Dog.bg Форуми : Намерен самоед, Плевен

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Намерен самоед, Плевен (Вече у дома!)

#1 Потребителят е офлайн   tihomirgrivica Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 28-December 13

Публикувано: 19 June 2014 - 11:59 PM

Търся истинските стопани на изгубен самоед край град Плевен . Не измамници , а хора , които могат да докажат , че кучето действително е било тяхно

Прикачени файлове



#2 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 20 June 2014 - 10:33 AM

Предполагам,че след като сте снимал кучето и се грижите за него ,сте направил всичко възможно да откриете стопаните му.

Тук доколкото знам са регистрирани 9-10 души , но да се надяваме ,че много повече четат...
Можете и да пуснете обяви във вет.клиники ,макар че сигурно вече е направено . Още повече ако сте същия човек ,при когото сетерката Мери живееше.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#3 Потребителят е офлайн   renink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 05-July 08
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 20 June 2014 - 11:39 AM

tihomirgrivica, като се намерят стопаните как да се свържат с вас ?

#4 Потребителят е офлайн   simona623 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 20 June 2014 - 12:53 PM

Може ли малко повече информация за кучето и как да се свържем с вас?
Преди два месеца избяга кучето на мои познати, което е женска самоедка на около 1г. и половина. Кучето се изгуби в района на Сторгозия, до ЛВТ. Тя имаше чип, това куче има ли?
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 20 June 2014 - 03:48 PM

Отговорът е в никнейма ,Мони ! Не вярвам там да има стотици мъже с това име .
А ако смяташ.че няма да се оправите ,елате вземете ме и ще открием човека .


PS. Виж в профила дали няма опция за изпращане на мейл .
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#6 Потребителят е офлайн   tihomirgrivica Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 28-December 13

Публикувано: 21 June 2014 - 08:19 PM

Здравейте ,

GSM-a ми е 0878 31 74 30 - Тихомир , но понякога го изключвам , или спирам звука му , след нощните смени .

E-maila ми е :

tihomirgrivica@abv.bg

Опитах във ветеринарните клиники / на : Бяло Море , Неофит Рилски и при Зари / да проверя , дали не им е познато кучето - но не сещат за него . За съжаление няма микрочип , това предполагам , щеше да улесни задачата за намирането на истинските стопани . Младо е , женско , но е намерено от овчар между Плевен и Гривица . Човека не ползва интернет и го е гледал няколко месеца . Предполагам , че липсва по-дълго от два месеца на стопаните си :( .

Имам малка източноевропейска овчарка и ми е трудно да съчетавам разходките и грижите за двете , поради липсата на свободно време . Ако в законовият срок не намерим истинските стопани , бих го дал на други хора , които са имали самоед и са добре запознати с необходимите грижи и изисквания на породата . Но не на измамници , прекупвачи .

#7 Guest_МАРИЯНА_*

  • Група: Гости

Публикувано: 22 June 2014 - 02:03 PM

Здравейте аз бих го взела това кученце с удоволствие ако не се намерят истинските стопани разбира се , имах два самоеда но единия умря аз питсах и преди за другарче на другото ми куче така че ако прецените че съм надежна и ставам обадете ми се 0885582388 между другото аз съм от Габрово и ако трябва и ако стане веднага ще доида за него

#8 Потребителят е офлайн   tihomirgrivica Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 28-December 13

Публикувано: 22 June 2014 - 07:13 PM

Здравейте Марияна ,

Благодаря , за предложението !
Ако не греша мисля , че законовият срок за изчакване след подаване на обява за намерено куче е 14 дни . Ще се поинтересувам по-подробно . Дори ще помоля , ако някой е запознат с това да сподели .
Ще си призная , че бих предпочел кучето да е в Плевен , за да може да го виждам от време на време :smile: , но от друга страна идеята за това да си има другарче също ми харесва :smile: . Ще имам предвид Вашето предложение , за което Ви благодаря !
Поздрави :smile:

#9 Потребителят е офлайн   simona623 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 22 June 2014 - 08:44 PM

Здравейте, днес казах на моите познати за този самоед, дадох им номера и пощата ви. Предполагам, че утре ще се свържат с вас, но едва ли това е тяхното куче. Щом е намерено на такова място, значи вероятността да е изоставено е много голяма.
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   tihomirgrivica Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 28-December 13

Публикувано: 22 June 2014 - 09:42 PM

Здравейте :)

Много странно :dh_188: - " значи вероятността да е изоставено е много голяма. " , същата идея - че е много вероятно кучето да е изоставено ми подхвърлиха в един от ветеринарните кабинети :( . Не ми се иска да го приема и да повярвам , че това е възможно . Все си мисля , че е по-вероятно кучето заедно със стопаните си да са тръгнали на разходка и то евентуално да се е заблудило и изгубило. - Има опит с пътуването в автомобил . Сама се качва и слиза и то с отработен скок :) Ако все-пак стопаните му са изпитвали някакви затруднения е можело да го продадат на минимална цена , или да му намерят нов стопанин без да им го плаща - по-добър вариант от това да го зарежат .
Ако съм сигурен , че е умишлено изоставено бих пуснал обява , че му търся грижовни стопани , но все още не ми се вярва да е така . В този случай предложението на МАРИЯНА ще е добро .
Един приятел ми каза , че имало бум на кражбите на кучета . Той предположи , че ако е откраднато от друг град и не са могли да го продадат , са го изоставили . Но не ми се вярва , такива хора биха го продали и за минимална цена , но няма да го изоставят .
Ще изчакам още , защото ми е тъжно при мисълта , че някъде , някой тъгува за кучето .

#11 Guest_Поли Павлова_*

  • Група: Гости

Публикувано: 22 June 2014 - 10:35 PM

Показване на мнениетоtihomirgrivica, в 22 June 2014 - 07:13 PM, написа:

Здравейте Марияна ,

Благодаря , за предложението !
Ако не греша мисля , че законовият срок за изчакване след подаване на обява за намерено куче е 14 дни . Ще се поинтересувам по-подробно . Дори ще помоля , ако някой е запознат с това да сподели .
Ще си призная , че бих предпочел кучето да е в Плевен , за да може да го виждам от време на време :smile: , но от друга страна идеята за това да си има другарче също ми харесва :smile: . Ще имам предвид Вашето предложение , за което Ви благодаря !
Поздрави :smile:



От Плевен сме и имам момче-самоедче са 3,5г с имаме идея да му вземем приятелка, -за да не е самичък, но все не стигаме до там. Също бихме приютили момиченцето, ако не се открият стопоните му, разбира се. Тел 0878685688

#12 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 22 June 2014 - 10:48 PM

Ако кастрирате самоедката, преди да я дадете на потенциалните нови стопани, може РЯЗКО да намалят кандидатурите. Ако разбирате какво имам предвид.

#13 Потребителят е офлайн   tihomirgrivica Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 28-December 13

Публикувано: 23 June 2014 - 12:06 AM

Благодаря , на всички желаещи да помогнат !
Не знам дали при всички самоеди е така , но това момиче , като че ли се опитва да бърбори на кучешки език , което е забавно от една страна , но ако живее в блок и апартамент , може - би някои съседи не биха го одобрили . Забелязах , че като се приготвям за разходка , или просто като реши да привлече внимание го прави . Докато се возихме в колата , дори понякога като вървим по улицата :) Не знам нормално ли е за всички самоеди , или само при нея е така ? Казвам го , ако е отличително за нея , и евентуално като информация за хората , които биха искали да се грижат за нея , ако не открием стопаните и .

#14 Guest_МАРИЯНА_*

  • Група: Гости

Публикувано: 23 June 2014 - 05:55 AM

Здравейте много благодаря за отговора аз от сърце се надявам да намерите стопаните на мечето и ще кажа че и да е кастрирана не е от значение за мен аз не търся куче за разплод да изкарвам 2 пъти в годината пари от него аз искам да направим едно кученце щастливо да има нов дом и стопани които го обичат и едно куче което е намерило нов приятел и вече не е самотно.Мисля си че ако е загубена стопаните и ще я търсят със снимки обяви и всичко възможно поне аз бих направила така .Още веднъж благодатя

#15 Потребителят е офлайн   tihomirgrivica Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 28-December 13

Публикувано: 23 June 2014 - 07:07 PM

Днес едно момче от работата ми каза , че преди време е виждал на един от трансформаторите в Дружба - към края на града , посока - Гривица обява , че се търси женски самоед . Това като ми дава надежди за успех в търсенето :smile: Самият аз като ми минат поредицата работни смени , ще се разходя , до Интелекта , където било мястото за разходки на кучетата от Дружба , за да разпитам .

#16 Потребителят е офлайн   simona623 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 23 June 2014 - 08:18 PM

Аз също съм виждала обяви, но не помня кога и къде. А някой да се е свързвал с вас? Писала съм ви и лично съобщение, може да го погледнете. Плевен не е толкова голям град, ако е загубено ще се разбере скоро. Когато имам път натам, ще проверя дали не е кучето, за което съм ви писала на лично. Ако е изоставена, също съм на мнение, че трябва да я кастрирате преди да я дадете на когото и да е. Дали нямаш снимка в цял ръст, за да я покажа на няколко човека, които са по-запознати със самоедите в Плевен?
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   renink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 05-July 08
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 24 June 2014 - 04:30 AM

tihomirgrivica, в никакъв случай не давай самоедката некастрирана :)

#18 Потребителят е офлайн   tihomirgrivica Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 28-December 13

Публикувано: 24 June 2014 - 11:42 AM

Здравейте ,
бях малко против кастрирането понеже се притеснявах да не се промени хормоналният баланс и да се отрази отрицателно на здравето , но прочетох , че не е опасно - / " Възстановяването е в рамките на 24 часа.След около 8-10 дни трябва да заведете животното да му бъдат свалени конците и с това се приключва . При правилно и навременно (в подходящата възраст) извършена кастрация няма никакви странични ефекти върху животното.Няма от какво да се притеснявате. При повечето кучета има леко неразположение 2-3 дни след операцията и с това всичко приключва. " / . Консултирах се с ветеринарите , те също ми казаха , че не вреди , става бързо и после не е необходимо много време за възстановяването . Понеже утре минават 14 дни откакто оставих в кабинетите номера си и бележки за намереното куче , се разбрахме в други ден да я заведа и да я кастрират .

http://catfriends-bg.org/bg-38702-.php

Междувременно ще я задържа още малко при мен , с надеждата че така , като коментираме тук и като минават хора в кабинетите да се разчуе и да се намерят собствениците и .

#19 Потребителят е офлайн   renink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 05-July 08
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 24 June 2014 - 11:49 AM

Може животинката да е изхвърлена, а не изгубена. Споделила съм и в самоедския форум и ФБ. Ако не се намерят стопаните имаще двама желаещи от този форум да я вземат :) Дано не се откажат като я кастрирате :)

#20 Потребителят е офлайн   tihomirgrivica Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 28-December 13

Публикувано: 25 June 2014 - 01:51 AM

Благодаря renink ,
Не съм много запознат със сайтовете и страниците , където да публикувам новината . Освен тук във форума пуснах обяви и в OLX , ТОPOBIAVI , BEZPLATNO.NET , плюс предшестващите обиколки във ветеринарните кабинети . С твоята помощ кръга е разширен и шансовете се увеличават :ba_025:
Утре следобед ще проверя " следата " която ми дадоха за обявата от Дружба . Възможността да е умишлено изоставена за сега не ми се иска да приема .
Относно кастрирането - прочетох няколко статии в интернет , говорих с ветеринарните лекари и се убедих , че не вреди на животното и си има своите плюсове - спестява главоболията при нежелана бременност , " опашките " от " влюбени младежи " при разходките по време на разгонването ... - Когато човек търси куче за компания , дори е по-удобно да е кастрирано . За всеки случай утре упорито ще обиколя местата за кучешки разходки в квартала , където е видял обявата моят приятел , ако времето е добро , ще взема и нея :smile:

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни