Dog.bg Форуми : Агресивна женска котка влезе през през прозореца на 8мия етаж . . . .какво да правя?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Агресивна женска котка влезе през през прозореца на 8мия етаж . . . .какво да правя? Помогнете

#1 Потребителят е офлайн   електросс Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 07-April 14

Публикувано: 07 April 2014 - 09:16 PM

Живея на 8-мия етаж и си оставих прозореца отворен (като съм спокоен,че няма летящи котки и кучета :D)но уви,незнаино защо една бяла тигрица (дребна на ръст)реши да се покатери от прозореца на стълбището на изолацията на терасата и да ми погостува! Проблема е там,че не позволява на никои да я доближи,почва да се защитава-съска и пуска доста бързи крошета.След като направихме няколко обиколки в апартамента,разбра че няма каде да бяга и застана под телевизора готова да се бие (стана мноооого по агресивна)не иска вода,не иска храта (купих консерва и я сложих до муцуната)нищо не мога да направя.Даите съвет!Да изчакам още няколко дена,за да почне да яде, и да и дам 1-2 преспивателлни(успокоителни)и така да я закарам на ветеринар?По принцип много обичам котките,израстнал съм с ангорска и персиска но техния инстинкт стига до това да стигнат до купичката с храна.Просто не знам как да се справя с такава агресия(по точно стрес)гледам когато мога да ходя при нея да и обръщам внимание че да свикне но не спира да ме гледа с черни очи,готова да ми се нахвърли.Помогнете!

#2 Потребителят е офлайн   netware5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 540
  • Регистрация: 19-May 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 07 April 2014 - 10:44 PM

Показване на мнениетоелектросс, в 07 April 2014 - 09:16 PM, написа:

Живея на 8-мия етаж и си оставих прозореца отворен (като съм спокоен,че няма летящи котки и кучета :D)но уви,незнаино защо една бяла тигрица (дребна на ръст)реши да се покатери от прозореца на стълбището на изолацията на терасата и да ми погостува! Проблема е там,че не позволява на никои да я доближи,почва да се защитава-съска и пуска доста бързи крошета.След като направихме няколко обиколки в апартамента,разбра че няма каде да бяга и застана под телевизора готова да се бие (стана мноооого по агресивна)не иска вода,не иска храта (купих консерва и я сложих до муцуната)нищо не мога да направя.Даите съвет!Да изчакам още няколко дена,за да почне да яде, и да и дам 1-2 преспивателлни(успокоителни)и така да я закарам на ветеринар?По принцип много обичам котките,израстнал съм с ангорска и персиска но техния инстинкт стига до това да стигнат до купичката с храна.Просто не знам как да се справя с такава агресия(по точно стрес)гледам когато мога да ходя при нея да и обръщам внимание че да свикне но не спира да ме гледа с черни очи,готова да ми се нахвърли.Помогнете!


Котката най-вероятно не е агресивна, а просто е уплашена. Оставете я да се успокои. Оставете паничка с вода - без вода не може, без храна може да изкара дълго време. Опитайте да я вкарате в котешки капан, т.е. кашон, сандък, кутия.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 April 2014 - 11:04 PM

Разпитайте комшиите дали не е тяхна и ако е - да дойдат да си я приберат

#4 Потребителят е офлайн   Bellboy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2014 - 11:20 AM

Със сигурност е домашна и е избягала.Разпитайте,наистина.Може да залепите и обява.

#5 Потребителят е офлайн   електросс Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 07-April 14

Публикувано: 14 April 2014 - 01:03 AM

Улична е но е много готино.Вече свикна с нас и даже ни се мазни като и свърши храната :ab_041: .Мисля че се здобих с нова котка.Дори си свърши работата където трябва(леген с пясък)!Ще изчакам още една седмица да видя как ще се развият нещата и ще я закарам на ветеринар.Проблем ли е,ако се кастрира на по зряла възраст?Мерси за отговорите :beer:

#6 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 14 April 2014 - 05:38 AM

Честито!!! По добър начин да се здобиеш с домашен пюбимец ,не знам

#7 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 14 April 2014 - 09:24 AM

Показване на мнениетоелектросс, в 14 April 2014 - 02:03 AM, написа:

Улична е но е много готино.Вече свикна с нас и даже ни се мазни като и свърши храната :ab_041: .Мисля че се здобих с нова котка.Дори си свърши работата където трябва(леген с пясък)!Ще изчакам още една седмица да видя как ще се развият нещата и ще я закарам на ветеринар.Проблем ли е,ако се кастрира на по зряла възраст?Мерси за отговорите :beer:

Браво! Да ви е жива и здрава и да си живеете дълго и щастливо!
Не е проблем да се кастрира в която и да е възраст. :ba_025:
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#8 Потребителят е офлайн   netware5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 540
  • Регистрация: 19-May 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 14 April 2014 - 03:01 PM

Показване на мнениетоелектросс, в 14 April 2014 - 01:03 AM, написа:

Улична е но е много готино.Вече свикна с нас и даже ни се мазни като и свърши храната :ab_041: .Мисля че се здобих с нова котка.Дори си свърши работата където трябва(леген с пясък)!Ще изчакам още една седмица да видя как ще се развият нещата и ще я закарам на ветеринар.Проблем ли е,ако се кастрира на по зряла възраст?Мерси за отговорите :beer:


Честито, обикновено така става - ТЕ ни избират, а не ние тях. Харесала те е, харесала е къщата ти и просто се е нанесла. :ab_041:Побързай с кастрацията преди да се е разгонила. Но нека първо да се почувства стопанка на къщата и да се успокои. И вместо пясък е по-добре да напълниш легена със силикагелови перли - има ги в животинските магазини.
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 15 April 2014 - 02:31 PM

Чудесна развръзка! Браво!

Ще си позволя само един съвет - обезопасете прозорците, преди да е решила, че както е влязла, така може и да излезе. Не разчитайте само на инстинкта за самосъхранение, може да я предизивка прелитаща птица, муха и др.
Едни комарници не са скъпи, но ще ви спестят много главоболия.

#10 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 15 April 2014 - 03:46 PM

Прекрасен начин да се сдобиеш с другарче!
То си е намерило само дома, ама че сладък нахал!
Хайде лесно свикване и заобичване пожелавам,всичко при вета да мине по-скоро и безболезнено
и скоро да качите снимки на котарака, който... как се казва?
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 15 April 2014 - 07:22 PM

Показване на мнениетоbuddy, в 15 April 2014 - 02:31 PM, написа:

Чудесна развръзка! Браво!

Ще си позволя само един съвет - обезопасете прозорците, преди да е решила, че както е влязла, така може и да излезе. Не разчитайте само на инстинкта за самосъхранение, може да я предизивка прелитаща птица, муха и др.
Едни комарници не са скъпи, но ще ви спестят много главоболия.


Абсолютно подкрепям това! Миналата година котарака ми (взет от улицата като малък) беше скочил през нощта от осмия етаж и го видях чак в 10 часа като станах. По ирония на съдбата се беше приземил точно на покрива на ветеринарната клиника. Цяла нощ или бог знае колко време е седял там, но котето ми не можеше да ходи. Имаше страшни натъртвания и само чудото го спаси. 3 дни давах вода и разтворени във вода гранули и се оправи. Но не там е въпроса, изхода можеше да е друг. От тогава съм с комарници и си имам едно наум :ba_025:

#12 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 04 June 2014 - 05:14 PM

Ххахаха - много забавна история и чудесна развръзка! Успех и наистина си сложете комарници, че като нищо ви дошъл още някой гост за постоянно Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни