Dog.bg Форуми : командата дръж

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

командата дръж Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 19 July 2014 - 04:56 PM

Мик, тоя Серж не може да го сравняваш с ЗЗтоп .
Много си тъп .
Я виж това ? :md_064:
https://www.youtube....h?v=ai-aLzd5imI

Старкопф ... огледай какво е написал , и ще разбереш , че е специалист от Европейска величина ,
проблемът само му е , че се е родил в България .

#22 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 20 July 2014 - 07:26 PM

Второто изречение е на майтап , разбира се ... малко в стил Български форум .

#23 Потребителят е офлайн   Attera Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 225
  • Регистрация: 21-May 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 July 2014 - 12:17 AM

Хем темата е смешно-дебилна, хем не е за смях, но... ще ми се да видя цирка, ако детето по някакви неведоми пътища господни научи кучето на "дръж", но има затруднения с "пусни" :db_046:
Щото е много яко да се кефим със страшни кучета, ама като трябва и да ги спираме после и да им сърбаме попарите, нещата се променят.

П.П. Извинявам се, ако авторът не е дете, но с такова впечатление оставам, четейки постовете му
User's Signature

When the ignorant punish the innocent... it`s called BSL!

#24 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 21 July 2014 - 01:35 AM

Показване на мнениетоAttera, в 21 July 2014 - 12:17 AM, написа:

Хем темата е смешно-дебилна, хем не е за смях, но... ще ми се да видя цирка, ако детето по някакви неведоми пътища господни научи кучето на "дръж", но има затруднения с "пусни" :db_046:
Щото е много яко да се кефим със страшни кучета, ама като трябва и да ги спираме после и да им сърбаме попарите, нещата се променят.

П.П. Извинявам се, ако авторът не е дете, но с такова впечатление оставам, четейки постовете му

Уважаема Attera,
ако беше голям човек едва ли щеше да търси такава изповедалня по форумите за кучета ...
Факт е,че всяко нормално отглеждано куче малко или повече е в състояние да се справи в подобна ситуация ,дори без намесата на стопанинът си . Друг въпрос е,че човек може да му помогне ,без да го стресира ... И всичко да бъде като естествено продължение на тяхната връзка . Но нали все още у нас битува схващането за твърдият "характер" на някои породи ...
Е,да си ги правят, пък каквото стане -стане ... Нали прокуратурата и съдиите по НП трябва да имат работа .
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#25 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 21 July 2014 - 01:40 AM

Показване на мнениетоemilvr, в 19 July 2014 - 04:56 PM, написа:

Старкопф ... огледай какво е написал , и ще разбереш , че е специалист от Европейска величина ,
проблемът само му е , че се е родил в България .


Не , въпросът не е кой къде се е родил ,а какви са схващанията му ,Емо .

Сега ако искаш разсъждавай над написаното.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#26 Потребителят е офлайн   mikivt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 346
  • Регистрация: 11-August 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 21 July 2014 - 09:06 AM

Показване на мнениетоemilvr, в 20 July 2014 - 07:26 PM, написа:

Второто изречение е на майтап , разбира се ... малко в стил Български форум .

Е така става, като са опита да е любезен човек. За тва, бий да та уважават. Иии, ако не моеш ти, земи си голямо куче и го учи на "дръжж".
ПП Преди време ти бех предложил да ти прата наложен пелин, от моя. Забрави. Щи прата на п....н ден :eg_033:

#27 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 21 July 2014 - 08:47 PM

Не съм имал и идея за обиждане ( Микивт) , изинявам се още веднъж .
Мн. съжалявам .

#28 Потребителят е офлайн   mikivt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 346
  • Регистрация: 11-August 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 22 July 2014 - 08:08 AM

Приемам извиненията. И кучето няма да го уча на дръж.
Чуда се и пелин дан ти прата, не съм сигурен, ш`си помисла :db_046:
:beer:

#29 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 23 July 2014 - 10:36 AM

Все пак кучето е опитомено с цел охрана , и е полезно да изпълнява подобна команда .
Ако сте българин винаги може да бъдете нападнати от цигани .
Ако сте циганин- може да ви нападнат българи , или дори жандармерия + фадроми .

Според мен ако кучето се обучи за отбрана , то трябва да следва собственикът , и ако собственикът контраатакува фронтално - то кучето трябва да атакува по фланга , или от зад .
Един вид - кръстосан огън,контратаката трябва да е изненадваща и решителноста - на живот и смърт . :eg_033:

С моят пекинез сме обръщали в бяг мн по- големи и агресивни кучета , като аз повеждам атаката ,а той обхожда флангово:dog: и хапе задният крак на жертвата . :dog:

#30 Потребителят е офлайн   Nera :) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 31-January 13

Публикувано: 23 July 2014 - 09:06 PM

Има страшно много породи и не всички са създадени с цел охрана...има кучета неспособни на капчица агресия, какво остава за охрана.
И още повече не мисля,че за да учиш куче на подобни команди трябва да го правиш сам. Нещата могат да се развият изключително зле. Да се чудим после защо майки с деца и баби се вайкат и заобикалят домашните кучета. Искрено се надявам въпросното куче да не научава тази команда никога!

#31 Потребителят е офлайн   pritesnen14 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 09-January 14

Публикувано: 23 July 2014 - 09:30 PM

не бях влизал от няколко дена не мислех и да влизам но да си кажа беше ми интересно да видя какво сте надробили.
мнението ми се затвърди а имено че останалите малко членове на този форум са супер некомпетентни но се мислят за знаещи и с даржанието си най вече гонят потребителите.
прочетох още няколко теми и останах с впечатлението че никога на зададен въпрос не отговаряте директно с отговор а започвате по заобиколки и едва ли не да казвате на хората какво могат и не могат да правят. форумите не са направени за това. форумите са за взаимно помагане. хубавото е че като цяло само в българия присъсъва този проблем. в чуждите форуми питаш и чисто и просто ти отговарят на въпроса. за останалото си има родители.
а относно възраста ми. не смятам че вас изобщо ви засяга на колко години съм но все пак ще ви кажа. на 21 съм.
Nera :) според теб кавказките овчарки за какво са създадени ако не за охрана. тази команда е 100 процента задължителна за тази порода. аз вече започнах обучението според оказанията на потребител от друг форум. можеше след месеци да пусна клип с резултата ама не сте заслужили. аиде лека вечер а вие продалжавайте да бълвате простотии в темата.

#32 Потребителят е офлайн   Nera :) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 31-January 13

Публикувано: 23 July 2014 - 09:59 PM

Горко им тогава на тези застанали с/у теб да тестват командата...

#33 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 23 July 2014 - 10:14 PM

Опиши на кратко как се обучава да нападне , и как да прекратява .
Ако не отговориш ще се впишеш при тези които никога не отговарят .

#34 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 24 July 2014 - 06:41 AM

Показване на мнениетоpritesnen14, в 23 July 2014 - 09:30 PM, написа:

не бях влизал от няколко дена не мислех и да влизам но да си кажа беше ми интересно да видя какво сте надробили.
мнението ми се затвърди а имено че останалите малко членове на този форум са супер некомпетентни но се мислят за знаещи и с даржанието си най вече гонят потребителите.
прочетох още няколко теми и останах с впечатлението че никога на зададен въпрос не отговаряте директно с отговор а започвате по заобиколки и едва ли не да казвате на хората какво могат и не могат да правят. форумите не са направени за това. форумите са за взаимно помагане. хубавото е че като цяло само в българия присъсъва този проблем. в чуждите форуми питаш и чисто и просто ти отговарят на въпроса. за останалото си има родители.
а относно възраста ми. не смятам че вас изобщо ви засяга на колко години съм но все пак ще ви кажа. на 21 съм.
Nera :) според теб кавказките овчарки за какво са създадени ако не за охрана. тази команда е 100 процента задължителна за тази порода. аз вече започнах обучението според оказанията на потребител от друг форум. можеше след месеци да пусна клип с резултата ама не сте заслужили. аиде лека вечер а вие продалжавайте да бълвате простотии в темата.

Леле, 21 годишен, пък с акъл на 13. Горкото куче :eg_033: Както се казва всяко куче трябва да има стопанин, но не всеки човек трябва да има куче. Мисли човече, мисли, да не съжаляваш някога, когато ще е вече късно.

#35 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 24 July 2014 - 08:18 AM

момче, как да ти се даде отговор на въпрос, който е малоумен.
Ако аз попитам извинете, как да се самоубия най ефективно?
или как да убия куче?
Никой няма да ми отговори ами направи така и така, или ще ме разубеждават, или ще има хранилка /в зависимост от въпроса/
И ще са прави хората.
В случая твоя въпрос влиза в категорията на горенаписаните от мен- малоумнщина някаква.

Защо се подхожда така от страна на потребителите-
Имаш огромно и много силно куче, създадено за охрана и притежаващо в себе си силен инстинкт да защитава и убива.
Без помощта на професионалист си постигнал някакво ниво на послушание с него, но имаш ли гаранции, че можеш да го контролираш 100%?
Какво ще стане, ако моят тежащ наполовина на твоето куче доберман застане и го заръмжи и залае? Кучето няма да скочи и да го изяде? Ще спре само на командата ти? съмнявам се, за съжаление.
Преди да си постигнал послушание, което да гарантира контрола ти над агресията и инстинктите на кучето, не може и да си помисляш да развиваш агресията му.... Много е лесно да научиш куче да хапе или напада нещо /дори и играчка/, но да го научиш да пуска и подтиска инстинкта си да държи плячката до край е много, много по- трудно. Особено от разстояние, без да имаш контрол над него... кучето не е машина, която се настройва да работи по някакъв начин и да очакваш от нея да е перфектна..особено като става въпрос за куче като твоето.. дано да не разбереш колко сме били прави всички тука със съветите си да не ръчкаш кучето на тази тема, защото ако това стане, ще значи че е имало инцидент....
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#36 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 24 July 2014 - 08:33 AM

За командата "пусни" ще измъдри друга тема тук.
Ако преди това някой не му счупи главата или не гръмне/отрови нещастното куче.

#37 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 24 July 2014 - 08:55 AM

Показване на мнениетоChita, в 24 July 2014 - 06:33 AM, написа:

За командата "пусни" ще измъдри друга тема тук.

Да, но след като има вече пострадали. Мъжка кавказка овчарка в ръцете на младеж, който де факто не знае какво той самия иска от кучето, не е като пекинеза на Емо. Ще стане беля и родните медии пак ще писнат за кучета и ще скочат срещу кучкарите. ТежкО ни е...

Към автора на темата - не го правете. Обръщам се към доброто във вас (всеки човек носи нещо добро в себе си) - не го правете. Не учете кучето на тази команда. Защото е лесно да отключиш агресията в кучето особено от такава сериозна порода като КО (кавказка овчарка), но да я контролираш после и да береш последствията е непоносимо. Казвам го като човек който е имал хапещо куче и с огромни усилия, концентрация и внимание правил всичко възможно животното да не нарани никого. Не го правете.
Седнете първо и помислете за вас самия защо ви е това? Абстрахирайте се от егоистичната прищявка "Аз искам", защото това не е мотивация за обучение на кучето, това е емоционално, не рационално, това е каприз. Определете целите си и осъзнайте последствията им. МислЕте. Първо го обмислЕте добре, като голям. След това отидете при треньор, който ще тества кучето и ще говори с вас. Читав треньор няма да се занимава с неадекватен младеж, който има в ръцете си оръжие със зъби - хапещо куче, така че имайте в предвид че можете да попаднете и на чичо гошо с ватените гащи, който се прави на фигурант само за да ви вземе парите. Последствията и за вас, и за кучето и за околните може да са необратими.

Всяко едно решение относно обучение на животното трябва да се взима рационално, а не да се води по прищявката "Аз искам".
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#38 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 24 July 2014 - 12:46 PM

Ако някой пусне анкета : Случвало ли се е кучето да ви защити от непознат ,без специални тренировки , сигурен съм че много от потребителите ще разкажат подобни истории.

Мога да разкажа няколко случки ,а автора на темата ,както и четящите да си направят изводите .

Имах съседка от Армения,която беше довела със себе си той-пинчер . Казваше се Нане .
Та, Нане беше социализирана , обожаваше кучета и хора , но един ден когато дъщерята на съседката беше още бебе , тя за последен път доказа не само любовта си . Кучката винаги лежеше в багажника на детската количка под бебето . Моите съседи я бяха оставили до пейката пред входната врата на къщата си .
Минал непознат човек и отишъл да види бебето . Нане веднага го атакувала и преди да го захапе ,онзи я изритал - само веднъж.

Имам приятелско семейство,което отглеждаше женски ротвайлер . Името й и развъдника са без значение .
Разговаряме в един парк ,настрана от човеко потока . Но се появи някакъв младеж,който по неизвестни за мен и досега причини беше решил да не следва пътят си ,а да мине през групата от хора ?!? Щом се вклини в нас ,кучката застана пред него (без да ръмжи или лае) . Младежът се спря и инстинктивно се отдръпна назад,но тя се лепна за него .

Смятам,че примерите са достатъчно показателни . А който познава кучешките възприятия сам ще си отговори защо тези кучета ,без да са "тренирани" са постъпили така ...
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#39 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 24 July 2014 - 12:53 PM

Въпроса е,че този младеж не иска да го защитава него кучето, а просто да разкъсва нещо по негова команда....
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#40 Потребителят е офлайн   petty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 111
  • Регистрация: 17-February 14

Публикувано: 24 July 2014 - 01:03 PM

Аз ще разкажа също един подобен случай,този път с немска овчарка.
Наши приятели имат женска Немска овчарка.Специално са я водили на кучешко училище,защото имала проблеми.След училището кучето си подобрило поведението.До май миналата година,когато се случи нещо странно:Тъкмо я прибирали от разходка и на входа на къщата тя чува отсреща майстори да ремонтират.Изведнъж кучето връхлита в чуждия двор и почти напада майсторите.Единият не се изплашва сериозно,а другият направо побелява от страх.Случката завършва със издраскани от ноктите на кучето стъкла на колата на собственика.След този случай всичко се оправя.До пролетта на тази година.Отново майстор влиза в двора им да сложи плочки.Кучето било пуснато.Изведнъж се запичало,оттласнало се от майстора и продължило да бяга и лае.Но този път чуло гласа на стопанина и се прибрало.Никои не е пострадал.

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни