Dog.bg Форуми : Злобен померан -търся компетентно мнение

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Злобен померан -търся компетентно мнение Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   Maksi23 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 07-June 14

Публикувано: 07 June 2014 - 10:16 AM

Здравейте!
Имам проблем с който не мога да се справя. Проблема се състои в това, че померанчето ми което е на 7 месеца от седмица на сам е много узлобено, не мога да разбера каква е причината. Когато излезем на разходка започва да лае всички минаващи хора, ако някои се спре до нас се спуска да хапе, без значение дете или възрастен човек.
Имаме вече три ухапвания на мой познати които посегнаха да го помилват.
Някои може ли да ми даде идея каква може да е причината за това му държание?
По какъв начин да се опитам да го променя?
Искам да разбера от вас грешката в мен ли е (дали аз допускам някаква грешка във възпитанието му ) или може да се дължи на характера му?
Има ли случаи на злобни померани?
Кученцето е закупено от лицензиран развъдник, не е от зоомагазин или борса.

#2 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 12 June 2014 - 06:42 PM

Повечето поведенчески проблеми при кучетата са следствие на жизнения опит, т.е. шанса вие да сте причината е 90%.
Има много подобни теми, можете да разгледате и да се припознаете в доста от случаите.
Основна грешка на стопаните на малки кучета е, че не ги третират като кучета, а като плюшени играчки. Помислете дали не правите някои грешки в отношението си към кучето. Възпитавате ли го на послушание? Учите ли го на команди? Как реагирате вие, когато то се опита да ухапе (или ухапе) някого? Има ли социални контакти с други себеподобни и то често?
Грешките, които е възможно да сте допуснали са множество и ние тук няма как да гадаем кои точно са те. Прочетете литература за обучение и възпитание и сами ще видите къде бъркате.
:ae_085:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#3 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 12 June 2014 - 08:37 PM

Моят пекинез е същият ,вчера нападна един гигантски лабрадор, и го ухапа по крака , писна ми от простотията на моят пекинез ...
Сутрин се наспива в 6,00 ч и почва да охранява улицата от третият етаж лае по определени кучета , и от това мн пи писна ...

Ше ми предизвика агресивно поведение ,и ще го бия в скоро време , ако искате да го спасите - кажете какво да го правя ?
Той е просто тъпанар, и как нищо хубаво не прихвана от мен .
Имал съм и друго куче с което нямах НИКАКВИ проблеми ...

Проблемите главно ги прави когато попадне под контрола на жена ми , на нея не и дава дори да говори по телефон - захапва я за крака и стиска ли стиска докато не спре .
Изобщо нея ли да бия , него ли,но някой трябва да бия :eg_033:

#4 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 13 June 2014 - 07:07 AM

Показване на мнениетоemilvr, в 12 June 2014 - 08:37 PM, написа:

Изобщо нея ли да бия , него ли,но някой трябва да бия Качена снимка


Той, боят, е да изгражда, не да разгражда. Бий смело и двамата! Качена снимка
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#5 Потребителят е офлайн   violetkatana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 23-September 13

Публикувано: 13 June 2014 - 08:44 AM

И аз имам подобен проблем, явно при малките породи кучета доста често срещан.

#6 Потребителят е офлайн   Maksi23 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 07-June 14

Публикувано: 16 June 2014 - 09:38 AM

Разхождаме се по три пъти на ден, среща се с кучета и улични и такива които се разхождат от стопаните си, лае всички наред. Но това се случва само когато е навън, вкъщи когато е на терасата колкото и кучета и хора да минават не лае по никого. Също когато дойде някои вкъщи няма никакъв проблем, играе с всички безпроблемно. Проблема ни е когато сме навън, не трябва да минават кучета покрай нас и не трябва чужди хора да се приближават до нас. Не спирам да му се карам, всеки път се карам и съвсем леко го потупвам по муцуната с пръст, то и няма как с друго да го ударя, защото е един килограм. Много са неприятни разходките ни. И най - големият проблем е когато е в ръцете ми, тогава е способен да изяде човек (добре, че няма данни за това). Ще си го гледам така нервен, явно няма да мога да се справя с характера му.
MiSs KiSs има право, че аз гледам на него като на плюшена играчка, а не като на куче.

#7 Потребителят е офлайн   Maksi23 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 07-June 14

Публикувано: 16 June 2014 - 09:41 AM

Показване на мнениетоvioletkatana, в 13 June 2014 - 08:44 AM, написа:

И аз имам подобен проблем, явно при малките породи кучета доста често срещан.



С две думи - дребни и вредни :ab_041:

#8 Потребителят е офлайн   hiagain Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 68
  • Регистрация: 07-June 13
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 16 June 2014 - 02:54 PM

Показване на мнениетоMaksi23, в 16 June 2014 - 09:38 AM, написа:

Много са неприятни разходките ни. Ще си го гледам така нервен, явно няма да мога да се справя с характера му.
MiSs KiSs има право, че аз гледам на него като на плюшена играчка, а не като на куче.


Много бързо се отказахте от възпитанието на кучето. Изобщо опитахте ли и какъв беше подхода ви? От личен опит мога да ви кажа, че възпитанието на едно малко куче не става за една седмица ;)

#9 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 23 June 2014 - 08:52 PM

заповядайте на училище в пинчер клуба - всички дребосъци и стопаните са добре дошли :)
тел. 0898 73 40 43 инфо

#10 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 23 June 2014 - 10:29 PM

Ми заповядайте им . То в тоз наш форум рекламата е тогално безплатна видно
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#11 Потребителят е офлайн   Marinka7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 26-May 13
  • Gender:Female

Публикувано: 26 June 2014 - 02:00 PM

Показване на мнениетоMaksi23, в 16 June 2014 - 09:38 AM, написа:

Разхождаме се по три пъти на ден, среща се с кучета и улични и такива които се разхождат от стопаните си, лае всички наред. Но това се случва само когато е навън, вкъщи когато е на терасата колкото и кучета и хора да минават не лае по никого. Също когато дойде някои вкъщи няма никакъв проблем, играе с всички безпроблемно. Проблема ни е когато сме навън, не трябва да минават кучета покрай нас и не трябва чужди хора да се приближават до нас. Не спирам да му се карам, всеки път се карам и съвсем леко го потупвам по муцуната с пръст, то и няма как с друго да го ударя, защото е един килограм. Много са неприятни разходките ни. И най - големият проблем е когато е в ръцете ми, тогава е способен да изяде човек (добре, че няма данни за това). Ще си го гледам така нервен, явно няма да мога да се справя с характера му.
MiSs KiSs има право, че аз гледам на него като на плюшена играчка, а не като на куче.

Ние също имахме този проблем и все още го имаме де но работим по въпроса ,тук е мястото да благодаря на Starkopf :ae_085: Замисляли ли сте се,че може да лае от страх?Не му се карайте и не го удряйте както и не е хубаво да го взимате ! Опитвали ли сте да го оставите да иде при другото куче,наблюдавате ли как реагира,на какво?Към всички кучета големи и малки породи или само малки и само големи ? :zz_219:

#12 Потребителят е офлайн   nivea Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 365
  • Регистрация: 12-February 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 December 2014 - 10:03 PM

Щом в ръцете ти е способен да изяде човек, проблема е ясен и то не е в кучет, а във вас и как се отнасяте към него. Наистина започнете с дресура, упражнения. Кучето ви доминира над вас, има ви за собственост. За това когато е във вас напада. Той ви претежава, вие сте негова и как така някой ще си позволява да ви пипа, катотой не е позволил. Когато направи това поведение, кажете строго не и го пуснете на земята, не му позволявайте пак да се качи, игнорирайте подобно поведение. И започнете да работите с кучето си на команди. Във форума има толкова хубави теми, написани толко подробно, прочетете и наблегнете на това.

И моля ви се не слагаите малките в катерогия агресивни, джавкащи и хапещи. Излезна им лошо име от некомпетентни собственици, не можещи да възпитат кучетата ( куче е, макар и сладко малко, не е бебе) съвсем като с питболите.
Аз съм имала дого и две малки породи и не съм имала никакви проблеми. Но съм си влагала времето не само в гушкане и лигавене на кучетата, а и в тренировки
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни