Dog.bg Форуми : Паразите пренасяни от комари

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Паразите пренасяни от комари

#1 Потребителят е офлайн   el Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 02-February 09
  • Gender:Female

Публикувано: 22 May 2014 - 02:36 PM

Здравейте,

Нашето коте преди известно време претърпя операция и кастрация. Докато й правеха изследвания, за да видят дали всичко е о.к. докторът ни каза, че около сърцето е видял някакви паразити. Направил тест, но от него пък нищо не излязло, защото той бил за кучета. Мисля, че каза лезии или лизии. Предавали се от комари. Уж за котките не били опасни, а само за кучетата, но все пак ни каза, че трябвало да даваме всеки месец, докато котето е живо някакви хапчета, за да убиват яйцата и младите паразити. Ако големите умрели, щяло и котето да си замине. Ама нещо не ни стана много ясно. Уж не е опасно, а защо трябва да даваме хапче изобщо. Като ходихме за контролни прегледи след операциите уж щеше да ни обяснява, но пак нищо не се разбра, нито хапче ни даде. Котето си е живо и здраво сега. Изобщо не дава вид нещо да го тормози. Някой знае ли нещо по темата? Някакви съвети? :wa_048:

#2 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 22 May 2014 - 02:45 PM

Нарича се ДИРОФИЛАРИОЗА! Потърси в гугъл, има много информация, дано не е такова, все пак!

#3 Потребителят е офлайн   sweety_bonbon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 13-November 09

Публикувано: 22 May 2014 - 03:08 PM

Здравей:)
Така, както го описваш и на мен ми изглежда Дирофилариоза.
Моят съвет е да си направиш консултация с друг ветеринар дали наистина няма тестове и за котки- малко ми е странно да няма... Може този лекар да няма.
Аз всяка година тествам моето куче.

#4 Потребителят е офлайн   el Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 02-February 09
  • Gender:Female

Публикувано: 22 May 2014 - 03:11 PM

Много кофти звучи :/ Трябва да пробваме наистина. Гадното е, че котето е много плашливо и изкарването от нас си е някакъв див кошмар. Благодаря за отговорите!

#5 Потребителят е офлайн   marin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-May 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 May 2014 - 08:01 PM

И на мен ми звучи като Дирофилароиза. Според мен се консултирайте час по-скоро с друг лекар и не давайте препарати преди това. Аз моето куче го изследвам всяка гадина и ако всичко е наред, давам Ивермектин през устата като превантивна мярка. Но това САМО ако 100% не е заразено, иначе може да доведе до смърт. Съветът ми е да потърсите друг ветеринар. Успех!

#6 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 22 May 2014 - 11:48 PM

http://forum.dog.bg/...B0%D1%82%D0%B0/
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни