Dog.bg Форуми : Само аз ли мисля, че "кучкарите" у нас сме дискриминирани?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Само аз ли мисля, че "кучкарите" у нас сме дискриминирани?

#1 Потребителят е офлайн   qwertyu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 11-July 12

Публикувано: 15 May 2014 - 08:24 PM

Здравейте.

Откакто имам едно малко 3-4-килограмово миниатюрно кученце осъзнах колко невежи сме българите. Не всички, но със сигурност повечето.

Като започнем от това, че всеки път, когато някой разлее нещо във входа на блока, всички бабешки погледи на пейката се насочват укорително към моето кученце. Сякаш не гледам една мръвка кученце, а лъв. И като свършим до там, че веднъж отказаха да ме пуснат в метрото, въпреки че го държах в ръка, защото освен да му купя билет трябвало и да му нося паспорта. Копието, което го нося винаги със себе си, не го признават. Да не говоря, че след като вече си бях маркирал билета, отказаха да ми възстановят единия лев.

Когато миналото лято не знаех дали ще мога да оставя кучето на родителите ми, се обадих в хотела, в който бяхме планирали да отседнем с приятели, за да попитам дали пускат кучета и срещу каква такса. Отговорът беше отвратителен: "Тук не пускаме кучкари". И ми затвориха. Е, отидохме в друг хотел и без кучетата. Ама какво значи това: "Тук не пускаме кучкари"?

Когато влизам в магазин винаги го държа гушнато и никога не го пускам да ходи. Нито лае, нито нищо. Просто стои гушнато и гледка. Относно хранителните магазини е ясно, че от съображения може да не пускат животни, дори и гушнати, въпреки че съм виждал немска овчарка (не куче-водач, а най-обикновено куче) в магазин "Била" в Австрия и малко кученце в Карфур във Франция, което дори не беше гушнато. Но не виждам защо отказват да ме пуснат в някои вериги големи магазини, в които не се продават хранителни стоки.

Влизал съм в следните магазини без да ми казват нищо: Аико, Баухаус, Хиполенд, Зона, Технополис и Мусю Бриколаж.

Пускали са ме да вляза, но с предупреждение да не го пускам да стъпва долу в: Техномаркет, Лабиринт, Евроленд и в мол "България". Приемам това, тъй като вероятно има и несъобразителни стопани, но не би ли следвало да ми се направи забележка, ако го пусна на пода, а не да ми се напомня да не го пускам, след като влизам в магазина с вече гушнато кученце?!

Категорично са отказвали да ме пуснат в Била (което е разбираемо), в Хит (където исках да посетя не хранителния хипермаркет, а един магазин за мобилни телефони, който се намира в същата сграда), в Практикер и в Джъмбо. А в Макдоналдс, когато влязох да си поръчам храна за вкъщи от касата, един касиер веднъж почти ме изгони, откавайки да ме обслужи, въпреки че казах, че няма да сядам в заведението, а искам храна за вкъщи. Но една от колежките му (може би кучкарка) ме пое и обслужи любезно.

Не е ли малко прекалено да откават да ни пускат с любимците ни дори и в нехранителни вериги и магазини, когато ги носим гушнати? Какво толкова щеше да стане, ако ме бяха пуснали да си купя 2 пирона от Практикер? Или да купя кучешки шампоан от Джъмбо? И какво толкова би могло да стане, ако вляза в Макдоналдс, за да си взема един сладолед, който да изближа извън заведението?

Мой познат в САЩ ми каза, че там в някои щати дори, ако отидеш на ресторант с кучето си, му носят безплатно вода.

Може и аз да съм прекалено нахален, но за мен да откажат да те пуснат в магазин с гушнато кученце или да ти правят забележка да го държиш гушнато, след като ти си влязъл в магазина с гушнато кученце, за мен е дискриминация.

А вече и на плажовете в обл. Бургас не пускали с кучета.

Добре, ако недай си Боже утре аз се строполя на улицата в безсъзнание и дойде да ме вземе линейка, какво ще стане с кучето ми? Лекарите ще го оставят на улицата, за да пазят хигиена ли?

#2 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 16 May 2014 - 07:03 AM

А защо хора от магазини трябва да ви правят забележки . Кучето е вашо ,четете правила и закони. Какво очаквате ,че на хора им приятно да базаруват в хранителен магазин където има кучета. Аз ако видя куче в такъв магазин ,провече няма да базарувам там.Има регламент ,който трябва да спазвате. Неможе да ходите с обществен транспорт с куче без да носите медицинский паспорт.Радвайтесе на свойто куче ,но преди да се оплаквате ,прлочетете освен права и задолжения.То писна вече как ги расхождате по алеи и лайната не им прибирате ,то остана и в хипермаркети да ги газиме. Знам как ще среагирате на отговора ,но да ,аз пебирам лайна на кучето ,не го пускам в магазин ,не го водя в общественний транспорт ,но ако се наложи ,ще предавя паспорт.Не ми минава през глава да заведем куче на магдоналдс,Говоря за болонка..Вие свойто куче имате право и в дупето да цилувате ,но това не означава че всички имат такова желание.
Ако ви харесва закон в САЩ ,спомнете че не сте в САЩ.

#3 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 May 2014 - 08:32 AM

Ира, и си права и не.
Че у нас има много Бай Ганьовци "кучкари", които навън не се съобразяват с околните е така, но не може и такова отношение в търговските вериги и заведения да има към хора, влезли с кучетата си. Истината е, че не са ни уредени законите в това отношение и да се сравняваме със страни, където да влезеш където и да било с кучето си спокойно, без да се чувстваш престъпник, разликата е от тук до небето. Ако сте обърнали внимание у нас инвалидите са в ужасно неравностойно положение. На тях дори в повечето търговски хранителни вериги не им позволяват да взлязат с куче-водач, а какво остава за обикновения човек.
Така че, qwertyu, помислете, че има и много по-ощетени от вас. Не, че проблема е малък, но не е и болка за умиране. Никога не съм си помисляла да вляза с кучето си в магазин и да си напазарувам спокойно с него. Дори и не съм посмявала да го вържа пред магазина, докато пазарувам, макар че имам ротвайлер и да го открадне някой е по-трудно, не всеки би се осмелил. Единственият ми проблем е бил намирането на място за летните почивки, защото не навсякъде приемат с животни, и плажове - достъпни за животни през интензивните туристически сезони, но и тук има решения - има хотели и вили, където не правят проблем, диви места по плажната ивица, където няма забрани. Съгласете се, че това е така навсякъде - не само у нас.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#4 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 16 May 2014 - 09:16 AM

В метрото не се допускат никакви домашни любимци, не само кучета. И за хранителните стоки съм съгласен - категорично съм против допускането на животни в тях! В много хотели допускат кучета и котки - въпросът е да потърсите такива. И никаква логика няма да ходите с кучето си, за да купите 2 пирона.

#5 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 16 May 2014 - 11:54 AM

Кучета -водачи се допускат по принцип когато са с гешир и знака на червения кръст на нагръдника. Сляпата Невена пътува с моята възпитаничка Енджъл в градския транспорт, сменяйки няколко вида превозни средства, от Толстой до Мусагеница включително с метро. Да, има случаи когато свалят кучето-водач от транспорта като скандала в Плевен, но са по-скоро изключение, отколкото правило.

Инак не разбирам претенциите на автора на темата. Кучета са НАША отговорност, и живеейки в социална среда трябва да се съобразяваме с факта, че далеч не всички обожават домашните ни любимци. На скоро имаше едно неразбиране - отзад на нашата кооперация пространството сме го заградили и си имаме малко дворче с ливада с входна врата откъм улицата. Децата да играят там, да карат колела, да ритат топки. Обаче от съседна кооперация една много мила симпатична дама домъкна нейното кученце, пуска го да обикаля там "да не й избягало било" и една съседка й е направила забележка. Дамата се обиди:
- Ама с какво пречи кученцето, то нищо не прави, то още е бебе и ака вкъщи. Ако нацапа ама аз ще изчистя.
Да, но проблема не ев акането, просто има две малки деца които панически се страхуват от кучета. И другите съседи-кучкари са длъжни да го разбират и уважават това.
Познавам и двете семейства - мили, изключително приятни хора, но кучкарите са длъжни да помнят че техните кучета не се харесват абсолютно на всички, и са длъжни да се съобразяват с това. Мои познати и аз самата включително не влизаме в магазин с хранителни стоки с куче. Какъв е този каприз, що за глупост е това? В нашия квартален магазин тезгяха с ягодите и други плодове е ниско долу, влизаш с куче, то се изтръсква и айде космолаците по ягоди и круши? Те че се мият - мият се, преди да ги дадеш на детето, ама си е гнусно.

Към автора на темата qwertyu
Извинявайте, но и тук, в България сипват по заведения вода на кучета, много пъти ми се е случвало когато обикаляхме море и планина с моя Лео дорде бе жив (свободни ловни полета пожелавам зад дъгата на Рижавото ми Сърце) - идваха сервитьорки и носеха в пласмасови купички вода за кучето, ей така, не защото бяха кучкарки, просто от вътре им идваше.

Запомнете - вашето куче си е личен ваш проблем и отговорност, и никой нищо не ви е длъжен. Как ще влезете в Макдоналдс с кучето на ръце? Или го връзвате навън докато си купувате сладоледа, или пропускате Макдоналдса, търсейки друго заведение за бързо хранене, където ви подават храната от гишето и не се налага да влизате вътре. Това е реално положение на нещата, човече, и би било добре да се запознаете с тях ПРЕДИ да си вземете куче, а не да ревете следварително. В градския транспорт също не съм имала проблеми, защото дупчих билети и носих винаги вет-паспорта на кучето в себе си. Никога не са ме глобявали.

А това че вие разнасяте кутрето нагоре надолу в пазвата едва ли не - това си е ВАШ проблем, лично и единствено ВАШ. Обществото ни и социалната среда не са длъжни да търпят прищявките на кучкарите, сори, това е тъжната истина.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#6 Потребителят е офлайн   TodorSlavkov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 14-December 11

Публикувано: 16 May 2014 - 12:20 PM

Аз обаче смятам, че специално за градския транспорт трябва да се допускат животни. Виждал съм в метрото и в автобусите кучета и котки. Когато животното е кротко и спокойно, какъв им е проблема на останалите? Нито ги закача нито имат проблеми с него. Всички изказват недоволство от човека с животно в градския транспорт, а на циганина дето се вози без билет никой нещо не сме да каже.
Още нещо бих искал да добавя НЕ по темата. Относно съобразяването на стопаните. Някой не се съобразяват така е прави сте!
Обаче ще дам прост пример за градинката пред блока. Там кучета не се разхождат през деня защото е пълно с майки и малки деца.
Обаче майките дали се съобразяват, че децата им изхвърлят отпадъците по земята си в същата тая градинка? Аз ще ви кажа: НЕ!
Айде сега си отговорете на въпроса когато това дете порастне и стане човек, какъв ще бъде? Няма кой да му даде възпитанието което трябва да има един нормален човек още от малко! Пък проблема на повечето бил домашното куче.
Към автора на темата: относно разливането пред блока. Изобщо да не ти пука какво говорят. Тези хора не се замислят, че покрай този вход минават и улични кучета и те също могат да свършат тази работа там. Бабите тогава какво правят? Ходят да се оплачат в общината ли? Едва ли!
Свиркай си и изобщо не се впрягай!

Поздрави

#7 Потребителят е офлайн   Didetyyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 12-February 13
  • Gender:Female

Публикувано: 16 May 2014 - 02:04 PM

В градския транспорт ( в София ) , включително метро, няма никакъв проблем за кучета, но ако е по-голямо намордникът е задължителен. Никога не са ми правили проблем, в метрото дори не са ми искали паспорт, слагам намордника, купувам билетчето и готово. Има си наредба и тя го разрешава, така че знайте си правата и ги отстоявайте.

#8 Потребителят е офлайн   violetkatana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 23-September 13

Публикувано: 16 May 2014 - 03:55 PM

Ходихме на екскурзия из България и посещаваме един манастир, дето живо пиле няма там. Влизам аз с кученце 2 кг., в чанта, откъдето само нослето му се подава. По едно време си подаде главичката и попа като го видя и като се затича към нас и ни изгони. А какво лошо има, Исус Христос къде се е родил, в обор сред животни.

#9 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 16 May 2014 - 04:05 PM

violetkatana
Да, не разрешават влизане на кучета в църквите, вие там с кученцето в чантичка каква работа имате? Влязохте да се молите или да зяпате? На инвалиди с кучета водачи им се разрешава понякога, но до портата, дори някой по-нисш служител пази кучето-водач, докато слепия се моли. А вие фръц с чантичката вътре в храма и се цупите. Като искате да разгледате храма в качеството си на турист - оставяте кучето навън, в колата например. Ако влизате да се молите - то пък каква е тази суета с кученца в чантичка?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#10 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 16 May 2014 - 04:12 PM

Добре, а нормално ли е влизайки в манастир (явно сте набожна), за да се молите, в чантата ви да стои куче! Боже, опази! Аз също обожавам всякакъв вид животни, включително влечугите, но аз също, ако ви видя в църква с куче в чантата ще ви направя остра забележка. Мястото на кучето е вкъщи и в специално обособените за това места. Това, че се фукате или имате желанието всеки да се покланя пред кучето е грешка! Единствено и само ваша. И както всеки от нас има непоносимост към някой човек, така някои хора имат непоносимост към кучета. Ваша отговорност е да се съобразявате с това, независимо дали ви харесва или не. Иначе по темата за метрото - явно вече са разрешили да се влиза с домашен любимец, защото допреди 1-2 години беше забранено.

#11 Потребителят е офлайн   qwertyu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 11-July 12

Публикувано: 16 May 2014 - 09:46 PM

Мисля, че не ме разбрахте. Аз не говоря за хранителните магазини. Просто споменах, че в Европа съм виждал кучкари с кучетата си да пазаруват съвсем спокойно. Възмушението ми е свързано с нехранителните магазини, които не пускат хора с куче дори и да е гушнато. А относно разхождането на кучета на детски площадки и дума не е спомената в написаното от мен. Мисля, че повечето не сте го прочели, а само сте го мернали отгоре-отгоре.

#12 Потребителят е офлайн   qwertyu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 11-July 12

Публикувано: 16 May 2014 - 10:00 PM

Показване на мнениетоvioletkatana, в 16 May 2014 - 03:55 PM, написа:

Ходихме на екскурзия из България и посещаваме един манастир, дето живо пиле няма там. Влизам аз с кученце 2 кг., в чанта, откъдето само нослето му се подава. По едно време си подаде главичката и попа като го видя и като се затича към нас и ни изгони. А какво лошо има, Исус Христос къде се е родил, в обор сред животни.


Забравих, че и аз имах такъв случай. Мен ме изгониха от църквата, а аз просто исках да запаля свещ за починал човек. Тези свещи се намират точно до входа на църквата. Кучето, разбира се, беше в ръцете ми, не се разхождаше на пода. То беше още бебе и вече бях забравил за този случай.

#13 Потребителят е офлайн   qwertyu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 11-July 12

Публикувано: 16 May 2014 - 10:03 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 16 May 2014 - 04:05 PM, написа:

violetkatana
Да, не разрешават влизане на кучета в църквите, вие там с кученцето в чантичка каква работа имате? Влязохте да се молите или да зяпате? На инвалиди с кучета водачи им се разрешава понякога, но до портата, дори някой по-нисш служител пази кучето-водач, докато слепия се моли. А вие фръц с чантичката вътре в храма и се цупите. Като искате да разгледате храма в качеството си на турист - оставяте кучето навън, в колата например. Ако влизате да се молите - то пък каква е тази суета с кученца в чантичка?


Да си зарежеш кучето в колата, където може я да пукне от жега, ако слънцето се измести, я някой да го отрови, ако оставите прозореца отворен, я някой да го открадне, за мен е изключително безотговорно. Не че не го правя, но само когато влизам за 2-3 минути и не изпускам от поглед колата. Бихте ли си зарязали детето само в кола?

#14 Потребителят е офлайн   qwertyu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 11-July 12

Публикувано: 16 May 2014 - 10:05 PM

Показване на мнениетоasensi_85, в 16 May 2014 - 04:12 PM, написа:

Добре, а нормално ли е влизайки в манастир (явно сте набожна), за да се молите, в чантата ви да стои куче! Боже, опази! Аз също обожавам всякакъв вид животни, включително влечугите, но аз също, ако ви видя в църква с куче в чантата ще ви направя остра забележка. Мястото на кучето е вкъщи и в специално обособените за това места. Това, че се фукате или имате желанието всеки да се покланя пред кучето е грешка! Единствено и само ваша. И както всеки от нас има непоносимост към някой човек, така някои хора имат непоносимост към кучета. Ваша отговорност е да се съобразявате с това, независимо дали ви харесва или не. Иначе по темата за метрото - явно вече са разрешили да се влиза с домашен любимец, защото допреди 1-2 години беше забранено.


Но пък хората, към които имам непоносимост, могат да си ходят навсякъде, нали?

#15 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 17 May 2014 - 07:41 AM

qwertyu
Стига глупости, влязохте да запалите свещ с куче, то бива инфантилност, но всичко си има граници - оставяте го в колата за 2-3 минути и палите свещ. Проумейте - кучета са проблем единствено и само на стопанина и не бива да се превръща в такъв за околните. С куче в църква, ама моля ви се. "Ама то нищо не прави, ама то в ръцете ми стои" - не може, гнусно е, аз също бих се погнусила ако видя куче в църква, те инвалидите не могат да стигнат там - не всички църкви и параклиси имат рампи за инвалидни колички, вътре ще влезе едно разглезено създание с куче в чанта и пазвата за да парадира колко много обича любимеца си.
Няма да ви уважават докато вие не уважавате околните. Това е.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#16 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 17 May 2014 - 08:09 AM

qwertyu, причината кучкарите в България да сме дискриминирани е поголовието на "кучкари" като Вас - хем знаят, че е забранено, хем напират да влязат в магазина с кучето. Докато не се научим да спазваме правилата и да сме отговорни, ще сме си навиквани и напъждани.

#17 Потребителят е офлайн   shmotz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 50
  • Регистрация: 06-May 14
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 17 May 2014 - 08:51 AM

Темата е същата като това, че пушачите сме били дискриминирани след забраната за пушене на обществени места...и как сме дискриминирани - ами забраниха ни да тровим околните и децата си докато обядват в ресторанта...:ab_041:

п.п.-всеки собственик на магазин/заведение решава сам дали да допуска домашни любимци, така че наистина не разбирам каква ще да е тази "дискриминация"
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   qwertyu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 11-July 12

Публикувано: 17 May 2014 - 12:13 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 17 May 2014 - 07:41 AM, написа:

qwertyu
Стига глупости, влязохте да запалите свещ с куче, то бива инфантилност, но всичко си има граници - оставяте го в колата за 2-3 минути и палите свещ. Проумейте - кучета са проблем единствено и само на стопанина и не бива да се превръща в такъв за околните. С куче в църква, ама моля ви се. "Ама то нищо не прави, ама то в ръцете ми стои" - не може, гнусно е, аз също бих се погнусила ако видя куче в църква, те инвалидите не могат да стигнат там - не всички църкви и параклиси имат рампи за инвалидни колички, вътре ще влезе едно разглезено създание с куче в чанта и пазвата за да парадира колко много обича любимеца си.
Няма да ви уважават докато вие не уважавате околните. Това е.


Какво толкова гнусно има в това да държиш 3 килограма живо место в ръцете си, когато влизаш в църква? Ами ако се моля за кучето? Кое е по-гнусно, да влезеш с турба пълна с пилета на грил или с гушнато кученце? Вие не сте добре.

Аз не съм си взел куче, за да парадирам с него. Ако вие сте взели кучето си за това - това си е ваш проблем. Взел съм го, за да го гледам, да го обичам, както всеки друг член от семейството.

Гнусни са вашите коментари. Защото освен преразсъдъците ни, друг проблем човек да влезе в хипермаркет за строителни стоки с гушнато кученце няма!

И да, точно толкова луди сме с жена ми, че обичаме еднакво и кучето, и детето си. Оставяли сме детето в такъв кът, въпреки че беше едва на 1 месец, защото нямахме друг избор. Но да оставя кучето си вързано на кол - за мен е немислимо. За мен това е все едно да оставя детето си на кол.

#19 Потребителят е офлайн   qwertyu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 39
  • Регистрация: 11-July 12

Публикувано: 17 May 2014 - 12:17 PM

Показване на мнениетоshmotz, в 17 May 2014 - 08:51 AM, написа:

Темата е същата като това, че пушачите сме били дискриминирани след забраната за пушене на обществени места...и как сме дискриминирани - ами забраниха ни да тровим околните и децата си докато обядват в ресторанта...:ab_041:

п.п.-всеки собственик на магазин/заведение решава сам дали да допуска домашни любимци, така че наистина не разбирам каква ще да е тази "дискриминация"


Да, ама кучето не трови никого, нали? То просто влиза гушнато в мен, аз поръчвам каквото ми трябва, взимам си поръчаното и излизам навън. Какъв е проблемът? На кого ще навреди, освен на изпълнените с небивали страхове средновековни мозъци?

#20 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 17 May 2014 - 12:23 PM

А какво ще Ви навреди да не влезете с кучето в магазина?
Как пък ''един от тия дето не сме добре'' не мисли като Вас.
Кучето няма работа нито в магазини,нито в заведения,освен ако изрично няма табела "Dogs Welcome"
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Имате си някаква ваша си представа за нещата и каквото и да Ви кажем тук няма да спрете да тъпчете на ''ама на кого пречи''.
Ами на хората,които не харесват кучета,не обичат или се страхуват и НЕ са длъжни!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни