Dog.bg Форуми : Персийска котка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (108 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Персийска котка

#41 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 31 May 2005 - 06:42 PM

за по лесно ето как ще го направрим. аз ще и кажа какво лично аз бих гледал когато си избирам персийче и Фантик ще каже дали съм прави и дали не изпускам нещо важно. така май ще е най лесно и за него, пък и за разбиране от останалите.
1. отивам въоражен с познания за породата. не искам някое мелезче(без да имам лоши чуства към тях, говорим за истинска персийка в момента). знам например какъв цвят котка искам и ще гледам това. при малки котета е трудно да се разбера какви ще станат като порастнат, но основните неща си личат и винаги може да се разбере кое коте има най-добри данни. при солидните цветове се търси равен цвят на козината-както от главата до върха на опашката, така и от корена до върха на отделния косъм. при червените цветове това никога не е идеално, но понякога е доста слабо забележимо. хубаво е косъма да е гъст и пухкав, да няма нечистотии и нищо подсказващо за болести. недопостимо е да има единични бели косми или мустаци. това е дефект. да не изреждам за всички зветове поотделно-пак ще кажа това което казах в началото. важно е да се отиде подготвен с познания за това което знаем че търсим (отивам знаейки че търся черно коте и си го оглеждам максимално).
2. за мен много важно в персийската котка са очите-искам да са максимално големи и кръгли. фантик ми е обяснявал какво да гледам и ще си позволя да го повтора-гледа се нивото на вътрешния и външен очен ъгъл да е на една лития. много важен е цвета на очите. той е фиксиран за всеки цвут на козината като може да бъде кафяв, син или зелен в зависимост от това. какъвто и да е е важно да е максимално дълбок и наситен. това значи колкото се може по кафяв за солидните цветове, морско син за кълърпойнтите или белите котараци и тъмно зелен за сребърните и техните разновидности. цвета на очите обаче се развива с различна скорост при различните котета и ако е малко котето не е лесно да се разбере кое ще развие най-добър цвят на очите. тук фантик да каже как да се справим и как да разберем кое коте е най-обещаващо.
3. всички знаем че персийските котки са със сплескан нос (екстремални)-гледа се главата да е кръгла, носа разположен максимално високо между очите, като това не прави лицето на котето злобно, а по скоро "бебешко и миловидно". внимавайте за сълзене. при прекалено екстремалните индивиди това е нежелан белег и той трябва да се избягва. не си мислете че е задължително-не е. ушите са максимално широко и ниско разположени и малки (няма прекалено малки уши r) )
4. тялото на персийските котки е късо и масивно. при малкото коте това се забелязва в топчестост, тоест като погледнете котето трябва да ви прилича на топка косми-буквално. крайниците са къси и масивни с големи и кръгли лапи. опашката е също къса-като се обърне по посока на главата да не е по дълга от до средата на раменете.
5. гледате котето да е дебело и игриво, без признаци на общо неразположение, диария, или изтечение от която и да е дупка (нос очи уши дупе...)
6. котето да ви хареса и вие него да харесате като цяло. никога няма да има котка която да отговаря напълно на стандарта-важното е да е хармонично и да ви допада вида и характера му.

за това се сещам сега. допълвайте и поправяйте r) c)

#42 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 31 May 2005 - 11:29 PM

V nai-skoro vreme 6te pi6a na kirilitsa...spoko!
A sega po 2.to4ka na Manus--tsviat na kozina i na o4i???Ne6to kato izbroiavane moje li da se napravi???A niakakva snimka za naglednost???Tova za aglite-ami ne e mnogo lesno da se razbere...
Li4no mene me interesuva,ako koteto e VAN,naprimer bialo/4erveno ili bialo/sinio ,kakav tsviat triabva da sa o4ite?
Mislia,4e ima o6te kakvo da se dopalni pri izbora na koteto...naprimer-1.opa6kata: da se opipa vnimatelno ,da niama "vazli" i pre4upvaniia!
2.zahapkata i goleminata na 4eliustta(osobeno dolnata)!
3.da se ogleda vnimatelno da niama "litseva asimetriia"-kakvo e tuk osnovnoto,nosat i nozdrite...ili gre6a?!
4.PKD-test za dvamata roditeli!!!
p.s...a az ne samo 4e triabva6e da izbiram kote,no triabva6e tova da stane i samo po snimka...Sega razbirate za6to pitah li,pitah....Slava Bogu-imam si veren pomo6tnik i taka kolebaniiata mi sa po-malko!Da mi e jiva i zdrava... w)
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#43 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 01 June 2005 - 12:06 AM

O6te edno ?-4e:
ako koteto e alergi4no kam vaksini,kakvo sledva da se napravi?
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#44 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 01 June 2005 - 02:18 PM

съгласен съм с допълненията, Цвети r) мерси-бях забравил за захапката и възлите по опашката и другите работи.

ето и снимката на котето, което ме помоли да сложа. това е котето с рязаните ушички, но доколкото разбрах искаш по скоро да коментираме другите му данни, и да го ползваме като нагледен пример в темата b) аз лично бих си го взел w)
Качена снимка
ако снимката отгоре не се показва натиснете тук

c)

#45 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 01 June 2005 - 04:03 PM

Blagodaria-no na mene ne mi se otvaria snimkata na nito edno ot mestata...No i bez tova az otli4no znam kak izglejda koteto,po-vajno e Vie da moje da go vidite!!!
I otnovo vaprosa mi---neka Fantik da bade sapri4asten i da obsadi ka4estvata na tova kote,o6te pove4e,4e to e ot edin ot negovite liubimi razvadnitsi---ZHAO?!(koteto e obiaveno za show class,makar 4e e s otriazani u6i s) )...
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#46 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 01 June 2005 - 07:41 PM

Здравейте, извинявам се за късното включване, но сега смогвам да напиша по темата. Всички изброени показатели са много важни и трябва да им бъде обърнато внимание при избора на коте, но според мен първият и най-важен въпрос е КАКВО ТЪРСЯ? Ако се търси биколор е добре да се знае какъв цвят черен, червен, кремав и т.н. След това аз бих прегледал класиранията на котките от избрания цвят в последните години, да си избера развъдник или развъдници, които работят с тези цветове и да започна кореспонденция, като се въоръжа с търпение. Това, което търся трябва да е специално, да бъде възможно най-доброто, защото с това животно ще работя в близките 4-5години.
Най- общо казано всички доминантни цветове /черно, червено/ трябва да са възможно най-интензивни, а всички рецесивни / син, кремав, лилав.../ възможно най-светли. Ако избираме костенуркови котки, трябва да следим за контрастът между цветовете и за равномерното разпределение на петната, те трябва да фигурират по всички връхни точки на тялото. Предлагам да дапочнем дискусия по цветове, като ако е възможно ще закачваме снимки, за да се дабива по-добра визуална представа. Изберете цвят и започваме.
Относно котето от Zhao. Тези котета са с качество на GC. Братът на въпросното коте стана гранд шампион за 1 изложба в Украйна, което е доказателство за качеството му. Според мен той е по-добър от котето, което ти предлагат. Свободното коте също може да стане гранд за максимум 2-3 изложби в САЩ, предвид по-голямата конкуренция. Това, което ми харесва повече в брат му са кръглите очи и дълбочината на горната устна. Както виждам и двете имат по-късичка козина, но това в общи линии не е проблем. Ако все още се чудиш дали да го купиш, бих те посъветвал да преговаряш с жената да го направи гранд вместо теб и тогава да го вземеш. Ако е прекалила с ушите, котето няма да стане гранд и няма да го вземеш. По принцип смятам, че майката е супер котка, но не харесвам баща му. Бих те посъветвал да вземеш коте от червено-белия й котарак и която и да е от женските й котки, защото той е много квалитетно животно със страхотно родословие и вече е произвел 2 регионални шампиона. Това е засега от мен. Ако имаш други въпроси, с радост ще ти отговоря.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#47 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 01 June 2005 - 08:21 PM

Ami-dobre,nali kaza,4e e zabraneno i se diskvalifitsira takova "riazane" na u6ite---Kak togava tova kote 6te u4astva i 6te spe4eli na izlojba?!?
Kozinata mu na tazi snimka e obrasnata...za6toto po dumite na sobstveni4kata "niamala vreme da se zanimava s nego"!Sas sa6tiia argument mi obiasni i riazaneto na u6ite,s koeto okon4atelno me ubedi ,4e ne6to i hlopa v glavata(izviniavam se,no po-to4en izraz ne moga da nameria!) bl)
A s karierata na brat4eto--sam izkliu4itelno dobre zapoznata,sledia iziavite mu neprekasnato i poddarjam vrazka s Tatiana(sobstveni4kata na razvadnika)---toi spe4eli i vav Finlandiia predi niakolko mesetsa!!!
Zadadoh ve4e niakolko vaprosa---6te mi otgovori6 li???
Ako triabva-6te gi povtoria?!
p.s. az ve4e prikliu4ih s tarsene na razvadnik,za6toto sam ubedena,4e otkrih nai-dobriia...po-dobar ot Zhao!!!Zatova i edin ot vaprosite mi e svarzan s tsviat VAN,a ne s Bikolor...
6te 4akam s netarpenie otgovorite ti !
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#48 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 01 June 2005 - 08:36 PM

Za tvoe ulesnenie-eto pak ?-site:
1.ako koteto e alergi4no kam vaksini,kakvo sledva da se napravi?
2.Dai nagleden primer za "aglite na o4ite",4e taka e mnogo trudno da se orientiram!?
3.Ako koteto e tsviat Van---sinio/bialo ili 4erveno/bialo(ili bialo/4erveno tabbi) --kakvi triabva da sa na tsviat o4ite?
4.kakav e orientirat,koito se gleda za ustanoviavane na "litseva asimetriia"---nosat i nozdrite li ili ne6to drugo?!
...I ne6to liubopitno,koeto sam sigurna,4e ne znae6:
s) sled okolo godina,godina i polovina ,ako e napraveno pretsizno,tova "sriazvane na u6ite" ne si li4i---moje bi namekvam ne6to,koeto sas sigurnost znam,no ako se zamisli6 malko nad tova---sam 6te stigne6 do niakoi izvodi(do tuk s tazi tema,ne iskam da zlepostaviam i hora,koito uvajavam!).Mejdu drugoto-vij i edin ot majkite kotaratsi(4erno/beliia) ot razvadnik Sugarspunpersians...i negovite u6i sa "riazani",pak e 6ampion!!!Pove4e niama ni6to da kaja,za6toto faktite sami "govoriat"! s)
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#49 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 01 June 2005 - 09:36 PM

Цитат

EYE COLOR: brilliant copper, blue or odd-eyed, with noted exception. Odd-eyed bi-colors shall have one blue and one copper eye with equal color depth. EXCEPTION: silver tabby and white, silver patched tabby and white, blue silver tabby and white and blue silver patched tabby and white may also have green or hazel eye color. These colors in odd-eyed shall have one blue and one green, hazel or brilliant copper eye with equal color depth.


това пише в стандарта на персийските котки в сайта на DFA за беколорите, към които се отнасят и вановете. за останалото имам само предположения r)

#50 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 01 June 2005 - 09:36 PM

1. Котето може да прояви алергична реакция към ваксината, но ако е така има медикаменти и ако то остане 10-15 минути при лекаря, състоянието може да се овладее.
2. Идеалните очи нямат ъгли, те са кръгли. Не са косо поставени, не са бадемовидни.
3. Ванът е биколор с ограничена пигментация. Една биколорна котка с повече от 1/3 цвят, може да е генетичен ван и да дава ванове, докато един ван, може да не произведе ван през целия си живот.
4. Всеки индивид има лицева асиметрия, това можеш да установиш, ако разгледаш подробно лицето си пред огледалото. Когато тя е видима и дразнеща, ако има изкривен нос, челюст и др. се смята за дефкт и животните не се допускат до развъдна дейност.
Повярвай ми, купирането на ушите винаги си личи, както и купирането на опашката. То може да се установи лесно тактилно. Ако съдията се усъмни и реши да докаже,че еправ, ще дисквалифицира котката. В ЦФА съдиите вземат хонорар на отсъдени котки и ако дисквалифицират всяка с козметични корекции, няма да вземат нито долар.
Котките от Sugarspun са на много високо ниво. Там няма котки с купирани уши. В сайта им можеш да видиш котки с перфектни очи - визирам форма, но това са 5% от всичко което се ражда там. За 3 години са произвели 4-5 страхотни котки, но......... знам 2 котки в Норвегия, които хората не смеят да покажат. Винаги има плява, но хората успяват да я отсяват. За съжаление най-доброто/според мен/ коте от този развъдник не запложда - това е риск, който всеки трябва да може да поеме. Много жалко нали!!!
PS. Биколорите са черни или червени котки с бяла депигментация. Очите, както на всяка персийска и екзитична котка трябва да са големи, кръгли и колкото се може по-тъмни на цвят - медни!
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#51 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 01 June 2005 - 09:44 PM

Относно цвета на очите искам да вметна, че изключение правят белите котки със сини или различни очи, хималайските, чинчилите и техните кръстоски със таббита.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#52 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 01 June 2005 - 10:03 PM

O6te malko po 1.?---moje li da se dadat niakakvi medikamenti,predi da se napravi vaksinata,za da se izbegne tazi reaktsiia?Ako e "da"-kakvi?
Ot tvoia komentar razbiram niakolko ne6ta-popravi me,ako gre6a,o.k.:
po 2 .vapros---zna4i e po-dobre,ako iskam da vazproizvejdam VAN-ove,da imam bikolor s geneti4en VAN?!?
A ako koteto e Van i go zaplodia s bikolor jenska-kakvi sa vazmojnite varianti pri pokolenieto?
po 4.vapros---ne mi viarva6,no znae6 li-az nikoga ne govoria na vseslu6anie ne6ta,koito ne sam proverila...Ti li4no pozna li ot snimkata,4e na tova 4erveno/bialo kote sa mu otriazani u6ite--badi otkroven???
I posledno uto4nenie--- izbroenite ot men tsvetovi kombinatsii VAN triabva da imat o4i s meden tsviat,bez zna4enie dali e bialo/sinio ili 4erveno/bialo?!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#53 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 01 June 2005 - 10:09 PM

I ne6to...za litsevata asimetriia:
az moiata ia pridobih ot uplah,kogato kotkata mi rodi sektsio...imah neblagorazumieto da nadnikna v operatsionnata v nai-nepodhodia6tiia moment!!!Onova,koeto vidiah be6e stra6no: kotkata s razpran korem,polovinata 4erva otvan i edno jalno miaukane,ot koeto kosata mi nastrahna n)...
Ne znam ti kak se spravia6 s tova-ako kotkite ti tolkova se ma4at,kogato rajdat?!!!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#54 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 01 June 2005 - 10:19 PM

Довери се на лекаря, предупреди го, че е възможно да прояви алергична реакция, той знае какво да прави.
Ван е рецесивна биколорна окраска. За да се получат ванове, трябва да се кръстосат 2 вана или ван и арлекин или биколор, които произлизат от родители ванове и пак няма пълна гаранция, че ще се получат такива котета.
Аз не мога да преценя по една снимка дали ушите на една котка са рязани или не. Не и от тази, но тези на брат му са рязани, за което съм почти 100% сигурен. За Bocasanas Jon BOn Jovi of Sugarspun ти гарантирам, че ушите му не са рязани, защото познавам развъдчика му от Швеция и те уверявам, че тя не е пипала ушите на котката, защото тази снимка е от времето, когато котката е била при нея. Фактът, че той произвежда котета с такива малки уши е доказателство, че това е закрепен белег при него.
Да, очите на персийската котка трябва да са медно червени независимо от цвета на козината, като не става въпрос за групата, която изброих по-горе.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#55 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 01 June 2005 - 10:22 PM

Това ми е работата, като се старая да не правя разлика между моите и чуждите, отговорността е голяма и в двата случая, но ако анестезията е нормална, котката не мяука повреме на операцията.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#56 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 01 June 2005 - 10:32 PM

Всеки човек се ражда асиметричен и лицето, и ръцете, и крайниците, и вторичните полови белези при жените, и тестисите при мъжете са доказателства за това. Когато видиш, че носът на една персийска котка е под едното й око или на път да се озове там, или пък челюстите й се разминават, тогава е ясно, че животното има анатомични изменения и вероятността да ги предава в поколенията си го прави негодно за разплод. То е клас домашен любимец, кастрира се и носи повече радост и по-малко естетическа наслада на собственика си, който не желае да го води по изложби. Такива котета се раждат винаги и ще се раждат,а работа на селекционера е да вземе мерки те да бъдат елиминирани от развъдните програми. Въпросът с класиците стои малко по-иначе. Те не са типични представители на породата и често съдиите са чудят дали да не ги съдят като норвежки горски или като ангорски котки.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#57 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 01 June 2005 - 10:37 PM

Цитат

Довери се на лекаря, предупреди го, че е възможно да прояви алергична реакция, той знае какво да прави.
Ван е рецесивна биколорна окраска. За да се получат ванове, трябва да се кръстосат 2 вана или ван и арлекин или биколор, които произлизат от родители ванове и пак няма пълна гаранция, че ще се получат такива котета.
Аз не мога да преценя по една снимка дали ушите на една котка са рязани или не. Не и от тази, но тези на брат му са рязани, за което съм почти 100% сигурен. За Bocasanas Jon BOn Jovi of Sugarspun ти гарантирам, че ушите му не са рязани, защото познавам развъдчика му от Швеция и те уверявам, че тя не е пипала ушите на котката, защото тази снимка е от времето, когато котката е била при нея. Фактът, че той произвежда котета с такива малки уши е доказателство, че това е закрепен белег при него.
Да, очите на персийската котка трябва да са медно червени независимо от цвета на козината, като не става въпрос за групата, която изброих по-горе.

Ama ti si mnogo stranen... r) ne go kazvam s lo6o 4uvstvo!!!I ne iskam da te draznia...saglasen li si da prieme6,4e sam dobronamerena?
Vednaj mi kazva6,4e ne moje takova kote da u4astva i da bade 6ampion...posle sam iztakva6 fakta,4e ve4e e 6ampion....Ei,naistina uspia da me obarka6 totalno....????
Kakvo izliza---ili,4e sadiite sa slepi,ili 4e az zadavam "zabraneni"baprosi....???
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#58 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 01 June 2005 - 10:42 PM

o6te edno priznanie ot men---az sa6to ne razbrah po tazi snimka,4e u6ite sa kupirani i...znae6 li---razbrah go,edva kogato se spazarihme da mi go dostavi do nas i sobstveni4kata,ve4e ubedena,4e sdelkata i e "v karpa varzaha" sama mi spodeli,4e go e napravila,no tova ne bilo nikakva pre4ka toi da u4astva na izlojbi i da bade N:1....i za kapak mi dade primer,znae6 li s koi???!!!!Estestveno,4e znae6!!!!
...pak ne razbrah za tsveta na o4ite-popitah te za konkretni tsvetove,za6toto koteto,koeto sam si haresala 6te e Van(ili sinio/bialo,ili bialo/4erveno,ili bialo/4erveno tabbi)?
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#59 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 01 June 2005 - 10:47 PM

Цитат

Това ми е работата, като се старая да не правя разлика между моите и чуждите, отговорността е голяма и в двата случая, но ако анестезията е нормална, котката не мяука повреме на операцията.

Samo ne mi kazvai,4e kotkata mi e use6tala bolka po vreme na operatsiiata....Taka li e,6tom e miaukala,kaji mi....za da pre4ukam vet-a,koito i ia napravi i mi kaza,4e e normalno da miauka...ne6to kato balnuvaneto pri horata???
Use6tala li e bolka???
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#60 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 01 June 2005 - 10:53 PM

Ако говорим за Zhao Favirite Boy of Malinka, ти казвам , че смятам, че ушите са купирани. Той участва на изложба на ЦФА, където съдиите вземат по 2$ на отсъдена котка.Написах ти, че ако гледат под лупа всяка котка, ще трябва да дисквалифицира котка или ще губят много време. Не подценявам съдийството им, но това са факти. Има съдии, които не могат да забележат това и такива, които не искат. Всеки носи отговорност за действията и решенията си. По-вожното в случая е да се търсят котки, които имат малки и широко поставени уши без хирургична намеса. Има развъдници, които се рекламират основно с това и наистина произвеждат такива котки. Да не говорим, че по-голимки уши умело могат да се прикрият, ако една котка е с дълга козина и добре грумирана и напротив, ако същата котка е в процес на смяна на козината ушите й ще изглеждат огромни. Всичко е генетика, отбор, отбор и пак отбор, НО когато има достатъчно генетичен материал и животни с леки отклонения в типа, с които да се работи. За да стигнем до тази фаза в България обаче, трябва доста време да мине.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

  • (108 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни