Dog.bg Форуми : Невъзможно купиране

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Невъзможно купиране

#41 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 06 August 2014 - 03:41 PM

Ами така си е.
Аз съм много против тези маркери.Уви все още друг начин да ги маркират не са измислили,а има градове в които режат връхчето на ухото. :zz_020:
В нашия клуб спортуват натурални кучета и нито едно не е имало посочените по-горе медицински проблеми.Може би е въпрос на късмет.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   jijafka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 27-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 06 August 2014 - 05:19 PM

Показване на мнениетоjijafka, в 24 July 2014 - 02:46 PM, написа:


Качена снимка

Цитат

More than just looks but a part of Preservation and Protection in some purebred breeds

Preservation:
Perhaps to the average pet owner breed standards do not mean much, and this is okay. The pet owner has the amenity of enjoying the success of a breeder's labor by getting that longed for breed of choice.
A good breeder however is more of a curator for a living museum. The breeder preserves and protects the breed as its original architect designed it to be. The breeder breeds the best specimens who meet the standard of perfection in order to pass along its purpose and history for future generations to enjoy. The educated breeder understands that purebreds did not come easily into our lives and once gone will never come back to us as we know them today. Right now we are not so lucky to be in Canada where we used to have the freedom to enjoy our purebreds where veterinarian and client work together for the betterment of the dog and not cower to radical beliefs. Often radical beliefs are designed to instill fear to the public in order to build support for eliminating purebred dogs. Other countries have not been as lucky and have had the docking and cropping bans for years unlike Canada who still has a fighting chance. We continue to fight for our breeds and traditions.
In countries where beneficial procedures such as cropping and docking have been eliminated the working breeds as we know are all but disappearing. We must understand that today, every cropped or docked breed is a representation of its glorious history. It is an ambassador for the breed and its fight to stay alive.

Protection:
Many years of veterinarian studies, show that one of the most frequented aliments that occur in dogs is ear infections. Cropping the ears helps preclude these things from happening and offers the owners and breeder assurance for years to come.
Torn ears, hematomas and infections are all preventable and the cropping of ears on traditionally cropped breeds helps owners have an advantage on some of the most agonizing occurrences with dogs.
Infections and hematomas are usually caused by the owner’s lack of awareness to maintenance for a dropped eared pet. When you purchase a purebred cropped breed from a registered breeder they have insured them themselves and the owners that their puppy will have the most excellent possible start in life. Possibly their new family addition will live an elongated and comfortable life not only looking and functioning as the breed they were bred to be, but also offering future protection against some of the most common ailments to dogs.
According to Dr. Al Stinson DVM, former director of the state of Michigan canine legislative affairs, co-founder of Michigan State University Purebred Dog Endowment fund and professor emeritus, "Fluid levels in the ear canals of a dog with erect ears are lower due to air flow. Lower levels of fluid not only prevent infection but create a better environment for hearing.

Most of all it should remain the choice between breeders, owners and veterinarian.





За asensi_85 Тези доводи са напълно достатъчни. Не знам защо трябва да се изключват медецинските.... Освен, че на мен ми харесва повече кучето по този начин, с купирани уши и опашка... спестявам и на него, и на мен мъки по доктори за инфекции и прочие. При положение, че живеем на място с много вода... море... и дори с купирани уши ни се случи от водата да получи леко възпаление, не искам да мисля, ако беше клепоуха...


http://www.dobermann...reif_v_gronland


Представител на породата от далечната 1898... ако се поровя сигурно и по-стари представители ще намеря... и опа, с купирани уши са. Как така изведнъж всички станаха толкова големи природозащитници и решиха да се хванат за купирането на доберманските уши... нещо, което дори и създателя им е правил:

http://www.blitzkrie...eedhistory.html


И вместо да се занимават с уши и опашка, да помислят малко за недомислените селекции за големи гръдни кошове и смъкнати задници водещи до заболявания като ДМК и дисплазия.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 06 August 2014 - 08:17 PM

Живеем в 21 век. След като медицински лица работиха над новите закони, които отдавна са приети в белите държави в какво се убеждаваме? Аз си изказах мнението и ще го повторя - недопустимо е едно животно да бъде с отрязана част от тялото, защото на НАС така ни харесва! А когато четем подобни неща в нета е добре да се посочва източник, защото твърде много инфо има и трудно човек може да отсее качествената информация от плявата. Да, ако трябва да бъда честен с отрязани уши точно добермана ми харесва повече, но това не значи, че е правилно от морална гледна точка. Този спор е стар и нито ти ще ме убедиш в своята теза, нито аз в моята, така че спора е излишен. Всеки си изказа гледната точка, стискаме си ръцете и живота продължава :db_046:

#44 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 August 2014 - 09:13 PM

И в 22 век нещата ще са същите. Този спор с купирането е равностоен на проблема с нерегламентираното плодене. Докато има хора на тази планета и кучета разбира се, все ще има спорове за и против ушите да се режат и въпреки всякакви санкции ще се режат масово, както и ще се плоди безразборно. Когато се въведат нови правила, някак трудно се приема и трябва да има отпор, бунтарство. Да призная - и на мен ми беше трудно да приема ротовете с опашки, боксерите и с уши, а сега и добитата натюрлих, но въпросът не е на мен какво ми харесва. Приемам новостите и толкоз!!! Щом има забрана, човешко и демократично е да се спазва. Останалото, както и да увъртаме нещата, е личен вкус, прищевки и презумции и не на последно място - неспазване на същите тези правила.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#45 Потребителят е офлайн   biggdogg Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 13-August 14

Публикувано: 13 August 2014 - 12:58 PM

Здравейте!!

Нов съм в форума. Накратко от 14 гд. съм инвалид от 13 гледам добермани, имал съм 3, 2 женски и 1 мъжки, всички с копирани уши и опашки.

Доктора на кучетата винаги е правил манипулацията по ушите 10 дена след 3-та ваксина и никакви проблеми не сме имали със изправянето на ушите дори и без някакви стойки
ако някой ще ме нападне за садистично поведение нека се до изкажа ..
не бяха копирани с цел визуално... баща ми беше ловджия и поради причините да бъдат наранявани опашки и уши от храсталаци и финансови предполагаеми ходения по лекари.. това е..

поставям снимка на Арес 8 гд доберман който получи удар и се разделих с него на 6 март
1 женски ми беше отровен на 2 години

сега имам ново кученце на 56 дена 5.300 кг

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни