Dog.bg Форуми : Обучение на доберман; литература?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Обучение на доберман; литература?

#1 Потребителят е офлайн   Buikov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 19-May 14

Публикувано: 20 May 2014 - 09:45 PM

Здравейте собственици, любители, приятели на доберманите! Аз обичам животните още от дете. За какво ли не съм се грижил. Смятам че е дошъл момента, в който мога да поема отговорността за един доберман. Не мога да ви опиша колко искам да имам любимец от тази порода. Но да вземеш куче съвсем не е шега работа- това си е ангажимент свързан с ежедневни грижи в продължение 10- 15 години. За това преди да взема животното искам да се подготвя предварително. Имам желание да отгледам едно дисциплинирано, балансирано животно, което да може да изпълнява много команди, за да бъде съжителството ни весело и безпроблемно. Искам да му дам много, но и ще бъда взискателен към него. Искам да го науча да върви плътно до мен без повод, да сяда, да ляга, да остава на място където съм му казал до втора команда, да носи хвърлени предмети, да охранява даден предмет, да не яде нищо намерено или дадено от друг човек и ако е възможно да го науча да изпълнява всички тези(а може би и на други, за които не се сещам в момента) команди без да крещя като говедар, а просто да му говоря с равен тон ще съм най-щастливия човек на света . Въпреки, че си мисля, че говоря "общ език с животните" смятам че ще съм много по ефективен и ще си спестя много време и главоболия, ако ви помоля за съвет и прочета някоя и друга книга за обучение на кучета, или ако има такава за обучение на доберман. Благодаря ви предварително.


П.С. А защо да не го науча и на това- http://www.youtube.c...h?v=0S9QdUyAb8M

#2 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 21 May 2014 - 09:15 AM

Показване на мнениетоBuikov, в 20 May 2014 - 09:45 PM, написа:

Здравейте собственици, любители, приятели на доберманите! Аз обичам животните още от дете. За какво ли не съм се грижил. Смятам че е дошъл момента, в който мога да поема отговорността за един доберман. Не мога да ви опиша колко искам да имам любимец от тази порода. Но да вземеш куче съвсем не е шега работа- това си е ангажимент свързан с ежедневни грижи в продължение 10- 15 години. За това преди да взема животното искам да се подготвя предварително. Имам желание да отгледам едно дисциплинирано, балансирано животно, което да може да изпълнява много команди, за да бъде съжителството ни весело и безпроблемно. Искам да му дам много, но и ще бъда взискателен към него. Искам да го науча да върви плътно до мен без повод, да сяда, да ляга, да остава на място където съм му казал до втора команда, да носи хвърлени предмети, да охранява даден предмет, да не яде нищо намерено или дадено от друг човек и ако е възможно да го науча да изпълнява всички тези(а може би и на други, за които не се сещам в момента) команди без да крещя като говедар, а просто да му говоря с равен тон ще съм най-щастливия човек на света . Въпреки, че си мисля, че говоря "общ език с животните" смятам че ще съм много по ефективен и ще си спестя много време и главоболия, ако ви помоля за съвет и прочета някоя и друга книга за обучение на кучета, или ако има такава за обучение на доберман. Благодаря ви предварително.


П.С. А защо да не го науча и на това- http://www.youtube.c...h?v=0S9QdUyAb8M

Здравейте !
Искате ли да погледнем на връзката с кучето през една малко по-различна призма ,която ще Ви накара да преосмислите написаното?
Представете си ,че сте човек с речево или слухово увреждане,което се появява почти веднага след като сте взел кученцето ? Тогава как ще погледнете и съпоставите изискванията си спрямо действителността - как ще осъществявате тази Ваша неустоима потребност за безприкословно изпълнение на всякакви "команди"...

Отговорите ги знам и дори мога не само да Ви "допълня",но и да доразвия тезата Ви за послушното куче,но по-добре е това да направите сам. Отправната точка на всичко започва от гледната точка - това като подсказка.
А ако наистина желаете да прочетете и научите много за отношенията и съжителството с кучето :
http://dogbehavior.easydiscussion.net/
Пиша с най-добри намерения .
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#3 Потребителят е офлайн   Buikov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 19-May 14

Публикувано: 21 May 2014 - 11:34 AM

Starrkopf може би съм се изразил неправилно/ непълно и съм останал неразбран. Не съм някакъв извратен човек, който има мания постоянно да дава заповеди и да бъдат изпълнявани от кучето нито искам да направя кучето си циркаджия, нито ще стоя с дистанционно в ръка за задействане на електрически нашийник . Единственото, което искам е да имам приятел, с който да живеем в хармония, с който да сме почти неразделни, да правим безброй излети и т.н.. Предпочитам да отделя нужните време и усилия и да въведа дисциплина и режим през първите година и половина- две и след това десет години да съжителстваме приятно и безгрижно, отколкото да го разглезя в началото и да се тормозим взаимно петнадесет години- кучето мен защото няма да знае какво е позволено и как трябва да се държи и аз кучето понеже ще се налага постоянно да му крещя като говедар, защото ще прави бели постоянно.

#4 Потребителят е офлайн   jijafka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 27-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 May 2014 - 09:54 PM

Показване на мнениетоBuikov, в 20 May 2014 - 10:45 PM, написа:

Здравейте собственици, любители, приятели на доберманите! Аз обичам животните още от дете. За какво ли не съм се грижил. Смятам че е дошъл момента, в който мога да поема отговорността за един доберман. Не мога да ви опиша колко искам да имам любимец от тази порода. Но да вземеш куче съвсем не е шега работа- това си е ангажимент свързан с ежедневни грижи в продължение 10- 15 години. За това преди да взема животното искам да се подготвя предварително. Имам желание да отгледам едно дисциплинирано, балансирано животно, което да може да изпълнява много команди, за да бъде съжителството ни весело и безпроблемно. Искам да му дам много, но и ще бъда взискателен към него. Искам да го науча да върви плътно до мен без повод, да сяда, да ляга, да остава на място където съм му казал до втора команда, да носи хвърлени предмети, да охранява даден предмет, да не яде нищо намерено или дадено от друг човек и ако е възможно да го науча да изпълнява всички тези(а може би и на други, за които не се сещам в момента) команди без да крещя като говедар, а просто да му говоря с равен тон ще съм най-щастливия човек на света . Въпреки, че си мисля, че говоря "общ език с животните" смятам че ще съм много по ефективен и ще си спестя много време и главоболия, ако ви помоля за съвет и прочета някоя и друга книга за обучение на кучета, или ако има такава за обучение на доберман. Благодаря ви предварително.


П.С. А защо да не го науча и на това- http://www.youtube.c...h?v=0S9QdUyAb8M



Отиваш при специалист и не се мъчиш да правиш нещо без да си наясно кое как става. Препоръчвам:
Училище за обучение на кучета и техните водачи"ДЕЯ"гр.Пловдив


Литература има много.... повечето, която аз знам е на английски. Има безброй клипчета в Youtube, които може да разгледаш.

Само една забележка, тъй като прочетох " нито ще стоя с дистанционно в ръка за задействане на електрически нашийник ". Ще ти кажа само, че ако смяташ да ползваш такова приспособление по какъвто и да е повод.... еми по-добре не си взимай куче, камо ли доберман. Ще съсипеш кучето за норматив, а "обучението" ти няма да се получи... най-много да направиш кучето я страхливо, я агресивно.

Успех! :ae_085:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Buikov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 19-May 14

Публикувано: 24 May 2014 - 05:52 PM

Jijafka след като прочетох поста ти бях малко скептичен към това училище за кучета, защото си помислих, че е от типа, който работи като хората си оставят кучетата за дни или месеци и след време им връщат кучетата обучени. Не искам такова училище, защото ще се загуби връзката и доверието между мен и кучето. След като разгледах темата ми стана ясно, че това училище е за любимците и за стопаните, което е много добре, защото се научаваш как ти да обучиш кучето си, но аз не съм от Пловдив и няма как да стане с това училището. Бих те помолил да споделиш впечатленията/наблюденията си от литературата, която се чела и да бъдеш по конкретна за кои книги и автори става дума. А с английския нямам никакъв проблем така че книгите могат да бъдат и на английски. А относно "методите", които включват електрически нашийници не съм си и помислил дори.

#6 Потребителят е офлайн   Buikov Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 19-May 14

Публикувано: 28 May 2014 - 10:33 PM

Искам да изкажа разочарованието си от вашият "форум". Първо искам да кажа, че това, което ще напиша по долу не се отнася към хората вече писали в темата, даже напротив- благодарен съм за отделеното време и внимание Може да ме сметнете за арогантен и безпардонен. Но ще ви кажа, форума на клуб " Български доберман клуб" е или мъртвороден или мъртъв. Защо смятам така? Какво означава форум? Форум е място, където хора с общи интереси,хобита и тн общуват, обменят опит и литература, споделят приятни и неприятни моменти. В един момент Аз искам да стана собственик на доберман, искам да отгледам щастливо и здраво животно и тъй като породата не е много разпространена решавам да се регистрирам тук и да Ви кажа: Хей кажете 2-3 книги които си струва човек да прочете преди да си купи куче или дайте линк за да се образовам на тема възпитание на куче. И срещам пълна апатия 150 души са прочели темата и почти никой не е писал. Това форум ли е или търговско дружество? Дали ако бях пуснал тема: здравейте искам да си взема куче от порода доберман утре, и съм приготвил 2 000 лв интересът към темата щеше да е същият?
Айде със здраве!

#7 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 28 May 2014 - 10:42 PM

Най-вероятно щеще да е същия.Малко хора влизат вече.
Виждаш тема,влизаш,виждаш,че не може да помогнеш и просто не спамиш-просто е.

Аз мисля,че ще ти е полезно 1-то изречение от поста на джиджафка. :ba_025:
Айде дано е със здраве :tb_195:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   ironic_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 535
  • Регистрация: 14-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Германия

Публикувано: 02 June 2014 - 03:15 PM

Не го приемай лично, че не си получил достатъчно отговори или че не ти е обърнато внимание. Не винаги има човек какво да допринесе към темата.

На мен например единственото, което ми дойде като коментар тогава беше, че на куче няма как да говориш "с равен тон", защото кучетата познават само някои думи и словосъчетания, които често чуват в ежедневието (разходка, излизай навън, слизай от дивана) и само по тонът ти кучето разбира дали го хвалиш или си недоволен. (Шибуми ми е правила забележка, че хваля с равен тон, например). Но да направя такава забележка щеше да е тъпо и дребнаво и затова си замълчах. Защото и експерт по възпитание не съм.

Преди да вземеш кучето, прочети във форума за възпитание. Няма да научиш алфата и омегата, но ще добиеш обща представа как да подходиш към социализацията и пр.

Оттам нататък и моята препоръка е да участваш в някакъв клуб, ако има наблизо, където ти сам ще си работиш с кучето, но под указанията и наблюдението на специалист. Наблюдавай го, опознай го, виж кое го мотивира, на какво реагира, нещата не са само на книга, а и по инстинкт понякога.

Малко се работи с добермани в България. Не го казвам като упрек, само наблюдение.
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   jijafka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 27-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 June 2014 - 10:17 PM

Показване на мнениетоBuikov, в 24 May 2014 - 06:52 PM, написа:

Jijafka след като прочетох поста ти бях малко скептичен към това училище за кучета, защото си помислих, че е от типа, който работи като хората си оставят кучетата за дни или месеци и след време им връщат кучетата обучени. Не искам такова училище, защото ще се загуби връзката и доверието между мен и кучето. След като разгледах темата ми стана ясно, че това училище е за любимците и за стопаните, което е много добре, защото се научаваш как ти да обучиш кучето си, но аз не съм от Пловдив и няма как да стане с това училището. Бих те помолил да споделиш впечатленията/наблюденията си от литературата, която се чела и да бъдеш по конкретна за кои книги и автори става дума. А с английския нямам никакъв проблем така че книгите могат да бъдат и на английски. А относно "методите", които включват електрически нашийници не съм си и помислил дори.



Youtube линк

Линк към литература на английски

А, относно последния ти пост, че никой не ти е отговорил.... еми все си мисля, че е по-добре да замълчиш, ако не знаеш, околкото да се правиш на дървен философ и да даваш напразно акъл. Малко са хората с добермани като цяло в България, а още по-малко са тези, които работят с тях...а, от тях са още по-малко тези, които влизат и имат време за този форум. Тоест... крайният резултат е това - раздела за добермани не е особено активен, но си мисля, че като цяло във форума има достатъчно информация, в Гугъл също и вместо да чакаш някой да ти пише и обяснява (той все пак няма да е у вас и да ти гледа и обучава кучето) разрови се на английски из чичко Гугъл, из Амазон, Youtube... има безкрайно много информация, с която да се самообразоваш. Никой от нас не си е взел първият доберман научен. :) Моят първи добчо беше през далечната 1993... тогава нямаше Гугъл, но пак се справихме. С много любов, търпение и разбиране, че това все пак е куче, а не човек... нещата идват от самосебе си. :wink:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 03 June 2014 - 10:21 AM

Буйков, ти ли си с Трой, братчето на Анубис?
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#11 Потребителят е офлайн   stahexo Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 30-March 14

Публикувано: 03 June 2014 - 07:36 PM

Не. Аз съм с Трой. Поздрави.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни