Dog.bg Форуми : Злобен померан

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Злобен померан

#1 Потребителят е офлайн   Maksi23 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 07-June 14

Публикувано: 07 June 2014 - 09:58 AM

Здравейте!
Имам проблем с който не мога да се справя. Проблема се състои в това, че померанчето ми което е на 7 месеца от седмица на сам е много узлобено, не мога да разбера каква е причината. Когато излезем на разходка започва да лае всички минаващи хора, ако някои се спре до нас се спуска да хапе, без значение дете или възрастен човек.
Имаме вече три ухапвания на мой познати които посегнаха да го помилват.
Някои може ли да ми даде идея каква може да е причината за това му държание?
По какъв начин да се опитам да го променя?
Искам да разбера от вас като запознати с породата грешката в мен ли е (дали аз допускам някаква грешка във възпитанието му ) или може да се дължи на характера му?
Има ли случаи на злобни померани?
Кученцето е закупено от лицензиран развъдник, не е от зоомагазин или борса.

#2 Потребителят е офлайн   archi_fox Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 08-June 15
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 June 2016 - 01:47 PM

Здравей!Моят шпиц беше абсолютно същия само,че не е налитал да хапе,а само лаеше всичко живо абсолютно всичко като сме навън.И аз бях писала тук за помощ беше преди година и повече решението е да го извеждате при други хора и кучета вече на 7 месеца не е много късно,но е трябвало от по-рано и ние започнахме като беше на 6-7 месеца всеки ден на поляната до нас с други кучкари с техните любимци в началото само лаеше по кучетата всяко едно куче някои стопани не издържаха и си тръгваха,но други ни приеха много добре и се опитаха да ни помогнат (все пак гледаме кучета-те лаят,който иска да не му лае на главата да си вземе хамстер) с времето започна да се приближава до другите кучета да ги пипа с лапата и сега вече си играе (ако мога да го нарека така),но не ги лае много рядко и играта е да им се качва на гърбовете и да се гонят , ако види,че 2 кучета играят ходи да ги лае вместо да се присъедини,но е много по-добре от началото.Има моменти,когато е на каишка и види друго куче да го лае,но това се случва с по-големите от него по-малките не ги лае.Опитайте се така да се справите като цяло тези породи са със собствен характер ,който е много твърд и си правят каквото си искат.Успех!
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни