Dog.bg Форуми : куче Йорки получи белодробен оток

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

куче Йорки получи белодробен оток

#1 Потребителят е офлайн   radosi Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 18-April 14

Публикувано: 18 April 2014 - 08:04 PM

Здравейте,
преди около 20 дена ми подариха кученце което беше на 50 дена. Направиха му първа ваксина и всичко си беше наред. до 15.04 когато ставаше на 70 дена и го заведохме да му сложат втората ваксина. Почувства се зле за няколко часа след което се върна към сарият си жизнен ритъм. На нещастие вечерта реши да скочи от леглото докато бях се обърнал за малко към компютъраи само го чух че изскимтя погледнах беше на земята и скимтя така още 4-5 секунди. Качих го на леглото и след има няма 10-15 секунди уплахата му изчезна и отново почна да се закача опипах го навсякъде за да видя дали ще го заболи (дали има фрактура), но не се обади и се зарадвах че нищо му няма гушнал съм го и съм заспал .. след 2 часа се събуждам и кученцето тъкмо се беше разшавало намерих с изненада едно малко аки като барабонка на леглото - направи ми странно впечатление. Но си легнах а кучето оставих в легълцето до леглото. Цяла вечер беше неспокойно и скимуцаше. вземах го в мен спираше и го връщах обратно на земята. На другият ден продължаваше да е неспокойно но и започна да му се овлажнява под брадичката и да диша очестено. Закарах го на ветеринаря тои ми се усмихна и ме отпрати .. всичко било наред. След час отново му го закарах беше още по зле много учестено дишане и слуз капеше от брадата му. сложиха го в кислородна камера направиха му ренгени и видяха оток в белят дроб. Казаха ми че най вероятно върреки че е паднало от 40-45см е получило стрес съпроводен с този белодробен оток .. Имаше инфарктни часове но се посъвзе и кръвните му изследвания също бяха добре. върнах го вкъщи и тогава получи гърч както си спеше се събуди и се вдърви .. (Приятелката ми си изкара акъла) За щастие след като му дозира 0.5мл 40% глиукозен разтвор които бяхме приготвили за всеки слу4аи го преглътна и се оправи. за следващите 16 часа се случи още 2 пъти но забелязах че кучето се събужда и недиша. Реших че проблема не е сериозен и трябва да го дебна за да го погалвам по вратлето за да може да преглътнеи да започне да диша. Убедих и докторите в това за да не му слагаме силни опиятни вещества та то е едва 500грама.
В момента кученцето е контактно и се храни дори дишането му вече не е толкова очестено колкото преди ден. Но от снощи му се появи силно треперене от типа треперене с което се опитва да се сгрее или трепери от страх. Може би се е появило защото е спрял да действа деазепана който 2 пъти поставях в ректома му след вторият и третият гърч. Слава богу за около 30 часа вече не е получавало гърч, постоянно ми е пред очите дори и нощем.
Докато тича или се занимава с нещо треперенето го няма. Докато спи и докато се разсънва също не трепери. Личи си че треперенето му е дискомфортно незнам дали е от стреса който е изживяло (то е едва бебе) или се дължи на невралгичен проблем. Дадох му 30мг магнезий с надеждата че може да се подобри сега спи и е спокойно кутренце, моля се като се събуди да е по добре.
Проявява интерес към всичко което го заобикаля дори го водих да се види с кучето на приятелката ми което е 4 годишно мъжко Йорки. погониха се всичко беше наред но бебето ляга на плочките да се охлажда това трептене явно силно го прегрява и все гледа да се сфре някъде и да лежи на студеният под.

#2 Потребителят е офлайн   anabell Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 815
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Female
  • Location:СОФИЯ
  • Interests:YORKSHIRE TERRIER FOR EVER

Публикувано: 09 May 2014 - 06:19 PM

Боже какъв ужас изживявате как е сега малкото геройче ?
User's Signature

"QUALITY NEVER HAPPENS BY CHANSE "
MADE IN MEASURE KENNEL
facebook :Ekaterina Dineva

www.madeinmeasure.com

тел. 00 359 879 832 322

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни