Dog.bg Форуми : Съвет за избор на куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Съвет за избор на куче

#1 Потребителят е офлайн   Moonraker Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 26-June 14
  • Gender:Male

Публикувано: 26 June 2014 - 11:32 PM

Здравейте,
от известно време сме решили да си вземем куче, което не държим и няма да ходи по конкурси и да варди къщата.Ще е домашен любимец, обгрижван, хранен и всекидевно разхождано може и по два пъти.Живеем в къща с приличен двор.Нашето семейство обича животните..Никога не сме имали куче и от там идва проблема как да изберем.
Харесал съм сибирско хъски като порода, но може и голдън ретривър, ако е второто няма да бъде по-малко обичано, естествено.Ще посоча няколко обяви на които съм се спрял.Дано не се считат като реклама. Хъските 1 , Хъски 2 и Голдън 1 , Голдън 2 .
Много моля, нека мине темата без нападки и излишни приказки.Регистирал съм се и питам тук, защото сте най-добрия форум в БГ за кучета и очаквам да получа компетентен отговор.
Поздрави!

#2 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 27 June 2014 - 08:18 AM

Тук открито никой няма да подкрепи желанието Ви да си купите куче от дворно развъждане. Ще Ви препоръчат да се обърнете към легитимен развъдник и тези линкове ще бъдат изтрити, форумът не подкрепя такъв вид развъждане (легитимните развъдници са посочени в секцията за Сибирско хъски). Плюсовете и минусите знаете какви са и на двете, помислете си.

Хъскито е енергично куче, само със седене на двора няма да мине, ще иска дълги разходки и внимание, спорт, игра с други кучета. Ако мислите, че можете да предоставите това не виждам проблем да си вземете :)
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Татяна Иванова Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 19-March 14
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 27 June 2014 - 08:44 AM

Здравейте,
Забелязах че във всички обяви, които сте публикували пише, че животните са чистопородни, дори в едната са написани и имената на родителите :ab_041: По това съдя, че искате да си вземете кученце с ясен произход и от точно избраната от вас порода, а не породоподобно. Моя съвет е: не се лъжете от обявите в продавалник. "Чистокръвно" (както е казано в едната обява) хъски или каквато и да е друга порода, можете да си вземете само от лицензиран развъдник на породата. Ако желаете, можете да разгледате Facebook страницата на клуб Сибирско хъски- България. Има обявени регистрирани кучила, свържете се с развъдчиците и поговорете с тях. Те ще ви помогнат да направите информиран избор. Ако не ви устройват условията винаги можете да се обърнете към обявите в Интернет. Важното е да знаете какво си вземате наистина, а не да останете излъгани.

#4 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 June 2014 - 09:51 AM

Здравейте Moonraker,
малко допълнение на това което ви написа Татяна Иванова - куче за домешен любимец може да си вземете и от лицензиран развъдник. Не се лъжете да купувате куче от търговци на кучета, които ги интересува само осъществената продажба, но не и състоянието на кучето. За съжаление българина масово е свикнал да отвори безплатните обяви и да направи своят избор. От там обаче има много малко обяви от лицензирани развъдници. Това е в БГ - като гледам обявите в другите страни не е така.
Искам да наблегна на нещо много важно. В България цената на родословно, хубаво куче от порадата сибирско хъски е много по-ниска в сравнение с другите страни, а качеството не е по-лошо. Затова моят съвет е да се насочите към лицензираните развъдници.
В момента има няколко родословни кучила в България. Като се свържете с Клуб Сибирско хъски България ще ви бъде дадена информация за тeзи развъдници, които членуват в Клуба :smile: Има обаче и развъдници като мен и някои други селекционери, които не членуват в клубовете към БРФК, но развъждат към FCI - т.е. бебетата им са с лигитимни родословия.
Пиша всичко това информативно - аз в момента нямам кучила от породата сибирско хъски :smile:
Това е относно избора на куче въобще...А дали това е вашата порода е съвсем отделна тема, защото между голдън и хъски няма нищо общо :smile: Даже си мисля, че е неуместен избора между тези две породи...
Поздрави и успех :smile:

P.S. И да съм по-конкретна - всичко, което ви предложат от Клуба https://www.facebook.com/shcbg и ето тук https://www.facebook.com/xnira
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#5 Потребителят е офлайн   Moonraker Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 26-June 14
  • Gender:Male

Публикувано: 27 June 2014 - 01:41 PM

Прочетох на всички мненията внимателно и благодаря, че се отзовахте.За мен са коректив.
Ще се опитам да отговоря на всички като започна от най-горния пост.Куче вкъщи никога не сме имали и това ще ни е първо.От развъдник, да, имаме възможност да отделим 5-6 до 1000лв.Нямаме опит с предишно и не смятам, че заслужаваме толкова породисто куче.Нека семейство с повече опит го вземат.Нещо като да си купя спортна кола за първа?Ми не е много удачно, нали.Относно разходките всеки ден има възможност да бъде разхождане най-малко по един път, аз ходя да бягам по три-четири пъти в седмицата м/у 4 и 8км, ако му е малко ще увеличим разходките и вниманието.
Татяна Иванова всичко казано е вярно и съм съгласен.Без предишен опит не се наемаме да вземем от развъдник хубаво куче.За това питам тук, чета и продължавам.
Петя Кръстева не разбирам как е неуместен избора между двете породи. :) От това, което прочетох за двете породи е, как животните са обичливи към стопаните си и не създават физически проблеми други хора.Аз, в интерес на истината, първо бях се насочил единствено и само към доберман, но като разгледах подробно форума и се отказах.Без предишен опит с куче, не бих рискувал.

#6 Потребителят е офлайн   NeLy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 17-May 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 June 2014 - 02:30 PM

Здравейте,

така, както го описахте ... просто в думите Ви няма никаква логика. Ще опитам да съм търпелива, макар че ми идва да съм доста груба. Съжалявам, ако си изпусна нервите.
Ако смятате, че не заслужавате куче – не си взимайте. Казвате, че думите ни са коректив, но с изказването ви доказвате, че нищо не Ви е влязло в главата.
Сибирското хъски като цяло не е порода подходяща за начинаещи стопани, изобщо всички северни породи не са.
Относно непородистото кученце – ама това не Ви е опитна мишка, първо да уморите едно непородисто, после вече ще заслужите породисто – страшна логика.
Още повече, че кучетата от развъдник са къде къде с по-нормална и неувредена психика от тези, които продават в олх, които Бог знае какви психически отклонения имат наследени от родителите си,
отгледани на 1 метър синджир.
Отделно, че както нямате опит, тея от ОЛХ-а, кой знае с какви болести ще Ви ги лепнат, та после цял живот ще се чудите и ще си мислите, че у вас е вината.

Като за начинаещ е по-добре да си вземете лабрадор или голдън редривър. Не са чак толкова своенравни.
И двете породи са много енергични – с едно излизане на ден няма как да минете. Аз имам френски булдог, което е едно от най-мързеливите кучета на света и пак по 3 пъти го извеждам.
Ако идеята ви е да зарежете кучето на двора – еми, те вече и от приютите за двор не дават. Ако е така – не си взимайте, не го мъчете.

А, бе по-добре не си взимайте куче, честно.

Все едно да си имате дете и да кажете, че понеже нямате опит с предишно ... ще го погледате, пък, като заслужите хубаво дете, ще си го смените ....

#7 Потребителят е офлайн   Moonraker Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 26-June 14
  • Gender:Male

Публикувано: 27 June 2014 - 02:52 PM

Добре, няма да си вземаме! При условие, че никога не сме имали куче и го казвам за пореден път, изхождайте от факта, че в разсъжденията си може да греша.Много по-лесно беше да ми кажешете така "Като за начинаещ е по-добре...".И не, идеята не ни е да го зарежем на двора.Имаме възможност да го разххождаме достатъчно.Бъдете по-толерантна към хората.В първия пост казах "Много моля, нека мине темата без нападки и излишни приказки.".Надявам се, да се ориентираме към практични съвети и мнения.На ЛС вече получих някои такива.

#8 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 27 June 2014 - 03:09 PM

NeLy, стига си се заяждала с хората. Разбира се, че момичето ще си вземе каквото куче реши и съм сигурен, че ще е правилно отглеждано. Защото фаловете стават при хора със самочувствието, че са големи разбирачи.

#9 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 27 June 2014 - 03:18 PM

Показване на мнениетоMoonraker, в 27 June 2014 - 02:52 PM, написа:

Добре, няма да си вземаме! При условие, че никога не сме имали куче и го казвам за пореден път, изхождайте от факта, че в разсъжденията си може да греша.Много по-лесно беше да ми кажешете така "Като за начинаещ е по-добре...".И не, идеята не ни е да го зарежем на двора.Имаме възможност да го разххождаме достатъчно.Бъдете по-толерантна към хората.В първия пост казах "Много моля, нека мине темата без нападки и излишни приказки.".Надявам се, да се ориентираме към практични съвети и мнения.На ЛС вече получих някои такива.


Нямаше логика в изказването ви, че не сте готови за породисто куче :) напротив, такова ще гледате по-лесно поради куп причини, които по-горе бяха описани.
Каквото и куче да си вземете то ще иска много грижа. Така, че спокойно си харесвайте порода, четете за породните особености. Хъскитата са своенравни, по-трудно бихте обучили и кротнали такова куче, ако то ще ви е първо. Ретривърите са послушковци, попиват бързо и разбират какво се иска от тях. Помислете от приятел с какъв характер имате нужда и оставете назад за малко външността на кучето, най-важното е да сте на една вълна :) много хора правят грешката да си изберат куче с неподходящ темперамент за тях и после им е трудно.
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Татяна Иванова Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 19-March 14
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 27 June 2014 - 04:17 PM

Показване на мнениетоMoonraker, в 27 June 2014 - 01:41 PM, написа:

Прочетох на всички мненията внимателно и благодаря, че се отзовахте.За мен са коректив.
Ще се опитам да отговоря на всички като започна от най-горния пост.Куче вкъщи никога не сме имали и това ще ни е първо.От развъдник, да, имаме възможност да отделим 5-6 до 1000лв.Нямаме опит с предишно и не смятам, че заслужаваме толкова породисто куче.Нека семейство с повече опит го вземат.Нещо като да си купя спортна кола за първа?Ми не е много удачно, нали.Относно разходките всеки ден има възможност да бъде разхождане най-малко по един път, аз ходя да бягам по три-четири пъти в седмицата м/у 4 и 8км, ако му е малко ще увеличим разходките и вниманието.
Татяна Иванова всичко казано е вярно и съм съгласен.Без предишен опит не се наемаме да вземем от развъдник хубаво куче.За това питам тук, чета и продължавам.
Петя Кръстева не разбирам как е неуместен избора между двете породи. :) От това, което прочетох за двете породи е, как животните са обичливи към стопаните си и не създават физически проблеми други хора.Аз, в интерес на истината, първо бях се насочил единствено и само към доберман, но като разгледах подробно форума и се отказах.Без предишен опит с куче, не бих рискувал.


Относно породисто куче и такова, закупено от който и да е сайт за обяви: няма разлика в отглеждането им! Няма неща от сорта породисто куче се разхожда 2 часа, непородистото може и с 1 да мине. Породистото ще яде такава и такава храна, непородистото може и на хляб да изкара. Това са решения единствено на собственика и не зависят от това, дали кучето е породисто или не. Предложих ви развъдник, защото казахте, че търсите хъски или ретривър, а не просто куче. Изяснявам, че за да имате куче и да знаете, че то е от дадена порода и носи всички нейни белези, можете да си го вземете единствено от развъдник. Ако изберете кученце от обява си го обичайте и гледайте, но не очаквайте да изглежда или да се държи напълно като избраната от вас порода. В други разсъждения за породите няма да се впускам, може да разгледате многото теми във форума.
Сега по темата. Породата хъски не се препоръчвала за хора, които не са гледали куче до сега. :) На мен първото ми куче е хъски и се разбираме доста добре. :) Разгледайте темата Хъсешки щуротии и ако сте ОК с белите и с неизчерпаемата енергия на едно диване, в чиято глава се върти само как да ви изиграе и каква беля да свърши (а ги вършат толкова чаровно, че не можеш да им се сърдиш), също ако можете да му осигурите достатъчно разходки и занимания, значи това е вашата порода. Ако ви идва в повече вземете си ретривър или някое друго послушно куче, което прави всичко да ви угоди и да ви прави щастливи.
Моето много пристрастно мнение е, че ако изберете хъскито никога няма да погледнете друга порода ;) Сигурна съм, че ще се грижите добре за кутрето, независимо кое ще вземете, защото това че първо попитахте и потърсихте мнение, показва вашата заинтересованост. Надявам се скоро да ни запознаете с новото ви другарче. Поздрави и хубав уикенд! :)

#11 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 27 June 2014 - 05:33 PM

Показване на мнениетоNeLy, в 27 June 2014 - 02:30 PM, написа:

Сибирското хъски като цяло не е порода подходяща за начинаещи стопани, изобщо всички северни породи не са.

Като за начинаещ е по-добре да си вземете лабрадор или голдън редривър. Не са чак толкова своенравни.


Оставете го господина - на мен ми обяснете кои породи са и кои не за начинаещи ????? Извивката на ухото им ли нещо е по-по ,или размера на зъбите ?

А мнението Ви за кучешкото "своенравие " е напълно на място ....,само че и на него ще направите такъв коментар ,както и на написаното по-горе.

PS. А що се отнася до психиката на кучетата : дали ще е метър синджир или клетка ,аз разлика не намирам .
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#12 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 28 June 2014 - 06:01 AM

Показване на мнениетоstarrkopf, в 27 June 2014 - 05:33 PM, написа:

Показване на мнениетоNeLy, в 27 June 2014 - 02:30 PM, написа:

Сибирското хъски като цяло не е порода подходяща за начинаещи стопани, изобщо всички северни породи не са.

Като за начинаещ е по-добре да си вземете лабрадор или голдън редривър. Не са чак толкова своенравни.


Оставете го господина - на мен ми обяснете кои породи са и кои не за начинаещи ????? Извивката на ухото им ли нещо е по-по ,или размера на зъбите ?

А мнението Ви за кучешкото "своенравие " е напълно на място ....,само че и на него ще направите такъв коментар ,както и на написаното по-горе.

PS. А що се отнася до психиката на кучетата : дали ще е метър синджир или клетка ,аз разлика не намирам .

Своенравие всъщност не е правилната дума за използване, по-скоро темперамент. Има разлика в това да си вземеш хъски вместо английски булдог, например. Коренно различен темперамент.
За по-лесното отглеждане на куче от легитимен развъдник се има предвид здравословно, все пак това би трябвало да е някаква гаранция, че ще си вземат здраво кученце...а не такова с "багаж" за който не подозират...
Важно е с кучето да имате еднакъв темперамент и да сте на една вълна :) ако хората мислеха за това, когато си взимат куче, а не за прекрасните сини очи или физика, нямаше да има толкова теми в раздел възпитание на кучето :)))
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 28 June 2014 - 12:21 PM

Показване на мнениетоowl, в 28 June 2014 - 06:01 AM, написа:

Своенравие всъщност не е правилната дума за използване, по-скоро темперамент. Има разлика в това да си вземеш хъски вместо английски булдог, например. Коренно различен темперамент.

Важно е с кучето да имате еднакъв темперамент и да сте на една вълна :) ако хората мислеха за това, когато си взимат куче, а не за прекрасните сини очи или физика, нямаше да има толкова теми в раздел възпитание на кучето :)))

Примерът с хъски и булдог е показателен дотолкова,доколкото става дума за определяне на породни черти от поведението ...

Но ако го разглеждаш така, изглежда доста опростено... Нищо,че всички са свикнали да свързват едната порода с много движение , а другата с удобната възглавница.
Ако трябва да се даде по-пълно описание , тогава би следвало да се разгледат и разберат понятията ,чрез които човек добива представа що е то темперамент.

А дали човекът и кучето е важно да са на една вълна,това го определя средата , която в дадени ситуации само може да „съдейства” на опита .

Не си ли забелязвала ( нищо ,че ще дам пример с хората) ,че ако поставиш в еднакви условия деца с добро възпитание и едно буйно „жребче”, след време поведението му ще се преобрази ?
И заслугата ще е колкото на средата,толкова и на процесите протичащи в мозъка .
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#14 Потребителят е офлайн   Moonraker Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 26-June 14
  • Gender:Male

Публикувано: 28 June 2014 - 05:20 PM

Благодарности за упътванията към избор на порода.Решихме по мое давление да вземем лабрадор.Можете ли да ми кажете ориентировъчна цена на породата като минимум, за да си сверя часовника при избора и да внимавам.Като избираме освен родителите, родословието и здравната карта, какво още?
За развъдник няма да питам, който реша аз, защото ще станат караници що от него, ами не от тоя...видях как е в други теми.
Редакция: Забравих да питам на куче къщичка ли му трябва, защото имаме възможност да обособим една стая от дворна пристройка.Мисълта ми е, на куче уютно място за спане ли му е нужно или кът независимо от размера.

#15 Потребителят е офлайн   Nera :) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 31-January 13

Публикувано: 28 June 2014 - 08:18 PM

Показване на мнениетоMoonraker, в 28 June 2014 - 06:20 PM, написа:

Благодарности за упътванията към избор на порода.Решихме по мое давление да вземем лабрадор.Можете ли да ми кажете ориентировъчна цена на породата като минимум, за да си сверя часовника при избора и да внимавам.Като избираме освен родителите, родословието и здравната карта, какво още?
За развъдник няма да питам, който реша аз, защото ще станат караници що от него, ами не от тоя...видях как е в други теми.
Редакция: Забравих да питам на куче къщичка ли му трябва, защото имаме възможност да обособим една стая от дворна пристройка.Мисълта ми е, на куче уютно място за спане ли му е нужно или кът независимо от размера.


Ето тук са кучилата в момента - http://labrador-bg.c...lublitters.html . Цените са различни, така че трябва да се свържете директно с развъдчиците (от 600лв нагоре със сигурност) Много добър избор с породата, но имайте в предвид че като малки са достаа палави и трябва да може прежалите някои и други мебели из вкъщи :) (не е задължително де) , но за сметка на това като пораснат са изключително уравновесени и спокойни. Обучението им е много лесно, понеже са изключително лакоми и за храна ще стоят и на челна стойка ако трябва :D
Относно къщичка, не мисля...кучето ще е най-щастливо там където сте вие. Все пак трябва да си има свое си легло и обособен кът в къщата за него си.

#16 Потребителят е офлайн   Moonraker Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 26-June 14
  • Gender:Male

Публикувано: 28 June 2014 - 10:19 PM

Показване на мнениетоNera :), в 28 June 2014 - 08:18 PM, написа:

Обучението им е много лесно, понеже са изключително лакоми и за храна ще стоят и на челна стойка ако трябва :D

Хахахахахахаха! Разсмя ме.Ще си допаднем с него значи.

#17 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 28 June 2014 - 10:19 PM

Държа да добавя, че всички породи кучета като малки са доооооста палави! Със сигурност ще се наложи да прежалите някоя друга скъпа вещ, мебел.... :)

#18 Потребителят е офлайн   Nera :) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 31-January 13

Публикувано: 28 June 2014 - 11:15 PM

Специално лабрадорите се славят много с тази си разрушителна черта като бебета :D Ето малко снимково доказателство от лабрадорският форум - http://www.dcforum.i...php?f=34&t=3761 :)

#19 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 28 June 2014 - 11:57 PM

Показване на мнениетоNera :), в 28 June 2014 - 11:15 PM, написа:

Специално лабрадорите се славят много с тази си разрушителна черта като бебета :D Ето малко снимково доказателство от лабрадорският форум - http://www.dcforum.i...php?f=34&t=3761 :)


Четох само първа страница , но там освен съчувствия, никой не казва защо мебелите и покъщнината са в такова състояние ...
Е,ако има нататък моля за извинение.
Направи ми впечатление обаче " елипсовидната " маса... Голямо очакване ( Home alone) е паднало и както е видно било е заучено положение.
Защо тогава казвате,че бебетата ( а и не само те) били разрушители ? И защо никой не иска да си размърда мозъка и вместо да набеждава кученцето си не седне като възпитан човек и да помисли ???
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#20 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2014 - 10:15 AM

Показване на мнениетоowl, в 28 June 2014 - 04:01 AM, написа:


За по-лесното отглеждане на куче от легитимен развъдник се има предвид здравословно, все пак това би трябвало да е някаква гаранция, че ще си вземат здраво кученце...а не такова с "багаж" за който не подозират...
Важно е с кучето да имате еднакъв темперамент и да сте на една вълна :) ако хората мислеха за това, когато си взимат куче, а не за прекрасните сини очи или физика, нямаше да има толкова теми в раздел възпитание на кучето :)))


Показване на мнениетоasensi_85, в 27 June 2014 - 01:09 PM, написа:

NeLy, стига си се заяждала с хората. Разбира се, че момичето ще си вземе каквото куче реши и съм сигурен, че ще е правилно отглеждано. Защото фаловете стават при хора със самочувствието, че са големи разбирачи.


И да допълня нещо много важно - 100% гаранция при "живата стока" няма :smile: Това го знаят е селекционерите, знаят го и търговците. Медицината все още не е напреднала толкова, че да предвиди всичко в развъждането, но.......тук има едно голямо "НО" и това е носенето на отговорност
Ако се установи някакво заболяване при бебето вероятността селекционера да върне платена сума или да направи замяна с друго бебе е много по-голяма от колкото при покупката на неродословно куче.

Успех в избора не зависимо каква порода е кучето :smile:

Хубав ден и успешна седмица :wub:
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни