Dog.bg Форуми : Персийска котка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (108 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Персийска котка

#21 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 22 May 2005 - 04:28 PM

Здравейте,
пускам това съобщение, защото темата е такава и Ви предлагам в този форум да говорим за породата персийска котка като такава, да я представим в най-добрата й светлина и да запознаем хората със стандарта, развитието на породата и др и какво е нужно да се прави, за да не се съсипва естетичния вид на любимата ни порода. Четейки обявите и следейки нивото на котките в България, започвам да се съмнявам, че на хората в тази държава им е ясно какво точно е персийската котка. Ще се радвам искрено, ако се намерят хора, които да публикуват мненията си в този форум и така да допринесат за популяризирането на "истинската" персийска котка.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#22 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 22 May 2005 - 08:42 PM

Цитат

Здравейте,
пускам това съобщение, защото темата е такава и Ви предлагам в този форум да говорим за породата персийска котка като такава, да я представим в най-добрата й светлина и да запознаем хората със стандарта, развитието на породата и др и какво е нужно да се прави, за да не се съсипва естетичния вид на любимата ни порода. Четейки обявите и следейки нивото на котките в България, започвам да се съмнявам, че на хората в тази държава им е ясно какво точно е персийската котка. Ще се радвам искрено, ако се намерят хора, които да публикуват мненията си в този форум и така да допринесат за популяризирането на "истинската" персийска котка.

A az predlagam---DA ZAPO4NE6!!!I tai kato ti pusna saob6tenieto-zapo4ni...ima o6te v na4aloto na stranitsata postaveni niakolko konkretni vaprosa(6te gi tsitiram po-kasno)-moje6 da zapo4ne6 ottam!!!6TE bade mnogo polezno i interesno za vsi4ki liubiteli na tova neveroiatno sa6testvo!!!
Zapo4ni,za6toto niama da te ostavia dalgo da sku4ae6 l) 6te te zatrupvam s vaprosi!!! l)
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#23 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 22 May 2005 - 08:43 PM

Цитат

Започвам тази тема за персийската котка , не съм специалист по породата , но се надявам да помогнем на хората, които искат такова коте да се орентират в следните неща:
стандарт на породата
от къде да си взема коте?
каксе гледа персийка , хранене и поддръжка
ветеринарни съвети - ваксини - ЗАЩО КОГА и КАК ?
наследствени заболявания - има ги често
изложби за котки " по света и у нас "

Eto gi i vaprosite...ot tebe-otgovorite!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#24 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 23 May 2005 - 05:10 PM

Радвам се, че има интерес!!!
За стандарта се ангажирам да преведа този на ЦФА, защото смятам, че тази организация е направила най-много за породата и най-добрите представители за всички времена са американски котки.
За подръжката и храненето на тези котки може да си пише много, просто трябва да се започне от някаква отправна точка и да гради. Нека формулираме тема и всеки ще изразява мнението си.
Наследствените болести и най-честите болежки на персийските котки също са необятна тема, но и за нея ще дойде ред.
Не мога да се ангажирам с наставлениа откъде да се вземе котка за разлика от кучешкия форум. Мога само да кажа, че хубавите животни се намират трудно и за тях може да се наложи да се чака дълго. Ако някой търси нещо конкретно, мога да се ангажирам да му помогна с каквото мога.

Цвети, ако формулираш някой въпрос по-конкретно, ще бъде по-лесно да се пише по дадена тема.
Нека някой започне с конкретни въпроси касаещи породата, а аз се ангажирам да пусна материал за станадарта.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#25 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 24 May 2005 - 06:51 PM

Dobre,saglasna sam,4e temata e neobiatna...no pak ti se saglasi,4e ako horata triabva da se nau4at "6to e tova persiiska kotka i ima li tia "po4va"u nas...?!"---triabva da bade6 ne samo obektiven,no i podroben!!!Otpravnata to4ka moje6 i sam da izbere6---moite vaprosi sa samo predlojeniia,za6toto az samata ne se nujdaia ot 99% ot otgovorite(vse pak persians cats sapatstvat moia jivot ot dosta godini!)---nujdata e predizvikana imenno ot neznanieto na tezi,koito nikoga ne sa imali takava kotka i ne znaiat ni6to za neia!O6te pove4e,4e tazi kotka e unikalna v mnogo otno6eniia i nai-malkoto i daljim nujnoto uvajenie! r)
I taka:
1.standart na porodata?
2.osobenosti pri otglejdaneto(napr. hranene,poddrajka na o4i,kozina i t.n.)?
3.nai-4esto sre6tani problemi i kak da badat izbegnati?
4. kak da izberem nai-dobroto kote ot kotiloto-na kakvo da obarnem vnimanie?
I edin vapros,koito li4no mene me interesuva: Kakvo misli6 za tazi operatsiia--premahvane na noktite?Bi li moglo tova da naru6i dvigatelniia balans i ravnovesie na koteto?A do drugi negativi bi li moglo da dovede?Pri predstaviane na izlojba---tova,4e koteto niama da ima nokti---ima li zna4enie? (to mai vaprosite stanaha pove4ko...)
p.s. dano vazhi6tenieto ti ot USA razvad4itsite da e samo i edinstveno vazhi6tenie,4e az na kolko gavri se nagledah imenno ot strana na niakoi ot tezi hora kam tezi jivotni...I v Europe ima mnogo dobri kotki,a i tuk ima mnogo amatiori...
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#26 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 24 May 2005 - 07:41 PM

По принцип ампутацията на първа фаланга при котките е забранено!!! На изложби не се допускат котки с подобни козметични интервенции, защото това е грубо вмешателство в анатомията на животното. Тази операция не води до нарушаване на двигателната способност на котките, но се практикува, за да се спасят мебелите на собствениците, но пък затова в сайтовете на повечето развъдници може да се види, че те имат кожени,а на кожата котките не практикуват любимото си занимание, напротив избягват директно съприкосновение с нея.
Както вече ти писах, никоя организация не приема изкуствено подобряване на екстериора на животните, в частност на персийската котка, защото тя е 100% изкуствена порода и 100% зависима от собственика си при представяне на изложба.
Относно качеството на котките в Америка можеш да ми се довериш, защото това е една от най-разпространените породи в страната и традициите в отглеждането й са най-големи, в Европа тази порода губи популярност за разлика от други, но в Америка е и ще бъде още дълго №1. Почти всички известни развъдници в Европа работят с американски котки и продължават да прибавят нови разплодни животнти от там, защото там е истината. Когато попреведа стандарта ще закача снимки на качествени екземпляри от различните цветове и ще стане ясно, че те нямат почти нищо общо с това, което тук се смята за персийска котка. Реших да повдигна темата, защото се ядосвам, когато хора, които се занимават с породата от години и много добре знаят как трябва да изглежда персийската котка неволно или умишлено заблуждават желаещите да имат такава котка, без да им казват, че котките, които им предлагат са само и единствено домашни любимци и не трябва да се използват за развъждане.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#27 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 24 May 2005 - 08:07 PM

Niama kakvo da se iadosva6 na horata---eto tuk e miastoto,kadeto da se pokaje i razkaje vsi4ko za tazi kotka....Ako iska6-smeni posledovatelnostta na otgovorite i zapo4ni s vapros N:2,3 i 4 ?!?
Tova za noktite e 4esto sre6tana praktika tuk,daje i za persiikite...az sa6to sam protiv tova "grubo vme6atelstvo",pak i moite mebeli v BG otdavna ve4e stanaha "jertva" na kote6kite nokti,osobeno na malkite ,koito imah...E,az pone imah kasmet---makar,4e moiata kotka e poluextrem,riskuvah da ia zaplodia i se sdobih s neveroiatnoto 4erno mom4e-extrem!Riskat si struva6e!
Ne tvardia,4e triabva taka da se pravi--a 4e,kogato se stigne do prodajba na takiva malki,triabva horata da znaiat kakvo si kupuvat...Az li4no moite malki sam gi podariavala sre6tu" dogovor za pravilno otglejdane" i pri eventualno naru6enie--da mi bade varnato koteto.
Za amerikanskite razvad4itsi pove4e niama da govoria,no i niama da skriia vazmu6tenieto si ot niakoi ot tiah,koito mnogo dobre sa "napipali"viarnata posoka -znaiat kakvi kotki se tarsiat v momenta i sa gotovi na vsi4ko ,za da ti prodadat takava,dori i s" plasti4na operatsiia" i poviarvai mi,izob6to ne se boiat za renometo si...
Sa6toto vaji i za niakoi BG razvad4itsi---kogato predi 11godini iskah da si kupia tokova kote ot edin izvesten BG razvad4ik(niama da spomenavam imena umi6leno!)---imenno tam "nau4ih",4e mejdu kozina i daljina na nosa ima priaka zavisimost...Estestveno,sega se smeia na tazi "informatsiia",no togava poviarvah....E,kakvo li ne pravi i ne govori 4ovek-targovets,za da si "probuta stokata"... n)
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#28 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 25 May 2005 - 12:47 AM

O6te edno vapros4e---treto po red ot obiknovenite mi majki koteta umira ot zapu6vane na piko4nite kanali...i za 3-ti pat obiasnenieto ot VET e,4e tova se e polu4ilo ot suhata hrana,koiato ne bila dobre balansirana(pri jenskite imalo po-malka veroiatnost tova da stane).
Kakvo e mnenieto ti za tova?!Triabva li da ima razlika pri hraneneto na majko i jensko kote?
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#29 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2005 - 12:12 PM

Онтосно FUS - котешки урологичен синдром има много публикации, мнения и пр. Аз смятам, че причините са 2. Първата е анатомично по-тясна уретра при някои мъжки животни и втората и по-важна и често срещана в България е неправилното хранене. Аз лично храня котките си основно със суха храна, но използвам само премиални марки - Royal canin или IAMS. Това според мен са единствените храни, на които мога да се доверя, други реномирани марки просто не се внасят тук, защото нямат интерес от нашия пазар. Освен това им давам сурово телешко месо, обезсолено сирене или пилешко, но основната храна е сухата. Хората в тази скапана държава не могат да разберат, че няма никаква разлика дали дават на котките си премиална храна или някакъв боклук, защото дажбите са различни и в крайна сметка в ценово отношение разлика няма. За съжаление не си дават сметка, че икономисват от здравето на животното си и така го измъчват бавно. Не мога да кажа от какво са получили седимента в урината твоите котета, но мога да те уверя, че сме имали случаи на FUS при котараци, които се хранят само с риба и пилешки глави, така че 100% гаранция никога няма. При женските котки сащо се образуват песъчинки и камъни, но при тях уретрата е по-широка и къса и най-често се изхвърлят с урината.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#30 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 26 May 2005 - 04:52 PM

Az sam ne po-malko iznenadana ot teb,za6toto hrania kotkite i ku4etata si samo s nai-dobroto,koeto se predlaga na BG pazara(ot suhata hrana polzvam sa6tata-Royal canin za kotetata;sega im izpra6tam po-dobra i ot tuk,vitamini sa6to)...Imenno i zatova te popitah!!!Za men niama zna4enie kakvo e jivotnoto mi--persii4e ili obiknoveno kote--6tom e v doma mi,polu4ava nai-dobroto!!Edinstvenata razlika e v tova,4e obiknovenite mi koteta izlizat i navan i jiveiat s ku4etata,a drugite sa samo "staini" i niamat kontakt s ostanalite jivotni!
Davam im izkliu4itelno mnogo tele6ko,no ot surovoto polu4avat diariia i im go predlagam samo vareno.Daje majkiiat mi persiets polu4ava i alergiia ot vaksinite... Ku4eto mi tuk sa6to polu4i takava i to edva pri poslednata,3-ta vaksina:podduha mu se mutsunata;o4ite-do takava stepen,4e se zatvoriha;izglejda6e kato obezobrazen...Nadiavam se sas sledva6tite koteta da niamam takav problem!!!Imam 4uvstvoto,4e kolkoto pove4e im "treperia",tolkova pove4e problemi imat--az sam kato paranoik:samo da kihne niakoe i...sme pri VET!!!

A na drugite vaprosi 6te otgovori6 li? Neka horata da znaiat,4e otglejdaneto na takava kotka osven udovolstvie,e svarzano i s mnogo spetsialni griji,te imat spetsifi4ni problemi,harakterni za porodata i vseki triabva da si dade iasna smetka-moje li da se spravi ili ne!Kakav e smisalat da se ma4i i jivotnoto, i 4ovekat!?!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#31 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 26 May 2005 - 08:00 PM

I edno strani4no predlojenie--neka se vkliu4at s komentari i drugi,koito imat persiiska/ki kotka/i,bez zna4enie dali sa izlojbeni ili ne...Ina4e dialogat 6te triabva da se vodi samo mejdu teb i men!
Ako iskate i druga tema-Moeto liubimo kote(interesni slu4ki ot savmestnoto sajitelstvo)?!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#32 Потребителят е офлайн   atichka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 24-September 04
  • Gender:Female
  • Location:софия

Публикувано: 26 May 2005 - 08:58 PM

можете ли да ми кажете от къде мога да намеря персиче ( не искам чисто породисто а просто с дълъг косъм ) за 100-120 лв. трябва ми спешно ! мерси предварително !
п.с. съжелявам че пускам тук но смятам че вие можете евентуално да ми помогнете ... c)

#33 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 27 May 2005 - 12:06 AM

Цитат

можете ли да ми кажете от къде мога да намеря персиче ( не искам чисто породисто а просто с дълъг косъм ) за 100-120 лв. трябва ми спешно ! мерси предварително !
п.с. съжелявам че пускам тук но смятам че вие можете евентуално да ми помогнете ... c)

Moje li da te pitam ne6to---za6to to4no persii4e???Ima i drugi porodi koteta s dalag kosam ili t.nar. poludalgokosmesti !??
Mislia,4e triabva pone malko da se motivira6-edna takava argumentatsiia-"prosto s dalag kosam"-edva li 6te uspee pred mnogo razvad4itsi i hora,koito(ako darjat na kotetata si dostata4no) biha ti prodali takova kote!!!
Eto ti za vseki slu4ai edin site: www.fokus.bg
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#34 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 28 May 2005 - 06:01 PM

Цвети може ли да те помоля да ползваш някакъв кирилизатор r) ако нямаш вграден винаги можеш да ползваш този. иначе и аз бих споделил това онова от наученото по интернет но то далеч не може да се сравнява с това което Фантик има като информация, получена при работата му с породата.

#35 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 29 May 2005 - 05:07 PM

Цитат

Цвети може ли да те помоля да ползваш някакъв кирилизатор r) ако нямаш вграден винаги можеш да ползваш този. иначе и аз бих споделил това онова от наученото по интернет но то далеч не може да се сравнява с това което Фантик има като информация, получена при работата му с породата.

6te se opitam,no klaviaturata mi ne e prigodena i edna bukva ia tarsia po 5 min.!
Ami ubedi togava Fantik da bade po-aktiven,za da stane polezen dialog!Az zadadoh ve4e niakolko vaprosa i 6te se radvam da polu4a otgovori i ot teb,i ot nego,i ot vsi4ki,koito obi4at tazi poroda!!!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#36 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 30 May 2005 - 12:10 PM

не е нужно да търсиш каквото и да е за да пишеш на кирилица. ето какво можеше да стане ако беше посеила линка който ти датох:

Цитат

6те се опитам,но клавиатурата ми не е пригодена и една буква иа тарсиа по 5 мин.!
Ами убеди тогава Фантик да баде по-активен,за да стане полезен диалог!Аз зададох ве4е ниаколко вапроса и 6те се радвам да полу4а отговори и от теб,и от него,и от вси4ки,които оби4ат тази порода!!!


става с точно две кликвания.

#37 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 30 May 2005 - 07:53 PM

Posetih linka....za6to ne mi pi6e6 na li4niia e-mail,ako iska6 da mi obiasni6?!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#38 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 31 May 2005 - 11:06 AM

Предлагам да започнем с къпането и груминга на персийските котки, защото това е една от темите, по които има много неясноти. Ако сте съгласни, пишете и започваме.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#39 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 31 May 2005 - 05:16 PM

d) давай за къпането и груминга, подробно!

#40 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 31 May 2005 - 06:17 PM

Цитат

Предлагам да започнем с къпането и груминга на персийските котки, защото това е една от темите, по които има много неясноти. Ако сте съгласни, пишете и започваме.

Na mene mi e vse edno s kakvo 6te se zapo4ne,no...ti sam kaza,4e mnogo hora ne znaiat kakvo e persian cat(standart) -az samo dopalnih s vapros za pravilniia izbor na nai-dobroto kote ot kotiloto!!!V tozi red na misli,ako se zapo4ne s kapane i kozmetika--ne stava li malko "otzad-napred"?!...
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

  • (108 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни