Dog.bg Форуми : Принцеса ФРЕЯ или живият скелет на Аспарухово

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Принцеса ФРЕЯ или живият скелет на Аспарухово гр. Варна

#1 Потребителят е офлайн   Nadq And Karma Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1634
  • Регистрация: 10-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 23 June 2014 - 09:27 PM

Здравейте, сърцати хора от dog.bg...някои от Вас може и да ме помнят, други - не, но това не е важното в случая. Важната тук е ФРЕЯ...

Не мина много време и ВИК, познат на форума герой ( http://forum.dog.bg/...B2%D0%B8%D0%BA/ ) от ВАРНА си намери другарка по съдба. За съжаление, не по-малко трагична и нелепа съдба, макар и с по-неясна предистория. Един ден, преди две седмици, Борислава се сблъсква с ФРЕЯ на улицата. Пред себе си вижда един ходещ скелет, който по всяка вероятност е бил дълго подминаван с погнуса. Но Борислава е различна, Борислава не е от хората, които отминават. Тя взема немощното тяло в ръце и оттогава нататък, заедно със своята приятелка Августина водят борбата, която някой друг е отказал да води. Защото ФРЕЯ го заслужава.

Хронично недохранена, с липса на апетит, която продължава и до днес, неволно напикаване и ранички по тялото, с неясен произход, ФРЕЯ е поредният експериментален случай, който е лекуван в клиника, но без точна диагноза. Както разбрах в последствие, изминава абсолютно същия път в лечението както ВИК. Прелята е кръв от едно от другите кучета на Августина, която обгрижва както свои, така и нечии бивши - общо 11 животни. Назначен е ДОКСИЦИЛИН без никаква обосновка за куче, което тежи има няма 13 кг. Захранва се с бебешко мляко и гранули на Royal Canin, без видима промяна. Две седмици и ненужно повтарящи се 4D тестове по-късно, момичето все още не качва...и губи вяра и дух. Хората, които се грижат за нея, обаче, не искат да губят вяра и дух, но вече сериозно изнемогват финансово. Аз кърша пръсти дистанционно, защото живея и уча в София, но на 26ти пътувам, за да поема ФРЕЯ. Разигралата се трагедия в Аспарухово, която всички телевизии отразиха, също слага пръст в съдбата на ФРЕЯ. Нейната спасителна Борислава живее в този квартал и по настоящем прекарва дните си в ринене на кал и раздаване на помощи. ФРЕЯ Е СКЕЛЕТЪТ НА КАЛНИЯ АД.

Утре (24.06.2014) предсоти ФРЕЯ да бъде заведена при четвърти пореден лекар, с надежда този път да получи някаква диагноза и да има своя щастлив край...стискайте палци момичето да бъде диагностицирано и стабилизирано. Има осигурен приемен дом в мое лице, в който да бъде обгрижвана...ще бъде кастрирана и след това ще търси постоянен дом...

Прикачвам актуални снимки на девойката, както и изследванията на кръвта. Всякаква благожелателна и експертна помощ би била от полза !!!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Представете си само каква тишина щеше да настане,
ако хората говореха само това, което знаят.

#2 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 23 June 2014 - 09:38 PM

Стискам палци бързо да разберат какво й има и да започне да се възстановява.
Единственото с което мога да помогна е трохички по сметка ваша или на форумната.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 23 June 2014 - 09:46 PM

Показване на мнениетоNadq And Karma, в 23 June 2014 - 07:27 PM, написа:

[b]
Хронично недохранена, с липса на апетит, която продължава и до днес, неволно напикаване и ранички по тялото, с неясен произход, ФРЕЯ е поредният експериментален случай, който е лекуван в клиника, но без точна диагноза. Както разбрах в последствие, изминава абсолютно същия път в лечението както ВИК. Прелята е кръв от едно от другите кучета на Августина, която обгрижва както свои, така и нечии бивши - общо 11 животни. Назначен е ДОКСИЦИЛИН без никаква обосновка за куче, което тежи има няма 13 кг. Захранва се с бебешко мляко и гранули на Royal Canin, без видима промяна. Две седмици и ненужно повтарящи се 4D тестове по-късно, момичето все още не качва...и губи вяра и дух.

Две седмици без диагноза и повтарящи се 4D-тестове. Повтарящи се за чий ??
И назначен доксициклин. защо?
И Фрея е тринайсетина килца и сваля още..
Бе няма ли в тази Варна нормално вет обслужване ?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#4 Потребителят е офлайн   Nadq And Karma Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1634
  • Регистрация: 10-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 23 June 2014 - 09:47 PM

На този етап не ми е удобно и няма смисъл да приемам пари, защото реално нямаме диагноза...съответно не плащаме за лечение...само храна, с която сме ОК.

Дсегашните и сметки по клиниките са покрити от момичетата, аз ще покрия прегледа утре. Силно се надявам да поставят диагноза и да назначат лечение. Ако е непосилна за мен цифра, ще надам глас, но ми е най-важно да се оправи. Направо гасне това животно и никой не може да ни каже защо...затова приветствам всякакви идеи и предложения какви изследвания да се пуснат, според специалистите в ОВК "нищо и няма, просто е недохранена". И така от две седмици, не само, че не се оправя, но се влошава...

User's Signature

Представете си само каква тишина щеше да настане,
ако хората говореха само това, което знаят.

#5 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 23 June 2014 - 10:07 PM

Показване на мнениетоNadq And Karma, в 23 June 2014 - 07:47 PM, написа:

Направо гасне това животно и никой не може да ни каже защо...затова приветствам всякакви идеи и предложения какви изследвания да се пуснат, според специалистите в ОВК "нищо и няма, просто е недохранена". И така от две седмици, не само, че не се оправя, но се влошава...

Наде, виждам ,че е трети лекар това ли. Но за Бога -ще изпуснете кучето .Няма ли някой вет в града, който да не прави само и единствено тия 4D тестове и при негативни резултати да назначава доксициклин????? Фрея е 13 кг бе и видно се предава
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#6 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 23 June 2014 - 10:08 PM

А .... междувременно ... барЕм една подсилваща система включена ли й е? Не, че нещо .... ама така за разнообразие дет' се вика.... Като й трябва подсилване какво са дали лекарите за подсилване освен храна (примерно)? Някой да е погледнал панкреаса ... примерно ... или вместо сто пъти да й се правят едни и същи тестове да й се направят малко хормонални изследвания?....просто така си мисля "на глас"...
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#7 Потребителят е офлайн   Nadq And Karma Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1634
  • Регистрация: 10-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 23 June 2014 - 10:50 PM

Вливан е някакъв "подсилващ коктейл с желязо" още първите дни, това ми каза Августина. Хормоналните изследвания и те "нямали смисъл" по тяхна преценка, въпреки че току що научих, че са им препоръчали да пуснат такива...без коментар. Ще предам за панкреаса и хормоналните лично на доктора утре сутрин по телефона. Мерси за споделения опит.
User's Signature

Представете си само каква тишина щеше да настане,
ако хората говореха само това, което знаят.

#8 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 24 June 2014 - 07:47 AM

Още една звездичка....

Тъжна .И бясна съм.
Толкова ми писна . От идиоти. По цялата верига
Безхаберни отвратителни идиоти

Докога тези наши кучета Въдени с тонове Изоставяни Захвърлени ненужни Защо ????/

Защо блъскаме и си скапваме душите
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#9 Потребителят е офлайн   ironic_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 535
  • Регистрация: 14-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Германия

Публикувано: 24 June 2014 - 07:51 AM

При кои лекари е водена, само в клиника ОВК ли? Имам (меко казано) недобър опит с тях, както с бездомни животни, така и за моето куче, което на 6 месеца още беше 13 кг. (доберман) и не можеха да го оправят и не знаеха какво му е (кучето имаше апетит, но постоянно разстройство). След това д-р Тодоров от Ултравет назначи тест за чернодробна функция, когато той излезе наред, направихме обезпаразитяване против гиардии и курс с нещо като пробиотици за стомашната флора и животното се оправи. Не казвам, че при вас това е случая, но може би си струва да погледнете.

P.S. Сега видях, много съжалявам за развоя на събитията. :(
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Nadq And Karma Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1634
  • Регистрация: 10-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 24 June 2014 - 08:09 AM

Кучето е водено преди ОВК в DIANAVET в Аспарухово и в Най-добрият приятел на генерал Парсенов, днес трябваше да е при Жеков...

Настоявам в момента за аутопсия, но не знам дали ще ми се случи случката...и ако се случи...къде ???
В ОВК няма смисъл и е абсурдно, а нещо не приемат добре идеята ми...

Чувствам се безсилна и много гневна. Дано Фрея е на по-добро място...

User's Signature

Представете си само каква тишина щеше да настане,
ако хората говореха само това, което знаят.

#11 Потребителят е офлайн   Attera Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 225
  • Регистрация: 21-May 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 June 2014 - 10:59 AM

В такъв момент може би не е удачно да се включвам по такъв начин, но вече наистина мисля, че на тия лекари в ОВК им има нещо... Веднъж опрях до тях, защото нямах друг избор, въпреки лошите отзиви, които бях чувала - убедих се лично, че не са случайни. Абсолютно неадекватно отношение към пациента що се отнася до диагнози и лечение, за щастие кучето се пребори...

Много съжалявам за Фрея... Имах идея да я взема при мен в скоро време, ако все още има нужда... Наистина жалко за кученцето :dh_188:
User's Signature

When the ignorant punish the innocent... it`s called BSL!

#12 Потребителят е офлайн   Nadq And Karma Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1634
  • Регистрация: 10-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 24 June 2014 - 03:19 PM

Tърся доброволец от Варна, да заведе кучето на Аутопсия...в момента е в ОВК...
User's Signature

Представете си само каква тишина щеше да настане,
ако хората говореха само това, което знаят.

#13 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 24 June 2014 - 06:26 PM

Съжалявам ...... Ще е добре да се извърши аутопсия, разбира се. Дано да има такава възможност !
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни