Dog.bg Форуми : Кученца накрая на града- от пътното

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кученца накрая на града- от пътното Търсят дом,естествено

#1 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 11 August 2014 - 10:50 AM

Наричам ги кученцата от „Пътното“- родени са в двора на „Управление Пътни строежи“ – това пише на голямото оградено място на края на града.
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимкаПрикачена снимка

Всеки ден минавам оттам на път за други животинки ,които обгрижвам и един ден изпод ламаринената ограда се измъкна кльощаво кутре.
Прикачена снимка Прикачена снимка

Вида му веднага задейства в мен рефлекса да ми дам нещо за ядене,а при вида на храна изпод оградата се измъкнаха още 4 също толкова кльощави и обезумели от глад кученца.Така се започна.Пътят ми минава от там ,а за кутретата най-хубавото нещо което им се случва е моето минаване,така че стоят на пост в уреченото време и ме чакат.По обедно време вратите на оградата са отворени,така че успях да инсталирам в двора и съд за вода.
Не след дълго едно по едно кутретата взеха да изчезват.Останаха 3 броя ,задържаха се по-надълго а аз влязох в контакт със служител и помолих да не ги изхвърлят,обещах да им намеря домове.Почнахме обезпаразитявания,успях ( с големи трудности ) да им бодна и ваксинка.
Междувременно след двадесетина дена се появи и едно от изчезналите кутрета.Видимо по-слабо от сестрите си и със следи от каишка на вратлето.Кръстих го Тайна,защото не поиска да ми каже къде е било и какво му се е случило.
Прикачена снимка Прикачена снимка

Но е разочаровало някой- върнаха го и това може да се окаже най-големия късмет за нея,но тя не го разбира и очичките и са много,много тъжни.Разбира се ,късмет ще е ако оцелее,мястото не е добро,на влизане я града е ,на завой (там прегазиха „моята“ Сара)
Тайна не поиска да каже и какво е яла,но вида на изходния материал ме потресе
Прикачена снимка Прикачена снимка
(специално го разровичках)- стиропор и ситен пясък,само това,някакси слепени с малко слуз.Сигурно е яла от стиропорена тарелка (в каквито слагат кюфтета )
Да ви представя и другите сестрички- Белинда(бялата),Негра (черната) и Джеси(дето прилича на Тайна).
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Снимките са от вчера.Ходя в почивните дни и през едно прозорче в оградата храня двете възрастни кучета,които иначе са вързани някъде в двора.Купувам им по един преоценен хляб.Говорих с един от служителите да кастрирам майката,но не пожела,трябвало да пита шефа и т.н.Но и доктора каза,че кучето ( възрастно и много слабо) може да не преживее кастрацията.
Прикачена снимка Прикачена снимка
На снимката не личи колко е слабо,като изсушено е.Мисля като и ако успея да изкарам от там малките да се заема с майката- да я поохраня и кастрирам.Нямам ресурси сега.
Бебетата са обезпаразитени и ваксинирани с една ваксина( не бебешка а тривалентна)
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 13 August 2014 - 01:53 PM

Бебетата са все още в пълен състав,пу-пу :zc_105: Чакат ме под строй пред вратата , безпогрешно ме разпознават че идвам с манджата и тичат да ме посрещнат.Негра е най-отворена и доминантна и не дава на другите да ядат.Прикачена снимка
На колкото и купчинки да сипя храната тича и ги пази всичките.Задължително трябва да се намеся ако искам и другите да хапнат нещичко.Тайна е доста неориентирана,яде разни боклуци всякакви каквито намери ,а гранули- не :cd_045: Да си призная тя ми е много легнала на сърцето
Прикачена снимка
Белинда е станала доста едричка,но и тя отстъпва на сестра си Негра.
А Джеси е най-страхливата и гледа да бяга от мен и не иска да си общуваме извън храненето.
Самата аз не искам да ги правя много социални,все пак оттам понякога минават хора и не ми се ще да тръгнат след някой,пресичането там е изключително опасно за такива мъници.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 22 August 2014 - 12:54 PM

Мъниците са си все още в пълен състав.Приучих ги да не стоят пред вратата като изместих "трапезата" по-навътре в двора.Занесох и две кофи за вода и гранули на пазача,да ги храни и той.Това значително намалява риска да ги премаже кола на шосето.Обаче покрай редовното хранене са се поразхубавили,даже някакви цигани са искали да вземат едното.Добре че пазача е бил там ,та не го е дал.
Днес им сложих втора ваксина.Вече окончателно сме се преборили с бълхите.
Снимки чак след понеделник ще мога да направя.
Белинда е станала най-голяма
Прикачена снимка
,но лидера си остава Негра.Тя е "шефа" в групата.Джеси е започнала да си изправя ушетата и е много смешна.Най-страхлива е ,все седи на заден план и не иска да я пипам,за разлика от Тайна,която пък все се бута да я галиш.Всяка си е с различен характер,а аз ги обичам всичките ,такива каквито са.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 25 August 2014 - 01:25 PM

Днес ни беше ден за фотосесия.В работно време мога да влизам в двора,големите кучета са вързани,а вратата отворена.Даже разучих къде има чешма,та поне вода не мъкна.Обаче през уикендите се налага да хвърлям храна през отвор в оградата,големите кучета са пуснати и става страшна битка,въпреки огромното количество гранули които им давам.Страх ме е мъжкия да не нарани сериозно някое от бебетата,макар че май е по-внимателен с тях.Обаче майка им,милата доста бой отнася и то сериозен Даже беше окървавена и ме е страх да не пострада сериозно.В дилема съм дали изобщо е добре че ги храня :dh_188:В момента в който успея да махна оттам малките наистина ще ми се отпусне сърцето
Ето ги и момите

Белинда.
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка
Малко е плаха.Доста бой яде,както от големите кучета,така и от сестра си Негра.Доста е лакомичка и търпи,само и само да хапне.Обаче плаче много сърцераздирателно като я ухапят :dh_188:

Когато не делят храна са приятелки с Негра.
Прикачена снимка Прикачена снимка
Негра е доста отракана и не само всичката храна за себе си,иска и всички ласки да са за нея.Когато галя някой друг,Негра идва ,намества се и даже ме бута с крак,а очите и говорят : "гали мен,гали мен"Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Тайна все още си е най-дребна.Малко е злояда.Знае ,че винаги ще и дам нещо специално и си го очаква.Абсолютно мило същество,много наивно и добричко.Идва с такова доберие всеки път ,и същевременно плахо и подава коремче за погалване :wub:
Прикачена снимка Прикачена снимка

Джеси е много страхлива.Особено след втората ваксина ми няма никакво доверие .Все е с подвито опашле,гледа да хапне нещо набързо и да се скрие.
Прикачена снимка Прикачена снимка

И четирите сестрички са съвсем различни както във визията си,така и по характер.Много ми се иска всичките да имат късмет.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 28 August 2014 - 08:15 AM

На сит стомах живота е хубав и всички са приятели :wub: Само Джеси се крие.А Тайна си остава значително по-дребна въпреки че и давам винаги допълнително нещо по-калорично.
Прикачена снимка Прикачена снимка
Под ужасно напрежение съм всеки ден какво ще заваря там обаче :dh_188:
Кофите с вода редовно се изпразват,не ми се мисли как ли са били преди да ги сложа :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 10 September 2014 - 09:24 AM

Момите са на сигурно място, при Галядогс. :rc_036: :rc_036: :rc_036: В пълен състав :ae_085:
Стискайте палци да имат късмет и с намирането на домове.
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 13 October 2014 - 09:28 AM

Порастнали и разхубавени моми :wub:
Белинда и Негра няма как да ги сбърка човек,
Прикачена снимка Прикачена снимка

,ама Тайна едва я познах:)
Прикачена снимка

ето я и Джеси:)
Прикачена снимка

Стискайте им палци да ги хареса някой по-бързо,докато са все още по- мънички.
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 09 March 2015 - 04:16 PM

Белинда беше първата късметлийка,замина за приют в Германия,където да и търсят дом.
Прикачена снимка
Ето че сега и Джеси,най-страхливата ,извади късмет,и тя вече е у дома.Остана си плаха,семейството и ще наемат кучешки треньор за нея,да помага с адаптирането.
Прикачена снимка Прикачена снимка
Тайна и Негра още чакат своя шанс,стискайте им палци
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 28 May 2015 - 07:55 AM

Темата е за местене :af_089: Всички бебета са щастливи и доволни в новите си домове.
И Тайна прати снимки. :wub:
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка
Благодаря,Галя,че ги подслони :ha_081:
Благодаря,Streunerhilfe Bulgarien e.V., :hb_027: :rc_036: че им намерихте дом, където да имат шанса да живеят като истински домашни любимци.Благодарение на вашата помощ ходя всеки уикенд да храня и майка им и тя вече не е онова жалко скелетоподобно същество,има си своите щастливи дни в които е сита.
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 28 May 2015 - 12:26 PM

И Негра "се обади" че е добре :wub:
Прикачена снимка

Съвсем сме за местене :af_089: :af_089: :af_089:
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 08 October 2015 - 04:08 PM

Тайна позира,а отзад е Деско ,друго спасено "българче"

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 09 May 2016 - 10:42 AM

Тайна :wub:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни