Dog.bg Форуми : Аляски Маламут

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Аляски Маламут кастрация

#1 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 13 June 2014 - 09:18 AM

Здравейте на всички.
Нова съм във форума и имам въпрос относно кастрацията на женски маламут .
Нашата Аляска е на 6 месеца.Бяхме решили да я кастрираме преди първото разгонване , но докторката ни каза че има малък риск , ако се кастрира преди първото разгонване след това да не може да задържа урина.Искам да попитам дали и при Вас докторите са споменали за този риск.Благодаря предварително.

#2 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 13 June 2014 - 12:05 PM

Не, напротив, съветът беше да се кастрира преди първото разгонване, за да се намали до минимум развитието на тумори на млечните жлези. За съжаление Ники се разгони 2 дни преди кастрацията, на около 6 месеца, така че остана след това.

#3 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 13 June 2014 - 12:51 PM

Благодаря ти за отговора.Ще помислим какво да правим с кастрацията ако може още някой който има женски маламут да даде мнение :)

#4 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 13 June 2014 - 01:42 PM

Е, като ви е толкова кахър, изчакайте я да се разгони - няколко седмици ще вървите с парцала след нея, ще покриете всички мебели, на които се качва, ще събирате ухажьори на разходките.... ама не е болка за умиране, само няколко седмици :)

#5 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 15 June 2014 - 02:11 AM

Показване на мнениетоVesetooo1991, в 13 June 2014 - 12:51 PM, написа:

Благодаря ти за отговора.Ще помислим какво да правим с кастрацията ако може още някой който има женски маламут да даде мнение :)

Еми аз имам женски маламут и не бих я кастрирал, освен ако здравословното и състояние го изисква.
Защо така съм решил, вече съм изписал в други теми. Тук повечето потребители имат навика, когато някой нов отвори подобна тема да се избиват кой пръв ще напише "100% ЗА КАСТРАЦИЯТА", като често прикриват и отрицателните страни на това нещо.
Ето тук като цяло спорехме - за или против кастрацията на кучетата.
http://forum.dog.bg/...BE%D0%B2%D1%87/

Ако ти се чете - чети. :)

#6 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 15 June 2014 - 09:06 AM

Pr07o7yp3, защитавате архаични теории и не искам да споря с вас - вие като не искате да си кастрирате кучето - не го правете, но не виждам защо се месите на хора, които искат да го направят.

И да, ползите са повече от негативите. Лечението на пиометра на моята кучка ми струваше повече отколкото всички интервенции след това за 7 години (сега е на 9, изкара пиометра на 1,5 и я кастрирах на 2 години). А колкото за инконтинецията, от която толкова се страхувате - има некастрирани кучета с инконтинеция - те пък от къде са я пипнали, след като не са кастрирани!!!

И последно - ако не сте ветеринар, добре е да не се месите във въпроси, в които не можете да се обосновете медицински, а само с фрази от рода на "не е човешко", "против природата е" и т.н.

Мерси

#7 Потребителят е офлайн   marin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-May 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 June 2014 - 09:31 AM

Здравейте, от гледна точка предпазване от болести-пиометра, рак на млечните жлези, е най-добре да се кастрира преди първо разгонване. Що се отнася обаче до изпускането, моят съвет е да послушате ветеринаря. Може би наистина е така и рискът да се появи такъв проблем, е по-голям при кастрация преди първо разгонване. За съжаление, изпускането след кастрация се среща и е един от минусите. Имам позната с женска, която се напишква докато спи...не е приятно, но има някакви сиропи за овладяване на инконтиненцията. Доколко са ефикасни е друг въпрос. Но наистина Ви съветвам да послушате ветеринарят, все пак е лекар и е много по-запознат от нас. Успех!

#8 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 15 June 2014 - 09:57 AM

Показване на мнениетоmarin4eto, в 15 June 2014 - 09:31 AM, написа:

Здравейте, от гледна точка предпазване от болести-пиометра, рак на млечните жлези, е най-добре да се кастрира преди първо разгонване. Що се отнася обаче до изпускането, моят съвет е да послушате ветеринаря. Може би наистина е така и рискът да се появи такъв проблем, е по-голям при кастрация преди първо разгонване. За съжаление, изпускането след кастрация се среща и е един от минусите. Имам позната с женска, която се напишква докато спи...не е приятно, но има някакви сиропи за овладяване на инконтиненцията. Доколко са ефикасни е друг въпрос. Но наистина Ви съветвам да послушате ветеринарят, все пак е лекар и е много по-запознат от нас. Успех!



Благодаря за отговора.Просто се опитваме да направим , това което ще е най-добре за кучето ни. За това се опитваме да съберем колкото се може повече мнения.

#9 Потребителят е офлайн   marin4eto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 30-May 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 June 2014 - 10:02 AM

Показване на мнениетоVesetooo1991, в 15 June 2014 - 09:57 AM, написа:

Показване на мнениетоmarin4eto, в 15 June 2014 - 09:31 AM, написа:

Здравейте, от гледна точка предпазване от болести-пиометра, рак на млечните жлези, е най-добре да се кастрира преди първо разгонване. Що се отнася обаче до изпускането, моят съвет е да послушате ветеринаря. Може би наистина е така и рискът да се появи такъв проблем, е по-голям при кастрация преди първо разгонване. За съжаление, изпускането след кастрация се среща и е един от минусите. Имам позната с женска, която се напишква докато спи...не е приятно, но има някакви сиропи за овладяване на инконтиненцията. Доколко са ефикасни е друг въпрос. Но наистина Ви съветвам да послушате ветеринарят, все пак е лекар и е много по-запознат от нас. Успех!



Благодаря за отговора.Просто се опитваме да направим , това което ще е най-добре за кучето ни. За това се опитваме да съберем колкото се може повече мнения.


Много добре Ви разбирам. И аз преди известно време събирах колкото се може повече информация, за да преценя кое ще е по-добре за кучето ми. За мен бяха важни искрените съвети. Тук повечето ще кажат твърдо ЗА кастрация, но все пак това си е вашето куче, Вие ще се грижите за него и искате да е добре. Затова по-добре не прибързвайте, преди да се убедите в решението си и да разберете за всички плюсове и минуси от една такава интервенция.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни