Dog.bg Форуми : Дежавю

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Дежавю този път с конкретни резултати

#1 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 June 2014 - 05:46 PM

Точно преди 2 седмици в неделя вечерта прибирайки се към нас чух жално котешко мяукане от една паркирана кола. Опитите ми да изкарам котенцето от нея се оказаха безплодни. На помощ ми се притече приятелка, която изкарах от леглото и двете продължихме да се напъваме да подмамим котето да излезе от колата. Към нас се присъединиха на различни етапи:

- Две минаващи момичета
- Още няколко минаващи момчета (които вдигнаха колата с крик и се навряха отдолу)
- Патрулка
- Цяла компания от 7-8 човека
- Съсед, в чиято кола котето се премести на по-късен етап

В 11 часа вечерта вече напълно се отчаяхме и отказахме след като видяхме, че котето поне може да излиза само от колите и се мести от една кола в друга.

На другия ден се върнах с Кики, но уви всичко се разви по аналогичен сценарий и нито молби, нито консерви, нито пастети, нито дори най-смрадливите възможни кремвирши убедиха малкия пискун да се остави да бъде спасен. На третата вечер просто вече го нямаше на мястото и така и не разбрах какво се случи с него. Още ми е жал за малкото Гаврошче с омазано със сажди личице :dh_188:.

Та вчера, отново неделя вечер, котешки писъци от паркирана кола, отново няколко часа залягане под колите (защо все на мен се случва?!). Е, този път не съм капо! Прибрах се вкъщи с една вреслива малка котка! Голяма късметлийка съм! Искам някак тоя късмет да почне малко и по другите хора да ходи :ea_103:!

Прикачена снимка

Ето я младата госпожица. Разходите по малко котенце (ако е здраво, пу-пу) не са големи, но покрай сметката на Лъчко и лечението на друг котарак от хемобартонелоза, възможностите ми се изчерпаха и ще съм благодарна ако някой иска да подари на малката ваксина.

#2 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 July 2014 - 03:06 PM

Бебка Ади беше леко болна в последните 2 седмици. Имаше леко разстройство, което първоначално отдадохме на твърде добрия и апетит. Бяха и направени 3 теста за гиардии и един за корона вирус. Беше напълно отрицателна за корона вирус, но за гиардиите ни се стори, че има едва забележима втора черта на теста. Лечението с Панакур обаче не даде никакъв резултат въпреки, че изкара 2 курса с него. В крайна сметка минахме на АБ - Синулокс - и да чукна на дърво само за 3-4 дена реултатът беше отличен! Постоя малко и на страционар в ДХ-Борово, за да избегнем презаразяване ако наистина са били гиардии.

Преди да започнат стомашно-чревните проблеми Адел беше ваксинирана, а ако всичко е наред със здравето и 10 дена след приключването на АБ може да бъде и реваксинирана.

Прикачена снимка Прикачена снимка

Прикачена снимка Прикачена снимка

#3 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 November 2014 - 11:03 AM

Адел замина за Германия в приемен дом. Темата е за местене в хубавия раздел.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни