Dog.bg Форуми : Не мога да повярвам

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Не мога да повярвам Оцени темата: -----

#41 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 07 August 2014 - 09:24 AM

Въпроса е там, че тук цялата история с ягуара при нас беше абсолютно варварска. Ега си и сафарито...."

Tрябва да приемете , че положението е такова , и да спрете да се възмущавате .

Управлението на влаковете е такова ,че светофар казва на машиниста да дига 100км/ч после стрелка го литка у лево и той се обръща .
Хидромелиорацията е такава ,че дъжда залива града а опазва нивите сухи , съдът съди циганин за кражба от 500лв на 10г ,а друг за 1000 000 000лв-нищо .
Армията атакува Одрин , дава 7000 жертви , и след седмица си отива сама .

Цялото управление е обърната пирамида и идьотите командват умните , а умниците работят с лопати ,или се изнасят ссс скороста на диво прасе в тръстика .
Така е било , така ще бъде , и това е нормално , ако осмислите това... ако повярвате - то ще живеете щастливо и спокойно:af_089: , и ще си гледате кефа .

https://www.youtube....HBcS0fYWfc#t=62


.

#42 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 07 August 2014 - 10:09 AM

Мче кой се притеснява? Ей така, хортуваме си, ще поцъкаме с език като швейцарски часовници "Ц-ц-ц-ц" и до там. До следващия ягуар.
А за красивата котка ми е жал, нда...
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#43 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 07 August 2014 - 01:55 PM

Много жалко за котето, жалко и за другите котки, които през годините си умряха от глад в малките зоота, но от там или отказваха да ги преместят в друг зоопарк или пък не намираха свободно място и пари за транспорт понеже бюджета е ограничен. Вероятно и в зоопарка в Ловеч е имало съкращения на персонала и е трябвало съвсем малко хора да вършат всичко, не знам, само предполагам. И ако са малко - умора, недоглеждане, липса на квалификация и инцидентите са налице във всяка сфера от живота ни.

#44 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 07 August 2014 - 07:22 PM

:tb_195:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#45 Потребителят е офлайн   netware5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 540
  • Регистрация: 19-May 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 07 August 2014 - 11:40 PM

Ха, та това е типична гнусна и комплексарска снимка на ловджия с "трофея" му. Този нали твърдеше, че е плакал и че не може да спи след като е застрелял котето? Отврат!
User's Signature

Качена снимка

#46 Потребителят е офлайн   dios1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 191
  • Регистрация: 12-October 07

Публикувано: 08 August 2014 - 07:24 AM

Бе тоя боклук не е спрял да се дуе ма като усети накъде вървят нещата взе да лее сълзи.Сега вацов се изтъпани и обясни че животното е влизало само в клетката ТРИ пъти но бил много бърз и немогли да затворят вратата.Кмета пък се изока чеЗАДЕЙСТВАЛИ ДИСТАНЦИОННОТО затваряне на вратите,тея почнаха да се спасяват поединично.Последната версия че истрелите били 5-6 ма кмета чул само един.Нещо замирисва цялата им история.Смешници,авджията пък бил обиден.МВР-то било там само за бройка.


Анчето тук няма съкращения и липса на средства а дивотия ,нали

Бойка и Станди, които са брат и сестра, се отглеждат незаконно в крайно неподходящи условия – тесни, тъмни и влажни клетки с бетонен под в зоокъта към лесопарк Липник, близо до Русе. Животните лежат в собствената си урина, в резултат от което имат хронично възпалени очи и носна лигавица. Те са недохранвани, а неправилното им отглеждане е довело до сериозни поведенчески изменения. От години зоокътът няма лиценз от МОСВ, което го поставя извън закона. Министерството беше поставило срок за транспортирането им, като междувременно не спираше да призовава община Русе да подобри условията в клетките, но уви - напразно. Според община Русе вече има готов проект за изцяло нов зоопарк, но проблеми със собствеността на земята осуетяват стартирането на строежа.



От Министерството на околната среда и водите се обърнаха за помощ към ЧЕТИРИ ЛАПИ като единствената организация в България, предлагаща безвъзмездно модерно, лицензирано превозно средство за мечки. Транспортирането обаче беше осуетено от организирана от местната власт блокада на пътя до зоокъта. В резултат бе свикана среща, на която да бъде обсъден най-добрият изход от създалата се ситуация. Ние предложихме своята помощ за изграждането на новия дом на мечките в Русе, изхранването им и отглеждането им в следващите пет години. Германската актриса и защитничка на животните Катерина Якоб, която придружаваше екипа на ЧЕТИРИ ЛАПИ, пожела да дари лично сума за новата клетка и впоследствие да набере средства за изграждането на новото местообитание. Общината обаче отхвърли мнението на експертите ни и предложената подкрепа, като по този начин обрече двете мечки на още по-голям стрес и мъки.

#47 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 08 August 2014 - 12:01 PM

dios1, да, сърцето ме боли за тези животинки. Знам как ги гледат и даже зайците имат по-широки клетки според размерите си. Пикоч, недохранване, страхливи и мързеливи гледачи (често над 50г) с дежурното оправдание "за толкова ми плащат", глухи и пречещи общини, тромава процедура по отпускане на средства и много често в стил "царя дава пъдаря не дава".... можем да си редим безброй примери.
Надявам се, моля се, макар и бавно, но все пак да се направи нещо и тези животни да доизживеят живота си в нормални условия и да спрат да се хранят с изпражнения и пикоч :zz_020:
Видя се, че в инцидента в Ловеч няма никакакъв професионализъм и животното си отиде заради това. А ловеца отстрелял го, за да не избяга имало дупка, добре приемама го, но тея снимки ... :zz_020:
Сега е момента природозащитните организации да използват този случай и да ги поразритат търтеите в общините, та барем раздвижат проектите и спрат да си прицапват средствата.

#48 Потребителят е офлайн   mikivt Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 346
  • Регистрация: 11-August 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 August 2014 - 12:32 PM

Мда, тая снимка и мен не ме кефи. Уж стреляш да отървеш Човечеството, и ти е жал, па то съвсем друго било.
И що въобще там е имало ловци. Като какви??

#49 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 09 August 2014 - 08:28 AM

В момента по "Събуди се" на Нова Телевизия дават темата за зоопаркове и случая с Алонсо.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#50 Потребителят е офлайн   petty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 111
  • Регистрация: 17-February 14

Публикувано: 09 August 2014 - 08:58 AM

Аз не мога да повярвам,защо са пуснали питон в софийския квартал Люлин.Дали е нарочно или не,но това няма значение,защото това е още един абсурден случай

#51 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 09 August 2014 - 11:08 AM

Питон в Люлин ?? :ud_009:
Ай сиктир ... в Ловеч ягуар , в София питон...всеки ден нова екстра .
Да докладвам -във Враца за сега всичко е спокойно . :ab_041:
( освен някакви агресивни катерици на Хижата , които сутринта ми нападнаха кучето )

#52 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 09 August 2014 - 11:17 AM

В Люлин 9, да. От 26-ти юли го дават че е там, хората си пазят котките.
http://btvnews.bg/vi...n-v-ljulin.html
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#53 Потребителят е офлайн   netware5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 540
  • Регистрация: 19-May 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 09 August 2014 - 01:33 PM

Това с питона е пълна глупост. Има толкова противоречия ...

1. "Питонът ту бил 1.5 м., ту бил 4 м.
2. Ако е бил 1.5 м. надали ще може да изяде върастна котка. Ако изяде малко котенце ще почива една-две седмици.
3. Ако е 4 м. като изяде една котка после ще почива около 2 седмици. Ха сметнете сега за колко време ще изяде 30 котки!
4. Някаква жена твърди, че си изпуснала чаршафа от простора и като слезнала да го вземе и го вдигнала, под него имало сива змия свита на кълбо. Т.е. събира се под чаршаф и най вероятно е някаква друга змия, сигурно смок.
5. На друга жена и минал бързо между краката както си ходела - т.е. пак нещата сочат към малка змия.
6. Ако е смок, тогава не той ще яде котки, а те ще го убият.
7. На някава жена котката го била видяла на перваза (на етаж по-висок от първия) и мяукала страшно. Ми всяка котка като види змия малък до среден размер ще мяука както мяукат щом видят потенциална жертва. Котките са много добри змиеловци, когато става въпрос за змии, които са им в категорията. Всъщност за всяка котка си има змия - малките убиват смокове, тигрите и лъвовете убиват питони, ягуарите убиват анаконди ... Всичко е въпрос дали котката и змията са в лека, средна или тежка категория.

Абе въобще личи си, че е август месец .... Появяват се новини за двуглави телета, котка родила куче, дебил се сношавал с кокошка и всякакви измислици да пълнят страниците на вестниците.
User's Signature

Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 09 August 2014 - 05:43 PM

Аз се смея на сърце с тая змия :db_046: Човешката глупост край няма. Първо една змия не може да изяде 30 котки, независимо от размера. Змийте се хранят 1 път в седмицата максимално. Змия от 1,5 метра НЕ може да погълне котка, Максимума е плъх. Трето - как е възможно всички да са виждали змия, а никой да не знае колко е дълга и къде се подвизава. Но лидер ми е оная баба, дето твърди, че змията я близнала по крака :af_089: Това да не е булонка, че ще лиже. Но в "Люлин" всичко е възможно :ab_041:

#55 Потребителят е офлайн   emilvr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1429
  • Регистрация: 15-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Враца
  • Interests:строителство , техника, ядене и пиене .

Публикувано: 09 August 2014 - 09:00 PM

E има все пак някаква голяма змия вероятно смок 2-3 м .
Хората няма да говорят без причина .
Аз на село видях смок 2м , комшията пък се оплака че му влезнал в кухнята , отделно в дворът ми живее от години гигантски гущер .
Мн любопитен е , и ходи на 5-10 м от мен и ме наблюдава , но наскоро разбрах , че били ядливи тия гущери .
В Пакистан ги считали за деликатес,
така , че и аз вече го гледам с интерес .

#56 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 09 August 2014 - 09:35 PM

Опечи си пържола и остави гущера, че едър зеленяга в преливащо синьо отдавна не съм виждала :dh_188: Съвсем изчезнаха тея тлъсти красавци.

Това с питона е бла бла. Някоя баба си е прекарала хапчетата с малко ракийка. Питона бил 4м пък като паднал от винкела и бил голям като баница :ud_009: . Уж 4м пък се събира в тавичка и много високо скачал :ab_041: . За котките мисля, че обясняваха за малките котенца, че изчезвали на котките, които са там.
Иначе съм се възхищавала как дивите животинки си намират място даже и в големите градове. Две или три години имаше една двойка александровски папагали забегнали от някъде и само обикаляха и крякаха. После дали извадиха пилета не знам, ама от 2 станаха 4. Така си летяха и кряскаха докато ... не ги остреляха за кеф, бе :zz_020: Нямам идея къде спяха зимата. Разправяха ми че се криели на тавана на една сграда на центъра, но аз лично не съм ги виждала там. Всеки ден ги виждах от прозореца като прелитат и си крякат.
До детската ни градина минава канал(те са много из Варна) и тук там има тополи. Една механа си бяха направили малка градина пълна със слънчоглед и в края на лятото по тези слънчогледи работиха около 30-40 кадънки. Супер готинки и си човъркат семчиците не 2-3 м от хората. А точно до оградата на детската градина в листа и торбички видяхме таралежка с таралежчетата си. Седят си на 50 сантиметра и сучат от мама и си играят :wub: След един обилен нощен дъжд не ги видях повече :dh_188:
Отделно са керкенезчетата, които са по високите сгради и вадят пилета. Чухалчета, кукумявчета ... Много хора изобщо не ги забелязват и не различават звуците около тях.

#57 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 13 August 2014 - 12:55 PM

http://www.blitz.bg/.../article/284573


http://sever.bg/%D0%...a_i.421302.html
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни