Dog.bg Форуми : ПОМОЩ!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ПОМОЩ!

#1 Потребителят е офлайн   snaxxx Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 28-July 14

Публикувано: 28 July 2014 - 03:31 PM

Здравейте!
От 5ти Юни имам котенце вкъщи. Дадоха ми го приятели и няма порода. Черно котенце много симпатично. Не бях много запознат с възпитанието на котки и това ми е първо коте което ще отглеждам в апартамента си.
В началото когато правеше неща които не трябва (ходеше до тоалетна там където не трябва, драска по мебелите или дърпа дрехите с нокти) я биех леко с вестник на местопрестъплението. Днес когато се сабудих видях, че е раздърпала с нокти и почти обезобразила чисто новото ми горнище и то вече не става за нищо. В яда са я понабих малко и я изгоних. След 15минути размислих, съжалих за стореното и си я прибрах вкъщи отново. Изкъпах я и я нахраних, но е много стресната вече. Когато посегна да я погаля в повечето случаи се дърпа от мен, като я взема в скута си докато ръката ми е върху нея стои при мен, в момента, в който я махна и скача веднага. По форумите прочетох, че с насилие котката губи доверието в мен и няма да постигна нищо, когато я удрям. Не е много голяма. Максимум на 2 месеца, 2 и половина. Има ли още шанс да възвърна доверието и, и да засилим връзката си или вече е прекалено изплашена и е прекалено късно ?

#2 Потребителят е офлайн   Пухче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 19-March 14

Публикувано: 28 July 2014 - 04:21 PM

единственото за което може да е късно е да се превъзпиташ... ако мислиш, че при следващи бели няма да можеш да сдържаш яда си по-добре я върни на приятелите си... освен че пердашиш горкото животинче без дори да знае защо, предаваш доверието и на приятелите си.. затова ли са ти я поверили?? да я биеш и да я изгониш на улицата.. та ако ще я биеш върни я или и потърси стопани, ако не крий си всичко ценно, защото малкия котак няма откъде да знае, че това ти е новия суитчър?? та помисли добре

#3 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 28 July 2014 - 04:36 PM

Пухче е права, послушайте я. Аз съм си сложила едно парче дърво около метър, закупено от пункт за продажба на дърва за огрев и там си драска. Купете също корито с котешка тоалетна /аз ползвам Бенто Класик /, поставете котето вътре и то ще разбере за какво става дума много бързо.Не забравяйте да я почисвате редовно и всичко ще е наред. :re_037:

#4 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 28 July 2014 - 04:56 PM

Дано се научи котенцето да пиша където трябва, но не я бийте няма смисъл, а даже може да има обратен ефект и да се изкъка на леглото ви, в шкафа с бельото ... Казвам Ви го от опит. Имах мацинка, намерих си я и си я взех на работа. Там гора, поля .. свобода. Един ден изчезна котката и като се върна беше жив труп. Милата, една седмица беше на ръба и като се освястила станала и първата и работа да се качи на леглото на колегата и да му подари тортичка. Аз умрях от срам и неудобство от издънката й ама уж и влязаха в положението и не ми мрънкаха. След време научих какво е станало - мъжкарската група насъскали 5 кучета по нея и са я мачкали и дъвкали ама явно е успяла да им избяга. Сигурно нарочно го направи в леглото му понеже и той е участвал. Тя беше супер чиста и с перфектни хигиенни навици и после в апартамента си пишаше директно на сифона без пясък даже.

#5 Потребителят е офлайн   snaxxx Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 28-July 14

Публикувано: 28 July 2014 - 09:13 PM

до тоалетна ходи точно там където трябва. до сега я държах пред банята да я вижда сега ще я вкарам в банята, за да не я подритваме постоянно на влизане и излизане. ще пробвам да и покажа и в сифона да пикае - това е добра идея. няма да си позволявам повече да я удрям при възпитанието и ще и взема наистина котешко дърво. дано тези неща помогнат и не бъде толкова стресната и дръпната занапред. благодаря ви.

#6 Потребителят е офлайн   Bellboy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 July 2014 - 10:48 PM

Най-лошото е,че сте я изгонили.....Все пак ние трябва да си пазим вещите,и живот,за който сме поели отговорност трябва да е по-важен...Само никога повече не я изхвърляйте,ако не се получи-фейсбук,тук,албум,търсене на нов дом....Дано всичко е наред с котето.

#7 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 29 July 2014 - 12:05 AM

Може да сложите за известно време малко напишано от тоалетната й до сифона, за да усети миризмата там. Ако свикне ще ви е много удобно само измивате и готово.

#8 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 29 July 2014 - 01:04 AM

Котка трудно ще превъзпиташ. Това не е куче. Хубавото е, че идват с някои вградени екстри относно хигиената им. Винаги са чисти, къпят се сами, не миришат и имат изградени хигиенни навици.
Относно драскането, за съжаление ще трябва да се примириш, че докато котката е жива, то тя ще драска нещо. Не го правят нарочно, а просто защото по този начин си поддържат ноктите.
Все пак обаче можеш да и сложиш нещо, по което да драска, за да не останеш без тапети примерно.

#9 Потребителят е офлайн   snaxxx Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 28-July 14

Публикувано: 29 July 2014 - 07:57 AM

за драскането ще и купя котешко дърво и се надявам да започне там да си поддържа ноктите и ще бъда по прибран разбира се. Съжалих, че я изгоних още на 2рата минута и веднага малко след това си я прибрах. Сега е малко стресната и като я взема при мен винаги се дърпа или като ме види бяга. В момента баба ми е вкъщи и се върти около нея, но после като си замине, ако не мога да я докосна изобщо и продължи да бяга от мен ще е много тъпо. Дали ще мога да и върна доверието по някакъв начин?

#10 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 29 July 2014 - 09:45 AM

Показване на мнениетоsnaxxx, в 29 July 2014 - 05:57 AM, написа:

за драскането ще и купя котешко дърво и се надявам да започне там да си поддържа ноктите и ще бъда по прибран разбира се. Съжалих, че я изгоних още на 2рата минута и веднага малко след това си я прибрах. Сега е малко стресната и като я взема при мен винаги се дърпа или като ме види бяга. В момента баба ми е вкъщи и се върти около нея, но после като си замине, ако не мога да я докосна изобщо и продължи да бяга от мен ще е много тъпо. Дали ще мога да и върна доверието по някакъв начин?


За да не се повтарям, няма да отправям критики, за съжаление все още много хора си взимат животинки без преди това да са се информирали какво изисква грижата за тях.
Котките са всъщност много лесни - тоалетна, драскалка, храна и прясна вода. И няколко играчки, които могат да са дори смачкани на топче хартийки...
И любов. Това е малко коте,което тепърва открива света. За него суичъра ти не е суичър,а нешо,което се намира в заобикалящата го среда и което не вижда причина да не използва както намери за добре. Това не само,че е е животно,а е и бебе!!!
Допустима форма за наказание е съвсем леко цапване по нослето, с един пръст,много леко, и то в момента на извършване на белята с придружаващо рязко "Не!"
Възвръщането на доверието при котките е бавно и трудно,но не и невъзможно в някои случаи. Хубавото е,че е бебе, съответно може и да се окаже по-лесно. Оставете го на спокойствие в следващите дни,без да го гоните да го взимате и
да го пипате насила. Може да заздравите връзката като му дадете да яде от ръката ви и му давате наградки периодично. Ако отказва да яде от ръката, старайте се да яде максимално близо до вас (слагате купичката на 40 цм от краката ви) и скъсявайте разстоянието,като накрая целта е да яде кротко от купичката а вие леко да го галите и то да продължава да яде без да се стряска. Накрая може и да се отпусне да яде от ръка.Малко по малко ако усетите,че е по-спокойно може да започнете с леки погалвания когато е близо до вас из къщата.
Постарайте се да няма силни,рязки и стряскащи звуци или движения.

Котките са чувствителни животни и преживяват стрес от най-малки промени (ново обзавеждане, ремонт, смяна на обстановката, чужд човек вкъщи), от което зависи и здравословното им състояние. Има случаи с разстройство и повръщане от стрес, отказване да яде и така с дни. От стрес. На мен също ми се е случвало,и то без да си бия котката. Така че това не е шега работа. Котките не са за всеки и ако смятате,че подобно съобразяване и внимание не ви се отдава,по-добре намерете добър дом за котето,докато е още малко и чаровно и по-лесно ще се намерят желаещи.
Ако искате да го задържите, то тогава четете доста!

Успех! :re_037:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Муки Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 135
  • Регистрация: 20-August 12
  • Gender:Female
  • Location:sofia
  • Interests:Pets, Nature, History and ect.

Публикувано: 29 July 2014 - 12:45 PM

Мойте котарачета вместо да ги бия след беля, ги гушкам и ги галя. Има по добър ефект.
Не му се ядосвайте толкова, то е едно малко коте, което учи правилата и му трябва време за да порасне.

#12 Потребителят е офлайн   nade_pet Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 18-October 14

Публикувано: 18 October 2014 - 09:48 PM

Извинявам се но съм нова във форума.
От две години и половина имам персийски котарак, това пухче направо ни влезе под кожата на всички в къщи изключително мило и социално животинче е. Това лято ни се стори, че му е топло и постоянно търси да ляга на теракотените плочки в коридора и решихме да го подстрижем (имаше над 12 см косъм). Бяха ми казвали, че много бавно ще му порасне козината, но бяхме решили, че това не е проблем. Сега три месеца по късно ми направи впечатление, че козината на вратлето (едно петно около 5-8 см2) не расте като останалата козина. На останалата част от тялото козината расте равномерно гъста, а на това петно са растат само рехави косми.
Моля ако някой е имал подобен проблем да ми каже да се притеснявам ли и към кои ветеринар да се обърна (явно нашия квартален ветеринар няма идея защо е така)
Ще съм ви благодарна за съветите .

#13 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 23 October 2014 - 02:02 PM

А преди не сте ли забелязвали там козинката да е по-рехава?
Не е задължително всички косми да растат равномерно.Може дори да не сте го подстригали равномерно.
Единственото обезспокоително,за което мога да се сетя е, с по-късата козинка да е лепнал някакви
гъбички или друга инфекция,която да води до оплешивяващи петна. Но тогава сигурно щяхте да забележите
и промяна на самата кожа отдолу.
Другото,което си струва да се попита е с какво го храните?
Забелязали ли сте да има разстройство или да слабее? Има състояние на хиперактивност на щитовидната жлеза,при което
освен отслабване започва да опада козината, и често най-вече се оголва вратлето.
Това са общи насоки за размисъл. Както казах,причината може да се крие просто в неравномерното подстригване
или просто неравномерно израстване. Но ако козината е била гъста там,а сега не е, значи не е свързана причината
със самото подстригване.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни