Dog.bg Форуми : По темата с консервите

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

По темата с консервите Някакви препоръки Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   greyli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 12-July 11

Публикувано: 08 August 2014 - 09:38 PM

Винаги съм била много скептично настроена спрямо консервите.Като цяло и тук не съм виждала много ласкави мнения.Но детайлно прегледам един сайт dogfoodadvisory или нещо подобно.Имаше някакъв клип и там една жена на дълго и на широко обясни кои според нея са най-добрите храни.Започна със сурово,после консерви,дехидратирана храна и най-накрая суха.
Аз мисля,че да храниш сурово и да даваш натурална храна е много добре,но на мен ми е невъзможно особено всеки ден.Трудно ми е да му готвя,все нещо не ми изглежда наред.
Можете ли да ми препоръчате някакви консерви,които да давам от време на време,да има ротация и т.н
Кучето ми не е капризно така че отказа от суха храна е абсолютно изключен.А някои и друга хубава консервичка ще му дойде добре.

#2 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 08 August 2014 - 09:50 PM

Знам,че на въпроса с въпрос,но какъв е проблема да храниш сурово?
Относно консервите не съм им фен,но сме пробвали на Анимонда.
Мислил ли си за варианта да готвиш веднъж и да замразяваш порциите за няколко дена напред?
Какво е кучето?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   asensi_85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 244
  • Регистрация: 07-February 14
  • Gender:Male

Публикувано: 08 August 2014 - 10:39 PM

Анимонда гран карно - висок клас консерва и доста повече месо от масово предлаганите на пазара.

#4 Потребителят е офлайн   greyli Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 12-July 11

Публикувано: 09 August 2014 - 08:27 PM

Ами не знам.Самата идея за напълно сурово месо ми е някак страшна.Аз съм си голяма параноичка като цяло и съвсем необработено месо да давам...не мисля че би ми било спокойно.Другото,което е че хранене изцяло сурово/натурално излиза сравнително скъпо.В едно по-добро бъдеще много бих се радвала да мога,но сега е невъзможно (ученичка съм,предимно от джобните си купувам всичко за кучето - храна,каишки,пресовани кокали и други нужни).
Искам от време на време да обогатявам и консервите ми се видяха ок ( аз също гледах препоръчаните + още една марка и състава ми хареса много)
Тук съм виждала да пишете,че давате говеждо и риба от време на време.А може ли нещо по-специфично - каква част от животното и кои риби са най-подходящи?


Мерси предварително!

#5 Потребителят е офлайн   Sonia05 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 21-May 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 August 2014 - 10:36 AM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 08 August 2014 - 09:50 PM, написа:

Знам,че на въпроса с въпрос,но какъв е проблема да храниш сурово?



ShiBumi_GirL, иска ми се да вярвам, че просто сте пропуснали да прочетете истинската диагноза на кученцето от темата "Отчаяна съм!" - неоспороза, която в повечето случаи е неизлечима и освен предавана на поколенията от майката, може да се хване от всяко куче на всякаква възраст именно от сурово месо!

greyli, имате право да се притеснявате от храненето със сурово месо. За мен храненето със сурово месо е руска рулетка. Кучето може да се зарази с неоспороза, може и да не му се случи, но аз не бих рискувала.

Във статията какво е неоспороза пише следното: "Основен път на предаването на инфекцията е употребата на сурово месо, за това има смисъл да посъветваме стопаните да готвят месото преди всяко хранене."

Ето темата за кученцето болно от неоспороза http://forum.dog.bg/...81%D1%8A%D0%BC/

Ето и статията за неоспорозата: http://forum.zoomani...p?f=218&t=20424

#6 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 10 August 2014 - 03:40 PM

Запозната ли сте със системата за хранене БАРФ?
По цял свят топ развъдници и обикновени стопани хранят със сурово това е най-близката до кучето естествена храна.
Месото трябва да е проверено,а не хванато от гората :smile:
Смътно си спомням темата,за която говорите,но там доколкото помня въпроса беше генетичен.
При редовно обезпаразитяване на животното и качествено проверено месо проблеми няма.
Въпрос на избор на стопанин не всеки е готов да пробва и не всеки е длъжен.
Поздрави :re_037:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Sonia05 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 21-May 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 August 2014 - 10:58 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 10 August 2014 - 03:40 PM, написа:

Запозната ли сте със системата за хранене БАРФ?
По цял свят топ развъдници и обикновени стопани хранят със сурово това е най-близката до кучето естествена храна.
Месото трябва да е проверено,а не хванато от гората :smile:
Смътно си спомням темата,за която говорите,но там доколкото помня въпроса беше генетичен.
При редовно обезпаразитяване на животното и качествено проверено месо проблеми няма.
Въпрос на избор на стопанин не всеки е готов да пробва и не всеки е длъжен.
Поздрави :re_037:


Хахахаха, ShiBumi_GirL, този път наистина ме развеселихте! :ab_041: Не си набавям месо от гората, споко :smile: И - да, запозната съм със системата БАРФ, чудесна система, ако се изключи суровото месо и кокалите, особено пилешките ('гръбченца и крилца', както умилително са изредени), освен ако са ситно смлени, но това едва ли се прави. А колкото до 'провереното' месо... няма да го коментирам.
Да, суровото месо е най-полезно за кучето, но не и безопасно.
Да, въпрос на избор е и всеки сам си решава и си е отговорен за кучето или кучетата, за които се грижи. Аз предпочитам да не рискувам. Изказах мнение и се надявам да ми позволите да си го отстоявам :smile:
А колкото до темата - при въпросното кученце болестта е предадена от майката, но както писах в предишния си пост - от неоспороза могат да се разболеят всякакви кучета, на всякаква възраст от сурово месо, на което Вие се доверявате, че е 'проверено', а пък аз - не :smile:
Поздрави :re_037:

#8 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 10 August 2014 - 11:45 PM

Отстоявайте си мнението никой не ви пречи. :smile:
Ако очаквате,че сега ще взема да навлизам в спор ''за'' храненето със сурово грешите.
Тук във този форум много хора хранят сурово,както споменах и по-горе и по света топ развъдници не биха рискували здравето на животните си :md_064:
Само ще споделя,че преди година/две бях на същото мнение като вашето и категорично бях ''против'' хранене сурово. Но понякога нещата се завъртат на 360 градуса и ако тогава някой ми беше казал,че някога ще храня така нямаше да повярвам.
Да,доверявам се че е проверено защото тук контролът е изключително висок.
А някой от месата от птици и еленското ги проверяват пред очите ми в цеха ветеринар идва 3 пъти на седмица.
Всеки е свободен да вярва и да прави това,което му се струва най-правилно за неговото животинче няма лошо :ae_085:

Беше ми интересно какво спира потребителя да храни сурово-някой не са сигурни как точно да подходят,за други идва по-скъпо,трети се притесняват от зараза и така.
Хубаво е да се чуват различни мнения по въпроса така всеки четящ може да съпостави и да вземе решение за себе си как да подходи-да пробва или не.

Относно костите защо му е на кучето да бъдат смлени като то си има зъби за тази работа?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Sonia05 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 21-May 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 August 2014 - 01:57 PM

О, не изобщо нямам намерение да споря на тема 'сурово' хранене! :smile: Просто за мен защитата от зарази и нещастни случаи е приоритет, но авторката на темата вече има различните ни мнения, така че изборът си е неин.

А за кокалите - влизат в графата 'нещастни случаи' - да, кучетата си имат зъби, но това никак не им пречи понякога да не сдъвкват кокалите както трябва, а забито парченце в червата и скъпа (и не винаги успешна) операция е нещо, от което ще предпазя моите кучета, колкото и да са полезни кокалите :smile:

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни