Dog.bg Форуми : Немски дог и котка

Към съдържанието

 
 
 

БНК Немски дог

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Немски дог и котка

#1 Потребителят е офлайн   musovir Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Male

Публикувано: 02 July 2014 - 01:23 PM

Здравейте,
От доста време у дома се колебаехме искаме ли куче, какво да е, готови ли сме за него и ред други неща.
Сега вече се решихме и ще ни донесат женско немско догче. Избрах да е женско, защото у дома само аз съм мъж (нищо против жените :) ), с оглед че имам две дъщери реших да не е мъжки и да доминира. Нямам на идея да правя развъдник, макар да са ми казвали, че поне веднъж женската трябва да се покрие. Имам някои въпроси. Повечето неща ги изчетох, но все пак ще има да питам с течение на времето.
Паленцето ще бъде на 2 месеца. Има ветеринарна клиника във Варна, на която имам доверие за ваксини и всичко свързано със здравето. Кога ще мога да започна с разходките навън?

Едната ми дъщеря много иска коте, търсим да вземем от определени породи.
Как съжителства дог с котка?
Има ли породи с които да не се разбира?
Ако имаме коте и куче, купичките с храна на отделни места ли трябва да им се слагат, в смисъл далече едно от друго.

За дога прочетох, че с оглед рисковете за здравето храната му трябва да е на определена височина. Прочетох за регулируеми стойки по височина.
Имам възможност да поръчам такава стойка, но каква е максималната височина, ориентировъчно все пак.
Има ли някъде сериозна литература по въпроса как се отглежда дог. Освен в този форум, на всичко изписано в интернет не ми се вярва.

Благодаря ви, за отговорите предварително.

Знам че звучи разхвърляно, но толкова неща ми се въртят в главата...

#2 Потребителят е офлайн   Kira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 526
  • Регистрация: 25-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Great Dane
  • Skype:

Публикувано: 03 July 2014 - 12:37 AM

Здравейте,

ето тук може да прочетете подробно:

http://forum.dog.bg/...b4%d0%be%d0%b3/
и тук:

http://forum.dog.bg/...0-%d0%bb%d0%b2/

За още информация:

Секретарят на клуб Немски дог,Славина Иванова - http://facebook.com/slavina59
и аз Таня Стойчева ,развъдник :"NEW SENSE OF LOVE"/FCI/BRFK/DCBg - http://facebook.com/aniaradeva

Поздрави ! :smile:

#3 Потребителят е офлайн   musovir Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Male

Публикувано: 07 July 2014 - 01:42 PM

Здравейте,

Тези неща съм ги чел. Нямам желание и мераци да влизам в спорове, дали кучето ми е расово или не. Не ми е за цел да го водя по изложби или пък най-малкото да правя пари от кученца. То ще е член на семейството. Затова нещата за които съм питал или ще питам в бъдеще, са за съвет от хора, които имат опит с породата.
А повярвайте ми преди да стигна до хората, които ще ми донесат кученце, звънях по телефона да питам за клубни догчета. Направих го не защото робувам на идея, че кучето трябва да е супер породисто с родители медалисти... а защото исках да отидем на място и да си го харесаме. Сега е малко като котка в чувал или кола на старо - гледаш хубаво, пък какво ще излезе не се знае.

Надявам се, че няма да имаме конфликти на тема порода и произход.

Да задам един такъв необичаен въпрос. Плануваме в края на юли с децата да покорим Мусала и да видим Рислките езера. По стечение на обстоятелствата, вече ще си имаме домашен любимец - малко над 2 месеца. Знам, че за кутрето това ще е непосилно :), но дали ще му стане нещо ако се носи в раница примерно? Естествено, когато спираме за почивки ще го пускаме да си играе :) Никак не ми се иска да го оставям някъде още в самото начало. Така или иначе в началото на септември, ще трябва да му търся някъде дом за 12 дни. Ако може да ми препоръчате и кучешки хотел или нещо от този род в района на Варна, ще съм благодарен.

#4 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 07 July 2014 - 02:13 PM

Здравейте,

относно височината на храната и водата- аз гледам добермани и съм решила проблема по елементарен начин- леген, сложен в кофа за боклук така че да седи най- отгоре- и двете новички и купени за целта разбира се.
МНого е удобно, под 10 лв е комплекта, стабилно и не може да се сравнява според мен с металните купи на телени стойки за по 100 лв..
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#5 Потребителят е офлайн   musovir Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Male

Публикувано: 07 July 2014 - 03:02 PM

Показване на мнениетоAnubisA, в 07 July 2014 - 02:13 PM, написа:

Здравейте,

относно височината на храната и водата- аз гледам добермани и съм решила проблема по елементарен начин- леген, сложен в кофа за боклук така че да седи най- отгоре- и двете новички и купени за целта разбира се.
МНого е удобно, под 10 лв е комплекта, стабилно и не може да се сравнява според мен с металните купи на телени стойки за по 100 лв..


Мислех си за този вариант, но не ме харесва идеята да имам накамарени неща у дома, не че живея в музей де - просто ми се струва непригледно. Харесах си едни неща, няма да ги показвам, не искам да се приемат за реклама. Едното е регулируема поставка за 2 купички, другото е просто една планка с две купички, която може във времето да се закачва все по-високо към стената или нещо друго.

Какво мислите по въпроса, водата да не стои до храната?

Да попитам и нещо друго. Много често ми идва гост с преспиване. Естествено спи в хола. Кученцето ще свикне с него от малко, защото той идва през 2 седмици. Но когато порасне как ще гледа на това. А ако ми дойдат други гости - как ще спят в едно помещение? Или ще трябва да си заключвам кучето или гостите на хотел? :)

#6 Потребителят е офлайн   danah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 26-June 13

Публикувано: 07 July 2014 - 06:26 PM

Показване на мнениетоmusovir, в 07 July 2014 - 01:42 PM, написа:

Здравейте,

Тези неща съм ги чел. Нямам желание и мераци да влизам в спорове, дали кучето ми е расово или не. Не ми е за цел да го водя по изложби или пък най-малкото да правя пари от кученца. То ще е член на семейството. Затова нещата за които съм питал или ще питам в бъдеще, са за съвет от хора, които имат опит с породата.
А повярвайте ми преди да стигна до хората, които ще ми донесат кученце, звънях по телефона да питам за клубни догчета. Направих го не защото робувам на идея, че кучето трябва да е супер породисто с родители медалисти... а защото исках да отидем на място и да си го харесаме. Сега е малко като котка в чувал или кола на старо - гледаш хубаво, пък какво ще излезе не се знае.

Надявам се, че няма да имаме конфликти на тема порода и произход.

Да задам един такъв необичаен въпрос. Плануваме в края на юли с децата да покорим Мусала и да видим Рислките езера. По стечение на обстоятелствата, вече ще си имаме домашен любимец - малко над 2 месеца. Знам, че за кутрето това ще е непосилно :), но дали ще му стане нещо ако се носи в раница примерно? Естествено, когато спираме за почивки ще го пускаме да си играе :) Никак не ми се иска да го оставям някъде още в самото начало. Така или иначе в началото на септември, ще трябва да му търся някъде дом за 12 дни. Ако може да ми препоръчате и кучешки хотел или нещо от този род в района на Варна, ще съм благодарен.


Не виждам някой да влиза в конфликт с Вас на тема порода и произход,куче от развъдник се взима за да е здраво,особенно за породата на която сте се спрели.
Преди 5 години ми подариха кученце,на външен вид типичен представител на породата си,а както се оказа след 2 години имаше и почти всички болести типични за нея.След 3 години борба да му се постави точната диагноза ще бъде доживот на хапчета(140 лева на всеки 50 дни) и специална храна 130 лева за чувалче 13кг.Ваксини,ампули,обезпаразитяване и др. няма да смятам.
Сметнете сега че моето куче е 9 килограма,а вашето ще бъде 80 и един обикновен антибиотик се дава възоснова на килограмите на кучето.
Така че освен многооо късмет за здраво кученце,не виждам какво друго да ви пожелая!

П.С по-късно разбрах че цената на моето кученце е била почти колкото на пет клас в развъдник......
User's Signature

Ако кучето ти вярва че си страхотен,нямаш нужда от второ мнение

#7 Потребителят е офлайн   musovir Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Male

Публикувано: 07 July 2014 - 07:58 PM

Показване на мнениетоdanah, в 07 July 2014 - 06:26 PM, написа:

Показване на мнениетоmusovir, в 07 July 2014 - 01:42 PM, написа:

Здравейте,

Тези неща съм ги чел. Нямам желание и мераци да влизам в спорове, дали кучето ми е расово или не. Не ми е за цел да го водя по изложби или пък най-малкото да правя пари от кученца. То ще е член на семейството. Затова нещата за които съм питал или ще питам в бъдеще, са за съвет от хора, които имат опит с породата.
А повярвайте ми преди да стигна до хората, които ще ми донесат кученце, звънях по телефона да питам за клубни догчета. Направих го не защото робувам на идея, че кучето трябва да е супер породисто с родители медалисти... а защото исках да отидем на място и да си го харесаме. Сега е малко като котка в чувал или кола на старо - гледаш хубаво, пък какво ще излезе не се знае.

Надявам се, че няма да имаме конфликти на тема порода и произход.

Да задам един такъв необичаен въпрос. Плануваме в края на юли с децата да покорим Мусала и да видим Рислките езера. По стечение на обстоятелствата, вече ще си имаме домашен любимец - малко над 2 месеца. Знам, че за кутрето това ще е непосилно :), но дали ще му стане нещо ако се носи в раница примерно? Естествено, когато спираме за почивки ще го пускаме да си играе :) Никак не ми се иска да го оставям някъде още в самото начало. Така или иначе в началото на септември, ще трябва да му търся някъде дом за 12 дни. Ако може да ми препоръчате и кучешки хотел или нещо от този род в района на Варна, ще съм благодарен.


Не виждам някой да влиза в конфликт с Вас на тема порода и произход,куче от развъдник се взима за да е здраво,особенно за породата на която сте се спрели.
Преди 5 години ми подариха кученце,на външен вид типичен представител на породата си,а както се оказа след 2 години имаше и почти всички болести типични за нея.След 3 години борба да му се постави точната диагноза ще бъде доживот на хапчета(140 лева на всеки 50 дни) и специална храна 130 лева за чувалче 13кг.Ваксини,ампули,обезпаразитяване и др. няма да смятам.
Сметнете сега че моето куче е 9 килограма,а вашето ще бъде 80 и един обикновен антибиотик се дава възоснова на килограмите на кучето.
Така че освен многооо късмет за здраво кученце,не виждам какво друго да ви пожелая!

П.С по-късно разбрах че цената на моето кученце е била почти колкото на пет клас в развъдник......


Виждам, че сте прочели всичко горенаписано, даже сте обърнали внимание и на двата линка.

Много моля всички във форума. Не съм тук да споря, да оборвам и доказвам каквото и да било. Тук съм защото и аз като Вас обичам кучета. Ако някой може и иска да ми помогне със съвет, ще съм благодарен. Ако искате да си чешете езиците има БГ мама.

#8 Потребителят е офлайн   cancer01 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 18-August 08
  • Gender:Male

Публикувано: 19 July 2014 - 07:18 AM

За поставка за храната ползвай банална кухненска табуретка, за "чиния" - банален пластмасов леген, за "чаша за вода"- банална средна по размер пластмасова кофа и проблема е решен.
За гостите: Кучето, ще свикне завинаги с постоянния ти гост / този през 2-те седмици /. За други гости, а дори и за постоянния - прави следното: Преди влизането на гостите в дома ти, прибери доги в помещение откъдето НЯМА да може да вижда акта на влизане на гостите в къщата ти! След като ги настаниш - може да пуснеш кучето при тях. Така кучето приема, че на новодошлите им е Разрешено да влизат в неговия периметър - домът и собствеността на стопанина и няма да им обърне почти никакво внимание. А знай, че Догът е невероятно сериозен домашен охранител!
Не позволявай на гостите ти / изобщо чужди хора / да се "лигавят" с доги - даване на храна, чесане зад ушите и т.н. Това не важи само за малките деца. Те вече са под негова охрана!

#9 Потребителят е офлайн   musovir Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Male

Публикувано: 26 July 2014 - 06:16 AM

Ето, вече си имаме нов член на семейството. Името е в процес на утвърждаване.

Прикачена снимка

Има ли бърз начин за приучаване да пишка и ака в банята? Доктора каза да не го извеждаме навън поне месец.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни