Dog.bg Форуми : Каква порода е кучето ми?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Каква порода е кучето ми?

#1 Потребителят е офлайн   афродита66 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 10-July 14

Публикувано: 10 July 2014 - 11:47 AM

Здравейте.Регистрирах се във вашия сайт,за да задам един въпрос.Живея в чужбина и преди 4 години си купихме едно кученце.Купихме го от едно холандско семейство.Понеже за първи път купувахме куче и незнаехме какво точно трябва да търсим и какви въпроси да задавме,единственото което ни впечатли,беше самото кученце и неговата снимка в интернет...то беше още от мъничко със щръкнали нагоре уши..Но много ни харесваше окраската му и ние решихме веднага да го купим..Отидохме да го купим и когато влязохме в апартамента там видяхме около 9-10 кучета,имаше едно голямо като питбул,и още две по-малки едното малко чихуахуа без козина кафяво,което те представиха за майката на нашето бебче и едно по-голямо дългокосместо,което представиха за бащата на бебчо..и още 6-7 малки кученца,които бяха братя и сестри на нашето,и те всичките вече бяха продадени и резервирани по интернет вече...Ние дадохме парите и попитахме дали има ваксинация и паспорт..Те казаха ,че са направили първата ваксинация,но понеже трябвало да вземат много паспорти от ветеринарния лекар и трябвало да почакаме няколко дена да дойдат паспортите от ветеринаря..И ние най-наивно им повярвахме и се прибрахме у дома с кученце.Чакахме няколко дена,после се обаждахме по телефона,но така и паспорта на кучето не ни беше изпратен..Принудихме се ние сами да си отидем на лекар и да си направим ваксинация на бебчо и нов паспорт...Сега да ви покажа снимката на бащата на Чико(така се казва нашето кученце):http://www.lapichki.com/pets/porodi_p.php?id=228&pet=dog а майката беше кафяво малко чихуахуа с къса козина.Нашият Чико тежи повече от около 4 килограма но зимата стига до 4 и половина...Ако не го подстригвам козината му става много дълга навсякаъде около ушите и на шийката навсякъде,и понеже много мирише като ходи навън и трябва винаги да го ия,сега вече го подстригвам и той дори се чувствува много добре без козина,особено когато е топло времето през лятото.Понеже аз сама го подстригвам той си лежи по един час на земята и се обръща сам наляво и надясно за да го подстрижа от всякъде...Много е послушен.Характера му е много обичлив,у дома имам и две котки той се разбира перфектно с тях ,много е мил,нежен,и грижовен,особено за котките...Обича да тича,да играе навън с децата ,много силно тича,много е бърз! Също така целия блок го познава и всички го милват и галят и той ходи при всеки..Извинявам се ,че толкова подробно и дълго описвам всичко това,но искам да разберете колкото се може повече подробности за него,за да ми кажете каква порода мислите,че е той със сигурност?Не съм сигурна ,че бащата е Папилон,може да е бил чихуахуа дългокосместо..но ние просто не попитахме..постъпихме много глупаво..и до ден днешен това не ми дава покой..Сега вече ако се наложи пак да си купувам кученце,вече със сигурност знам какво трябва да търся ,какво да питам ,какви въпроси да задавам на продавача...Но тогава постъпихме много глупаво..В паспорта му сега пише,че е чихуахуа...Благодаря ви много предварително за отговорите! Сърдечни поздрави ! :flagbg:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни