Dog.bg Форуми : Арес

Към съдържанието

 
 
 

Dogo Argentino



Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Арес Представяне на новото ми куче Дого Аржентино

#1 Потребителят е офлайн   GRENLOULD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 18-March 07
  • Gender:Male
  • Location:Джулюница
  • Interests:Всичко което ми е интересно....! ;д
  • Skype:

Публикувано: 15 July 2014 - 07:07 PM

Здравейте, нека ви представя моето куче Арес, което е родено на 03.05.2014. Много спокойно куче и много умно. Вече го научиш на няколко команди, седни, дай лапа. Живее заедно с Пинчер и постоянно си играят. Гледа се вътре в къща, гледам да не го уча много в леглото да спи, но все пак за сега вечер спи в леглото с пинчера и мен. Ето го и него:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   tedito Икона

  • Dogo lover
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1544
  • Регистрация: 28-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Ветеринарна медицина!

Публикувано: 17 July 2014 - 07:00 PM

Много е хубав Арес :) Разкажи повече за него. От къде е?

#3 Потребителят е офлайн   GRENLOULD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 18-March 07
  • Gender:Male
  • Location:Джулюница
  • Interests:Всичко което ми е интересно....! ;д
  • Skype:

Публикувано: 17 July 2014 - 09:23 PM

Показване на мнениетоtedito, в 17 July 2014 - 07:00 PM, написа:

Много е хубав Арес :) Разкажи повече за него. От къде е?


Мерси. Мой приятел от Велико Търново се занимава с тази порода от дълго време и си го взех от него. За съжаление от кучилото оцеляха само 2 кученца, това мъжкото и едно женско. Майка му не е добра майка, нямаше изглежда инстинкта и ги затискаше постоянно и също като ги дигаше с муцуна да ги мести, не си преценяше силата и ги стискаше твърде силно. Едва тия двете се спасиха. Това и е второто кучило, а първото ги изяде всичките, още като ги родила, много странно. За щастие малкият Арес е много енергично куче и с другото ми куче "пинчер" не спират да си играят. Научи се да спи при мен и ще ми е малко трудно да го отвикна. За хигиената за сега е добре, научи се отвън да си върши работа, умно кутре. Мисля другият месец да му копирам ушите, понеже мисля да го взимам с мен на лов, а са му доста големи и да не ги раздира, а и пинчерчето постоянно му ги дърпа и му се карам. Не ме оставя и минутка сам, постоянно върви с мен, иначе са големи сладури двамата с пинчера Бойко, свикнаха един с друг.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   stoqn81 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 22-June 10
  • Gender:Male
  • Interests:Дого Аржентино ; Джак Ръсел Териер
    Обучение и послушание
  • Skype:

Публикувано: 26 July 2014 - 01:30 PM

Много често причината женските да си изяждат малките е че не са им осигурени нормални условия за раждане и отглеждане . За пръв път чувам за куче което се подготвя за лов , а спи в леглото :rc_036:

#5 Потребителят е офлайн   GRENLOULD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 18-March 07
  • Gender:Male
  • Location:Джулюница
  • Interests:Всичко което ми е интересно....! ;д
  • Skype:

Публикувано: 27 July 2014 - 02:36 AM

Нищо лошо няма в това, а и всяко нещо си има първи път, макар, че няма да е първи, но както и да е. :) Та иначе всеки ден ходим в гората, защото е на 5 минути от вкъщи и яко бягане и така се мотаем към 2,3 часа хем и аз си тренирам с него и после се прибираме хранене, чистене и го пускам из двора, докато не стане вечер и тогава го прибирам вътре. От малките тренировки до сега реално който съм му правил, вече взе да възприема. Като му кажа "кой е там" да му го повторя на дебел тон и да му покажа посоката за да гледа, и направо се озверява и почва да лае и да се оглежда :D Така, че не е важно това къде спи едно животно, а как се обучава и каква дисциплина му се прилага. По принцип майка му на Арес, която се казва Дара, и тя спи в стаята "къде в леглото, къде на земята" и е отличен ловец и работи отлично в група с другите кучета, а и знае много команди, няма да описвам подробно. Ако имате желание или някакви съмнения, заповядайте за да ви запозная с тия 2 Догота, дето спят в леглата, едното е отличен ловец "Дара", а Арес понеже е малък и още не е такъв, но има големи заложби в него.

Относно за това, че си е изяла кученцата, ветеринарите казаха, че много от тия кучета, не ставали за майки, както и при хората има такива. Условията бяха като за куче перфектни, роди на килима дори в стаята :D Но като кажеше да ги мести с уста и ги стискаше твърде силно и ги убиваше, та ги отделихме в кашон, понеже така ни съветва ветеринара и ги вадехме колкото да се насучат от кучката и пак в кашона, но решихме след 6,7 дена да ги сложим до кучката, като мислехме, че майчиният инстинкт се е пробудил в нея, защото добре се отнасяше с тях докато ги вадехме, но не стана така. Повечето бяха смачкани, легнала върху тях и само тия 2-те оцеляха като цяло. Аз за това не се наемам да вземам женска, а първото раждане дето си ги е изяла, нямам представа как е живяло животното, просто му е родено изглежда да не е майка.

Ето ги и тях сънливците.... :D

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   stoqn81 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 22-June 10
  • Gender:Male
  • Interests:Дого Аржентино ; Джак Ръсел Териер
    Обучение и послушание
  • Skype:

Публикувано: 27 July 2014 - 11:03 AM

Определено стаята не е добро място за раждане . Да не забравяме че кучето не произлиза от човека , а от вълка (не му трябва стая в която да се разхождат постоянно хора а уединено място където никой да не я притеснява) - МНОГО е важно това ! ... Фактът че се е налагало да ги мести е напълно ясен , но явно не за всеки :me_065:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#7 Потребителят е офлайн   GRENLOULD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 18-March 07
  • Gender:Male
  • Location:Джулюница
  • Interests:Всичко което ми е интересно....! ;д
  • Skype:

Публикувано: 27 July 2014 - 12:07 PM

Показване на мнениетоstoqn81, в 27 July 2014 - 11:03 AM, написа:

Определено стаята не е добро място за раждане . Да не забравяме че кучето не произлиза от човека , а от вълка (не му трябва стая в която да се разхождат постоянно хора а уединено място където никой да не я притеснява) - МНОГО е важно това ! ... Фактът че се е налагало да ги мести е напълно ясен , но явно не за всеки :me_065:


Прав си за това, вече за напред ще се знае и дано се получи следващият път и всичко да е нормално. Само, че странното е, че след това дето бяха останали живите, ги оставихме при нея в нейната барлога отвън, но пак ги изби повечето, макар там да е уединено място.Както казах, ще видим следващият как ще е.
Твоето куче иначе, голяма симпатяга. Тия кучета нещо което забелязах от първият път, е жалният им поглед. Красиви кучета и различни за мен. :D
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   coolice Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 904
  • Регистрация: 26-June 06
  • Gender:Female
  • Interests:dogo argentino , agility

Публикувано: 27 July 2014 - 08:17 PM

Показване на мнениетоGRENLOULD, в 27 July 2014 - 02:36 AM, написа:

..... не е важно това къде спи едно животно, а как се обучава и каква дисциплина му се прилага.

Именно това е едно от основните неща в обучението му на който се учи кучето, когато влесе в домът ни ,а именно къде му е мястото за почивка и отдих .
Аз лично не ви препоръчвам да допускате кучето да спи в леглото ви , по този начин вие се приравнявате на неговото ниво, а целта в обучението е то да ви приеме като водач.

Показване на мнениетоstoqn81, в 27 July 2014 - 11:03 AM, написа:

Определено стаята не е добро място за раждане .

Що се отнася до условията на раждане и отглеждане на кученцата не мисля че стаите приспособени за тази цел са лошо място. За себе си бих отново предпочела да си взема кученце отгледано стайното в подобни на тези условия.
Прикачена снимка Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   GRENLOULD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 18-March 07
  • Gender:Male
  • Location:Джулюница
  • Interests:Всичко което ми е интересно....! ;д
  • Skype:

Публикувано: 27 July 2014 - 08:33 PM

Показване на мнениетоcoolice, в 27 July 2014 - 08:17 PM, написа:

Показване на мнениетоGRENLOULD, в 27 July 2014 - 02:36 AM, написа:

..... не е важно това къде спи едно животно, а как се обучава и каква дисциплина му се прилага.

Именно това е едно от основните неща в обучението му на който се учи кучето, когато влесе в домът ни ,а именно къде му е мястото за почивка и отдих .
Аз лично не ви препоръчвам да допускате кучето да спи в леглото ви , по този начин вие се приравнявате на неговото ниво, а целта в обучението е то да ви приеме като водач.

Показване на мнениетоstoqn81, в 27 July 2014 - 11:03 AM, написа:

Определено стаята не е добро място за раждане .

Що се отнася до условията на раждане и отглеждане на кученцата не мисля че стаите приспособени за тази цел са лошо място. За себе си бих отново предпочела да си взема кученце отгледано стайното в подобни на тези условия.
Прикачен файл 11.jpg Прикачен файл 101.jpg


Да, условията са наистина важни за едно куче. Относно за спането в леглото, по-принцип го допускам в леглото единствено защото когато е в леглото и му се доходи до тоалетна и дори да спя, то като почне да шава и ме събужда и така знам, че трябва да го изкарам да си свърши работа (като малките бебета един вид) :D От тая вечер няма да го пускам в леглото и ще видим, дали ще си свърши работа в банята, понеже забелязвам, че ако не му отворя и там ходи и си върши работата. Лошото също сега е, че долу горе през 2 часа пикае, което е много дразнещо.....не-знам другите Догота като малки дали са така? :)
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   coolice Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 904
  • Регистрация: 26-June 06
  • Gender:Female
  • Interests:dogo argentino , agility

Публикувано: 28 July 2014 - 02:16 PM

Дого с нищо не е по различно от всяко малко кутре относно извършване на билогични нужди.Ето тук можете да прочетете повече за това , как да го възпитате в хигивни навици : http://forum.dog.bg/...бучение/
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   GRENLOULD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 18-March 07
  • Gender:Male
  • Location:Джулюница
  • Interests:Всичко което ми е интересно....! ;д
  • Skype:

Публикувано: 04 August 2014 - 01:28 AM

Показване на мнениетоcoolice, в 28 July 2014 - 02:16 PM, написа:

Дого с нищо не е по различно от всяко малко кутре относно извършване на билогични нужди.Ето тук можете да прочетете повече за това , как да го възпитате в хигивни навици : http://forum.dog.bg/...бучение/


Да, да това го знам. Хигиените навици, кажи-речи съм ги докарал, просто ме е страх някой път като заспя и то да прискимтява и аз да не се събудя, щото спя малко тежко, но го пробвах и до сега проблем няма. Доволен съм от него, бързо се учи. Много бързо расте иначе, скоро ще кача нови снимки.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Ivana97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 54
  • Регистрация: 10-December 11
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 29 August 2014 - 05:37 PM

Благодаря ви, много!!!! И вашият Арес е ПРЕКРАСЕН СЛАДКИШ .. :),:)

#13 Потребителят е офлайн   GRENLOULD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 18-March 07
  • Gender:Male
  • Location:Джулюница
  • Interests:Всичко което ми е интересно....! ;д
  • Skype:

Публикувано: 23 September 2014 - 12:39 AM

Ето и нови снимки на Аркaтa, вече нa 4 месецa и 20-тинa денa и тежи около 22 кг.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни