Dog.bg Форуми : С какво храните хъскито си?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (110 Страници) +
  • « Първа
  • 106
  • 107
  • 108
  • 109
  • 110
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

С какво храните хъскито си?

#2141 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 09 October 2013 - 04:17 PM

Показване на мнениетоmastersan55, в 08 October 2013 - 10:37 PM, написа:

Ми не знам каква точно е.. нещо от сорта на DOG FOOD . А това с ориза да продължавам ли да му го давам , докато се оправи или ?


Това ми звучи като някоя марка тип "Кауфланд" или "Клевър"...

Колкото до морковите на поста над мен, оцветяват леко. Ако прекалиш с морковите, ти (човека) ще имаш тен, ако е много прекалено ще имаш оранжевикав тен, като след солариум. Особено лятото много си личи. За кучетата е подобно. Когато прекаля с даването на моркови на черното хъски му става ярко оранжево петно на задните крака, където се събират бялото и черното. Ако не им давам моркови почти не се забелязва оранжевото.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#2142 Потребителят е офлайн   Letty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1243
  • Регистрация: 27-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Бяла Слатина -- > Варна

Публикувано: 09 October 2013 - 07:05 PM

хахах, ами незнам за хората, но аз моркови не давам по простата причина, че едното ми куче е чисто бяло и навремето когато му давах заленчуци не пропусках морков, тогава му се появяваше жълтеникаво петно на врата, което много дълго време стоеше. Не съм му давала моркови може би повече от година и нямаме проблем. кучето е почти неспособно да усвоява полезни вещества от картофите и морковите.. В смисъл усвоява много малко от тях, демек не може да се разчита на тях за доставка на необходимите вещества. В морковите пък има каротин, който е полезен, но се усвоява само ако са сварени или настъргани много ситно. Но съм чувала и мнения, че кучето изобщо не се нуждаело от витамин С. Трябва да се внимава и с яйцата - източник на много протеин, който също може леко да измени цвета, но пък е много полезен за кожата, естествено всичко си е индивидуално. Казвам неща, които хора с опит са ми казвали и неща, които съм изпробвала. Вие, ако искате яжте и по 100 чувала моркови на ден, едно е защо се яде, друго е каква може да е вредата/ ползата от нещо (за кучетата става въпрос)...
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

15.03.1997 - 10.12.2011 - R.I.P. Rino! Always in my heart...

#2143 Потребителят е офлайн   Демон Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 30-September 13
  • Gender:Male
  • Location:село София
  • Skype:

Публикувано: 10 October 2013 - 10:39 AM

Извинявам се, явно съм останал недоразбран. Не казвам, че му давам нон-стоп моркови. Максимум един-два на седмица. Яйцата също по толкова, просто всеки ден сме на различна храна (зеленчуци и плодове), освен гранулите. Не съм забелязал до сега оцветяване на горното окосмение на задните лапи, а пък козината ни е станала доста лъскава, пухава и мека. (може да се дължи и на факта, че сега я сменя и се решем всеки ден)

Поздрави!
Герги

#2144 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 October 2013 - 01:23 PM

Това, че каротина в морковите засилва пигмента, въобще не означава, че морковите са вредни! Или, че за белите кучета е вредно да ядат моркови ..... така че, моля да се въздържате от заключения, че морковите са вредни и не бива да се дават на кучета ... защото не е вярно!
Друг въпрос е, че малките кученца трудно ги усвояват.
За черупките от яйца и калция в тях - може би стрити на прах биха могли да имат ефект, иначе излизат както са погълнати.
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#2145 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 10 October 2013 - 06:13 PM

Цитат

Или, че за белите кучета е вредно да ядат моркови ..... така че, моля да се въздържате от заключения, че морковите са вредни и не бива да се дават на кучета ... защото не е вярно
!

Ако се върнете и прочетете внимателно никой не е казал по-горе,че морковите са вредни.
Единственото споменато е че променят цвета на косъма и някой стопани го избягват именно поради тази причина.
Нека четем внимателно :md_064:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#2146 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 October 2013 - 09:46 PM

Уау, благодаря, че ми обърнахте внимание!!! :ab_041: НО - ако се върнете назад и прочетете, аз никъде не съм казала, че някой друг го е твърдял! Нека четем внимателно!
Да припомня само началото "Това, че каротина в морковите засилва пигмента, въобще не означава, че морковите са вредни! ....." :rc_036:
А козметичните съображения и цветови предпочитания са си проблем на самите собственици, не на кучетата.
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#2147 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 10 October 2013 - 10:22 PM

:beer:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#2148 Потребителят е офлайн   mastersan55 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 132
  • Регистрация: 31-July 13
  • Gender:Male
  • Location:гр.Аксаково (Варна)

Публикувано: 12 October 2013 - 06:22 PM

Здравейте ! :ba_025: Можете ли да ми предложите някакъв добър сайт от който да поръчвам храна за малкият , че да се разхождам през няколко дена за храна не е работа... Тия измислените храни са наистина невероятен боклук , вече никога няма да му взема.. Подрискаха ми кучето , даже ходихме и на лекар, и му взех хапчета , но няма оправия :dry: Сега отново му взех Pro Plan , дано се оправи . :smile:
User's Signature

Качена снимка

#2149 Потребителят е офлайн   mastersan55 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 132
  • Регистрация: 31-July 13
  • Gender:Male
  • Location:гр.Аксаково (Варна)

Публикувано: 13 October 2013 - 10:56 AM

Също така искам да попитам кога мога да му давам гранулите сухи ? Понеже още му ги кисна във вода , давал съм му ги няколко пъти не накиснати и много рядко ги хрупа , повече ги гълта като пуяк . ;д
User's Signature

Качена снимка

#2150 Потребителят е офлайн   Ladderofchaos Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 36
  • Регистрация: 21-December 12

Публикувано: 13 October 2013 - 02:45 PM

Някой да има наблюдения върху тези храни:
Кайма за кучета
Овесени ядки
Консерви "Президент" с телешко месо (взех един път от метро и на гадината и хареса ама не съм сигурен колко са качествени,струваше някъде 2 лв./1.2кг)


П.С. Полезно ли е да и давам само гранули?

#2151 Потребителят е офлайн   axelcharry Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 141
  • Регистрация: 23-July 13

Публикувано: 13 October 2013 - 03:34 PM

Ще се намеся в темата нямам Хъски , но........ - Кайма за кучета - Храних седмица с нея има месенце има и смлени кокали което ме притеснява. Полезно е да даваш само гранули , но трябва да са или висок клас или среден :)

#2152 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 13 October 2013 - 05:48 PM

Здравейте
Всеки път, като отворя тази тема, съм :ud_009: . Днес съм двойно :ud_009: :ud_009: . Направих сметката, че за 2 месеца Ники е омахала 7,5 кг суха храна Бош, което прави по 125 грама на ден. Отделно хапва по 2-3 цаци и няколко кучешки бисквити. На свободно хранене е, което ще рече, че пълня паницата, а тя яде колкото иска за 10-15 минути до половин час, след това вдигам паницата. Разхождам я 2 пъти, което е около 5 км за мен, а за нея сигурно двойно или тройно, защото тича из полето с няколко кила раница на гърба. И на фона на всичко това дори наддава нормално, все пак е на около 10 месеца.

Надявам се да ме извините, че ви омацвам темата. Ники е по-скоро маламут, отколкото хъски, но не се знае точно, защото е осиновена (тук), но просто не се сдържах на фона на грамажите, с които храните животните си.

Колкото до консервата Президент - бабата (на 8 години) след една такава изядена консерва беше на антибиотик 2 седмици с нарушени чернодробни ензими. Изводът за мен беше - евтини консерви никога повече. За каймата не знам и за овесените ядки не знам, но пък обичат точени кори - едната се качила на кухнята и ги свалила, другата ги отворила и ги омахали, после ги хвана разтройство :dry:

#2153 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 14 October 2013 - 08:56 AM

Показване на мнениетоElenaA, в 13 October 2013 - 05:48 PM, написа:

Здравейте
Всеки път, като отворя тази тема, съм :ud_009: . Днес съм двойно :ud_009: :ud_009: . Направих сметката, че за 2 месеца Ники е омахала 7,5 кг суха храна Бош, което прави по 125 грама на ден. Отделно хапва по 2-3 цаци и няколко кучешки бисквити. На свободно хранене е, което ще рече, че пълня паницата, а тя яде колкото иска за 10-15 минути до половин час, след това вдигам паницата. Разхождам я 2 пъти, което е около 5 км за мен, а за нея сигурно двойно или тройно, защото тича из полето с няколко кила раница на гърба. И на фона на всичко това дори наддава нормално, все пак е на около 10 месеца.

Надявам се да ме извините, че ви омацвам темата. Ники е по-скоро маламут, отколкото хъски, но не се знае точно, защото е осиновена (тук), но просто не се сдържах на фона на грамажите, с които храните животните си.



Здравей!
Няма как да не ми направи впечатление, че натоварваш куче (на 10 месеца) с неукрепнала костна система, с няколко кила раница да тича... Това може да ти доведе много главоболия с костите. Не трябва да се карат малки кучета да теглят шейни, да носят тежки товари поне до годинката.
Относно храненето - всяко куче (като нас хората) има различен метаболизъм. Две кучета с една диета, еднакво физическо дневно натоварване, могат да наддават различно. Ориентирай се по твоето куче. Трябва да изглежда добре, да му се напипват последните ребра, но да не се виждат, т.е. да не е слабо, но да не е и дебело.


Ladderofchaos Качена снимка
каймата за кучета почти винаги има кокали, крака, човки и какви ли не глупости, от които кучето няма нужда. Ние взимаме кайма наедро (за хора), което ни излиза по 19лв. за 10кг. За консервите - не не са полезни, даже напротив. 80% от тях са вода, 16% консерванти и я има, я няма 4% месо... Обаче си признавам, когато нямаме време, или няма сготвено и ние даваме консерва, да отбием номера. Но не повече от 1 път в месеца. Овесените ядки са ОК.


mastersan55
за сайт, когато давах гранули поръчвах от www.zoomagazini.com . Ако се спреш окончателно на една марка гранула, най-изгодно излиза 15кг. чувал. И да, точно до проблеми със стомаха водят измислините гранули - разстройство, гастрит, язва... Аз също накисвах гранулите в топла вода, преди да ги дам. Не вреди, даже смятам, че така може да се избегнат проблеми с бъбраците за вбъдеще. Моя ламтурник, ако ги яде сухи се чувства гладен, защото са малко. Оттам преяжда, а после като му се надуят в стомаха му става тежко. Затова му ги накисвах, че хем той да е сит, хен да не преяжда, хем да не се надуят после като балонче.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#2154 Потребителят е офлайн   mastersan55 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 132
  • Регистрация: 31-July 13
  • Gender:Male
  • Location:гр.Аксаково (Варна)

Публикувано: 14 October 2013 - 09:24 AM

Благодаря за отговора ! :ba_025: Вече няма разстройство ! Откакто му взех Pro Plan има невероятна разлика , даже мисля и да се спра на нея , пък и не е толкова скъпа колкото Рояла :smile: А дето ми казахте да му давам по 250-300 гр. храна , понеже му давах невероятно малко... той пак яде като невидял . Каква е тая работа ? Да не би да имам някакво свръх лакомо куче , де да знам , вече... :ab_041:
User's Signature

Качена снимка

#2155 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 14 October 2013 - 12:17 PM

Ако носене на раница около 2-3 кг на една разходка седмично е много... :ba_025::md_064:

Разбирам, че всички кучета са различни - споделям мнение. И да - чудно ми е колко много ядат кучетата ви. А моето само си я регулира - яде колкото иска и предвид миналото му, не се оказа лакомо.

#2156 Потребителят е офлайн   Мидрол Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 423
  • Регистрация: 23-October 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 October 2013 - 01:41 PM

Да, и на мен ми прави впечатление, че повечето форумски хъскита ядат почти двойно повече от моите, а моите са си съвсем в нормата за тегло и не остават гладни.
User's Signature

__________________________
________________________

#2157 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 14 October 2013 - 05:37 PM

Показване на мнениетоmastersan55, в 14 October 2013 - 09:24 AM, написа:

Благодаря за отговора ! :ba_025: Вече няма разстройство ! Откакто му взех Pro Plan има невероятна разлика , даже мисля и да се спра на нея , пък и не е толкова скъпа колкото Рояла :smile: А дето ми казахте да му давам по 250-300 гр. храна , понеже му давах невероятно малко... той пак яде като невидял . Каква е тая работа ? Да не би да имам някакво свръх лакомо куче , де да знам , вече... :ab_041:


Повечето кучета са винаги гладни. Което е много хубаво за обучението - на нас ни е по-лесно. Нелакомото куче трябва да намериш нещо друго (играчка, нещо дрънкащо, нещо бягащо), което да му е интересно и значимо за него като награда.
Лакомото куче трябва да му се следи дажбата на ден. Ако преяде попринцип получава разстройство, или в най-добрия случай ака шест пъти повече от обикновено. За моят гад съм сигурна, че 15кг чувал ще му оставя, ще яде, ще повръща, ще ака и пак ще яде до пръсване. :be_107: Мен това ме радва, защото когато беше болен от язвата три месеца ми скъса нервите. Мръщеше се, отказваше пилешки пържоли, агнешко, за гранули да не говорим. Имахме период, за една седмица му се събра да яде 150гр гранули с една шепа пилешко... Това повече не искам да го изживявам. Поне за мен кучето с апетит (дори неудържим и безграничен) е здраво куче. (това от личен опит с моето)
Но хъскитата са си опърничави по природа и доста от тях са злояди. Не защото правят номера (има и доста такива) или са болни, а просто защото не ядат много - нямат нужда от много храна.
Дажбите по чувалите на храните са преувеличени, от една страна. От друга страна, хъскито яде по-малко от друга порода куче със същите килограми. Така, че тази дажба е по-скоро ориентир, но по-добре да се ползва като максимална горна граница за ламтурниците. :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#2158 Потребителят е офлайн   mastersan55 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 132
  • Регистрация: 31-July 13
  • Gender:Male
  • Location:гр.Аксаково (Варна)

Публикувано: 14 October 2013 - 06:41 PM

Показване на мнениетоMiSs KiSs, в 14 October 2013 - 05:37 PM, написа:

Показване на мнениетоmastersan55, в 14 October 2013 - 09:24 AM, написа:

Благодаря за отговора ! :ba_025: Вече няма разстройство ! Откакто му взех Pro Plan има невероятна разлика , даже мисля и да се спра на нея , пък и не е толкова скъпа колкото Рояла :smile: А дето ми казахте да му давам по 250-300 гр. храна , понеже му давах невероятно малко... той пак яде като невидял . Каква е тая работа ? Да не би да имам някакво свръх лакомо куче , де да знам , вече... :ab_041:


Повечето кучета са винаги гладни. Което е много хубаво за обучението - на нас ни е по-лесно. Нелакомото куче трябва да намериш нещо друго (играчка, нещо дрънкащо, нещо бягащо), което да му е интересно и значимо за него като награда.
Лакомото куче трябва да му се следи дажбата на ден. Ако преяде попринцип получава разстройство, или в най-добрия случай ака шест пъти повече от обикновено. За моят гад съм сигурна, че 15кг чувал ще му оставя, ще яде, ще повръща, ще ака и пак ще яде до пръсване. :be_107: Мен това ме радва, защото когато беше болен от язвата три месеца ми скъса нервите. Мръщеше се, отказваше пилешки пържоли, агнешко, за гранули да не говорим. Имахме период, за една седмица му се събра да яде 150гр гранули с една шепа пилешко... Това повече не искам да го изживявам. Поне за мен кучето с апетит (дори неудържим и безграничен) е здраво куче. (това от личен опит с моето)
Но хъскитата са си опърничави по природа и доста от тях са злояди. Не защото правят номера (има и доста такива) или са болни, а просто защото не ядат много - нямат нужда от много храна.
Дажбите по чувалите на храните са преувеличени, от една страна. От друга страна, хъскито яде по-малко от друга порода куче със същите килограми. Така, че тази дажба е по-скоро ориентир, но по-добре да се ползва като максимална горна граница за ламтурниците. :rc_036:




Да , наистина когато кучето е лакомо, обучението е лесничко... На моят даже не му е нужно да го залъгвам с някакви бисквитки , месце и т.н. , с гранулите действам :ab_041: Вече знае 3 команди , а аз просто не мога да повярвам на себе си ! Нямал съм никога куче , дори ме беше страх и да пипам кучета... Тоя дребосък наистина ме накара да постигна нещо :ba_025: Ето защо хора като мен е хубаво да си вземат някое кученце ! Поне аз така мисля :smile:
User's Signature

Качена снимка

#2159 Потребителят е офлайн   Letty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1243
  • Регистрация: 27-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Бяла Слатина -- > Варна

Публикувано: 14 October 2013 - 06:53 PM

Показване на мнениетоHuskypower, в 10 October 2013 - 11:23 AM, написа:

Това, че каротина в морковите засилва пигмента, въобще не означава, че морковите са вредни! Или, че за белите кучета е вредно да ядат моркови ..... така че, моля да се въздържате от заключения, че морковите са вредни и не бива да се дават на кучета ... защото не е вярно!
Друг въпрос е, че малките кученца трудно ги усвояват.
За черупките от яйца и калция в тях - може би стрити на прах биха могли да имат ефект, иначе излизат както са погълнати.


Не виждам къде точно съм направила заключението, че морковите са вредни ...
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

15.03.1997 - 10.12.2011 - R.I.P. Rino! Always in my heart...

#2160 Потребителят е офлайн   Caelus Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 07-November 13
  • Gender:Male
  • Location:Ruse
  • Interests:Dogs

Публикувано: 07 November 2013 - 10:10 PM

Здравейте,
имам 11 месечно хъски. От няколко месеца го храня с Роял Канин медиум джуниър. Вземам я насипна, което не е препоръчително, знам. Само на едно от местата я съхраняват в закрит контейнер, на другите в отворен чувал :ea_103: . Отскоро обаче не я хапва с апетит, едвам я близва по малко. Прочетох мненията и разбрах, че не са особено позитивни за Роял Канин като цяло. Иска ми се да я сменя с някоя друга - разбрах, че Ориджен и Акана са най добри от към качество, но за момента нямам възможност за тях имайки предвид цените: http://www.zoolandbg.com/281--#filter=[manufacturer:74]
Спрях се на следните две храни ( хубаво е, че има разсфасовки от 3кг и <, за да пробвам дали ще му хареса)

BELCANDO Junior Lamb & Rice 5кг
http://www.zoofast.b...e5-p-15381.html

и
###### PREMIUM JUNIOR M (MEDIUM)

http://www.zoolandbg...medium-15-.html

Първата е с ориз като първа съставка и агнешко месо като втора.
А Брит-а съдържа 45 процента пилешко.

Някой използвал ли е някоя от храните и какво ви е мнението за тях?

Благодаря!

  • (110 Страници) +
  • « Първа
  • 106
  • 107
  • 108
  • 109
  • 110
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни