Dog.bg Форуми : Ужасен проблем при немска овчарка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ужасен проблем при немска овчарка

#1 Потребителят е офлайн   gersinkaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 06-December 11

Публикувано: 01 June 2014 - 11:11 PM

Здравейте! Кучето ми е на 2г и 6м. немска овчарка, мъжка. По принцип не е проблемно животно относно здравето, всичко е 6 точки (външно и вътрешно обезпаразитяване, ваксини, храна-разнообразна, без мазни истории, сурови меса, давам кокали, но то е по-скоро варени шийки, не са много твърди, гранули-редовно, изпражнения-нормални), но вече за 2 път виждам една ужасяваща картинка-огромни петна без козина! Първия път беше загадка как се е получило, мазахме с Екзематин Ц и заздравяха, но сега видях, че той се ЧЕШЕ ЗВЕРСКИ където намери грапавина, със зъби... ужасно е! Резултат-уникално голяма рана от чесане! Ще ходим на лекар, но въпроса е, че нямам възможност да го водя в други градове (от Ямбол съм), а тук вяра на хуманните лекари не може да се има, какво остава за ветеринарните (нямаме една лаборатория......) Не искам животното ми да се мъчи, но нямам възможност да го заведа в друг град. Можете ли да ми кажете или по-точно долу горе да ме насочите какви може да са причините? Четох за анални жлези, но малко ме съмнява да са те.. Нещо от шампоаните и обезпаразитяването едва ли, от както съм си го взела го къпя с един и същ шампоан и използвам една и съща марка противопаразитна каишка, не съм имала проблем.



http://prikachi.com/...00/7367400K.jpg - това е раната в началото


http://prikachi.com/...84/7367384A.jpg - това е раната след няколко часа (беше намазана с гранофорин)

П.С-не е сресан, защото ме е страх да го среша, за да не се разнасят.. знам ли и аз.. иначе си го сресвам всеки ден или през ден.. и ушичките му промивам..

#2 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 June 2014 - 02:22 PM

Здравей,
прилича ми на мокра екзема...но само ми прилича. Това което трябва да направиш е да дезинфекцираш мястото, където седи кучето и да го заведеш на лекар, като задължително трябва да му се направи кожна проба и микробиология.
Не е нещо страшно - ще се оправи, но първо виж какво е причинило екземата.
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#3 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 02 June 2014 - 02:32 PM

Отивайте бързо на вет,че и ние сме с такава мокра рана на бузата.В топлото бързо се вмирисва и инфектира/замърсява.
Не отлагайте!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   gersinkaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 06-December 11

Публикувано: 02 June 2014 - 03:09 PM

Ветеринаря се произнесе-стафилококова инфекция. Изписа две инжекции и антибиотик Оспамокс 1000мг + един спрей. Успокоих се, ако бяха някои анални жлези тогава... Миличкия ми той, от както се е родил много се измъчи, в такива моменти се упреквам, че съм много лоша стопанка, уж всичко като по учебник правя относно обезпаразитяване и ваксини, шампоаните му хубави, храната разнообразна... Пигментни петна по езика има, изследвания..... Тении имаше като бебе, ваксина объркаха, казаха ми, че няма да оцелее.. Като ме погледне с кафевите си очички и като го гледам как се гърчи с този сърбеж..... Казва ми ''помогни ми'' и нещата като не зависят от мен... Стискам палци да ви се оправят животинките, стискайте палци и моя немец да се оправи! Много е лошо за горките животинки, не могат да кажат нищо, а надеждата им е само и единствено в нас и ветеринарите..

#5 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 02 June 2014 - 03:17 PM

За кучето е важна пълноценната храна не толкова разнообразната.
Ако често сменяте храните е възможно да е някаква алергия също.
Просто предположения.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   gersinkaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 06-December 11

Публикувано: 02 June 2014 - 04:36 PM

Ами не че ги сменям а по-скоро редувам-примерно днес ако е ял пилешко утре ще яде агнешко вдругиден телешко и пак отначало. А всеки ден си яде гранули, които не съм сменяла от както е бил бебе. Тези гранули си ги яде, харесва си ги и му е добре с тях, за това не ги сменям.

#7 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 02 June 2014 - 06:24 PM

gersinkaa

Цитат

Ветеринаря се произнесе-стафилококова инфекция.
Да, много прилича на същите рани по тялото, които получаваше и моето куче - едната от многото му диагнози бе златист стафилокок, освен че може да се зарази някъде кучето тази гадост се предава и по наследство. Имайте предвид че лекарствата дават временно облекчение, после тези рани пак могат да тръгнат. Хубаво е да му давате и лекарства за подобряване на имунната система. Много често стафилокок бъркат с хранителна алергия. Не съм чувала за пълно излекуване на тази гадост, лечението само временно потисква симптомите, но ако диагнозата е сложена правилно и са подбрани правилни препарати, вие след време ще се научите да реагирате още при първите признаци и да туширате нещата още в началото, за да протичат те максимално по-безболезнено за куч.
Успех ви желая, неприятно е и досадно, но с това се живее. Просто от тук нататък ще трябва да сте нащрек още при първите разлизвания и почесвания на куч. И никакво пускане на скачки за да не се разболеят по-нататък малките, от опитни развъдчици съм чувала че кучета с подобна диагноза не се допускат до развъждане. Инак ще го туширате с лекарствата да не се мъчи от сърбеж животното и това е.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#8 Потребителят е офлайн   gersinkaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 06-December 11

Публикувано: 03 June 2014 - 02:31 PM

Защооо.... Много исках да има поне едно поколениееее........ ;( оффффф защо се мъчи толкова това животно... ;(

#9 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 03 June 2014 - 03:39 PM

Въобще не слушайте съветите за скачките! Такива състояния са чести и причините най-вече са бактериални. Ако някой Ви каже, че като му е от развъдник кучето е предпазено от бактериални инфекции или пък е резистентно на тях, значи лъже най-безцеремонно. В повечето случаи "развъдчиците" търсят всяка възможност да препоръчат кучета извън клубовете да не се размножават за да могат да си продават "елитните" кучила.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#10 Потребителят е офлайн   marin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-May 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 June 2014 - 03:46 PM

Нещо подобно има и моето куче. Вече месец и нещо го лекуваме, не минава и това е. В началото беше уж екзема, после алергия, накрая се оказа стафилококова инфекция. Само че дерматолог ми обясни, че стафилококите са резултат от бактериалната инфекция и не е нещо толкова страшно. Лошото е,че тези състояния са много упорити и трудно се лекуват. Докато не овладеете проблема, не го къпете и не слагайте капки за външни паразити. Това ще влоши нещата.

#11 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 03 June 2014 - 03:49 PM

Маринчето може ли снимка?
Нас ни сполетя ето това:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 03 June 2014 - 04:31 PM

Показване на мнениетоgersinkaa, в 03 June 2014 - 12:31 PM, написа:

Защооо.... Много исках да има поне едно поколениееее........ ;( оффффф защо се мъчи толкова това животно... ;(


В никакъв случай - стафилокока заразява и половия партньор и поколението след това.
Помислете за другите стопани, които ще вземат заразени бебета, уверявам ви, че сред тях надали ще се намерят много отговорни хора, които ще полагат време, усилие и пари да облегчат мъките на болното си куче.
Можете ли да вземете този грях на душата да произвеждате болно кучило, та после стопаните да се питат като вас - защо се мъчи така това животно?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#13 Потребителят е офлайн   Пухче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 19-March 14

Публикувано: 03 June 2014 - 04:49 PM

не обичам да се меся в чужди разговори(и да, не съм капацитет.. съшо съм нов потребител и няма да се понрави от нищото да ви изскоча и да си "чеша пръстите", но тая истерия за скачките ми идва в повече.. и без да кажете да мисли.. човека мисли.. вярно или грешно е друг въпрос и няма значение... най-вероятно четейки форума, знае отношението на масата потребители за скачки, кастрации и т.н. и си е направил изводите) ама айде малко да свием перките.. доктора твърди че няма проблем(а съм с впечатлението че си разбира от работата{не че мога да съм съдник естествено.. при положение че нищо не разбирам, но мисля, размишлявам, преценям и претеглям} по постингите му и при всички положения достатъчно) и че това нормално да се случи и че се случва на всякакви кучета обаче "опитните развъдчици казвали" и ние решаваме да даваме категорични съвети, като "в никакъв случай" айде малко по-сериозно и уважително и към отношението и умствените възможности на хората/потребителите и към доктора...

#14 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 03 June 2014 - 05:26 PM

Естествено че ще твърди как няма проблем - инак кого ще лекува? Знаете ли какво е това - БОЛНО, вечно БОЛНО куче вкъщи? Когато то се мъчи и се мъчите и вие, защото го обичате? Щом има диагноза като стафилокок или демодекоза, редно ли е да се създават нови и нови БОЛНИ животни? За кого е редно? За животното ли? Бре как да няма проблем, когато има огромен шанс тази гадост да се предаде на кучилото?
Вие искате ли болно куче? Финансово можете ли да го позволите? Защото повечето хора - не.
говорим за огромна болка - кучешка и човешка, а вие виждате само някакви перки. Вечно болното ми куче почина преди няма и два месеца, на такива ужаси се наслушах в клиниките от рода на "Няма страшно само тук ще кръцнем там ще резнем" че ум ще ви зайде. Всичко това на гърба на едно супер-болно същество и за сметка на джоба на стопаните, за да се упражняват върху тях лекарите? Е, ние и нашите кучета подопитни зайчета ли сме? А колко ги има изхвърлени с труднолечима диагноза, защото някой е осъществил абсолютно тъпа и безотговорна скачка на кучета с болест, предавана по наследство?
Малко по-отговорно го давайте, а не "доктора казал". Доктора - не е селекционер, той ЛЕКУВА, а не се занимава със селекция на ЗДРАВИ животни. Като помня през какъв кошмар 11 години минахме с моя болник - на нито един стопанин не го пожелавам. Включително и на вас.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#15 Потребителят е офлайн   Пухче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 19-March 14

Публикувано: 03 June 2014 - 05:48 PM

не става въпрос за по принцип, а за точно този слуай.. и доктора може да не е селекционер.. но би трябвало като става дума за болести, диагнози и напътствия свързани със здравословното състояние на животните да е малко по "на Ти" с материята... и ако сте сигурна в правотата си трябва по някакъв начин да убедите и хората в нея или да вземете под внимание думите на доктора и да го оборите по някакъв начин за да ви послушат... той не го прави защото има пред името си "Д-р" и естествено не е длъжен да го прави и при всички положения ако на някой думите се взимат "за чиста монета", то няма да са вашите може да сте сигурна.. а изказвайки се като последна инстанция-"В никакъв случай" без никакви доводи, без да сте капацитет в областа, на базата на казаното от "опитни развъдчици" е как някой мислите че ще се довери на вашите препоръки? а за това кой ще лекува.. не смятам че мислите, че има шанс живо същество да няма нужда от лекарски грижи и то точно куче и доктора да остане без работа..

#16 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 03 June 2014 - 05:59 PM

Пухче, явно сте с първото си куче и не сте обикаляли из сума ти клиники, които можете да докопате. Обяснявам ви - тази гадост се предава по полов път и на бъдещето поколение, самия стопанин притеснено задава въпроса "Защо се мъчи това животното". Има редица диагнози, които при скачка заразяват и мъжки и майката и когато бащата е носител после болестта се прехвърля на майката и на кучилото. И обратното, съответно. За това истински развъдчици искат анализи преди скачка и от двамата бъдещи производители, включително от препуция на мъжкия и от вулвата на женската, защото някои предавани по полов път гадости са много сериозни, като венерически тумор или TVT.
Нормални отговорни развъдчици правят всичко възможно да осъществят скачка със ЗДРАВИ животни - кой нормален човек ще си пусне кучето на болно животно, което може да зарази неговото? Дори и да има такива - те не са пример за подражание.
Защото вечно болно куче у дома и непрекъснати разходки по клиники е жива мъка, както за животното, така и за стопанина. Моето куче преди години го блъскаха за стафилокока включително със кортикостероиди, в резултат на което то разви Къшинг, ама кой да знае преди 10 години че Екзекана дава И такива странични ефекти?

Не отричам медицината, напротив, но препоръките да се размножават болни животни, които ще си разменят диагнозите, не са в интерес нито на животните, нито на стопаните им.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#17 Потребителят е офлайн   Пухче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 19-March 14

Публикувано: 03 June 2014 - 06:17 PM

знам почти всичко което ми казвате и сте права, че гледам първото си куче, но не е като да не се е налагало да ходим по доктори.. счупи си крачето, конюнктивит(лека форма) и наскоро се натрови... и като включим и сума ти разходки за дребни неща, като какво да яде, че било повърнало, с какво да обезпаразитяваме, рязане на нокти, инжекции, лекарства, болкоуспокоителни, проверки на шини и т.н., вадене на кърлежи ..май за 3 месеца съжителстване не е малко за такъв кратък период.. отделно гледам и да се информирам от интернет.. което е вече "висшия пилотаж" да отсееш плявата от сеното... та имаме си чести срещи с докторите и знам г/д колко е тежко и за животно и за стопанина и виждам че докторите трудно могат да бъдат притеснени от липсата на работа.. а от нещата за които сме ходили няма нищо наследствено и не е нужно да хвърлят прах в очите на хората и да търсим конспирации и т.н. в това че дават съвети, а ние да мислим че мислят само за това как да ни изпразнят джоба.. винаги всичко може да се случи и се случва.. не казвам че трябва да има немърливост и кучета с проблеми, които са наследствени да не се взимат под внимание и да не се отстраняват от "скачки", но тука доктора казва "няма проблем" и ние да казваме че на доктора само "финикийски знаци" му се въртят в главата е малко несериозно

#18 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 03 June 2014 - 06:26 PM

Сериозно е , Пухче. Никой ветеринар няма право да казва че диагноза, която се предава по наследство на следващото кучило, да казва "Не слушайте". Има ли вероятност да се зарази кучилото - отговорно е да не се правят подобни опити. Вие сте само от три месеца с болно куче, а аз бях 11 години, и това "Брей, че хубав, пусни го на женска" съм слушала доста често включително и във вет клиники. Защото за болни кучета достатъчно стопани просто няма. Хората масово не издържат нито финансово, нито морално, нито психически на здрави кучета, какво ли да говорим за болни. Представете си ако такова куче попадне в ръцете на човек, на който просто не му се занимава с подобни петна, корегиране на храната, мазане, закупуване на скъпи лекарства, изследвания, анализи? Кому е нужен още един нещастен живот?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#19 Потребителят е офлайн   Пухче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 19-March 14

Публикувано: 03 June 2014 - 06:39 PM

ако сте права в твърденията... няма как да не се съглася, но проблема е че е трудно бих повярвал първо на развъждач, познат, съфорумец или инфо в мрежата без да е проверено на още 20 места в наши и чуждоезични форуми и сайтове... естествено и на доктори трудно вярвам и по-добре... защото в момента кучето ми щеше да е с подобие на крак("нищо му няма, няма как така да си счупи крака" ), изживяло страшни мъки и много стресирано... за разискваната инфекция не е търсена информация и не мога да кажа нищо.. но следя доста вет. форумите и всички свързани със здравословни проблеми и забелязвам, че Д-р Коко "чува петела" (дано не се обиди за изказа :D) и всичко което дава е безвъзмездно.. та и още кофти звучи това за нуждата от пациенти, като човека прави всичко без никакви ползи(естествено ако хората забележат, че той дава добри напътствия и кабинета му е удачна дестинация биха се възползвали от услугите му и това е добра реклама за него.. но дали се случва и колко често можем само да гадаем), а и той като специялист едва ли ще рискува името си, за "потупване по рамото" или да си начеше пръстите

#20 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 03 June 2014 - 06:47 PM

Пухче,
Разбирам позицията ви, аз този доктор не го познавам, но познавам доста в София и съм избрала за себе си няколко клиники, които не ми насаждат в главата "не слушайте развъдчици". Разбирам къде се разминахме и защо се опитахте да защитите уважаван от вас лекар, но аз не визирах него лично, а явление като цяло.
Мир?)))
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни