Dog.bg Форуми : Персийска котка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (108 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Персийска котка

#1 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 02 January 2005 - 12:11 PM

Започвам тази тема за персийската котка , не съм специалист по породата , но се надявам да помогнем на хората, които искат такова коте да се орентират в следните неща:
стандарт на породата
от къде да си взема коте?
каксе гледа персийка , хранене и поддръжка
ветеринарни съвети - ваксини - ЗАЩО КОГА и КАК ?
наследствени заболявания - има ги често
изложби за котки " по света и у нас "

#2 Потребителят е офлайн   KoTaRaK Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 28-September 04

Публикувано: 02 January 2005 - 01:06 PM

Темата за персийката е необятна, лично мнение. Това е може би най популярната порода, съдя от собствен опит по изложби. Подготвям различни материали, но все не остава време, а и не съм специалист. Но в България има отлични специалисти и развъдчици, които печелят изложби не само в старната, но и в чужбина. Единствената организация, която е приета за член на FIFe e НФФЕ и доколкото зная, едниствено нейните членове могат да издават легитимни родословия, които се признават в чужбина - пак казвам, това е мое мнение, без да съм специалист. Организацията е млада, но си води доста бурен изложбен живот - бяха в Букурещ, представиха се отлично, бяха и в Белград, организираха първата международна изложба в България под егидата на FIFe декември с чуждестранни съдии. Всички тези изложби ги има на сайта. Доколкото до развъдниците за персийки - ще ги добявя малко по късно, най общо водещите са няколко - Стар найт на Мартин Попов, Транкалфина на Ани АбуАммо, Фон Мерлин на Чешмеджиеви, на Камелия Босилкова, която е председател на НФФЕ... страхувам се да не пропусна някой. Ще се поразворя малко и ще пиша пак, обещавам !
А снимки и резултати от всички изброени изложби можеш да видиш на сайта
Изложби на котки

#3 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 January 2005 - 02:08 PM

Персийска котка на изложба в Белград !

Прикачени файлове



#4 Потребителят е офлайн   Actor#39s best fan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 206
  • Регистрация: 23-September 04

Публикувано: 09 January 2005 - 12:46 AM

w) Какво друго да кажа за персийчетата l)
User's Signature

Хъски...хъски...хъски I'm love in it ![br][br][br][br]ИВО И КЛАВДИЯ РУЛЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ

#5 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 January 2005 - 04:09 PM

Цитат

Персийска котка на изложба в Белград !

w) Ле-ле колко е готино това коте w) w)
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 11 January 2005 - 09:48 AM

нека някой ако може да сложи стандарта - не се оправям мн.добре с компютрите за съжаление s)

#7 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 14 January 2005 - 05:27 PM

molia,otgovorete mi otkade moga da si kupia elitno persiisko kote s rodoslovie,predpochitam "color point",jensko?adresa mi e tsvetelina_pz@bitex.bg

#8 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 January 2005 - 08:34 PM

Цитат

molia,otgovorete mi otkade moga da si kupia elitno persiisko kote s rodoslovie,predpochitam "color point",jensko?adresa mi e tsvetelina_pz@bitex.bg

няма да сгрешите ако се обърнете към
1/ Мартин Попов (София)
Развъдник "STAR NIGHT', регистриран във ФИФе
www.starnightpersians.com
E-mail: popovmartin@hotmail.com

или
2/ г-жа Анна Неева-АбуАммо (София)
Развъдник "TRANKFILINA"
www.trankfilina.com ; e-mail: trankfilina@mail.bg

ще ви дадат необходимата информация

Успех !!! r)
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#9 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 January 2005 - 08:38 PM

n) добавям към горното съобщение, че и ТРАНКФИЛИНА е развъдник регистриран във ФИФе.... (моля да бъде извинена...)
но който бърза...
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#10 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 18 January 2005 - 01:00 PM

това на снимката е д-р мартин попов - котетата му са супер , ще ти каже всичко как сегледа как се реши , и т.н.
сушай го внимателно и изпълнявай каквото ти казва щото не обича да повтаря много много

#11 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 21 January 2005 - 09:26 PM

blagodaria vi,priiateli za savetite!6te se obarna kam sobstvenitsite na tezi razvadnitsi-no moiat slu4ai e malko spetsialen i iskreno se nadiavam te da badat malko po-otziv4ivi kam men.v momenta jiveia v CHICAGO,USA,mnogo stradam ot lipsata na to4no takava kotka i ako vie imate informatsiia,otkade tuk moga da si kupia persiisko kote,bi bilo mnogo po-lesno,otkolkoto da mi go izpratiat ot BG.az se razdelih mnogo tejko s moite dve obi4ani persiiki,zaradi zaminavaneto mi,a sega niama na4in da si gi vzema,za6toto te ve4e sa se privarzali mnogo kam novite si stopani(moi priiateli),a az ne moga da bada egoist v liubovta si i nezavisimo kolko stradam ot razdialata,mislia,4e 6te bade po-dobre za vsi4ki,da si vzema novo kote tuk!pomognete mi s informatsiia,ako mojete!!!!pi6a za 2-ri pat na "Trankfilina",no niamam otgovor.

#12 Guest_Guest1_*

  • Група: Гости

Публикувано: 22 January 2005 - 07:46 AM

Цитат

molia,otgovorete mi otkade moga da si kupia elitno persiisko kote s rodoslovie,predpochitam "color point",jensko?adresa mi e tsvetelina_pz@bitex.bg

ами ти не си писала от къде точно в Америка си. Все пак не е малка страна. при всички случаи може да посетиш persian-cats.com и да разгледаш. а след като се регистрираш може да зададеш и всичките си въпроси. дано това ти помогне. Успех!

#13 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 26 January 2005 - 12:24 AM

blagodaria o6te vednaj za vsi4ko!ne samo,4e sam napisala kade to4no se namiram,no daje e s golemi bukvi-CHICAGO!!!!

#14 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 27 January 2005 - 08:51 AM

Цитат

blagodaria o6te vednaj za vsi4ko!ne samo,4e sam napisala kade to4no se namiram,no daje e s golemi bukvi-CHICAGO!!!!

не се пали де b)
пак същото-отиваш на сайта-горе дясно има breeder finder и си намираш коте. имаше май даже 2 развъдника близо до тебе. успех пак ;) c)

#15 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 27 January 2005 - 08:53 PM

vij,priiateliu-az ne se palia tolkova na teb,kolkoto moje bi na sobstvenite si neuspe6ni opiti!po printsip na snimkite v website-vete im ima mnogo dobri kotki,no malkite ne sa ni6to osobeno!prodaljavam da tarsia!thank you!!!!

#16 Guest_Guest1_*

  • Група: Гости

Публикувано: 28 January 2005 - 09:01 AM

http://www.pets4you....s/ecuarico.html
http://cobhillpersia...od.com/id7.html

това са двата развъдника около теб които намерих в онзи сайт-предполагам си ги намерила ама аз съм длъжен да ги дам пак ;) разгледай и другите по-далечни от тебе райони-винаги може да излезне нещо добро, пък и щом е в Америка пътуването не би трябвало да е такъв проблем. иначе ето ти и моя любим развъдник-но той определено ти е на разстояние s) котетата са невероятни обаче.
тук

и още нещо-не очаквай да ти дадат най-хубавото и коте. развъдниците предпочитат да обменят най-добрите си котета помежду си за да са сигурни в изложбената кариера на котетата.

#17 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 05 February 2005 - 05:59 AM

Dalboko sam razo4arovana ot tova,koeto nau4avam za goliama 4ast ot razvadnitsite v USA-po tozi povod 6te tsitiram edna BG-pogovorka:"Na prehvaleni iagodi s goliama ko6nitsa ne se hodi"!!!Za da stane o6te po-iasno,6te vi zapoznaia samo s edna ot "tankostite"na tiahnata "selektsionna"rabota:Znaiat li po4itatelite na persiiskite kotki za6to na USA-kotetata sa im tolkova malki (naprimer)u6ite?!Ami mnogo prosto-za6toto im gi rejat !Predstaviate li si-kote s otriazani u6i?!Podlagat gi na kakvi li ne ma4eniia i eksperimenti,samo za da spe4eliat ot gorkite koteta pove4e pari!Taka 4e-vsi4ko e edna iliuziia,koiato mejdu drugoto struva okolo 2000-3000USD ,i pove4e! V tazi vrazka se nadiavam,4e v BG otno6enieto kam jivotnite e po-humanno i otnovo 6te tsitiram(tozi pat ot BIBLIIATA):"Ako liubov niamate pomejdu si-ni6to niamate"!!!
P.S.prodaljavam s tarseneto ne samo na kote,no i na po-normalen sobstvenik! BLAGODARIA za podkrepata!

#18 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 03 April 2005 - 02:21 AM

Цитат

http://www.pets4you....s/ecuarico.html
http://cobhillpersia...od.com/id7.html

това са двата развъдника около теб които намерих в онзи сайт-предполагам си ги намерила ама аз съм длъжен да ги дам пак ;) разгледай и другите по-далечни от тебе райони-винаги може да излезне нещо добро, пък и щом е в Америка пътуването не би трябвало да е такъв проблем. иначе ето ти и моя любим развъдник-но той определено ти е на разстояние s) котетата са невероятни обаче.
тук

и още нещо-не очаквай да ти дадат най-хубавото и коте. развъдниците предпочитат да обменят най-добрите си котета помежду си за да са сигурни в изложбената кариера на котетата.

Namerih tova,koeto tarseh-sega 6te 4akam malko da porasne,za da moje da mi go prodadat.Zabravila sam kak be6e v BG,no tuk ,ako jivotnoto niama 4 mesetsa,ne ti go davat!O6te vednaj mnogo blagodaria-tvoiata pomo6t i informatsiia se okaza opredelia6ta!
p.s. ve4e go gu6kam nasan i me4taia da go natseluvam!!!

#19 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 03 April 2005 - 10:45 AM

b) b) w) поздравления. и да ни го покажеш като го вземеш. че и ние да му се порадваме r)

ПП: госта тогава бях аз ;)

c)

#20 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 03 April 2005 - 07:59 PM

6te go pokaja i ne samo tova...toi (nadiavam se!)6te "pravi" mnogo bebeta v BG-az 10godini sam me4tala za takova kote-"ne stapvam po zemiata"ot 6tastie i iskam pove4e hora da mogat da se 4uvstvat edin den kato men.Nali kazvat: "Poniakoga i goliamoto 6tastie e tvarde tejko,ako ne mojem da go delim na dve"!!!!O6te vednaj mnogo ti blagodaria,mnogo mi pomogna!!!

  • (108 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни