Dog.bg Форуми : Храна на добра цена или борси?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Храна на добра цена или борси? Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   KamenoFF Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 24-August 12

Публикувано: 12 December 2012 - 12:21 AM

Здравейте съфорумници.Разгледах темите за хранене и неможах да открия от къде мога да закупя за домашния ми любимец(в случая куче)на добра цена,или поне с по-малко надценка.Няколко човека бяха писали че знаят но темите бяха от 2010г , а някой от местата вече ги няма. Предлагам всеки да сподели ако знае в своя град такива борси,доставчици или магазини. Темата не е с цел да се рекламират въпросните субекти и обекти :) а да бъде полезна на всичкиси.Аз например доста време купувах за моя Пит храна от по 10лв за колограм в продължение на месеци,докато в един момент я намерих на 82лв за 18 кг.Разилката е доста голяма и се опитвам да избегна точно нея.

мен по-специално ме интересува за софия освен борсата до моста Чавдар(дали работи?) има ли други борси в софия или около софия.Чувал съм че в гр.Костинброд също имало борса.
Нека се включат и хора от други градове ...
Надявам се темата да се получи и всички да сме доволни

#2 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 December 2012 - 03:45 PM

Показване на мнениетоKamenoFF, в 12 December 2012 - 12:21 AM, написа:

Здравейте съфорумници.Разгледах темите за хранене и неможах да открия от къде мога да закупя за домашния ми любимец(в случая куче)на добра цена,или поне с по-малко надценка.Няколко човека бяха писали че знаят но темите бяха от 2010г , а някой от местата вече ги няма. Предлагам всеки да сподели ако знае в своя град такива борси,доставчици или магазини. Темата не е с цел да се рекламират въпросните субекти и обекти :) а да бъде полезна на всичкиси.Аз например доста време купувах за моя Пит храна от по 10лв за колограм в продължение на месеци,докато в един момент я намерих на 82лв за 18 кг.Разилката е доста голяма и се опитвам да избегна точно нея.

мен по-специално ме интересува за софия освен борсата до моста Чавдар(дали работи?) има ли други борси в софия или около софия.Чувал съм че в гр.Костинброд също имало борса.
Нека се включат и хора от други градове ...
Надявам се темата да се получи и всички да сме доволни


Борсата до моста Чавдар работи! За други борси не знам!
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   borislavpenchev Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 27-September 12

Публикувано: 17 December 2012 - 03:59 PM

Взимам храна за моя лакомник от една борса(незнам точно квартала), намира се срещу магазин Зона на бул Сливница. Тръгваш от този магазин посока моста на Захарна Фабрика. От ляво има една бензиностанция и път преди нея. Борсата се намира на около 100 метра навътре по този път. Незнам да има някакво име на самата построика. От там взимаме два вида храна(Royal Canin i Eukanuba) и е доста добра цена в сравнение с Зоомагазините
Може да не обясних най-хубаво, но не познавам добре района там, ако някой се интересува за цени на тези две храни да пише на лични
Забравих да спомена, че става дума за София

#4 Потребителят е офлайн   KamenoFF Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 24-August 12

Публикувано: 18 December 2012 - 01:14 AM

Мисля че е Люлин или Модерно предградие.Ще отида да проверя как са цените.Аз лично ходих до тази до моста Чавдар и не останах много доволен от цените. Сега търся доставчици :P

#5 Потребителят е офлайн   diadra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора/ София/Варна

Публикувано: 18 December 2012 - 11:04 AM

Дайте адрес или поне линк към бгмапс с дестинацията :)
Зоомагазините стават мноого нагли...цените летят, а магазините се увеличават. Това означава самно че далаверата е голяяяма! !

#6 Потребителят е офлайн   Danidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 629
  • Регистрация: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:лов риболов и ловни кучета

Публикувано: 18 December 2012 - 11:21 AM

Показване на мнениетоdiadra, в 18 December 2012 - 11:04 AM, написа:

Дайте адрес или поне линк към бгмапс с дестинацията :)
Зоомагазините стават мноого нагли...цените летят, а магазините се увеличават. Това означава самно че далаверата е голяяяма! !

не се увеличават а лавират с магазините и наемите борят се с инфлацията и тн.
User's Signature

Качена снимка
Дани 0888-514135 .0878-514136
http://www.wix.com/buldog69/buldogfood

#7 Потребителят е офлайн   borislavpenchev Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 27-September 12

Публикувано: 19 December 2012 - 03:05 PM

Незная точно улицата коя е и само ще гадая на картата, пък да не объркам някой:) жк Модерно предградие, от магазин Зона(който е на бул Сливница) надясно по ул Адам Мицкевич, точно преди първата бензиностанция в ляво

#8 Потребителят е офлайн   TheUnforgiven Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 25-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 25 January 2013 - 08:49 PM

Във Варна има ли такива борси?
User's Signature

Here I am, On the road again
There I am, Up on the stage
There I go, Playin' star again
There I go, Turn the page

#9 Потребителят е офлайн   Flashback Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 334
  • Регистрация: 29-September 11
  • Gender:Female

Публикувано: 26 January 2013 - 10:27 AM

А в съседните страни как е положението с храната - Румъния, Гърция? Защото имам спомени, че бях чувала, че има разлика в цените, даже търсих из интернет-а, но мисля, че намерих същите като тук. Мисля, че за Румъния ставаше въпрос.
User's Signature

Жил был щенок с весёлой глупой мордой, один из тысяч городских дворняг.
Был вчера щенок обычный, а сегодня рок-звезда
Жизнь исправил на "отлично" как и ты, он навсегда!

#10 Потребителят е офлайн   diadra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора/ София/Варна

Публикувано: 07 February 2013 - 10:33 AM

Да добавя и добра ветеринарна аптека в София.:rc_036:
Адреса е Ул.Васил Петлешков 34. Цените са определено без надценката, която може да ви трупнат от Вет. клиники или квартакни зоомагазинчета.

Това открих като инфо: тук.

#11 Потребителят е офлайн   ATINA PALADA-DONICHKA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 709
  • Регистрация: 18-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 February 2013 - 11:16 AM

diadra как е името на аптеката? Сайт дали имат?

#12 Потребителят е офлайн   Flashback Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 334
  • Регистрация: 29-September 11
  • Gender:Female

Публикувано: 30 March 2013 - 04:54 PM

Попаднах на един онлайн магазин и ми е много любопитно дали някой знае нещо по въпроса. Проверих и всичко, което по принцип купувам на бандата е на сериозно по-ниски цени от навсякъде откъдето съм пазарувала. (Храна, добавки и витамини, играчки) Вярно, че пазарувам от магазини, не знам как точно стоят нещата в борсите, но някак ми се струва странно.
Мисля да пробвам с една поръчка , но ми се щеше да проверя и вие какво мислите. :wa_048:
Благодаря.
User's Signature

Жил был щенок с весёлой глупой мордой, один из тысяч городских дворняг.
Был вчера щенок обычный, а сегодня рок-звезда
Жизнь исправил на "отлично" как и ты, он навсегда!

#13 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 30 March 2013 - 07:06 PM

Показване на мнениетоFlashback, в 30 March 2013 - 04:54 PM, написа:

Попаднах на един онлайн магазин и ми е много любопитно дали някой знае нещо по въпроса. Проверих и всичко, което по принцип купувам на бандата е на сериозно по-ниски цени от навсякъде откъдето съм пазарувала. (Храна, добавки и витамини, играчки) Вярно, че пазарувам от магазини, не знам как точно стоят нещата в борсите, но някак ми се струва странно.
Мисля да пробвам с една поръчка , но ми се щеше да проверя и вие какво мислите. :wa_048:
Благодаря.


В този магазин цените, на които пазарувам храната за моите животни, са с около 15% по-ниски :be_107: . Ще се радвам, ако някой, който е пазарувал, сподели мнение.

#14 Потребителят е офлайн   kuchkite Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 05-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Трявна

Публикувано: 02 April 2013 - 01:31 PM

Здравейте, аз също случайно вчера попаднах на този онлайн магазин, за който е писала Flashback и много бих искала да знам, дали някой е пазарувал от там. Днес говорих със служителка на магазина, за да разбера наистина ли това са крайните цени. Оказа се, че в/у посочените цени се начислява май ДДС, някакъв данък 8%, (връзката беше много лоша и не всичко разбирах), също пишат, че при покупка над 49 лв. доставката била безплатна, но след разговора стана ясно, че доставката щяла да ми струва 0.50 ст, не разбрах за километър ли или просто ще платя 0.50 ст, за транспорта до Трявна. Оставам с впечатление, че нямат склад в България. Склада им май си е в Полша и от там посредством някаква непозната за мен куриерска ф-ма се доставят от там в България. Обаче ако е така едва ли ще тръгне някой безплатно да разнася стока до различни точки на България, това какво означава тогава, че аз трябва да плащам по 0.50 ст. на км от Полша до Трявна ли? Служителката не спря да ме уверява, че въпреки всичко цените им пак били по-ниски от на другите магазини. Моля, ако някой се е престрашил и е поръчвал от този онлайн магазин, да сподели впечатления.
Flashback, преди 3-4 г. редовно отскачахме до Румъния (Букурещ)
да купуваме РК Обесити. Точно тази храна излизаше много по-евтино да се вземе от там. Но другите видове си бяха като у нас, поне аз с такива впечатления останах. Сега не знам как стоят нещата, защото вече финансите не позволяват да ходим до Румъния.
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си. Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!

#15 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 02 April 2013 - 03:57 PM

В общите им условия пише, че тази цена включва всички данъци и е крайна. На поръчка под 49 лева се начислява такса от 50 ст., а на такива над 49 - се прави отстъпка и таксата не се плаща. Не виждам какъв е проблемът - много магазини не начисляват такси за доставка, а ако магазинът сега прохожда в БГ, съвсем нормално е това. Жалко че миналата седмица заредих за 2месеца, иначе бих поръчала. Не ме притеснява, след като има наложен платеж.

#16 Потребителят е офлайн   Flashback Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 334
  • Регистрация: 29-September 11
  • Gender:Female

Публикувано: 02 April 2013 - 04:10 PM

Един вид това са цени без ДДС?
Защото точката, която казва, че включват всички мита и такси, казва и че те не са включени в цената, доколкото разбирам?

Цитат

1.3. Цените на Стоките включват всички данъци и мита и стойностите им са подадени бруто. Цените на стоките не съдържат такси за доставяне на Стоките на Клиента.


Ако е така, така вече ми е ясно, така е като навсякъде другаде. Но може и да не съм разбрала правилно, не знам наистина. За доставката обаче още не схващам.
User's Signature

Жил был щенок с весёлой глупой мордой, один из тысяч городских дворняг.
Был вчера щенок обычный, а сегодня рок-звезда
Жизнь исправил на "отлично" как и ты, он навсегда!

#17 Потребителят е офлайн   castaneda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 04-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 02 April 2013 - 04:26 PM

Обадих се на посочения телефон, и някаква ми заговори на развален български и ме прехвърлиха на българския номер. Отговори ми една жена, която дори не знаеше на кой свят се намира и. Увери ме, че за доставки над 49 лева доставката е безплатна и стоката им не била с изтичащ срок на годност ( бил 14-18 месеца). Звучи прекалено добре за да е истина! Не разбирам къде им излиза сметката.

#18 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 02 April 2013 - 04:39 PM

15% по-ниска цена не е кой знае колко по-малко. Ако между доставчик за даден регион и краен потребител няма по 3-4 , че и повече, посредника, цената ще е доста по-ниска. След като 1 кило може да струва в някои случаи 5 пъти повече от чувал 13 кг, не мисля че има някаква шашма с цената - съвсем нормална си е.

П.П. преди пазарувах храна от Румъния - беше с около 10 - 50 % в зависимост от промоцията по-евтино от България-за съжаление вече ядем специализирана храна, а от там не знам от къде да я купя. По-скоро бих казала, че цените в България са много високи. Освен това там промоциите са поне 30% надолу, тук - 5% е ег***ти промоцията - за над 10 % сигурно трябва да им се кланяш :ea_103:

#19 Потребителят е офлайн   Tatko_Vladi Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 18-February 13

Публикувано: 03 April 2013 - 09:25 AM

Показване на мнениетоElenaA, в 02 April 2013 - 04:39 PM, написа:

П.П. преди пазарувах храна от Румъния - беше с около 10 - 50 % в зависимост от промоцията по-евтино от България-за съжаление вече ядем специализирана храна, а от там не знам от къде да я купя. По-скоро бих казала, че цените в България са много високи. Освен това там промоциите са поне 30% надолу, тук - 5% е ег***ти промоцията - за над 10 % сигурно трябва да им се кланяш :ea_103:



Какво да ти кажа, освен :rc_036:
Това за чужбина, го говоря не знам от кога. А да не говорим, че в темата Orijen ,ACANA , спорихме сто време, точно по-този въпрос.

#20 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 April 2013 - 10:52 AM

Показване на мнениетоkuchkite, в 02 April 2013 - 01:31 PM, написа:

Здравейте, аз също случайно вчера попаднах на този онлайн магазин, за който е писала Flashback и много бих искала да знам, дали някой е пазарувал от там. Днес говорих със служителка на магазина, за да разбера наистина ли това са крайните цени. Оказа се, че в/у посочените цени се начислява май ДДС, някакъв данък 8%, (връзката беше много лоша и не всичко разбирах), също пишат, че при покупка над 49 лв. доставката била безплатна, но след разговора стана ясно, че доставката щяла да ми струва 0.50 ст, не разбрах за километър ли или просто ще платя 0.50 ст, за транспорта до Трявна.

Нямат склад в Бг. На сайта са крайните цени. До 49 лв доставка 5,50, над 50 лв - 50 ст (само).
Така ми казаха.
Наистина, при положение, че има наложен платеж, а също би трябвало да се получи и мейл потвърждение за сумата за плащане след поръчка - не би трябвало да има проблем.
Не мога да направя поръчка над 50 лв в момента. Мога да поръчам нещо до към 10. Ако някой (от Сф) иска да се комбинираме - да ми пише и да ги пробваме.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни