Dog.bg Форуми : Клиника 101 любимци

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Клиника 101 любимци горчив опит

#1 Потребителят е офлайн   Knightley Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 07-May 14

Публикувано: 07 May 2014 - 11:31 AM

Днес, 06.05.2014г. отидохме до ветеринарна клиника "101 Любимци", за да направим тест, на котенца, които намерихме на улицата! Когато влязохме в клиниката видяхме на масата едно малко кашонче, а вътре в него агонизираше едно котенце, по-малко от шепата ми... сиво, пухкаво, красиво, мъничко, тъкмо започнало да живее. Попитахме какъв е случая на котенцето, при което "доктора" каза на "сестрата" -Занеси го ТОВА оттатък!!! Така и не получихме отговор какво в крайна сметка му има на котенцето. Излязохме, разказахме по телефона на приятелка на Лиони за котенцето и тя каза че иска да се погрижи за него, момичето дойде след 15 мин. пред клиниката. Влязохме и попитахме от какво е болно, защото видяхме как се гърчи, а те дори една бутилка с топла вода не му бяха поставили... и това нещо наречено ДОКТОР каза: Защо ви интересува?! Ние му обяснихме, че ако няма кой да се погрижи за това малко създание ние ще го направим, а той отговори: Вече е късно..., казвайки го с равен и спокоен тон, хладнокръвно... Попитахме: Защо, какво му има, нека го лекуваме, какъв му е случая? И получихме следния отговор: Ами случая му е че преди 40 мин. дойде един мъж, остави котето и си тръгна без да каже и дума ние го евтаназираме в момента... отново с равен и спокоен непотрепващ тон. Помолихме го да спре евтаназията, той каза че е късно... Попитахме го дали е било здраво и той заяви че е било здраво и защо толкова се интересуваме, а ние го попитахме как може да евтаназира здраво животно и той каза че това не е приют, дори тръгна да налита на бой! На кашончето на котенцето пишеше "Фъстък"... беше му дадено име и е било занесено там с надеждата че ще бъде спасено... Не оправдавам човека, който го е занесъл там и изоставил, но явно не е имал възможност или желание да се погрижи за мъника Фъстък... можеше да го удави, удуши или изхвърли, а все пак е опитал макар и нечестно да му помогне, дал му бе дори и име, може би това име е била Кармата на Фъстък... той наистина остана Фъстък. Тичай на свобода, без болка и омраза мъничък Фъстък... Съжалявам с цялото си същество, за дето не пристигнахме в клиниката само с 40 мин. по-рано... тогава ти щеше да бъдеш сред нас и щеше да намериш прекрасен дом и да бъдеш обграден от любов, но не, това бе твоята съдба, може би предопределена от името ти, но решена от УБИЙЦИТЕ наричащи себе си ЖИВОТОСПАСЯВАЩИ ДОКТОРИ.
Това го копирах от фб. Ето линк:
https://www.facebook...87234677&type=1
Става въпрос за коте, но попаднах и на други случай сред тях имаше и куче. Постъпката е нехуманна!

#2 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 07 May 2014 - 11:47 AM

Че то от години е ясно за тази клиника - хората стъпват там вече само за да купят капки, гризини, играчки.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#3 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 07 May 2014 - 12:28 PM

По закон нямат право да евтаназират ЗДРАВО животно. Подайте жлаба. Дори и без доказателства. Пак е нещо.
(Взели са някой лев на човека, донесъл кашона, за това е цялата работа - за някой лев...)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#4 Потребителят е офлайн   marin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-May 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 May 2014 - 01:15 PM

Тази клиника е на 2 крачки от нас, но там никога , ама никога не бих завела кучето си!!! Дори за препарати влизам рядко, отношението им е отвратително. Това за мен не са лекари. А след това, което прочетох, затвърдих мнението си, че освен некадърни, са и без сърце...

#5 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 07 May 2014 - 02:08 PM

Преди 4 години лекуваха там ми коте персийско от микроспория,приел ни лекар един ,при вторий преглед беше друг и каза че предишний лекувал неправилно ,при третий преглед беше първий лекар и каза че вторий не разбира. Накрая предложиха срещу определена сума да ми го пострижат , иначе няма как да се излекува.Изръсих сума пари,около 100 лева ,измъчих коте от всекидневно къпане със някакъв препарат ,и найнакрая щяха да го обръснат. Мъжит ми закара коте при Борисов и там със 2 или 3 инжекции с вакцина излекуваха коте,и до ден днешний нямаме проблем.Така че горчив опит имам и аз. Предимство на тази клиника че е деноношна.

#6 Потребителят е офлайн   nkoilova Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 25-March 17

Публикувано: 25 March 2017 - 05:02 PM

НЕКА НЕ ОСТАВАМЕ БЕЗУЧАСТНИ И ДА ПОЕМЕМ НЕЩАТА В СВОИ РЪЦЕ! НЕКАДЪРНИТЕ ВЕТЕРИНАРИ-УБИЙЦИ ТРЯБВА ДА СИ ПОЛУЧАТ ЗАСЛУЖЕНОТО! ПОДПИШЕТЕ СЕ И ПРЕДАЙТЕ НАТАТЪК! СЛЕД КАТО ПОСТАВИТЕ ПОДПИСА СИ, ТРЯБВА ДА ГО ПОТВЪРДИТЕ ЧРЕЗ ИМЕЙЛА СИ.
https://www.peticiq.com/101

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни