Dog.bg Форуми : Котарак с неподвижна челюст

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Котарак с неподвижна челюст нужда от храна-дарение

#1 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 April 2014 - 11:53 AM

Отново пускам само известие - бившата стопанка на Лея от тази тема:

тема

отново е намерила коте в нужда, този път котарак, с неподвижна челюст, в рани, обезводнен и слаб. Не се храни сам, тя го храни със спринцовка и кучешки пастет, купен от хранителния магазин. Води го на вет, който не й взема пари, вливат му антибиотик и система всеки ден, ветовете са убедени, че челюстта не е счупена и не могат да обяснят защо не се храни сам.
Жената търси помощ - храна дарение и най-вече пастети, защото както е написано в горната тема, тя е бедна, с две деца, не може да си позволи никакви екстра разходи. Не моли за помощ с поемане случая на котарака, а просто за пастети, за да го храни.

Моля, ако някой може и има желание да помогне на пострадалия котарак, да ми пише.
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 April 2014 - 12:55 PM

Паста Нутри Плюс върши ли и работа? Мисля, че е точно за захранване на изнемощели животни и аз съм я ползвала преди за много слаби котки докато се посъвземат. Имам цяла неотваряна. Мога да дам и няколко пауча пак за захранване на болни котки. Да ти ги оставя в ДХ-Борово?

#3 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 April 2014 - 01:05 PM

ДХ-Б. е добре, благодаря много! Нутри-то е точно от каквото има нужда, според мен.
За съжаление обаче си мисля, че даренията храна ще бъдат само временно решение. Дано не съм права...Според мен този котарак трябва да се снима и да се види, а може и от операция да има нужда...Жената обаче вярва на докторите си.

Надявам се съдбата да му е отредила още живота сега след като е бил спасен.
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 April 2014 - 12:32 PM

Огромни ама наистина огромни благодарности към БУТЦИ, с чиито дарения днес зарадвахме болния котьо и другите три подопечни котета!!
Относно котаракът - аз бях изумена, че от днес той яде сам, не толкова успешно, по-скоро засмуква храна, но има невероятен апетит, а това е страшно показателно. Може да видите на клипчетата като игнорирате останалите звуци. Определено има много воля за живот това момче и е толкова много много гальовен и благодарен. Уникално!

Другите две малки котета са на около 6-7 месеца и също веднага бяха почерпени с консверва. Много им се услади на всички, но малките не ги снимах, че всички бързахме. Явно ще се наложи да й помогна да им запише час за кастрация при 4 лапи и да съдействам. Но това на по-късен етап.

Бутци, благодаря ти от сърце, че отдели и за този мил и добър нещастник!




Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 April 2014 - 12:39 PM

Опашката на котьо - един от многото му проблеми за преодоляване.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 May 2014 - 09:08 AM

Благодаря и на Мечопух, която дари за котарака хранителни пастети!

За съжаление с хора с подобен социален статус работата е трудна. Новините, които получих днес от жената са, че котаракът е изчезнал преди 3 дни. Успял е да се възстанови и тъй като битовите условия там са не много добри, той е имал достъп до навън. Освен всичко това в жилището живее 22-годишен младеж, който не участва много в грижата за котките. Та, разходките на котарака с всеки ден се удължавали по-дълго и преди 3 дни вече напълно изчезнал.

Не стига това ами женското коте от снимките по-горе е умряло. За 1 ден. Отпаднало видимо и на другия ден починало само. Ветеринарят казал да го затопля, защото му била спаднала температурата...Това са новините и просто нямам какво да коментирам.

Причината да ми се обади момичето днес беше да помоли за още храна за останалите две котета, защото нямала никаква, "дори човешка". И заради това ги пускала навън - да си търсят храна когато у дома няма. Освен това ме помоли да съм ги пуснела за осиновяване. Едното от тях е кастрирано, момчето не е. Отказах й, защото с този достъп навън няма никакъв смисъл. Но тя ме увери, че тези двете не излизали навън. Момчето не искало да излиза навън, страхувало се и заради това било гладувало. Докато черно-бялото коте излизало и се хранело навън. Заради това тя иска поне момчето някой да вземел.

Честно казано не знам какво решение да взема. Аз знаех какви са условията и капацитета там. Ситуацията е позната на редовните "помагащи" - ситуация, в която преливаш от пусто в празно, набутваш много пари, рискови условия и никакво откачане.

Та, не знам.

Ако някой иска да помогне да се подготвят двете котета по-горе с тестове и ваксини, аз бих съдействала, но финансово нямам възможност да ги поема, защото те трябва да се поемат "от-до".

Не знам и има ли смисъл да продължавам да й нося храна дарения, защото по този начин я насърчавам. Тя не е виновна, разбира се, нито котетата, които вече живеят там. Условията й на живот и жилище са ужасни. Самата тя няма никакви средства за котките, но с всяка помощ знам, че тя разбира, че може да разчита на мен за всяко едно коте, което намери, а аз наистина не мога да й помагам непрекъснато.

Та, това е ъпдейта по тази тема за съжаление...
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 June 2014 - 09:19 AM

Котаракът се е завърнал, временно живял при съседите, но много биел техния котарак и затова сега отново е при момичето от темата. Аз й поговорих сериозно и малко назидателно и сега тя иска да помогне на котарака по адекватен начин. Предлага и да отдели от социалните си някакви средства за ваксина. Иска да го задоми, защото се бие с вече единственото й коте.

Нищо не съм й отговорила, защото не мога да се наема със случая на котарака.

Тъпо ми е, но животът е такъв.
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни