Dog.bg Форуми : Бебе коте със страх от гръмотевици! Как да подходя?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бебе коте със страх от гръмотевици! Как да подходя?

#1 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 July 2014 - 05:59 PM

Здравейте,

Писах в темата Търси дом, където подробно съм обяснила историята на това малко коте, на което искам да намеря хубав дом!
Тук накратко ще кажа, че съм от София и котето беше под една смокиня по време на голямата градушка, която падна неотдавна. Стана така, че се наложи да взема котето, за да не умре, както стана със сестричето му и се гледаме от 16-и юли насам. Нямам никакъв опит с котки, никога не съм гледала, имам две кучета. В следствие преживяното котето сега се страхува от гръмотевици и се крие където намери. Искам да попитам какво мога да направя, за да го накарам да се чувства по-спокойно. Не знам с котките как стои въпроса - трябва ли да я гушна или да я оставя да си се крие? Да й говоря ли нещо или просто да я разсейвам с някаква игра?
Моля за съвет!
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 July 2014 - 06:37 PM

Също така имам още един голям проблем. Още една котка донесе малките си, в момента ги вали дъжда, мяукат отвън и аз нищо не мога да направя. Не мога да се грижа за още 3 котета, а сърцето ми се къса като ги слушам и като знам, че са там! Какво да направя, че котките да спрат да идват и да си водят малките!?!? Моля ви, не мога всяка година по няколко пъти да се чудя кучето ли ще ги изяде, сами ли ще умрат и тн, и не мога всяка година по няколко пъти да търся дом на котки. Естествено бих кастрирала майките, ама не дават да се доближа, не мога да ги хвана!

Моля за помощ и съвети!
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   chesnan Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 22-October 14
  • Gender:Male

Публикувано: 22 October 2014 - 08:59 AM

За пръв път чувам такова нещо. Чувал съм и съм имал кучета да ги е страх ама котета не съм!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни