Dog.bg Форуми : Бултериерът ми не иска да яде

Към съдържанието

 
 
 

БКК Английски Бултериер - форум за породата и истинските фенове

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бултериерът ми не иска да яде

#1 Потребителят е офлайн   Sharona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 28-August 10
  • Gender:Male

Публикувано: 30 May 2014 - 05:48 PM

Здравейте,кажете моля Ви с какво храните булитата си? Моята е все гладна, а не иска да яде нищо друго освен месо. До преди няколко месеца си ядеше Проплан с консерви Хепи Дог и Nuevo.Спря да яде Проплан и и купихме Ориджен,не хареса и него,нито Акана. Вече и консервите не иска,няколко дни яде Белкандо и сега и тях не иска. Все е гладна и си иска,но не яде нищо освен месо. Пробвах да и готвя ориз или макарони с месо,яде месото и не поглежда другото. Още е малка (9м) и знам че и трябва качествена храна,но не я иска. Стои гладна по цял ден и гризе всичко друго не и гранулите и консервите.Дайте съвет,мога ли да я храня само с варено месо или е недостатъчно за нея(като хранителни вещества). Благодаря !
User's Signature

“На кучето не му трябват скъпи коли, големи къщи или дизайнерски дрехи. Една обелена пръчка ще свърши отлична работа. То не се интересува дали си богат или беден, хитър или прост, умен или глупав. Дай му сърцето си и то ще ти даде своето. За колко хора може да кажете това? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате специални, единствени? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате изключителни?„

#2 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 30 May 2014 - 05:52 PM

Не е достатъчно само месо.
Опитайте с повече разходки и игри навън за да се уморява и нищо от масата от други членове.
Бъдете по упорити слагате яде не яде 5 мин и вдигате.
Аз лично давам месото сурово-БАРФ.
Въпрос на избор.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Sharona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 28-August 10
  • Gender:Male

Публикувано: 30 May 2014 - 06:12 PM

Да,правя грешка защото като не си изяде яденето и го оставям в купичката. Храним я по 4 пъти на ден,може и да са и много вече.Ще я пробвам по 2 пъти на ден. А суровото месо как го давате,между храненията или с някаква друга храна го смесвате?
User's Signature

“На кучето не му трябват скъпи коли, големи къщи или дизайнерски дрехи. Една обелена пръчка ще свърши отлична работа. То не се интересува дали си богат или беден, хитър или прост, умен или глупав. Дай му сърцето си и то ще ти даде своето. За колко хора може да кажете това? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате специални, единствени? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате изключителни?„

#4 Потребителят е офлайн   EVITA73 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 90
  • Регистрация: 14-February 13
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 30 May 2014 - 06:33 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 30 May 2014 - 05:52 PM, написа:

Не е достатъчно само месо.Опитайте с повече разходки и игри навън за да се уморява и нищо от масата от други членове.Бъдете по упорити слагате яде не яде 5 мин и вдигате.Аз лично давам месото сурово-БАРФ.Въпрос на избор.

много точно и ясно Ви е отговорил ShiBumi_GirL Ако имате възможност увеличете разходката. Аз лично разхождам моята сладурана минимум два часа вечер, а с нарастване на деня и повече. Среща с други кучета и много игри. Няма начин да не й огладнее дупето. Моята и тя прави парчета на гранулата, но като види че никой не и обръща внимание и не и дава нищо друго, забива муцунката и хапва. Всъщност чиста гранула давам в редки случаи. Меша със ситно нарязано или смляно сурово чисто месо (без сланини), но в малки количества, колкото да и овкусат храната. Храня с гранула JOSERA. Това е единствената суха храна, която не омръзва на Амбър. Дано съм ти била полезна и аз. Успех!

#5 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 30 May 2014 - 07:11 PM

Цитат

А суровото месо как го давате,между храненията или с някаква друга храна го смесвате?


Месото го давам чисто без да го смесвам с друга храна.
Специално за суровото четох,че е добре да не се смесва примерно както гранула с готвена храна.
От гранулите стомаха на кучето става ленив и не произвежда киселини(образно казано).
Аз лично давам сутрин гранула(Орижен,Акана),а вечер месото.
http://forum.dog.bg/...ost__p__1136816

Ако решиш мога да ти дам линкове с информация за Барф,както и тук във форума има теми.
Успех със злоядата гад :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   aiduta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 296
  • Регистрация: 01-February 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 30 May 2014 - 07:43 PM

1.Храни си кучето максимум 3 пъти на ден
2.Никога не смесвай гранулата с месо или каквото и да било
3.Ползвай една купа за храна и вода- това означава че кучето ти винаги ще пие прясна вода и че храната и няма да седи в купата повече от 10-15 минути
4.Месото (за предпочитане сурово) го даваш като добавка след като кучето си е изяло основното ядене
5.Максимум на 10 дена един гладен ден за подобряване на апетита - в горещото време на 7 дена 1 гладен

Това е моята рецепта и работи при доста капризи

#7 Потребителят е офлайн   Sharona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 28-August 10
  • Gender:Male

Публикувано: 30 May 2014 - 08:09 PM

Благодаря ви за насоките! Сутрин около час и вечер около два часа сме навън,като се спуква от игри. А за това Барф-хранене мисля да почета малко повече,защото съм сигурна че месо няма да откаже, а и много обича зеленчуци. Преди все търчеше около масата да види какво ядем,а сега изобщо.Само си лежи и пие вода като не и е по вкуса манджата. И аз си мислех че като види че няма друго ще яде каквото съм и сложила,обаче се оказа инат голям.Седи и ръмжи,мърмори нещо но не яде. От нерви чак дупка в стената е изкопала,още няколко дни така и ще влезем у съседите! :) Още веднъж благодаря за отговорите!
User's Signature

“На кучето не му трябват скъпи коли, големи къщи или дизайнерски дрехи. Една обелена пръчка ще свърши отлична работа. То не се интересува дали си богат или беден, хитър или прост, умен или глупав. Дай му сърцето си и то ще ти даде своето. За колко хора може да кажете това? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате специални, единствени? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате изключителни?„

#8 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 30 May 2014 - 08:15 PM

Цитат

5.Максимум на 10 дена един гладен ден за подобряване на апетита - в горещото време на 7 дена 1 гладен


:ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Sharona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 28-August 10
  • Gender:Male

Публикувано: 30 May 2014 - 08:56 PM

Показване на мнениетоaiduta, в 30 May 2014 - 07:43 PM, написа:

1.Храни си кучето максимум 3 пъти на ден
2.Никога не смесвай гранулата с месо или каквото и да било
3.Ползвай една купа за храна и вода- това означава че кучето ти винаги ще пие прясна вода и че храната и няма да седи в купата повече от 10-15 минути
4.Месото (за предпочитане сурово) го даваш като добавка след като кучето си е изяло основното ядене
5.Максимум на 10 дена един гладен ден за подобряване на апетита - в горещото време на 7 дена 1 гладен

Това е моята рецепта и работи при доста капризи

Много ти благодаря! Дори утре ще почнем с гладния ден и почваме Акана и сурово месо за десерт,защото пиклата досега я храниха от ръка(баща и я съжали ). :ab_041: Благодаря на всички ви,бяхте ми много полезни.Приятна вечер!
User's Signature

“На кучето не му трябват скъпи коли, големи къщи или дизайнерски дрехи. Една обелена пръчка ще свърши отлична работа. То не се интересува дали си богат или беден, хитър или прост, умен или глупав. Дай му сърцето си и то ще ти даде своето. За колко хора може да кажете това? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате специални, единствени? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате изключителни?„

#10 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 31 May 2014 - 12:35 AM

Според мен остави доволно няколко часа след гранулите и чак тогава месото.
:md_064:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Sharona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 28-August 10
  • Gender:Male

Публикувано: 31 May 2014 - 12:38 PM

Сигутно няма връзка с капризите относно храненето,но почнаха да и излизат някакви розови пъпки( има козина върху тях) по муцуната две ,на корема и на едното краче. Довечера сме на ветеринар ,но ако някой има идея какво е пишете. Благодаря! Качвам снимка,за да ги видите.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

“На кучето не му трябват скъпи коли, големи къщи или дизайнерски дрехи. Една обелена пръчка ще свърши отлична работа. То не се интересува дали си богат или беден, хитър или прост, умен или глупав. Дай му сърцето си и то ще ти даде своето. За колко хора може да кажете това? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате специални, единствени? Колко хора могат да ви накарат да се чувствате изключителни?„

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни