Dog.bg Форуми : "Феноменално гадно" - Из ромчанските трагедии

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

"Феноменално гадно" - Из ромчанските трагедии Внимание! Снимките са с тежко съдържание

#1 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 13 April 2014 - 08:44 PM

Заглавието на темата дойде от репликата на доктора, в момента, в който извадихме котето от клетката. Обадиха ми се късно вечерта в петък за коте в тежко състояние. В събота сутрин организирахме транспорта и бяхме в клиниката. Предната и дясна леви лапи са оголени, виждаха се само кости. Предната лапа е и усукана наобратно и като прекъсната малко над китката. В същия участък са и пораженията върху задната лапа. Другите две лапи също са с наранявания, едната изглежда като "прорезна". Първата ни мисъл беше за кола - някак си гумите да са минали през предна и задна лява лапа или двигател на кола - но ремъкът трябва да е наранил и четирите лапи, а и липсват следи от обгаряния. Днес във Фб страницата писаха и за нови мъчения с въжета, един от местните доктори спомена, че някои от селяните си пазели доматите с примки за котките и е имал подобен случай /но на една лапа/ от такова изобретение.Едва ли ще разберем.
Била е поне 4-5 дни в това състояние - това показват ларвите, които имаше по раните.
Вчера беше извършена 5 часова операция - целта е да се спаси поне един от двата крака, защото лично аз не виждам как може да живее, без два крака от едната страна. Или какъв ще е тоя живот.
На много силни обезболяващи е - операцията и причини вероятно още по-голяма болка и такава ще е поне в следващите няколко дни. Със силна анемия е, възможно е да се наложи кръвопреливане.
За сега /възможно и от обезволяващите/ се храни сама и може би в пристъп на някакви халюцинации отново от обезболяващите, се опитва да става, за да избяга ... и пада.
Ако нещо пропускам, Елизд може би, ще ме допълни. Натоварих и без това гузната си съвест, като я помолих за съдействие, защото знам, че е единствената, която ще се отзове. И се надявам да и е на късмет, че моя хич го няма напоследък.
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

#2 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 April 2014 - 10:25 AM

Божеее, тези олигофрени от какво си пазят доматите от котките???? Да не им ги изядат ли?
Простотията няма край, няма и край тъпашкото въображение на селяндруниците, които все нещо има да пазят от някого... :zz_020:

Дано има късмет животинката и да може да се спаси едното краче от тази страна, иначе ще й е доста трудно...


П.П. Наскоро намерихме до нашата вила една кучана, която преди година и половина се появи в района, беше ужасно страхлива и на която оставяхме храна до къщата, на никого никога нищо не е правила, страх я беше дори от собствената си сянка... Та намерихме я умираща, жертва на капан за кой знае какво... с отскубнат крайник и кървяща буквално като заклана... довлачила се беше до къщата явно да търси сигурност... Умря преди да успеем да направим каквото и да било...

Просто акъла не ми го побира....
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 April 2014 - 01:00 PM

СПЕШНО: някой от вас имал ли е опит с протези за котки? До тази вечер трябва да се вземе решение за вид частична ампутация на заден крак и последващо протезиране. Търсим хора, които в България или (по-вероятно) в чужбина са имали подобен опит, за да ни помогнат с информация. Моля, пишете ми на лични. Благодарим! Качена снимка
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#4 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 April 2014 - 11:08 AM

Какво става с това коте?
User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#5 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 27 April 2014 - 11:55 AM

И ние не знаем още със сигурност . Част от задното краче беше ампутирано - част, защото евентуално може да се наложи да се мисли за протезиране там. Лошото е, че и предният крак не върви на добре. От долната страна на лапата донякъде възстанови кръвообръщение, но горната част е черна. Ветеринарят смята, че некрозата е повърхностна, тъй като там няма никаква промяна. Правят се превръзки два пъти на ден и все още чакаме.
Самата тя като общо състояние изглежда добре - вече няма такива болки, храни се, мие се, вкл. се опитва да си мие превръзката на крачето, гали се и мърка като разбере, че не посягаме в клетката, за да и сменяме превръзките.
Преди няколко дни със съдействието на Streunerhilfe направихме консултация с клиника във Франкфурт - като цяло потвърдиха мнението и действията на Ветеринарят на Шарена. Становището си завършиха със заключение, че ако се наложи ампутация и на предния крак, тя трябва да бъде евтаназирана. Това беше мнението и на нашите лекари във началото. След това обаче, ампутацията на задното краче се направи толкова ниско, именно поради този риск и евентуалната хипотеза за протеза. Аз лично не си представям котка със протеза. Но и не си представям евтаназия на коте, което се храни и мърка и се гали.
Все още се надяваме на чудо.
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка
https://www.youtube....eature=youtu.be

Благодаря на всички, които я мислят! Благодаря за насочените от Fullmoon 24 лв. от три календара за сметката в клиниката :rc_036:

#6 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 05 May 2014 - 05:37 PM

Преде три дни беше извършена поредната манипулация. Наложи се пръстите на предното краче също да бъдат ампутирани. Добрата новина е, че лъчевата кост кърви обилно и предполага възможност за покриване с гранулационна тъкан. При следващите четири кости, положението е 50 на 50. Продължавват да се правят превръзки и да чакаме. В същото време, тя, естествено все повече се депресира. Но и все още се храни много, дори прекалено добре. Обича човешкото внимание, но и трябва време, за да осъзнае, че няма да и причиним болка. В края на седмицата, ще се опитаме да я настаним в приемен дом и да видим дали ще може да бъдат правени превръзките в домашна обстановка. Вярвам, че тя ще се чувства по-добре в такава.

#7 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 10 May 2014 - 08:45 AM

От вчера , Шарена ми е на гости. Крачето и е започнало да се покрива с гранулационна тъкан, все още има места, които не са покрити. Ще си правим превръзките в къщи и ще стискаме палци домашната обстановка да и помогне. Стресната е, естествено и както се оказа - доста бърза. Намери всички възможни скривалища из стаята си и след като и ограничих достъпа до местата, където ми е трудно да я достигам, се изнесе възмутено на леглото. Много мила котка е, много се надявам да се справим.

#8 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 15 June 2014 - 10:58 PM

С Шарена продължаваме да си правим превръзки, от известно време - два пъти дневно. Преди около 2 седмици сменихме и мазилата, по препоръка на доктори от "Клиниката по изгаряния" Пирогов, които също се включиха в лечението и :rc_036: Определено има разлика. Снимки няма да показвам, че хич не са приятна гледка, но аз вече съм оптимист. Мислим за възможността за присаждане на кожа на частта от крачето, която вече е почти готова за това. До колкото разбирам подобна интервенция не е правено в Бг и ми е притеснено много, но нямаме друг вариант. Хич не е лесно и очевидно ще отнеме много повече време, от колкото си представяхме и аз и докторите, но важното е да стане.
Иначе, Шарена е най - невероятната котка, която съм срещала. Влизам при нея, слагам я на плота да легне, свива ушите и не мърда, докато не приключа с превръзките. Не ми е необходима никаква помощ по задържането и през това време. В момента, в който приключим и кажа "Браво", Шарена става, идва да се гушне и почва да мърка. Не ми се вярваше първите дни и все си мислех, че е от стрес, но явно просто котето е наистина необикновено добро.
Е, всичко си има цена - завършваме процедурите с паучове на Аплаус и имайки предвид, че са два пъти на ден, хич не ми излиза евтино :ab_041: Но, това да ни е проблема.

#9 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 25 September 2014 - 06:28 PM

Започнахме от тук - Прикачена снимка и тук - Прикачена снимка , минахме през това - Прикачена снимка , продължихме обаче и направихме първата трансплантация на цял крак на котка с ивици кожа и стигнахме до това - Прикачена снимка

А така изглежда кракът на Шарена днес - Прикачена снимка

Предстои ни поредния "експеримент" - Шарена да свикне с ортезата, тъй като прекъсването на нервите, които има в китката, няма как да се коригира - Прикачена снимка Прикачена снимка

Това вече, съвсем невъзможно ми се вижда, обаче, аз и до тук не вярвах, че може да се стигне. Така или иначе, след месеци, в които категорично отказваше да ползва скъсения заден крак, в момента, Шарена се справя прекрасно с него. Ако поредното чудо се случи и тя успее да приеме ортезата, ще има четири опорни точки, но дори и да не успеем, тя води абсолютно пълноценен и щастлив живот и в момента.

Страшно съм горда с това страхотно момиче :wub: и адски благодарна на двамата ветеринари, които се грижат за нея :rc_036:

#10 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 27 September 2014 - 03:39 PM

Толкова е хубаво, че има спасители като теб Zarq и доктори вълшебници! :rc_036:
Дано скоро Шарена има семейство!
User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#11 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 19 April 2015 - 09:14 PM

Е, Шарена не свикна с протезата. Направо я мрази. Обаче се справя прекрасно и без нея. Само дето, все още не може да намери подходящ дом. За съжаление, всичките адекватни предложения бяха от хора с повече котки, а тя определено не се чувства добре с много досадници. Прикачена снимка Прикачена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 24 August 2015 - 09:33 AM

Шарена в къщи: Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Не знам какво да кажа за финал. Мъчно ми е. Осиновителите и са страхотни, дойдоха от Дюселдорф да си я вземат лично. И тя е страхотна. И имаше огромен екип от прекрасни хора около себе си по целия път до тук - ветеринарите, приемните майки, Streunerhilfe Bg, които помагаха с нейните огромни сметки и търсиха най-добрият дом, много хора, които също помагаха който с каквото може. Благодаря на всички :rc_036: :wub:

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни