приеме в дома си няма да съжалява - това е едно от най-милите създания, което някога съм срещала. Има нужда от грижи, които за съжаление, в момента не мога да и осигуря. Ако някой има интерес, нека се свърже с мен. Кученцето се намира в Ямбол.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

"If there are no dogs in Heaven, then when I die I want to go where they went.” ― Will Rogers

#2 Потребителят е офлайн   Muka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 19-March 10
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 03 April 2014 - 03:39 PM

на последната снимка изглежда така сякаш иска да каже толкова много неща; горката. не мисля, че ще ви създава проблеми, все едно моето куче виждам. дали сте й искричка надежда :rc_036:

#3 Потребителят е офлайн   Radostin_39 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 28-March 10

Публикувано: 03 April 2014 - 07:29 PM

На врата и има следи от нашийник бита е и то много както казва Миглена при по рязко движение се свива в очакване на удар...Раждала е и то често...Много много кротка...

#4 Потребителят е офлайн   Radostin_39 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 28-March 10

Публикувано: 14 April 2014 - 08:33 AM

От вчера малката е на приемен дом в едно германско семейство...

#5 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 April 2014 - 08:57 AM

Късмет и занапред за милата душа!
Има такова мило излъчване :wub:
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Radostin_39 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 28-March 10

Публикувано: 07 June 2014 - 01:00 PM

Темичката е за тъжния раздел...Годините глад и лишения са си казали думата...сърцето на малката просто е отказало...

#7 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 08 June 2014 - 09:06 AM

Съжалявам, нямаше късмет. Да почива в мир.
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни