Dog.bg Форуми : Въпрос за развъдник на Кане корсо

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Въпрос за развъдник на Кане корсо

#1 Потребителят е офлайн   EndoBESNIQ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 05-June 14

Публикувано: 05 June 2014 - 07:48 PM

Здравейте съфорумници. Реших най- после да си взема Кане корсо. Въпросът ми към вас е дали някой знае нещо за "Развъдник ГЛАДИАТОР'С БЛЪД" от гр.Ловеч имат обява в интернет.Или ако може да препоръчате развъдници които продават в момента кученца.
Мерси предварително.

#2 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 06 June 2014 - 08:42 AM

Препоръчвам ти клубните развъдници, контакти в сайта на клуба ни:

http://www.clubcanec....php?id=44#site

Също така не е лоши да се консултираш с колеги от управителния съвет на клуба за да ти дадат полезни съвети :) Разбира се и тук може да отправиш въпроси, но може да се получи много баби - хилаво дети.

Поздрави,

Марин

#3 Потребителят е офлайн   stoyanstoyan Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 04-August 14

Публикувано: 04 August 2014 - 11:49 AM

Здравейте на всички,

С жена ми сме решили да отглеждаме кане корсо ,интересува ме от къде можем да си вземем такова куче. Искам да съм сигурен че кучето няма дисплазии,проблеми с лакътни стави и кръстни връзки.

#4 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 04 August 2014 - 07:39 PM

Показване на мнениетоstoyanstoyan, в 04 August 2014 - 11:49 AM, написа:

Здравейте на всички,

С жена ми сме решили да отглеждаме кане корсо ,интересува ме от къде можем да си вземем такова куче. Искам да съм сигурен че кучето няма дисплазии,проблеми с лакътни стави и кръстни връзки.


Не прочетохте ли предишния ми пост? 100% гаранция за тежка дисплазия няма, опичайте си добре работата и се обадете на клуба за да получите повече информация.

#5 Потребителят е офлайн   Георги Тодоров Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 21-July 14

Публикувано: 12 August 2014 - 06:25 AM

Патил съм си по темата с дисплазия.Моето мнение е да се купи по възрастно куче,директно със снимки за дисплазия.Един друг ветеринар пък ми каза че било възможно да се направи проверка за дисплазия чрез малък отвор в крака и вкарване на нещо като камера -не съм се ровил с интернет дали има подобни неща.Надявам се да съм полезен.

#6 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 12 August 2014 - 11:07 AM

Показване на мнениетоГеорги Тодоров, в 12 August 2014 - 06:25 AM, написа:

Патил съм си по темата с дисплазия.Моето мнение е да се купи по възрастно куче,директно със снимки за дисплазия.Един друг ветеринар пък ми каза че било възможно да се направи проверка за дисплазия чрез малък отвор в крака и вкарване на нещо като камера -не съм се ровил с интернет дали има подобни неща.Надявам се да съм полезен.


И двете теории са доста крайни и неприемливи. И аз съм чувал, че в Турция мъже раждат, но няма да ходя да се пробвам да забременея. Проверката за дисплазия се прави с рентгенова снимка след като кучето е навършило една година и на база сложни геометрични преобразувания на КОРЕКТНА снимка се дава диагнозата. Също така куцо куче лесно се определя като такова с тежка форма на дисплазия.

#7 Потребителят е офлайн   Георги Тодоров Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 21-July 14

Публикувано: 13 August 2014 - 09:08 AM

В моя случай още на 7-8 месеца започнаха признаци за дисплазия - просто не ги бях забелязвал.Като прочетох една статия , разбрах че 4 от 5 от нещата които прочетох се проявяват при кучето ми.След диагностициране в Стара Загора ,ме посъветваха да не предприемам лечение - изписаха някакви хапчета и ме посъветваха ако реша да правя някакво сериозно лечение ( операция ) да не я правя в България.Лично аз ако си купувам ново куче ще го взема поне на 6 месечна възръст ,поради много причини.Много по добре си личи дали кучето ще стане по-силно и по-голямо за конкретната порода ,като е на такава възръст, отколкото на 45 дена.

#8 Потребителят е офлайн   Slay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 71
  • Регистрация: 25-May 14

Публикувано: 13 August 2014 - 02:55 PM

Показване на мнениетоГеорги Тодоров, в 13 August 2014 - 09:08 AM, написа:

В моя случай още на 7-8 месеца започнаха признаци за дисплазия - просто не ги бях забелязвал.Като прочетох една статия , разбрах че 4 от 5 от нещата които прочетох се проявяват при кучето ми.След диагностициране в Стара Загора ,ме посъветваха да не предприемам лечение - изписаха някакви хапчета и ме посъветваха ако реша да правя някакво сериозно лечение ( операция ) да не я правя в България.Лично аз ако си купувам ново куче ще го взема поне на 6 месечна възръст ,поради много причини.Много по добре си личи дали кучето ще стане по-силно и по-голямо за конкретната порода ,като е на такава възръст, отколкото на 45 дена.

На 6м. възраст пак трудно би могъл да прецениш какво ще излезе от кучето.А замислял ли си се за това от къде ще купиш хубаво 6м куче.Нали се сещаш че от едно кучило само 2-3 кученца се топ, останалите,независимо от това че родителите им са шампиони се по-посредствени.И аджеба кой ще ти продаде куче с перспектива на такава възраст или ако се навие то цената ще е доста интересна.Отделно от всичко което написах аз лично не бих се лишил от миговете които ми дава едно кутре докато израства.

#9 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 13 August 2014 - 06:01 PM

В допълнение кучето се взема минимум на 60 дни, не знам твоите 45 дни откъде са дошли. Иначе съм съгласен за лечение на дисплазия в чужбина, в България повечето ветеринари (не всички) са бизнесмени :)

Както колегата се е изразил само няколко кучета от кучилото стават шоу клас, останалите са пет клас. Също така степента на дисплазия на родителите ти дава някакъв процент вероятност за развитие на тежка дисплазия (родители със степен на дисплазия (HD) А или B са задължителни).

Не забравяй, че дори кучето може да се контузи по невнимание и да влоши степента на дисплазия. Историята познава супер перспективни кучета с некадърни стопани (скачане по плочки и цимент заедно с интензивно изкачване на стълби), които са завършили с тежки травми.

Поздрави,

Марин

#10 Потребителят е офлайн   Георги Тодоров Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 21-July 14

Публикувано: 17 March 2015 - 04:14 PM

Намерих много обширна тема за дисплазията в един сайт и реших да я споделя с вас:
http://anima.bg/novi...ava-pri-kucheta
Има и списък с най-често боледуващите породи и таблици с проценти вероятност за заболяване.

Поздрави

#11 Потребителят е офлайн   krassyy Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 19-May 15

Публикувано: 19 May 2015 - 02:20 PM

Здравейте, от доста време това ми е любимата порода и реших , че вече е време да се сдобия с един черен красавец , Но ето , че тук започва сложното намиране на подходящо кученце, респективно развъдник . Искам кучето да бъде шоу клас (или там както се води ) . Та въпроса ми е ,за да намеря наистина отличен представител на породата откъде е най-добре да го взема от Италия ли или може и от друго място (визирам едни развъдници в Ниш и Загреб , които ми грабнаха окото) . Извинявам се , ако въпроса ми е глупав или е дискутиран някъде другаде , но наистина не мога да взема адекватно решение , тъй като не съм достатъчно компетентен в тази област.,, :)
Благодаря предварително ! Поздрави :)

#12 Потребителят е офлайн   krassyy Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 19-May 15

Публикувано: 19 May 2015 - 02:21 PM

Здравейте, от доста време това ми е любимата порода и реших , че вече е време да се сдобия с един черен красавец . Но ето , че тук започва сложното намиране на подходящо кученце, респективно развъдник . Искам кучето да бъде шоу клас (или там както се води ) . Та въпроса ми е ,за да намеря наистина отличен представител на породата откъде е най-добре да го взема от Италия ли или може и от друго място (визирам едни развъдници в Ниш и Загреб , които ми грабнаха окото) . Извинявам се , ако въпроса ми е глупав или е дискутиран някъде другаде , но наистина не мога да взема адекватно решение , тъй като не съм достатъчно компетентен в тази област.,, :)
Благодаря предварително ! Поздрави :)

#13 Потребителят е офлайн   ase Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 09-April 16

Публикувано: 09 April 2016 - 06:23 PM

Показване на мнениетоkrassyy, в 19 May 2015 - 02:21 PM, написа:

Здравейте, от доста време това ми е любимата порода и реших , че вече е време да се сдобия с един черен красавец . Но ето , че тук започва сложното намиране на подходящо кученце, респективно развъдник . Искам кучето да бъде шоу клас (или там както се води ) . Та въпроса ми е ,за да намеря наистина отличен представител на породата откъде е най-добре да го взема от Италия ли или може и от друго място (визирам едни развъдници в Ниш и Загреб , които ми грабнаха окото) . Извинявам се , ако въпроса ми е глупав или е дискутиран някъде другаде , но наистина не мога да взема адекватно решение , тъй като не съм достатъчно компетентен в тази област.,, :)
Благодаря предварително ! Поздрави :)


От където искаш, само не и от България.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни