Dog.bg Форуми : Внимание! Хараните които купуваме...

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Внимание! Хараните които купуваме...

#21 Потребителят е офлайн   adica Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 17-August 14
  • Gender:Female

Публикувано: 29 September 2014 - 07:43 PM

Възможно ли е от сухите храни Роял Канин Стартер кучето да повръща,а от пилешкото с бульона не,както и от жълтъчето и киселото мляко?Вета не вярва,

#22 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 30 September 2014 - 01:51 PM

Не е възможно. Възможно е само ако кучето е било преяло с гранула понеже тя е суха и когато пие вода да му стане тежко, защото гранулата увеличава няколкократно обема си.

#23 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 04 November 2014 - 11:06 PM

Показване на мнениетоasensi_85, в 20 August 2014 - 11:10 PM, написа:

Показване на мнениетоAncheto, в 20 August 2014 - 09:40 PM, написа:

Показване на мнениетоasensi_85, в 20 August 2014 - 08:19 PM, написа:

Не е ли научено на гранули няма и да прояде. А в Роял канин има всичко друго, но не и месо.

Айде сега, нямало :md_064:




Ми, няма. Прочете ли състава или пак се правим на компетентни и трупаме мнения? В състава им не пише "пилешко месо" или нещо от типа, а "птичи протеин". Демек извлечен по химичен път протеин от кокали и пера ;) По-добро от натуралното хранене няма, но трябва животното да получава минерали и витамини, защото в едно месо има само протеин и мазнини. Храненето си е цяла наука, както кучешкото, така и човешкото.

Напълно съм съгласна с мнението ти - това, че рояла е най-рекламираната и най-скъпата храна у нас, изобщо не означава, че е хубава. Така ме е яд, че и аз сумати време давах луди пари за подобен боклук, мислейки, че давам най-доброто на моето куче.
в момента се старая да ги храня разнообразно. За съжаление предимно гранули (висок клас, не роял разбира се) месо (сурово и варено), яйца, моркови, извара, кашкавал, краставица,хляб, от време на време ябълка, а скоро идва сезона на портокалите и мандарините - големия е луд по тях, но разбира се не прекаляваме :)


User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 05 November 2014 - 01:26 AM

хляб пък за какво?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 05 November 2014 - 06:22 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 05 November 2014 - 02:26 AM, написа:

хляб пък за какво?


Ами защото са луди по него.. Има периоди през лятото, в които ми отказват каквато и да е друга храна, освен сухари и от време на време им давам :)
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Малена АЗ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 24-November 14

Публикувано: 24 November 2014 - 12:02 PM

Има храни, които не съдържат зърнени култури като царевица и други. Мога да ви дам за пример Аплауз, която е с 75-80% качествено месо и има претенцията, че е без консерванти и само с натурални добавки.

Но трябва да отбележа, че е малко по-скъпа от Роял Канин..

#27 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 24 November 2014 - 09:25 PM

Показване на мнениетоМалена АЗ, в 24 November 2014 - 12:02 PM, написа:

Има храни, които не съдържат зърнени култури като царевица и други. Мога да ви дам за пример Аплауз, която е с 75-80% качествено месо и има претенцията, че е без консерванти и само с натурални добавки.
Можете да прочететe повече тук: Applaws
Но трябва да отбележа, че е малко по-скъпа от Роял Канин..

Четири мнения - четирите с реклама на храна и магазин?! :ea_103:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#28 Потребителят е офлайн   Малена АЗ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 24-November 14

Публикувано: 25 November 2014 - 11:46 AM

Явно и тук трябва да се обяснявам както във форума на чао чао... Вчера се регистрирах предимно чета защото в момента се грижа за немската овчарка на вуйчо ми. Покрай нея се интересувах доста за храненето и просто исках да споделя защото съм много доволна от Аплауз, която ми препоръча ветеринарния ни лекар. А за магазина - не съм пазарувала от него, нищо не мога да кажа, просто там намерих нещо на български за храната, иначе можете да прочетете на английски тук: Applaws
Нямам много време да вися във форумите и само да пиша, предпочитам да чета, а написах за Аплауз защото съм сигурна, че е добра храна и от опит и от това, коет четох. А ако не ми вярвате - прочетете, питайте и вие, само не разбирам защо човек да не се изкаже, когато е сигурен в нещо...

#29 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 25 November 2014 - 11:52 AM

От колко време храните с тази храна, че вече сте "сигурни", че е най-добрата? Не казвам, че е лоша, питам какъв опит имате, а не само какво сте чели за нея?

#30 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 25 November 2014 - 04:49 PM

Малена АЗ
Мило момиче, и в нашия подфорум и тук ще обърна вниманието ви, че породата ни се пише като чаУ-чаУ, а не

Цитат

както във форума на чао чао
.
Вие дори не можете правилно да напишите названието на породата, хеле пък да давате акъл за хранене на една древна примитивна порода, специфична покрай метаболизма си - като минимум трябваше да обърнете внимание че тази порода има тъмно-син език. Давате някакви гранули на някакво куче на вуйчо ви и си мислите за експерт. Недейте, моля ви, задръжте малко. Аз лично съм фен на БАРФ и суровоядене за кучета, ама не ви натрапвам мнението си, нали?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#31 Потребителят е офлайн   Малена АЗ Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 24-November 14

Публикувано: 25 November 2014 - 07:04 PM

Показване на мнениетоAncheto, в 25 November 2014 - 11:52 AM, написа:

От колко време храните с тази храна, че вече сте "сигурни", че е най-добрата? Не казвам, че е лоша, питам какъв опит имате, а не само какво сте чели за нея?

От около месец, иначе храня котката си с нея, вече повече от година.
Не натрапвам мнението си на никой, споделих. И направо ме изядохте :)
Няма да ви се меся във форума, успокойте се

#32 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 25 November 2014 - 07:29 PM

Малена АЗ

Цитат

Няма да ви се меся във форума, успокойте се
И фръц и тряс вратата. Типично за петнайсе годишните. Нямате куче, хем от породата чаУ- чаУ, давате от един месец някакви гранули на кучето на вуйчо ви, и вече рекламирате тази храна. Еее, мило момиче, спрете се малко, тук има хора, отгледали сума ти кучета, няма защо да им се фръцкате. По-зряло, ако обичате. И да, в подфорума акъл за храната на чау недейте да давате, определено ще се справим без вас. Мир. :wub:
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#33 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 25 November 2014 - 08:06 PM

Това за Роял Канина, като цяло че не е добра храна само за Рояла за кучета ли се отнася или и за котки? Отскоро гледам коте и тази марка ми я препоръчаха както тук във форума така и във вет. клиника. Дали е наистина толкова хубава колкото я рекламират и нужно ли е да я сменям?
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#34 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 25 November 2014 - 08:36 PM

Повече вет клиники работят с РК,нормално е да я предлагат.Повече покупки от пациенти по-големи отстъпки.
Можете сама да прочетете състава на етикета и да си зададете въпроса котката/кучето като хищник яде ли това,което е на етикета?
Моето мнение е че в този ценови диапазон има къде по-добри храни.
И за да не е само хулене моите(на майка ми ако трябва да сме точни) котки се хранят с Роял с ясното съзнание,че не е добра храна.Това което забелязвам е че едната яде като луда(овкусители в храната),дори и при намалена дажба пълнеят изключително много,космопад смятам повече от нормалното.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 26 November 2014 - 01:02 PM

Дано kalinivanov чете, все още тази тема. Моля те, не храни кученцето си със сварени кости!!! Ако ще даваш месо с кости, то ги давай сурови.
Заекът има твърди и остри кости, които не са подходящи за кученце на такава възраст. Освен това, от клипчето се вижда, че даваш повече, отколкото му трябва на кученцето и изглежда дебело, което никак не е добре.

И в никакъв случай даването само на месо не означава пълноценна храна. Трябва да се дават органи, може да се дават яйца и млечни, както са написали (извара, кефир, суроватка и др.), по малко бавни въглехидрати (овесени ядки, кафяв ориз- но наистина малко), ако обича плодове и зеленчуци. Много са важни мазнините- зехтин, кокосово масло, ленено, рибно (дава се в комбинация с вит. Е). Аз дпбавям и спирулина, люцерна и куркума на прах (не всеки ден).
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#36 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 26 November 2014 - 08:19 PM

Здравейте, чудех се до колко може да се вярва на надписите по чувалите. Купих наскоро една световно неизвестна за мен храна (котешка) на чувала пише , че е SUPER PREMIUM . Мога ли да се доверя на това?
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   taralezh Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 08-September 15

Публикувано: 09 September 2015 - 09:42 AM

Показване на мнениетоkalinivanov, в 20 August 2014 - 08:15 PM, написа:

Днес купих гранули, за проба... става въпрос за най-известната марка с която много се хвалят, че хранят(Роял канин ) . Кучето изяде 2-3 гранулки от тях и повече не прояви интерес. Докато месото го яде с апетит.

Не се водете от реклами. Роял Канин може да е рекламирана храна, но в никакъв случй не е най-добрата. Потърсете и със сигурност ще откриете храни, в чието съдържание липсва царевицата (която е в изобилие в гранулите на Роял канин). Например - Нутри Вет. Не искам да правя реклама, само давам пример.
Има и още един важен факт- всяко куче, което се е хранило до сега с човешка храна, е нормално да не приема гранулите.
Винаги е най-добре да се дава есетесвена храна - месо, зеленчуци, плодове. Кучето не е само месоядно животно, за разлика от котката, то е всеядно. Съобразявайте се с това и кучето ще е в превъзходна форма.

#38 Потребителят е офлайн   Elisa Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 28-September 15

Публикувано: 28 September 2015 - 09:49 PM

Здравейте! :) Вчера приятелят ми купи от зоомагазин пакетче с кучешки наградки. Все още сме на фаза обучение и използваме наградите за поощрение, кученцето ни е на 7 месеца. Проблемът беше, че изглеждаше страхотно хиперактивна дори и след един час игра в кучешката градинка в парка с другите кучета, а обикновено за това време успява да си изразходи енергията. Бягаше дивашки в кръг около мен и после дойде и започна да бута с нос пакетчето с награди, за да й дам още. Тогава чак го огледах по внимателно и видях името - Choco Drops и като погледнах съдържанието, установих че съдържат 3% какао! Вярно, че количеството е доста малко, но доколкото знам какаото съдържа теобромин, който е отровен за кучетата! Вината е изцяло моя, вече ще обръщам повече внимание какво давам на кучето си, но все пак не очаквах, че в кучешки бисквитки ще има отровно за кучетата вещество... Изяла е само 2,3 от тях, но явно ефектът се проявява и от толкова...

#39 Потребителят е офлайн   denidimitrova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 08-September 15
  • Gender:Male

Публикувано: 29 September 2015 - 10:02 AM

Показване на мнениетоElisa, в 28 September 2015 - 09:49 PM, написа:

Здравейте! :) Вчера приятелят ми купи от зоомагазин пакетче с кучешки наградки. Все още сме на фаза обучение и използваме наградите за поощрение, кученцето ни е на 7 месеца. Проблемът беше, че изглеждаше страхотно хиперактивна дори и след един час игра в кучешката градинка в парка с другите кучета, а обикновено за това време успява да си изразходи енергията. Бягаше дивашки в кръг около мен и после дойде и започна да бута с нос пакетчето с награди, за да й дам още. Тогава чак го огледах по внимателно и видях името - Choco Drops и като погледнах съдържанието, установих че съдържат 3% какао! Вярно, че количеството е доста малко, но доколкото знам какаото съдържа теобромин, който е отровен за кучетата! Вината е изцяло моя, вече ще обръщам повече внимание какво давам на кучето си, но все пак не очаквах, че в кучешки бисквитки ще има отровно за кучетата вещество... Изяла е само 2,3 от тях, но явно ефектът се проявява и от толкова...


За успешна дресировка може да добавиш незначително количество захар в храната. Малкото парченце е лакомство, което поощрява кучето по време на обучението и оказва влияние върху успеха му. Не е съвсем вярно, че захарта примерно е забранена за кучетата (питала съм и ветеринар), но разбира се не трябва да се прекалява.
User's Signature

Безкрайното търпение поражда незабавни резултати. Моят сайт

#40 Потребителят е офлайн   shaolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 03-July 15

Публикувано: 07 November 2015 - 12:47 AM

Показване на мнениетоElisa, в 28 September 2015 - 09:49 PM, написа:

Здравейте! :) Вчера приятелят ми купи от зоомагазин пакетче с кучешки наградки. Все още сме на фаза обучение и използваме наградите за поощрение, кученцето ни е на 7 месеца. Проблемът беше, че изглеждаше страхотно хиперактивна дори и след един час игра в кучешката градинка в парка с другите кучета, а обикновено за това време успява да си изразходи енергията. Бягаше дивашки в кръг около мен и после дойде и започна да бута с нос пакетчето с награди, за да й дам още. Тогава чак го огледах по внимателно и видях името - Choco Drops и като погледнах съдържанието, установих че съдържат 3% какао! Вярно, че количеството е доста малко, но доколкото знам какаото съдържа теобромин, който е отровен за кучетата! Вината е изцяло моя, вече ще обръщам повече внимание какво давам на кучето си, но все пак не очаквах, че в кучешки бисквитки ще има отровно за кучетата вещество... Изяла е само 2,3 от тях, но явно ефектът се проявява и от толкова...

Не се вглеждайте чак толкова.
Аз разбрах за теобромина преди 5-6 години, а гледам кучета от както се помня.
Имах булонка, която ядеше сладко всеки ден и то в големи количества. Живя 16г.

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни