Dog.bg Форуми : Невъзможно купиране

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Невъзможно купиране

#21 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 05 August 2014 - 12:48 PM

dmm, благодаря! :rc_036:

AnubisA , гледате ужасно тесногръдо на нещата и се заяждате с мен само, защото имам мини кученца и омразата Ви към мини породите. Колкото до доберманите - отраснала съм с първия родословен доберман внесен у нас и тази порода ми е здраво влязла под кожата като характер и визия.
"Хубавият кон и под скъсан чул си личи" Дали ще е с уши или опашка хубавото куче ще си остане хубаво, а кучето с недостатъци и да е с перфектно изрязани уши пак ще си е куче с недостатъци!
На семинарите на БРФК обсъждахме и тази забрана за купирането, че ще бъде приложена и как.

Цитат

Анна-Мария Димитрова
Категория:
Национални
Информация
Съдийски права: Национален съдия за породата чихуахуа

За сега само на чихуахуа, но при възможност ще разширя породите постепенно.

jijafka, какви неща пишете??? Какви са тези мелези на добермани с кавказци? Аз ли не разбрах или искате да ми кажете, че който нямал партньор за кучето си и го пускал където свари?
Ако е това тогава тези хора не заслужават да имат куче от тази прекрасна порода и да я съсипват! Къде пише, че ВСЯКО куче трябва да даде поколение? Или, че на ВСЯКО куче задължително трябва да бъде предоставен партньор от клуба?
Който си купува куче сам си намира/купува подходящи родословни партньори и не реве, че имал хубаво куче, а видиш ли никой не идвал да запложда с него.
Породите се развиват като постоянно се променят стандартите и това става с много работа и активно участие на всички развъдчици, доволни и недоволни.

#22 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 05 August 2014 - 01:40 PM

Цитат

гледате ужасно тесногръдо на нещата


вие сте тесногръда,- препратка- темата за намордниците, поводите и тн размисли.

Цитат

омразата Ви към мини породите

"омразата" Ми е към хора като вас, които имайки някакви кучета, се опитват да ограничават останалите хора за собствени облаги /в случая ваще гуреливи кученца да тичат и джафкат където искат, а другите да са овързани./

Интересно като съдите тия дребосъци гурелите колко точки дават? ДАно да ги забранят и тях /гурелите/ , че много грозно.

За разлика от купираните добермани. Аз като планирам догодина да си купя още един доберман и го искам купиран, няма да мога да го водя вече по изложби, да си получи оценките и тн. И ако не съм добросъвестна, ще настане един разплод, едно чудо... В темата се коментира не само в момента какво е положението, а какво ще стане след 4 месеца с бъдещите поколения.
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#23 Потребителят е офлайн   jijafka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 27-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 August 2014 - 01:42 PM

Показване на мнениетоAncheto, в 05 August 2014 - 01:48 PM, написа:

dmm, благодаря! :rc_036:

AnubisA , гледате ужасно тесногръдо на нещата и се заяждате с мен само, защото имам мини кученца и омразата Ви към мини породите. Колкото до доберманите - отраснала съм с първия родословен доберман внесен у нас и тази порода ми е здраво влязла под кожата като характер и визия.
"Хубавият кон и под скъсан чул си личи" Дали ще е с уши или опашка хубавото куче ще си остане хубаво, а кучето с недостатъци и да е с перфектно изрязани уши пак ще си е куче с недостатъци!
На семинарите на БРФК обсъждахме и тази забрана за купирането, че ще бъде приложена и как.

Цитат

Анна-Мария Димитрова
Категория:
Национални
Информация
Съдийски права: Национален съдия за породата чихуахуа

За сега само на чихуахуа, но при възможност ще разширя породите постепенно.

jijafka, какви неща пишете??? Какви са тези мелези на добермани с кавказци? Аз ли не разбрах или искате да ми кажете, че който нямал партньор за кучето си и го пускал където свари?
Ако е това тогава тези хора не заслужават да имат куче от тази прекрасна порода и да я съсипват! Къде пише, че ВСЯКО куче трябва да даде поколение? Или, че на ВСЯКО куче задължително трябва да бъде предоставен партньор от клуба?
Който си купува куче сам си намира/купува подходящи родословни партньори и не реве, че имал хубаво куче, а видиш ли никой не идвал да запложда с него.
Породите се развиват като постоянно се променят стандартите и това става с много работа и активно участие на всички развъдчици, доволни и недоволни.



Добре сте ме разбрали. Не ми се навлиза в подробни обяснения кой, защо, какво и кой според мен е виновен за такива ситуации, но е факт. Затова казвам, че с подобна забрана тук в България положението ще стане още по-страшно и съвсем няма да я има тази порода.

А, относно промените в стандартите и развитието.... това е нещо много, много относително, за което има безброй дискусии и спорове из интернет пространството. Има ред породи, които с чисто сърце мога да кажа, че се съсипват, а не развиват с тези т.нар. промени в стандартите. И при доберманите виждам тази тенденция... огромният гръден кош и размер, без да се мисли за болести като ДМК.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 05 August 2014 - 02:36 PM

AnubisA , аз нямам гуреливи кучета, може да се гризнете от яд :ab_041: А връзката на намордника и тази тема каква е?

Цитат

А, относно промените в стандартите и развитието.... това е нещо много, много относително, за което има безброй дискусии и спорове из интернет пространството.


Това са въпроси не за форумни дискусии, а за събрания в клубовете на разбиращите и развъждащите породата.

#25 Потребителят е офлайн   jijafka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 27-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 August 2014 - 03:31 PM

Показване на мнениетоAncheto, в 05 August 2014 - 03:36 PM, написа:

AnubisA , аз нямам гуреливи кучета, може да се гризнете от яд :ab_041: А връзката на намордника и тази тема каква е?

Цитат

А, относно промените в стандартите и развитието.... това е нещо много, много относително, за което има безброй дискусии и спорове из интернет пространството.


Това са въпроси не за форумни дискусии, а за събрания в клубовете на разбиращите и развъждащите породата.



Като всяко едно нещо свързано с човека, и кинологията се обърна по-скоро на търговия и бизнес, отколкото да е свързано към любов и развитие на кучетата/породите. Така, че... клубове, федерации, развъдчици... малко са тези, които наистина имат интерес към дадена порода, заради самата порода, а не заради паричната страна... За мен хора, които се занимават с нещо такова, заради парите и не се интересуват какво се случва с кучетата, не са ми константа и най-малкото смятам, че имат право да казват как да се развива дадена порода и какви стандарти да има. Не насочвам изказването си към никой конкретно, но ме е яд, че наистина са малко хората, които развъждат, заради любов към порода, а не заради бизнес... на конвейрн, без грам заинтересованост къде им отиват кучетата.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 05 August 2014 - 04:12 PM

И това го има, но не мога да приема, че някой ще се смята милеещ за породата, а ще запложда чистокръвното си куче със съвсем друга порода. Това е криворазбрана любов и някакви мераци да "създават" порода или е с цел създаване на куче за борби.
Но само хора с опит и повече кучила могат да имат представа как дадена промяна се отразява на породата.

#27 Потребителят е офлайн   jijafka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 27-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 August 2014 - 04:52 PM

Показване на мнениетоAncheto, в 05 August 2014 - 05:12 PM, написа:

И това го има, но не мога да приема, че някой ще се смята милеещ за породата, а ще запложда чистокръвното си куче със съвсем друга порода. Това е криворазбрана любов и някакви мераци да "създават" порода или е с цел създаване на куче за борби.
Но само хора с опит и повече кучила могат да имат представа как дадена промяна се отразява на породата.


Вие нещо много бъркате нещата или не четете? Къде видяхте да съм написала, че тези с извън клубното развъждане милеят за породата???????? :ud_009: :ud_009: :ud_009:

Тази тема за развъждането беше по съвсем друг повод и главно, че заради Н броя забрани от страна на федерации и прочие, вместо да образоват, подтикнат и спомогнат за правилно отглеждане, развъждане и т.н. на доберманите, само ще влошат нещата и повечето, които не искат да се занимават с бюрокрацията на FCI, БРФК, клубове... ще си развъждат и смесват породи и породата, поне тук в България, съвсем ще се затрие.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 05 August 2014 - 07:31 PM

Не мога да разбера как може една забрана за тотално излишно рязане на орган да се тълкува като "влошаване на нещата". Добре, че за Мис Свят не се явяват претендентки с рязани уши, щото майките им някога решили, че са по-красиви. Каква е тая глупост. Аз тълкувам любовта към кучето като любов към кучето в цялата му прелест. Раждат се с уши, опашки, очи, крака. Напротив Премахването на ушите не е любов. Това е чиста проба човешка глупост. Къде отидохте към кой какво въдел, след като въпросите са други. И не говоря за медицинските проблеми, при които наистина се налага да се премахват уши.

#29 Потребителят е офлайн   jijafka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 27-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 August 2014 - 11:25 PM

Явно изобщо не разбирате какво се опитвам да обясня. За хората не ми се говори.... то са силикони, то са чудеса... не е добро сравнение това с Мис Свят.

А, какво е любов.... мога да поканя съвсем любезно всеки да види какво е любов към купираното ми куче и колко рязането на уши не е... как се чувства тя и дали има какъвто и да е спомен за купирането.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   jijafka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 27-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 August 2014 - 11:25 PM

Аз приключвам по тази тема. С радио не се спори, а най-малко пък искам да споря с хора, които са далече от тази порода.

Ще взема да досадя на Масимо Сантини (запознатите с породата ще знаят кой е) да го питам той какво мисли по въпроса... (всичките му кучета са купирани) .... или и неговото мнение би било некомпетентно?!?! :ab_041: :ab_041: :ab_041:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 06 August 2014 - 12:35 AM

:ba_025:

#32 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 06 August 2014 - 08:42 AM

Какво значение има породата с купирането? Аз гледам питове - положението при тях е същото, масово се махат ушите в резултат на което има ужасно изглеждащи кучета. Ти защото Масимо Сантини е "за" рязането ли така постъпи или щото всички го правят? Досега нито един свестен довод не чух, освен че така били по-красиви. То аз знам за кучета, дето са с отрязан крак, дето нямат спомен от това, ама...

#33 Потребителят е офлайн   jijafka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 27-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 06 August 2014 - 09:50 AM

Показване на мнениетоasensi_85, в 06 August 2014 - 09:42 AM, написа:

Какво значение има породата с купирането? Аз гледам питове - положението при тях е същото, масово се махат ушите в резултат на което има ужасно изглеждащи кучета. Ти защото Масимо Сантини е "за" рязането ли така постъпи или щото всички го правят? Досега нито един свестен довод не чух, освен че така били по-красиви. То аз знам за кучета, дето са с отрязан крак, дето нямат спомен от това, ама...



Доводи има малко по напред в темата, но трябва да се чете. :md_064:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 06 August 2014 - 10:12 AM

Именно защото трябва да се чете искам да ми посочиш къде. Дай цитат за доводи. В случая изключваме медицинските причини.

#35 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 06 August 2014 - 01:02 PM

най- малкото, защото това
Качена снимка
Качена снимка
не може да се сравнява по вид с това-
Качена снимка

аз гледам доберман не защото ми е дошъл отнякъде свише, а защото съм го харесала в този вид, ведно с характер и тн. И повечето хора ги харесват така, за това се купира. Някои други кучета защо са така изродени, с ниски задници /масови проблеми с дисплазия- НОК/, с огромни грозни глави спрямо телата и уши като на прилепи /хуа хуа/ и тн. Защото човека така ги харесва и ги селектира. На фона на тези работи, две отрязани уши и една опашка за кучето са нищо..

Качена снимка
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#36 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 06 August 2014 - 01:21 PM

Мисля,че по този въпрос не може да се постигне консенсус.
Мое лично мнение,че красотата не е довод да отрежеш ушите и опашката на животното.
Защо да ги режем щом се раждат така?
Няма да навлизам в спор,защото не желая! Анубиса и Джиджафка уважавам Ви момичета и знам,че се грижите страхотно за кучетата си и много ги обичате.
Просто мнението ми е че са по-хубави натурални.Имам купирани ротвайлери и виждайки тези с опашките моите ми се струват направо осакатени. :ae_085:
Знам и каква болка беше като рязахме опашката на мъжкаря и колко време кученцето го болеше и беше травмирано.

Не мисля,че лошата селекция може да се сравнява с умишленото рязане на части от тялото!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 06 August 2014 - 01:22 PM

Цитат

с огромни грозни глави спрямо телата и уши като на прилепи /хуа хуа/


Хохоо, ама ние не си кастрим кучетата, за да си угодим на болните амбиции и желания като теб AnubisA :ab_041:
Гените на куче с уши дали са по-различни от гените на кълцан пес? Еми отрежете си ушите и вие тогава.

#38 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 06 August 2014 - 02:34 PM

Анчето се съмнявам, че е участвала в процеса на селектиране на така харесваната от нея порода, съответно надали е имала думата дали на тез кучета ще им се режат ушите или не. Ако бяха селектирани да им се режат разни части, и тя щеше да реже и ура да вика даже... докато не го забранят, евентуално. Селектирани са от някакви породи така, че да се получи днешното творение- голяма глава с риск да скърши вратлето и прилепови уши.. ок, така са си ги селекционирали, защото така са си ги харесвали, и точка.
Доберманите са създадени с идеята да изглеждат еди как си, с рязаните уши, опашки и тн и аз наистина не виждам нищо лошо в това?

Наистина, неотрязани уши е хиляди пъти по- добре от лошо купирани такива, но какво пречи като са направени като хората? То по тая логика не трябва и да се кастрират /нали изключваме здравните причини/, и да се бодат с ваксини и какво ли не...
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

#39 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 06 August 2014 - 03:04 PM

Ако на улицата лапетата окълцат някое помиярче му казваме садизъм и гавра, а при породистите го завоалирате с "екстериор" и "породност" :zz_020: :ea_103:

#40 Потребителят е офлайн   AnubisA Икона

  • Black Shushona`s
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 936
  • Регистрация: 21-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 06 August 2014 - 03:33 PM

На улицата няма упойка, цел и помощ при възстановяването.
То по тая логика и това дето слагат маркери на бездомните е грешно, защото после ушите им са надупчени или скъсани- не са натурални вече....
User's Signature

... and through it all,
she offers me protection,
a lot of love and affection- whether I`m right or wrong..

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни