Dog.bg Форуми : Моля за съвет за малко куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Моля за съвет за малко куче

#1 Потребителят е офлайн   САША Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 09-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 23 April 2014 - 09:46 AM

Здравейте.Значи накратко ще ви опиша ситуацията.На село,на двора отгледаме 2 кучета,които са с неопределени породи-едно дребно,което прилича на пинчер и едно голямо,което за съжаление почина.В момента един комшия ми дава много хубава немска овчарка,която е още мъниче на 50 дни.Бита и е първа ваксина и е обезпаразитено.Въпросът ми е мога ли да я взема сега и да я гледам директно на двора или трябва да изчакам и втората и третата ваксина,които следват през 14 дни да и се бият.Опасявам се също,че кучето което почина е умряло от някаква болест.А аз ще ползвам неговата колибка за новото кученце.Това проблем ли ще е.Трябва ли да се обеззаразява къщичката и района около нея и с какво?Само за информация,че дребното куче,което го имаме сега се разхожда на воля и си влиза в колибката и му няма нищо.

#2 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 23 April 2014 - 11:11 AM

Здравей!
Задължително трябва да се сложи и третата ваксина, след това да минат две седмици и чак тогава може да запознаете НОК с дребното куче!!! Иначе рискувате да се зарази и да почине, преди да разберете, че е болно.
След трета ваксина кучето ще е на три месеца и половина (горе-доло) и няма да е проблем да се гледа на двора, защото ще е лято. Предварително напръскайте за външни паразити колибата и около нея с "Айкан", взима се от ветеринарните аптеки. На дребното куче също трябва да давате хапчета за вътрешно обезпаразиятяване и да му слагате нещо за бълхи и кърлежи, както и за него е задължително всяка година да се ваксинира!
На каква възраст почина другото ви куче? Преди това какви симптоми е имало?
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#3 Потребителят е офлайн   САША Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 09-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 23 April 2014 - 12:28 PM

И аз съм запознат със същите неща,но се питам дали това има значение да се чака третата ваксина,ако кучето не се изкарва навън да се среща с други кучета.При положение,че сега малките/НОК/ си припкат във техният двор,който е в съседство с нашият.А относно кучето от какво е починало и аз нямам обяснение,защото в този момент не си бях тука.За кучетата се грижеха родителите ми и те не можаха да дадат ясно обяснение на симптомите.Ако трябва,ще направя нова колибка за новия си обитател.Май така ще е най добре.

#4 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 24 April 2014 - 08:05 AM

Щом кучето е в съседния двор, го оставете там поне още една седмица. Хубаво е поне до вторият месец кученцата да са при братчетата и сестрите си. Това помага на имунитета и на социализацията.
Можете да вземете кучето при себе си, но ако го гледате вкъщи и дребното ви куче не ходи при него.
Има значение, защото дребното куче може да е преносител на нещо, което да е смъртоносно за бебето. Майката и братчетата на бебето едва ли имат такива болести, щом са живи досега. От друга страна вие не знаете каква зараза има във вашият двор (от старото куче) и не трябва да рискувате да пуснете бебе, без абсолютно никакъв имунитет да ходи там, дори за минутка.
Болестите срещу които се ваксинират кучетата водят до смърт за около 24ч. след заразяването. Затова не рискувайте преди да минат две седмици след третата ваксина!!! Това се прави, защото ваксината е малък вирус, който се вкарва в организма, за да изгради сам той защита срещу заразата. Т.е на организма му трябва около 2 седмици, за изгради имунитета си, до тогава е много крехък (както при настинка), защото е впрегнал сили да се бори с вируса.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#5 Потребителят е офлайн   САША Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 09-December 10
  • Gender:Male
  • Location:Пазарджик

Публикувано: 24 April 2014 - 12:25 PM

Разбрах ви.Благодаря.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни