Dog.bg Форуми : Персийска котка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (108 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Персийска котка

#81 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 02 June 2005 - 06:33 PM

Oh....6te iz4akam i otgovora na Fantik!!!
Az zapo4nah da iskam ne ve4e 100-te% garantsiia,a pone 75% da ima--pak mi stiga!Iziasniavaneto na tozi vapros mi e mnogo vajno,za6toto e osnoven problem pri otglejdaneto na jivotnite mi....2 ku4eta mi umriaha predi godini ot pogre6ni diagnozi i le4enie n) edin VET i ekip ot o6te dvama ot edna mnogo izvestna klinika v BG-totalno mi sasipaha kotkata(jenskata)...
Ta,kakto vijda6-i az uj gi "otbiram" i po niakolko" na kub",no....rezultat-niama!Tuk kato "opleskaha"ne6tata s ku4eto-pone sravnitelno lesno se opravih---zapla6ih gi s advokat,pokazah im ekspertna otsenka ot drug spetsialist ,sastavena varhu tehnite diagnozi i le4enie i...edinstvenoto,koeto uspiah da postigna biaha tapite im izvineniia i vra6taneto na goliam protsent ot platenite ot men sumi!Ot tova oba4e ku4eto mi ne stana po-dobre n)
I poneje v nai-skoro vreme 6te si izpratia ku4eto v BG---zatova i barzam da razbera koi eventualno 6te prodalji le4enieto mu?!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#82 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 02 June 2005 - 06:53 PM

Ne mi se iska da slagam pod edin znamenatel vsi4ki VET-ove v BG!!!Moje az dosega da ne sam otkrila dobriia spetsialist,zatova i iskam da znam---koi e toi,ili-koi sa te?Kade se namirat,v koi grad praktikuvat?
Ako triabva 6te si napravia abonament za tiah i vseki mesets 6te im pla6tam 4lenski vnos,samo za da sam sigurna,4e kogato mi se naloji-vsi4ko 6te e o.k.!!!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#83 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 02 June 2005 - 07:35 PM

ти спомена че си разочарована от голяма клиника в България но аз пък смятам че точно такива места са най-добри за домашните ни любимци. за това ти препоръчвам "Анимо" и "Син кръст". и двете места си имат предимства и недостатъци, но в съчетание мисля че ще ти свършат работа.

ПП-не правя реклама. просто това са местата на които аз бих завел животното си. в малките клиники дори при добри умения и познания на доктора няма как да ги разгърне пълноценно, а в една добра обстановка с добра техника и медикаменти винаги има по-голям шанс.

#84 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 02 June 2005 - 07:35 PM

Вижте, започвам с отговора с малко смесени чувства, защото аз съм между чука и наковалнята. Основният проблем в България е липсата на специализация при ветеринарните лекари. Най-добрите хирурзи не са гледали никога животни и нямат елементарни познания за породни особиности и др. Същото важи и за другите тесни специалисти. Понякога се налага след преглед от интернист да се направят множество изследвания, за да се постави точна диагноза и накрая да стане ясно, че се касае за паразитологичен проблем /например/. В много от случаите хората не желаят да направят необходимите изследвания и нещата се усложняват допълнително. Има и случаи, при които дори патоанатомът не може да постави диагноза, като в нормалните страни елементарно изследване на кръв дава основание за поставяне на диагноза. В този ред на мисли няма универсални лекари, няма универсални хора. Аз винаги съм уважавал хората, които са правили трезва преценка за възможностите си и не са си правили експерименти с живота на пациента. Вярно е, че има състояния, при които е обосновано да се рискува при опита да се спаси живот, но ако това се превърне в практика вече не го разбирам.
Както вече казах, не мога да се ангажирам с препоръки за лекар, мога да посъветвам читателите да търсят у човека насреща и хуманност, както и да проявят разбиране, ако той ги насочи към друг - тесен специалист, въпреки че такива случаи в БГ са доста малко. Отговорът ми едва ли ще удовлетвори всички, но повече по темата не мога да кажа.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

#85 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 June 2005 - 09:34 PM

Цвети

Интересно ми е да науча по някакъв начин името на клиниката, съсипала котката... дори и да не е в София. Имам нещо предвид...

А иначе какво да мисля за вет, който казва - на този котарак ние не можем да вземем кръв, предлагаме да ви предоставим каквото е необходимо, а вие да опитате сама в къщи bl) ... аз самата не знаех, че съм завършила ветеринарна медицина?!? Та, ако нямах нужда от тях, щях ли изобщо да посещавам клиниката им ?!?!

Чувала съм също добри отзиви за "Анимо", но не съм ходила при тях все още... Но ако съдя по странично нещо, като например, че сред тях работи син на мой колега-филолог, която много уважавам и ако знам, защото лично нямам все още удоволствието да го познавам, че поне е 40% като колегата ми, то значи може да се разчита много на тях... Твоя "мила приятелка" може да ти каже повече за "Анимо" r)

Фантик
Ми и това дето каза никак не е малко и ... донякъде се припокрива и с част от моите впечатления...
Има и нещо друго, което съм забелязала и то е, че младите лекари често се презастраховат и това също води понякога до утежняване състоянието на "пациентите"...

Та в този ред на мисли, Фантик, как би изкоментирал подобно твърдение и важи ли то за "моя случай": "страхът на котката обикновено показва лабилна нервна система и се предава генетично. Затова котараци, проявяващи явни признаци на страх от непознати хора не подлежат на разплод - предполага се, че ще се появи също така лабилно психически потомство..." Това страх ли е, желание да доминират ли... изобщо за какво говорим в конкретния случай ?! Предположения ? n)
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#86 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 02 June 2005 - 09:43 PM

Yona,predi da ti kaja koia e klinikata,ti bi li mi otgovorila za6to postavi "priiatelka " v kavi4ki?!Az,kakto vijda6, sam direktna i ne jelaia pove4e da se govori s nedomlavki...
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#87 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 02 June 2005 - 09:48 PM

Fantik,az te popitah--ako izbera ti da mi lekuva6 kotkite,kakvo bi mi otgovoril!?
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#88 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 June 2005 - 09:48 PM

Никога нямам задни мисли, да знаеш - по-директен човек от мен едва ли има и би трябвало да си го забелязала... струваше ми се - мътен спомен - че някъде беше я посочила по подобен начин..Аз знам за кого става дума и нямам нищо напротив, харесвам това момиче, за упоритостта, борбеността, откритостта й (все още към мен)... уморена съм, вчера не съм спала от бачкане и тези кавички играят ролята на цитат на твои думи, не ми се търсеше - просто да стане ясно кого имам предвид - само това и нищо повече...
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#89 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 02 June 2005 - 09:53 PM

Yona-i edna molba :
haide + zdravoslovnite problemi,da si govorim na tazi stranitsa pove4e za PERSIANS CATS,za6toto tova vse pak e osnovnoto tuk!!!Ne se 4uvstvam privilegirovana i az da zadavam takiva vaprosi osnovno,no az vse pak imam to4no tazi poroda i ako prodalja da zadavam takiva vaprosi,to te 6te badat svarzani samo i edinstveno s tazi poroda!!!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#90 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 02 June 2005 - 09:55 PM

Цитат

Никога нямам задни мисли, да знаеш - по-директен човек от мен едва ли има и би трябвало да си го забелязала... струваше ми се - мътен спомен - че някъде беше я посочила по подобен начин..Аз знам за кого става дума и нямам нищо напротив, харесвам това момиче, за упоритостта, борбеността, откритостта й (все още към мен)... уморена съм, вчера не съм спала от бачкане и тези кавички играят ролята на цитат на твои думи, не ми се търсеше - просто да стане ясно кого имам предвид - само това и нищо повече...

o.k....za6toto az ia uvajavam dostata4no i ne moga da pozvolia v moe prisastvie niakoi da ia obijda!!!Nadiavam se,4e razbira6!O6te pove4e,4e tia ne prisastva sega v tozi dialog i e malko nekorektno da ia nemesvame!Ina4e 6te6e da stane o6te po-iasno i ako be6e kazala prosto imeto i-ANY!!!Taka niama6e da se tormozi6 i umoriava6 i da tarsi6 ne6to.
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#91 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 02 June 2005 - 09:58 PM

Vet-klinikata se kazva "Sveti Georgi" i se namira v Plovdiv...A ti,kakvo ima6e predvid-6te ni kaje6 li?!
Ina4e uslugite na "Animo" ne sam gi polzvala,polzvah samo onlain-konsultatsii i te taka mi "otgovoriha",4e razbrah---ne e imalo smisal!!!
Za sina na tvoia kolega-ne znam,no mislia,4e pak leko naklania6 veznata v pogre6na posoka: govori6 eventualno za konkretno litse,a pak posle barza6 da obob6ti6 v mnojestveno 4islo---"4e sa dobri" i 4e na TIAH moje da se raz4ita!!??Ami,ako ne vsi4ki sa dobri---ako dori po-goliamata 4ast NE SA dobri....?
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#92 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 June 2005 - 10:04 PM

именно защото не си привилегирована, не се опитвай да привилегироваш форумите, безмислено е... въпросът касае котка, е, не е персиец, не е изкуствена порода, но нямам представа, може и при персийци да се проявява... Все ми се струва, че въпросът беше адресиран до друг, нали !?

Друго уточнение - никога не обиждам без да има причина за това, дори и да са ме предизвикали. Мисля, че би било много по-некоректно, ако без нейно разрешение или съгласие, цитирам директно името й. А аз въобще нямам намерение да я обиждам, най-малко пък нея. Напътствие - стреми се да четеш думите ми буквално - рядко прибягвам към употреби на inter alia, така се изягват всякакви недоразумения и се общува много по-лесно...

Фата Моргана ме зове...
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#93 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 02 June 2005 - 10:11 PM

Цитат

именно защото не си привилегирована, не се опитвай да привилегироваш форумите, безмислено е... въпросът касае котка, е, не е персиец, не е изкуствена порода, но нямам представа, може и при персийци да се проявява... Все ми се струва, че въпросът беше адресиран до друг, нали !?

Друго уточнение - никога не обиждам без да има причина за това, дори и да са ме предизвикали. Мисля, че би било много по-некоректно, ако без нейно разрешение или съгласие, цитирам директно името й. А аз въобще нямам намерение да я обиждам, най-малко пък нея. Напътствие - стреми се да четеш думите ми буквално - рядко прибягвам към употреби на inter alia, така се изягват всякакви недоразумения и се общува много по-лесно...

Фата Моргана ме зове...

Imenno,za6toto stranitsata e za persiiki,6te se 4uvstvam zadaljena da go napomnia...4e v edin moment se okazva drugo:
interes ima kam tiah,no...se privilegirovat drugi -i persiikite otnovo ostavat "na zaden plan"Otgovor na tvoia vapros ne sam dala-vse si mislia,4e razbrah,4e ne e otpravan kam men!Pomolih te za ne6to...Niamam pove4e kakvo da ti kaja!!!
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#94 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 June 2005 - 10:22 PM

Разбрах, но ти не предполагаш ли, че е възможно подобен проблем да има и при персийките...?!

Анимо
нищо не обобщавам.. да, имах предвид конкретен човек, но подчертах, че не съм им ползвала услугите...
относно онлайн консултациите към БГ вет. клиники - отношението ми е същото както към самите вет. Защото - забелязвам стремеж да не се дават изчерпателни отговори, защото искат да те привлекат на място като клиент, онлайн консултациите са безплатни, а тях това не ги грее, кой е натоварен да дава отговори на онлайн консултациите... съдейки по това, че д-рите трябва да си гледат работата, възможно е просто "някой" да отговаря, но да няма достатъчна компетентност за отговорите, желание за презастраховане, разбира се че докато не се види "пациентът" на живо - всичко е само предположения, пък и как те да бъдат убедени, че им казваш точно нещата, влиянието на моментната паника... и т.н.
Онлайн с вет.клиники в Европа, а вероятно и другаде, е съвсем различен.
BTW онлайн консултациите на Син кръст са доста изчерпателни, макар почти винаги да завършват с нещо от рода на "елате на място".
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#95 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 02 June 2005 - 10:27 PM

6te ni kaje6 li kakvo ima6e predvid ,kogato me popita za klinikata-az ti otgovorih?(tova e posleden vapros kam teb i...leka no6t!)
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#96 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 June 2005 - 10:33 PM

ами не мисля, че след твоята информация, за която благодаря (извинете, пропуснах) имам какво да кажа, защото тази клиника не ми е известна и не съм от Пловдив, имах предвид друга, която има да го наречем филиал в Ст. Загора и на друго място, а я има и в София, та това беше... иначе, че има за казване - има, но това е тема на друг разговор.
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#97 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 June 2005 - 10:39 PM

BTW, за мен, БГ вет са май привърженици, донякъде разбира се, на "Правя - каквото трябва (надявам се да е така) - да става каквото ще"... bl)
Да знаеш, сирилик из нот дед (графити) ! n)
Предложението на Манус е отлично, проблем ли е да ползваш кирилизатор... l)
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#98 Потребителят е офлайн   tsveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 811
  • Регистрация: 08-February 05

Публикувано: 02 June 2005 - 10:45 PM

To,ako vseki prave6e,kakvoto triabva....niama6e da bade---kakvoto 6te s)
6te se opitam da polzvam kirilizator!
...eto i o6te edin hubav aforizam :"zad ploskata 6ega vinagi se krie ploska misal" l)
User's Signature

"Pravia,kakvoto triabva-da stava,kakvoto 6te!"(L.N.TOLSTOI)

#99 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 03 June 2005 - 02:56 AM

c) Ей, отдавна следя развитието на лафовете и ми се струва, че няма обмяна на мисли. В София има 2-3 добри клиники. Едната е "Анимо", другата е " Ита-вет", третата е на ветеринарния факултет. И на "тренер-тя" е добра ,но е в Овча купел.
В Пловдив ми казаха за една добра клиника в квартал Тракия, не знам къде е, но обичали котенца.
Ветовете не всички обичат котки, някои направо го казват и обръщат много по-голямо внимание на кучетата. Моят Арни се радва винаги на внимание, независимо, че е придружител.
Какво стана Цвети с твоите проучвания за котките купи ли? Имаш ли си вече нова маца?
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#100 Потребителят е офлайн   fantik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 397
  • Регистрация: 16-February 05
  • Location:София

Публикувано: 03 June 2005 - 07:32 AM

Предлагам да не правим определения коя клиника е добра и коя не. Аз имам поглед върху нещата и гледам на това какво се прави тук-там от по-друг ъгъл. Всеки има право да направи своя избор и да бъде доволен или недоволен.
По въпроса, който постави Йона мога да кажа, че характерът е заложен генетично, това е според Кант, ако не се лъжа, но той се формира, развива и моделира от средата, в която расте и се развива индивидът. Доказателство за това е феноменът Каспер Хаузен. При котките и кучетата голяма част от условните рефлекси се изграждат от техните собственици - съзнателно или не и често те могат да бъдат променени, но за това се изисква огромно търпение и нерви. Има породи с холеричен тип нервна система и такива с флегматичен, затова всеки избира такава, която отговаря на неговите изисквания и потребности, но и това не гарантира, че всички котки от тази порода са с такъв тип нервна система, затова подходът към всеки индивид трябва да бъде индивидуален.
User's Signature

Развъдник за персийски котки Star Night (CFA & FIFe registered)[br]www.starnightpersians.com

  • (108 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни