Dog.bg Форуми : С какво храните хъскито си?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (110 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

С какво храните хъскито си?

#61 Потребителят е офлайн   Тони Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 151
  • Регистрация: 06-September 05
  • Location:София

Публикувано: 25 November 2007 - 11:41 AM

Завиждам на стопаните на кучета, които се хранят с гранули. Моя калпазанин, ако не му сготва "манджа" може да не яде нищо два -три дни. По- злоядо животно не съм виждал. Ето какво не яде освен разбира се суха храна, дори да е гладен: кремвирши, луканка, почти всички сухи салами, наденици, шоколад, бонбони и всякакви сладки неща, кучешки лакомства - бисквити, солети и др. Не яде нищо намерено на улицата, не близа акита (независимо какви) , а ако намери кокал - прилежно го заравя някъде.
Приемам всякакви рецепти за подобряване на апетита му.
Кучето е на четири години, с две едночасови интезивни разходки без повод  - игра с приятели и здраво тичане.   
Сега му "готвя" - варени или печени пилешки фенери , шийки, от време на време дробчета, телешко или свинско рагу, по- рядко дреболии - шкембе, сърца, гракляни , опашки идр. в яденето слагам малко, ориз или паста. Хляба не е на почит и дори да е на трохички , остава в купичката.

 
User's Signature

Качена снимка

#62 Потребителят е офлайн   Bini Икона

  • Over the rainbow
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 13-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 November 2007 - 11:56 AM

Еми и ние сте така, някой път като и скимне три дни не яде, стига ли сме и до четири дни, но куче от глад и пред него пълна паница с гранули няма да умре. И тя е злояда като става въпрос относно гранули, иначе гадинката ако и сготвя месо ще изчезне за 0 време ;D. Пробвал ли си да ги киснеш в пилешки бульон, да ги смесваш с настърган кашкавал или със сготвено место като фенери примерно.. гранули трудно се почват, но са препоръчителни пред само готвено, защото само готвеното не може да набави всички витамини, минерали и т.н., от които има нужда едно куче.

#63 Потребителят е офлайн   Тони Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 151
  • Регистрация: 06-September 05
  • Location:София

Публикувано: 25 November 2007 - 12:07 PM

Пробвал съм и успеха е нулев - просто гранулите + бульона се изхвърлят след заедно . Иначе, ако яденето което съм сготвил не му харесва нещо, си наваксва с мишки от полето.....
Забравих да кажа, че му давам редовно бирена мая.
User's Signature

Качена снимка

#64 Потребителят е офлайн   Bini Икона

  • Over the rainbow
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 13-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 November 2007 - 12:36 PM

Пробвай с кашкавал, ако обича няма как да отдели ситният кашкавал от гранулите. Тежък случай сте вие..  :rolleyes: . Все ще ги опита гранулите, няма да остане дълго гладен според мен. Вече ако не стане има специални рецепти да се готви пълноценно меню, но е голяма играчка. Най-добре за него и за теб ще е да прояде гранули.

#65 Потребителят е офлайн   killaruna87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 November 2007 - 12:55 PM

И моето куче преди месец-два отказа да яде каквото и да било освен месо и сега е доста отслабнала, въпреки, че чувствително съм увеличила грамажа на храната и я храня по 3 пъти на ден.Не знам колко време ще й отнеме да си върне предишното тегло, но ето до какво води упоритоста. :huh:Тони,най-добре му давайте каквото иска, от личен опит знам че може кучето да си седи гладно с дни :(

#66 Потребителят е офлайн   Bini Икона

  • Over the rainbow
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 13-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 November 2007 - 01:13 PM

Въпросът не е "Давайте му каквото иска, пък важното е да яде". Важното е да подбере най-здравословното, което може да му дава. И Прешъс не е яла с дни и поотслабна, но ето сега пак е на линия с друга марка храна и с повече грамаж и бирена мая ще станем едно хубаво хъски. Добре да не е гранули, но не става само с едно месо и това е. Някой, който е по на ти с готвеното по рецепта /пълноценно меню/ да се включи към темата, явно много хора се отказват от гранулите т.е. кучета.

#67 Потребителят е офлайн   killaruna87 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 31-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 November 2007 - 01:20 PM

Нямах впредвид кучето да бъде тъпкано с какво ли не.Достатъчно е да се подбере качествено месо/храна.Щом кучето не иска гранули не може да бъде накарано на сила да ги яде, пък и гранулите не са единствения вид най-добра храна.

#68 Потребителят е офлайн   Rositoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1240
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Шумен

Публикувано: 25 November 2007 - 04:35 PM

Не знам какво смятат другите, но за мен най хубавата храна са качествените гранули :blink: и пак да не са от най известната марка, трябва да съдържат всичко необходимо за да израстне кученцето здраво и красиво. Важното е храната да е пълноценна, кучетата ще изядат каквото им дадете без да се интересуват дали е качествено или не, те гледат своята изгода от цялата работа, ние собствениците трябва да се заемем с това да дадем най доброто за нашият лщбимец.Не много известна марка трети или втори клас, съдържаща всичко необходимо, според мене също става, стига кучето да се развива добре с нея и да няма проблеми. ;) Напълно съм съгласна с факта че не трябва да се дават само гранули, може и нещо различно, режима може да се промени, може да се направи (ако се храни кучето три пъти на ден) 2 пъти гранули един път попарка или нещо друго, или обратното, но винаги в менщто трябва да присъстват гранулите, независимо какво е (месо, попара и т.н.). Вярно е че много хора не хранят кученцата си с гранули и апак лбимците им са здрави, красиви и изглеждат добре, при някои е така, но ако може кучето да се храни с гранули от това по хубаво няма, според мен. ;) Разбира се има слуаи при които работата е по различна и не се дават гранули.  ;) ;) ;)
Поздрави от нас  :wub:
User's Signature

http://www.vbox7.com/play:d880ab65

Turn the lights down low, take it off, let me show, my love for you is insatiable...

#69 Потребителят е офлайн   hihik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 494
  • Регистрация: 23-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Под океанския дъжд на Люксембург

Публикувано: 26 November 2007 - 10:32 AM

Bini, Pegidree не са само на Любо проблем. С предишното ми куче- хъски, само да лапне малко Педигри и се побърквахме после по цели нощи да стоим навън, докато му се изпразни корема от гранулите. Такава диария го хващаше, че беше страшно. В селото в което живеех имаше доста кучета със същите проблеми. За сметка на това, нито с Юканюба, нито с още по-добрите Хилс някога е имал проблеми. Това че има доста кучета, които нямат ЧАК толкова бурни реакции на храната, не значи че е добра. На Педигри единственото хубаво нещо са рекламите.

А с инатите кучета има и други начини за справяне. А ако чак толкова някой се притеснява, ако кучето не яде 3-4 дни, да говори с ветеринаря си.

#70 Потребителят е офлайн   Bini Икона

  • Over the rainbow
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 13-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 November 2007 - 01:27 PM

Ми на нас ни се наложи да ядем като беше на 3 месеца ужасна храна като Педигрий - Дарлинг, а после Фрискис. Нищо не стана, слава богу. Храни се с тях две седмици близо, после минахме на Роял Канин /защото преди това беше на Вирбак /след Роял Стартер/, но нея хич не я харесваше/. И Рояла обаче не хареса, стояла е в продължение на много дни гладна, но щом е Роял не хапваше. Не знам каква е причината :huh:. И тогава намерихме нашата любима храна - Хил`с с агнешко и ориз. Сега ядем смес между нея и Пурина Про План с рибка и още нещо, защото от изложбата ги спечелихме и няма да ги хвърля я.

Та хранита, която ядем ние е Хил`с и Пурина Про План. Скоро ще си минем основно на една от двете храни.. трябва да я наблюдавам коя и действа по-добре и коя харесва повече. :blink:

#71 Потребителят е офлайн   GadHuski Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 26-November 07

Публикувано: 26 November 2007 - 02:29 PM

С Про план основно и съм много доволен :yahoo: пробвах и да я сменя с друга, но веднага разтройство и какво ли не... а като го взех преди 2.5 месеца беше на нотура мисля и изглеждаше хилав и неугледен.
С Про плана заглади косъма, наддаде, заякана и го омита за секунди. Вярно, че е на 4 месеца и ще видим нататък ама... ;)
Напоследък му готвя и пилешки шийки с ориз и овесени ядки като му ги мешам готвеното и отгоре посипвам с гранули
Ефектът: яде та ушите му пукат B) (засага де дачукам на дърво: чук чук)


П.П. И на позната на лабрадора се отрази много добре.

#72 Потребителят е офлайн   venci_pm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 26-July 06
  • Gender:Male
  • Location:гр. Поморие

Публикувано: 14 December 2007 - 04:17 PM

Аз храня мойто куче с гранули Brekkies Energy. От среден клас са (65лв. чувала-20кг.), мисля че бяха испански. Доста съм доволен от тях.  B)

#73 Потребителят е офлайн   sstoilov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 220
  • Регистрация: 19-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:Фотография, Музика, Кинология, Интернет, SEO, GNU Linux

Публикувано: 14 December 2007 - 06:47 PM

Цитат

Аз храня мойто куче с гранули Brekkies Energy. От среден клас са (65лв. чувала-20кг.), мисля че бяха испански. Доста съм доволен от тях.  B)


Какво говориш човеко  :o  :o  :o  :o Не знам дали са испански или азербайджански. Но аз имам цял кашон от тях и сега не знам какво да ги правя? Тоби яде сух хляб а гранулата не я иска  :rolleyes: Явно е решил да ми вземе акъла още първия ден.... Добре, че тези 100 кг храна са подарък, иначе щях аз да я изям!!!
Утре сутрин съм на пазар и без това трябва да накупя един чувал джунджурии. Каква храна да пробвам? Да е меша ли със този  Brekkies, то има за цяла глутница от нея  :kisel: Ще взема да се обадя на кучешкото ми джипи и да му направя едно малко дарение. Като не иска да я яде, какво да го правя... А уж с тази гранула са го хранели до сега...
User's Signature

I do believe that you don't have to walk this road alone

#74 Потребителят е офлайн   venci_pm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 26-July 06
  • Gender:Male
  • Location:гр. Поморие

Публикувано: 14 December 2007 - 06:54 PM

Цитат

Цитат

Аз храня мойто куче с гранули Brekkies Energy. От среден клас са (65лв. чувала-20кг.), мисля че бяха испански. Доста съм доволен от тях.  B)


Какво говориш човеко  :o  :o  :o  :o Не знам дали са испански или азербайджански. Но аз имам цял кашон от тях и сега не знам какво да ги правя? Тоби яде сух хляб а гранулата не я иска  :rolleyes: Явно е решил да ми вземе акъла още първия ден.... Добре, че тези 100 кг храна са подарък, иначе щях аз да я изям!!!
Утре сутрин съм на пазар и без това трябва да накупя един чувал джунджурии. Каква храна да пробвам? Да е меша ли със този  Brekkies, то има за цяла глутница от нея  :kisel: Ще взема да се обадя на кучешкото ми джипи и да му направя едно малко дарение. Като не иска да я яде, какво да го правя... А уж с тази гранула са го хранели до сега...

Абе да ти кажа.. моя шишко малко по едно време се мусеше и по бавно ги ядеше. Но сега си ги яде пак нормално.. купичката за 2 мин и е празна. Може би не са толкова добре овкусени незнам..но щом имаш толкова много от нея защо не пробваш да я смесиш с някоя друга храна която той яде.. някои други гранули които обича, незнам.

#75 Потребителят е офлайн   sstoilov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 220
  • Регистрация: 19-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:Фотография, Музика, Кинология, Интернет, SEO, GNU Linux

Публикувано: 14 December 2007 - 07:01 PM

Ще опитам...ще взема от всичките, който са за малчугани и ще видим коя яде. После, ще пробвам да я меся. Няма да е хвърля я  ;)
Интересното е, че за 10 минути изгълта две малки франзели с пастет. А в бързината и без пастет взимаше, но се усети, че го бъзикам и започна да ми се кара  :yahoo:
User's Signature

I do believe that you don't have to walk this road alone

#76 Потребителят е офлайн   venci_pm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 26-July 06
  • Gender:Male
  • Location:гр. Поморие

Публикувано: 14 December 2007 - 07:04 PM

Ако и по този начин не иска да я яде, ако храната е същата може нещо да се договорим да я купя (ако нямаш нищо против и не си мн далече)  ;)

#77 Потребителят е офлайн   Bini Икона

  • Over the rainbow
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 13-January 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 December 2007 - 07:06 PM

Еми пробрай Хил`с, Пурина Про План, Ройал Канин, Чикопи, Вирбак, Еукануба.. Като много кучета и той прави номерца с гранулите. ;D Прешъс яде попринцип всякакви гранули, но по някой път и прещраква и почва да стачкува. После се чудя какво да я правя. :rolleyes: Но съм твърда и след няколко дневно стачкуване почва едно хубаво ядене. :yahoo: Отдавна не ми е стачкувала.. купувам и Хил`с и Пурина Про План и много ги харесва. Храните, които не харесва и просто не мога да я накарам да яде са Ройал Канин и Вирбак.

#78 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 14 December 2007 - 09:04 PM

Цитат

Ще опитам...ще взема от всичките, който са за малчугани и ще видим коя яде. После, ще пробвам да я меся. Няма да е хвърля я  ;)
Интересното е, че за 10 минути изгълта две малки франзели с пастет. А в бързината и без пастет взимаше, но се усети, че го бъзикам и започна да ми се кара  :yahoo:


Щом даваш и други видове храна, ще си позволява да яде каквото и когато си поиска. Така ще се научи да те командва, че имам познати дето си хранят кучетата и с лъжичка. Не знам каква е тази храна, но не се предавай така лесно. Освен това до колкото разбрах го имаш от съвсем скоро, нормално е и от промяната на обстановката да не се чуства толкова гладен.

venci_pm пусни някоя снмка във фотогалерията да видим твоя разбойник, виждам на аватара ти, че доста е пораснал.
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#79 Потребителят е офлайн   sstoilov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 220
  • Регистрация: 19-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:Фотография, Музика, Кинология, Интернет, SEO, GNU Linux

Публикувано: 14 December 2007 - 10:11 PM

ММ аз бях много упорит! Но другите около мен започнаха да мрънкат и да говорят зад гърби ми, че съм държал кучето ми гладно.  :o Той изяде половин пакет, още като влезна за първи път в новата му къща. Беше умрял от глад и облиза всичко...Но сега просто отказва да яде, пробвах какво ли не.. бульони всякакви, кашкавали и каквото още съм чел. ТЦ...  :huh:
Не депресиран или уплашен или нещо такова. Вече върви спокойно до мен на отпуснат повод. Е, когато няма кучета или бегачи. Тогава определено обръщам очите, докато го кротна... Нищо му няма, морковчета хапва много, както и ябълки...Пустата гранула не е иска, но ще се справим и с това  ;) Всичко за моя мъник...
User's Signature

I do believe that you don't have to walk this road alone

#80 Потребителят е офлайн   sstoilov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 220
  • Регистрация: 19-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:Фотография, Музика, Кинология, Интернет, SEO, GNU Linux

Публикувано: 14 December 2007 - 10:12 PM

Цитат

пак си дублирах поста  :mazohist:

User's Signature

I do believe that you don't have to walk this road alone

  • (110 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни