Dog.bg Форуми : Съвет за избор на куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Съвет за избор на куче

#21 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 30 June 2014 - 11:00 AM

Показване на мнениетоstarrkopf, в 28 June 2014 - 12:21 PM, написа:

Показване на мнениетоowl, в 28 June 2014 - 06:01 AM, написа:

Своенравие всъщност не е правилната дума за използване, по-скоро темперамент. Има разлика в това да си вземеш хъски вместо английски булдог, например. Коренно различен темперамент.

Важно е с кучето да имате еднакъв темперамент и да сте на една вълна :) ако хората мислеха за това, когато си взимат куче, а не за прекрасните сини очи или физика, нямаше да има толкова теми в раздел възпитание на кучето :)))

Примерът с хъски и булдог е показателен дотолкова,доколкото става дума за определяне на породни черти от поведението ...

Но ако го разглеждаш така, изглежда доста опростено... Нищо,че всички са свикнали да свързват едната порода с много движение , а другата с удобната възглавница.
Ако трябва да се даде по-пълно описание , тогава би следвало да се разгледат и разберат понятията ,чрез които човек добива представа що е то темперамент.

А дали човекът и кучето е важно да са на една вълна,това го определя средата , която в дадени ситуации само може да „съдейства” на опита .

Не си ли забелязвала ( нищо ,че ще дам пример с хората) ,че ако поставиш в еднакви условия деца с добро възпитание и едно буйно „жребче”, след време поведението му ще се преобрази ?
И заслугата ще е колкото на средата,толкова и на процесите протичащи в мозъка .


Разбира се това е простичко разглеждане на темперамента на породите, всяко куче е личност и може да е изключение от правилото :) но като цяло можеш да добиеш някаква предварителна представа какво да очакваш от кучето, когато говорим за породисто. Виж при случаите като моя, когато взимаш мешавица от всякакви кучета, не можеш да очакваш нищо. Тото 6 от 49 :D На мен ми се падна куче на Екстази :D Тя е винаги на вълна тичане и дивеене навън колкото се може по-дълго, а аз въпреки, че съм активен човек, не винаги мога да смогна на този ритъм :) Това имах предвид. Ако я беше взел човек за който приятно прекарано време с кучето е седене на кафенце/ пейка в парка, а кучето кротко да си играе само или с други около него, нещата нямаше да се получат.
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2014 - 11:17 AM

Ако решите да си вземете куче от развъдник трябва да знаете, че кинологията е комплексна наука изучаваща биологическия вид Canis familiaris тя е съвкупност от много дейности – екстериорни изложби, обучение на кучета, спорт с кучета, психология за кучета, генетика и т.н. Чистопородното развъждане също е част от кинологията, а родословията е доказателството за това - легитимен документ, който доказва произхода на вашето куче, то не е паспорт или здравен сертификат, а е историята за селекцията на вашия домашен любимец, доказателство че неговите родители са били доказани представители на породата, здрави и добре подбрани родители :smile:
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#23 Потребителят е офлайн   nushcho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2087
  • Регистрация: 14-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Varna
  • Interests:Животни, архитектура, изкуство, рисуване, фотография, история, музика, пътуване, забавление:)))
  • Skype:

Публикувано: 30 June 2014 - 01:27 PM

За да няма спор, вземете си хъски или друго куче от приют. Спасете една душица. :ba_025:
Аз имам (имах) хъски имам и голдън ретривър. Голдън като порода са много по послушни и покорни. Свикна на 3-4 месеца да съобщава че и се излиза на двора по нужда. Послушна и изпълнителна. Идеалната порода за хора без опит. Стига да не ви притеснява размера. Когато ми подариха хъски не знаех какво ме очаква. Така и не успях да я науча на много от нещата които едно куче трябва да знае. Но въпреки това тя ( Зина) остава в сърцето ми като куче и порода номер 1, куче с характер и темперамент. Уникална сама по себе си, с мнение за всичко. :wub: Един ден със сигурност пак ще си взема хъски, но този път ще съм по-подготвена. Не Ви препоръчвам тази порода за първо куче, наистина трудно се гледат, поне моето беше такова.
Успех с избора.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни