Dog.bg Форуми : Подарявам Доберман на година и половина

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Подарявам Доберман на година и половина

#1 Потребителят е офлайн   raptor94 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 07-September 12

Публикувано: 12 May 2014 - 10:41 PM

Подарявам Доберманче на година и половина.Кучето има хигиенни навици прекалено добър и леко страхлив е като за доберман ама много сладък.Причината да го подарявам е че нашите се разведоха и стана малко хаос а пък самичък немога да го гледам понеже уча задочно и пътувам доста често и няма на кой да го оставя.Искам някой наистина да се грижи за него и да му дава любов и кучето ще му отвърне по същия начин.Има си паспорт със всички ваксини предстои му 2ра годишна юли месец,обезпаразитен-вътрешно и външно.Живея около Бургас,но в последствие ще измисля транспорта ако се наложи.Много ми беше тежко докато напиша тази тема ама просто обстоятелствата са такива.
Малко снимки:

http://prikachi.com/...39/7322039w.jpg
http://prikachi.com/...42/7322042h.jpg
http://prikachi.com/...43/7322043p.jpg

#2 Потребителят е офлайн   jijafka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 27-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 12 May 2014 - 10:59 PM

Показване на мнениетоraptor94, в 12 May 2014 - 11:41 PM, написа:

Подарявам Доберманче на година и половина.Кучето има хигиенни навици прекалено добър и леко страхлив е като за доберман ама много сладък.Причината да го подарявам е че нашите се разведоха и стана малко хаос а пък самичък немога да го гледам понеже уча задочно и пътувам доста често и няма на кой да го оставя.Искам някой наистина да се грижи за него и да му дава любов и кучето ще му отвърне по същия начин.Има си паспорт със всички ваксини предстои му 2ра годишна юли месец,обезпаразитен-вътрешно и външно.Живея около Бургас,но в последствие ще измисля транспорта ако се наложи.Много ми беше тежко докато напиша тази тема ама просто обстоятелствата са такива.
Малко снимки:

http://prikachi.com/...39/7322039w.jpg
http://prikachi.com/...42/7322042h.jpg
http://prikachi.com/...43/7322043p.jpg



Здравей! Помисли добре преди да вземеш това решение. Доберманите са изключително чувствителни животни и приемат много тежко такъв тип раздели. Минала съм през задочно обучение и постоянни пътувания, но никога не съм стигала дори до помисъл да си оставя някое от животните. Със сигурност ситуацията е неприятна, но съм убедена, че ако наистина обичаш кучето и държиш на него, ще намериш начин то да остане при теб.

И все пак, много моля внимавайте изключително много с кандидат-осиновителите, защото има безброй и безчет с лоши помисли и опастност кучето да остане на улицата, да не се полагат грижи за него, да попадне вързан на верига на някой строеж/обект да пази и недай Боже, да го ползват за бой с кучета. Помолете някоя от Фейсбук страницита в помощ на животни да Ви съдейства с публикуване на историята Ви, за да се види от повече хора... НО ПАК И ОТНОВО.... МОЛЯ ВИ, бъдете МНОГО ВНИМАТЕЛНИ на кой давате кучето!!!!!!!!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   raptor94 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 07-September 12

Публикувано: 12 May 2014 - 11:10 PM

Знам и ще внимавам и наблюдавам човека на който ще го дам но просто наистина нямам избор има дни с които ме няма по няколко дни и няма просто къде да го оставя поради сложното ми положение мислих доста преди да реша да направя това !

#4 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 13 May 2014 - 06:11 AM

Здравей приятелю

Кучето ти е страхотно. Щом се налага, за негово добро раздели се с него. Но не го давай без пари, не за друго а защото често подарените животни не се ценят високо и..не получават нужното отношение. Хубавите неща си имат цена и някой трябва да докаже че много го иска и кучето ще живее хубаво, за да му го дадеш.
Съжалявам че няма как аз да го взема, ако имах повече свободно време без да се замислям щях. Сега трудно имам време за моята маца, камо ли за още едно дългоносо черно пате, което тепърва трябва да се гради като характер.
Имам предвид един човек, който е изгледал 3 добермана и на скоро му почина последния, също и мой много близък приятел, при който кучето ще е под мое наблюдение постоянно. За транспорта ще ти помогна, ако е извън вашия район.
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#5 Потребителят е офлайн   jijafka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 27-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 May 2014 - 10:46 AM

Показване на мнениетоAnubisA, в 13 May 2014 - 07:11 AM, написа:

Здравей приятелю

Кучето ти е страхотно. Щом се налага, за негово добро раздели се с него. Но не го давай без пари, не за друго а защото често подарените животни не се ценят високо и..не получават нужното отношение. Хубавите неща си имат цена и някой трябва да докаже че много го иска и кучето ще живее хубаво, за да му го дадеш.
Съжалявам че няма как аз да го взема, ако имах повече свободно време без да се замислям щях. Сега трудно имам време за моята маца, камо ли за още едно дългоносо черно пате, което тепърва трябва да се гради като характер.
Имам предвид един човек, който е изгледал 3 добермана и на скоро му почина последния, също и мой много близък приятел, при който кучето ще е под мое наблюдение постоянно. За транспорта ще ти помогна, ако е извън вашия район.



Напълно подкрепям. А, за транспорта и аз съм от Бургас. Няма никакъв проблем да съдействаме. Постнах темата из Фейсбук и аз имам няколко запитвания. И все пак... пак много внимателно с подбора на хора! Ако ти трябва съдействие в това отношение, на среща съм. Пиши ми на лични и ще ти дам лични контакти, за да е по-лесна комуникацията. :ae_085:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   raptor94 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 07-September 12

Публикувано: 13 May 2014 - 12:34 PM

Благодаря ви много за съдействието ! Ще пиша щом се заформят кандидати ! :)

#7 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 13 May 2014 - 03:39 PM

Здравейте!

Имам сериозен кандидат за кучето, говорих с него и се разбрахме че след като се чуя с Раптора да ми разкаже малко за кучето, какво е по- характер, какви навици има и тн, може по- другата събота и неделя да отидем да се запознаем, да се видят бъдещият стопанин с кучето.
Настоящият собственик май се притесни малко като му исках така директно телефона, може би защото се притеснява за кучето и го разбирам. Тука доста хора ме познават, някои лично и някои не, знаят как се гледа моята принцеса, какво мисля за извънродословното развъждане и тн.
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#8 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 25 May 2014 - 03:13 PM

Вчера взехме Хектор от Бургас.
Кучето се чувства добре в Софето, игра страшно много с маца и другите кучета, мисля ме ще бъде щастлив тука с новия си собственик :)
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#9 Потребителят е офлайн   jijafka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 27-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 June 2014 - 10:07 PM

Показване на мнениетоAnubisA, в 25 May 2014 - 04:13 PM, написа:

Вчера взехме Хектор от Бургас.
Кучето се чувства добре в Софето, игра страшно много с маца и другите кучета, мисля ме ще бъде щастлив тука с новия си собственик :)



И да не забравяте да пускате снимки.... :db_046: :ba_025:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 03 June 2014 - 10:34 AM

във фейса има достатъчно, но ето и тука
игра с малкия Анубис
Качена снимка
Качена снимка
маца, Хектор- вече Scooby и Анубис
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка
Качена снимка

Като цяло кучето е хубаво, липсва агресия в него, даже е малко плашлив.
Отпусна се, разбира се с другото куче, с което живее, слуша новия собственик и се чувства добре.
Започва и малко по- доверчив и смел да става.
В лицето много прилича на родословен, но отзад при задните крака има някаква драма- мятка ги и като стои някак си леко приклекнал стои. Стойката не е както трябва да бъде, но пък няма признаци нещо да го боли, тича ходи играе, дивее... такъв си е просто, душичка :)
НО, е още един пример защо не трябва да развъждаме както ни падне и само за да роди или да усети какво е да си с женска... :)
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни