Dog.bg Форуми : командата дръж

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

командата дръж Оцени темата: -----

#41 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 24 July 2014 - 03:42 PM

Хъскитата принципно са слабо агресивни към хора и себеподобни (по стандарт, макар, че в БГ има твърде много хъскиподобни, които са агресивни към всичко, но това е друга тема).
Джак и Хес не са агресивни към хора. Неведнъж сме се шегували, че ако вкъщи влезне крадец, ще го посрешнат, оближат и ще го разведат да му покажат кое къде стои.
Да, но в ситуация е друго.
Не веднъж ми се е случвало да ме защитават. Аз защото съм си люта и не ми пречи да се карам с всеки, които дръзне да ми каже нещо наопаки (като: "махни песовете от оградата", "не пресичайте тук" и тем подобни изрази от бабички и дядковци по улиците). Та на всички тези скандали, в момента в който повиша тон, кучетата започват да гледат опонента ми и да го ръмжат и лаят (нещо което е още по-неприсъщо за хъскитата, те обикновенно говорят като вият). На някои от скандалите дори Джак е скачал върху човека (не на бой, ама той човека от къде да знае).
Веднъж както си бяхме в кучешката клетка прескочи едно "испанче" от малцинаството. Нещо не му беше наред с главата и реши да прескочи оградата (не да влезне през вратата) при кучетата. И двамата отидоха при него, заобиколиха го и почнаха да му говорят нещи. После Джак му скочи, онова падна и се разрева. Джак му ближеше ушите, ама то си мислише, че ще го изяде.
И последната случка. Пак едни малко по-големи представители от малцинството си бяха довели питбулчето в клетката. Джако си играеше с него, ама онуй хайван още и се плаши. Испанците решиха, че трябва да си спасят питбуля от хъскито и отидоха да го бутат. Джако само тая игра чакаше - почна да им подскача и да ги заобикаля, като им говореше ръмжащо. Едното успя да излезне през вратата, ама другото почна да бяга (намери и то какво да прави, когато куче се занимава с него). Естествено се включи инастинкта "бягат ли ти - дръж!". Момчето прескочи с писъци оградата (как го направи на един скок още не ми е ясно като е 1,6см.-1,7см.) Като се презими ясно се виждаше петно на панталоните му, между краката...
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#42 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 24 July 2014 - 05:05 PM

Бе хубаво e , ako така и така имаш голямо псе , или дори две (рима) , което има потенциал да те защити , да бъде и обучено за това .
При жени ( изкл. МисКис) деца ,или женствени мъже - при разходките из парка може да се окаже животоспасяващо -бъка от ненормалници или луди .

Ако вече собственикът е прост , то това е друга тема .
За това има ред където отговарят родители , собственик , има съд и полиция .
Не правилно е питащият тук , или където и да е по презумпция да се приема за прост,
защото може да не е прост .
Хъскитата по принцип имат поведение на пиян пекинез , знаем го не от днез.

#43 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 24 July 2014 - 05:38 PM

Емо, ако имаш сериозна порода то командата "Дръж" ти е само и единствено СЛЕД абсолютно послушание до откат. Младежа-автора на темата надали го знае това, то си му личи по писаници. Далеч не всяко куче става за обучение на защита и охрана. Нужно е тестване на животното на живо и много отговорен и внимателен стопанин, който е наясно с какво се е захванал.
Бре човеко, то не става така - имам голямо едро псе и аре ще го обучавам на Дръж. Звучи като - имам дете и ще го направя математик. Това са глупости, нереализирани собствени комплекси и амбиции, нищо повече. При обучение на животното "Аз искам" трябва да е на последно място.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#44 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 24 July 2014 - 09:47 PM

Показване на мнениетоemilvr, в 24 July 2014 - 05:05 PM, написа:

Хъскитата по принцип имат поведение на пиян пекинез , знаем го не от днез.


Не знам какво е поведението на пияния пикинез, ама май на такова го докарват.
Пък и не е "като", щото всяка вечер си пийваме биричка в парка (един от кучкарите ни носи една каса в хладилни чанти) и на края на всяйа бутилка и кучетата си пийват. Весело си е! :beer::beer::beer:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#45 Потребителят е офлайн   danah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 26-June 13

Публикувано: 25 July 2014 - 10:56 AM

Аааа,не давайте бира че ако прекалят после ще трябва да си ги носите до дома!!! :beer:
User's Signature

Ако кучето ти вярва че си страхотен,нямаш нужда от второ мнение

#46 Потребителят е офлайн   irena.ign Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 31-January 14
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 25 July 2014 - 11:50 AM

pritesnen14 не знам дали наистина си притеснен ама като чета какво си писал аз започвам да се притеснявам.

"в смисъл искам като му покажа нещо с пръст и му кажа дръж да скача да разкъсва. не не съм решил да го пускам срещу хора или други животни, просто искам да я знае тази команда."
И за какво ти е да я знае тази команда? Пишеш: "и все пак аз не искам да го озлобя." ..... А какво искаш? Не осъзнаваш ли, че тази команда не е като командата "седни". Хората, които обучават кучетата си на командата "дръж" са хора, които най-малкото имат опит (и така като гледам) знаят и разбират малко (да не кажа много) повече от теб.

"намерих си човек в друг форум който се съгласи да ми обясни как е научило негоовото куче на командата дръж."
Ти искаш да рискуваш да учиш кучето си на една отговорна и опасна команда, а ти не ми изглеждаш на много отговорен след като си намерил някой да ти напише 5 реда за това как той е научил неговото. Това не става така. Нормално е хората да те помислят за някой 13 годишен хлапак защото като гледам какви глупости пишеш никога не бих могла да ти дам 21. Предполага се, че вече трябва да си поне малко отговорен.

"има доста хора занимаващи се с това значи всички са комплексари така ли?"
Никой не е казал, че хората, които се занимават с "това" са комплексари. "Тези" хора се занимават с това с години, имат опит, знания и разбират какво правят. В случая ти си комплексар, който си няма друга работа, а се чуди на каква нова команда да научи кучето си тъй като както ти сам казваш си го научил.. "от тези лигавите. в смисъл седни, легни дай лапа и тн."

"мнението ми се затвърди а имено че останалите малко членове на този форум са супер некомпетентни но се мислят за знаещи и с даржанието си най вече гонят потребителите."
Напротив! Хората тук са много компетентни. Лошото е, че ти не си, а се мислиш за такъв. Никой не ти казва какво можеш и какво не можеш да правиш. Тези хора, които ти наричаш "въздух под налягане" разсъждават трезво и се надяват и ти да започнеш да го правиш. И колкото по-рано го направиш толкова по-добре за кучето и хората, и животните, които срещате по време на разходка. Никой отговорен, трезво мислещ човек не би се хванал да ти напише 20 реда какви методи да използваш при обучението за тази команда. Това не се случва така.

Вземи препрочети постовете на хората, които са си направили труда да ти отговорят. За жалост не това, което ти си очаквал. Седни и се замисли. И за финал ще цитирам Furia_S "Всяко едно решение относно обучение на животното трябва да се взима рационално, а не да се води по прищявката "Аз искам". Това ако трябва си го повтаряй 100 пъти докато вникнеш в смисъла му, защото явно ти е трудно да разсъждаваш трезво (или изобщо).

#47 Потребителят е офлайн   GRENLOULD Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 18-March 07
  • Gender:Male
  • Location:Джулюница
  • Interests:Всичко което ми е интересно....! ;д
  • Skype:

Публикувано: 27 July 2014 - 03:36 PM

Има ли смисъл сега да товарите толкова човека? Във всеки форум едно и също, само наливане, наливане и пак наливане. Каквато и простотия да е питал, просто подминете темата и това е, какво толкова тролвате и трупате брой мнения в профила си, това ли е целта ви? Стига философски изпълнения, но явно всички в България сме философи! Разбрахме , че момчето иска да научи кучето си на нещо "садистично" така да го кажем и не е много редно. Просто трябваше да му кажете, че ако иска да учи кучето си на такава команда "дръж" и то да атакува, ще трябва да го научи и на команда "спри" за да му овладява агресията и да няма инциденти. Другото което е, момчето да каже от кой град е и ще му предложим някой треньор за дресировката на тези 2 по-специфични команди или ще се консултира с него и готово. Видяхте ли, не съм "тролвал" както мацките по-горе и давам оптимални решения за да няма инциденти и да не се заяждам с хората. В България ни е заложено в кръвта да си налагаме мнението и това е, жалко но факт. Успехи "мили" хора. :)
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#48 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 27 July 2014 - 04:20 PM

Забравихте ли колко безумно нещо иска пусналия темата? Цитирам: "в смисъл искам като му покажа нещо с пръст и му кажа дръж да скача да разкъсва. не не съм решил да го пускам срещу хора или други животни, просто искам да я знае тази команда."
Само безумец ще иска кучето му по команда нещо "да разкъсва". Т.е. не става дума за командите "дръж" и "пусни", а само "дръж" и "разкъсвай". И само безумец може да иска да го научи..

#49 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 27 July 2014 - 10:38 PM

Ние бъркаме породите и целите. Един човек решава че като си има в ръцете си порода куче, то ще обслужва целите му. Което не е вярно.
Дайте да го обмислим честно: вие като искате да сте на ресторант и пицария търсете ли заведението според изискванията си? Искате да празнувате купона с приятели, тЪрсете го, нали? Ама го пробвате, ама ядете там, ама за сервитьорите питате, нали искате да поканете на купона я мама с тати, я кумовете, я децата.

Е?
Кучета, които ядат-спят до децата ви не ги тествате? Е как става такова нещо? Е...Нали просто ти е под ръка един пес. Е как ще го учиш на "дръж"? От всяко дърво ли става свирка?

Взимайте куч относно функциите му или се примирявате относно данните му. Имате животно, което НЕ СТАВА за определена функция - ок. Имате нужда от функция - взимате определена порода и я обучавате , пак ок. За защита и охрана взимате еди коя си порода, за компаньон - друга порода. А не тинтири-минтири, ма имам куче
КО 80 кг и дай да го обучавам на "Дръж".
Бъдете наясно с това което искате от кучета, за какво са ви изобщо? Под ръка си имате един добитък и аре напред с главата относно личните амбиции с "Дръж????
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#50 Потребителят е офлайн   Z. Peev Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 11-June 13

Публикувано: 02 August 2014 - 11:08 AM

Теми като тази просто трябва да се изтриват по начина, по който се трият темите за продажба на кученца от гаражи - основанията не са по-малко. Очевидно е, че няма смисъл от обяснения, няма смисъл да му се налива акъл и няма смисъл да се влиза в положението на такива хора.

Тролването е забавно, но пак привлича внимание върху темата, която е тотално неконструктивна, като изключим описаните случки на спонтанна реакция на кучетата.

Ако от някъде се появи сериозен човек, който иска да обучава кучето си на подобни неща, надали ще подходи по този начин във форума.

#51 Потребителят е офлайн   man_un Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 14-April 14

Публикувано: 22 August 2014 - 01:51 PM

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

#52 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 22 August 2014 - 01:55 PM

А още по-хубава българска поговорка има:
''Каквото повикало,такова обадило''
:tb_195:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни