Dog.bg Форуми : Дратхарка търси дом

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Дратхарка търси дом

#1 Потребителят е офлайн   psw Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 03-February 10
  • Location:Варна

Публикувано: 02 May 2014 - 09:23 PM

Намерих я през ноември. Или по-скоро тя ме намери. Посрещна ме на входната врата, като излизах да разходя моето куче. Беше окаяна гледка; от глад организмът беше изчерпал цялата мускулатура до кост! Дори козина почти нямаше, та нахалните бълхи и кърлежи си личаха. Подслоних я и започнах да я обгрижвам (ветеринар, храна...) Подразбрахме от съседи, че собственикът й (ловецът) я изхвърлил, защото "нещо не му харесала"...

Сега се казва Тунджа. На не повече от две години е. Гальовна, мила, кротка и безкрайно послушна. Ходи ред без каишка, идва моментално на команда и обожава да се вози в кола. В гората не спира да търчи след птичките, но никога не се запилява. Много бързо се научава на всичко, но все открадва нещо за ядене от масата. Не е агресивна никога и по никакъв повод; не си пази храната от нас, само от другото куче :) Кастрирана е и има паспорт.

Ето я, дано ви омагьоса с чара си и това да я отведе при правилният стопанин.
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка

За контакт: psw_ff@abv.bg или 0893435180

#2 Потребителят е офлайн   psw Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 03-February 10
  • Location:Варна

Публикувано: 02 May 2014 - 09:30 PM

Пропуснах да уточня, че не е много едра - 18-20кг. Козината и порастна и изглежда едра, но е просто рунтава. Като се натича във високата росна трева и се измокри много, става като една елегантна дългокрака мадама:)

#3 Потребителят е офлайн   axelcharry Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 141
  • Регистрация: 23-July 13

Публикувано: 03 May 2014 - 10:22 AM

Кучето е много хубаво косъма е такъв , защото има много мъртав косъм и трябва да се премахне . Реше се редовно и за 1 2 3 седмици ще падне и ще стане супер ! :db_046:

#4 Потребителят е офлайн   rottexpress Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 11-July 07

Публикувано: 03 July 2014 - 08:35 PM

С цел и да пораздвижа малко темата напред пиша, че Тунджа все още няма стопани и се надявам да се появят истинските Хора за нея. Тя има огромен потенциал и е винаги готова да се учи на нови неща. Схваща много бързо и е много добричка. Не е никак твърдоглава или своенравна както доста ловни кучета. Има нужда от повечко движение, но и да не успявам да и го осигурявам пълноценно не е голям проблем.

Единствения недостатък, с който не мога да се преборя (поради липса на възможност за тренировки и обучение от моя страна) е краденето на храна.
- Така де, това ако няма да го хапвате..., гледам оставили сте го тука безпризорно (на масата, в торбичка на шкафчето или на одеалото за пикник), значи да го хапна...:)

:):):)

#5 Потребителят е офлайн   shmotz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 06-May 14
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 04 July 2014 - 12:33 AM

Показване на мнениетоrottexpress, в 03 July 2014 - 08:35 PM, написа:

...
Единствения недостатък, с който не мога да се преборя (поради липса на възможност за тренировки и обучение от моя страна) е краденето на храна.
- Така де, това ако няма да го хапвате..., гледам оставили сте го тука безпризорно (на масата, в торбичка на шкафчето или на одеалото за пикник), значи да го хапна...:)

:):):)



лека полека и това би могло да си дойде на мястото...не забравяйте, че е била на улицата и според първия Ви пост, явно не си е намирала много-много храна...

Успех с намирането на стопанин :ba_025:
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   psw Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 03-February 10
  • Location:Варна

Публикувано: 19 May 2016 - 08:17 AM

Пиша отново в тази тема, защото е все така актуална - Тунджа продължава да си търси постоянния дом.

До сега се справяхме някак, но животът ми се променя в момента и имам все по-малка възможност да полагам нужните грижи и финансово и като време. Налага се Тунджа да прекарва доста време вързана, което е тормоз и за нея и за мен. Винаги съм била против да се държат кучета така, а ето, че сега ми се налага да го правя. Мисля, че тя (а и всяко куче) заслужава да има верния си приятел, да получава нужната любов и внимание.

Тя е емоционална, енергична, много схватлива, бързо се учи. Няма никаква агресия към хора или други кучета, котки или други животни. Гальовна е и много забавна.

Моля, помагайте да намерим нейният човек или семейство!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни