Dog.bg Форуми : Проблем след кастрация на женско куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем след кастрация на женско куче

#1 Потребителят е офлайн   gm_so Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 15-August 14

Публикувано: 18 August 2014 - 05:45 AM

Здравейте,

Кастрирахме кучето след нежелана бременност. Тя е питбул и приятел я изпусна с каракачанка. Ветеринаря ми препоръча да я кастрирам и да махнем кученцата. Кучето беше с дълго разгонване, продължи около месец. Проблема е, че след операцията зърната й и половите органи са все така подути вече една седмица, а мъжките не спират да я душат и да й скачат. В момента ветеринаря който я кастрира е отпуска. Някой имал ли е подобен проблем,притеснявам се, че щом мъжките се държат с нея евсе едно е разгонена не е направена добре кастрацията.

Благодаря предварително.

#2 Потребителят е офлайн   Nero14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 15-July 14

Публикувано: 18 August 2014 - 01:52 PM

Нали не сте я кастрирали докато е разгонена? Аз поне знам,че трябва да се изчака...

#3 Потребителят е офлайн   lotxen Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 14-September 12
  • Gender:Female

Публикувано: 18 August 2014 - 02:27 PM

Не съм специалист,но явно всички са на море!Аз лично си кастрирах и двете кучки,без да са бременни и без да са разгонени,последната преди един месец!На първата седмица ,започва нещо като псевдобременност и псевдоразгонване,неспокойни,бурни,жадни за галене,и им се подуват по задните цицки,на първата и давах някакви билкови хормони/разбирай нещо за пари/,а на второто докторката каза,че ще и мине,още един месец ги тресе хормон,който не се е изчистил от организма!Виж, не съм забелязала повишен интерес от мъжките,но втората е на каишка,че хапе когато й скимне! Та на мен ми изглежда нормално,не се безпокой,това са последните грижи,и следват щастливи ,безоблачни месеци и години на разходки,без ограничения!
За сведение,първата не е качила и грам,нито пък е променила характер,беше преди две години!
Хайде ,споко ,и аз си губя акъла,когато нещо сме болни,после забравям ,всичко ще е наред!

#4 Потребителят е офлайн   Nero14 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 59
  • Регистрация: 15-July 14

Публикувано: 18 August 2014 - 03:21 PM

И аз не съм специалист,но при моето женско куче нямаше такива симптоми.Никакви.За една седмица си беше пак същото куче.И да-не се промени.Може би качи един кг,но това не го смятам за фатално.Защо просто не питаш лекаря?

#5 Потребителят е офлайн   kalinivanov Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 15-August 14
  • Gender:Male
  • Interests:Изследовател на космически явления и НЛО

Публикувано: 19 August 2014 - 07:46 AM

Звучи ужасно! Защо си взимате кучета след като след това ги превръщате в кастрирани изроди ? Какво значи тук нежелана бременност? Нежелана за вас или нежелана за кучето??? Защо вие ще решавате животното от правото да се размножава и да прави секс !??? Като искате кастрирано куче има ги плюшени и гумени, не мъчете домашните си любимци!

#6 Потребителят е офлайн   albena Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 506
  • Регистрация: 03-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 19 August 2014 - 08:30 AM

Показване на мнениетоkalinivanov, в 19 August 2014 - 07:46 AM, написа:

Звучи ужасно! Защо си взимате кучета след като след това ги превръщате в кастрирани изроди ? Какво значи тук нежелана бременност? Нежелана за вас или нежелана за кучето??? Защо вие ще решавате животното от правото да се размножава и да прави секс !??? Като искате кастрирано куче има ги плюшени и гумени, не мъчете домашните си любимци!



хайде вече да спрем с тези псевдо хуманистични про-чойс глупости а?
няма да си губя времето да обяснявам на колко нива сте напълно объркани.
ще ми се, колкото и да е хубаво всеки свободно да пише мнението, си такива откровени простотии да бъдат трити!

#7 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 19 August 2014 - 08:41 AM

Показване на мнениетоkalinivanov, в 19 August 2014 - 07:46 AM, написа:

Звучи ужасно! Защо си взимате кучета след като след това ги превръщате в кастрирани изроди ? Какво значи тук нежелана бременност? Нежелана за вас или нежелана за кучето??? Защо вие ще решавате животното от правото да се размножава и да прави секс !??? Като искате кастрирано куче има ги плюшени и гумени, не мъчете домашните си любимци!

http://forum.dog.bg/..._1&#entry456232
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#8 Потребителят е офлайн   irena.ign Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 32
  • Регистрация: 31-January 14
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 August 2014 - 08:42 AM

Показване на мнениетоkalinivanov, в 19 August 2014 - 07:46 AM, написа:

Звучи ужасно! Защо си взимате кучета след като след това ги превръщате в кастрирани изроди ? Какво значи тук нежелана бременност? Нежелана за вас или нежелана за кучето??? Защо вие ще решавате животното от правото да се размножава и да прави секс !??? Като искате кастрирано куче има ги плюшени и гумени, не мъчете домашните си любимци!



Разбирам, че си твърдо против кастрацията, но това е най-добрия вариант за куче, което е неподходящо за развъдна дейност. Много хора се борят за запазването на породите, а тези "случайни" заплождания могат единствено да увеличат бройката на бездомните кучета. Как ти се вижда кръстоска между питбул и каракачанка??!?!?!?!?? В повечето случаи това обрича кучетата на живот на улицата. От къде си мислиш, че идват по-голямата част от бездомните кучета? Иначе всички се оплакват от тях, колко много били, как застрашават живота на хората, но иначе не се замисляме, че именно ние хората сме виновни за това. Заради хора, с твоето мислене приютите и улиците са пълни с изхвърлени животни!!!

Съжалявам, че спам-вам темата с този коментар, но просто не се сдържах. Аман от глупости просто!


gm_so според мен, не чакай ветеринаря да се върне от отпуск, а просто я заведи на преглед при друг ветеринар. Знам, че това са пак разходи, но така поне ще си сигурен дали всичко е ок. Успех и стискам палци всичко да е наред.

#9 Потребителят е офлайн   danah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 123
  • Регистрация: 26-June 13

Публикувано: 19 August 2014 - 09:00 AM

Показване на мнениетоalbena, в 19 August 2014 - 08:30 AM, написа:

Показване на мнениетоkalinivanov, в 19 August 2014 - 07:46 AM, написа:

Звучи ужасно! Защо си взимате кучета след като след това ги превръщате в кастрирани изроди ? Какво значи тук нежелана бременност? Нежелана за вас или нежелана за кучето??? Защо вие ще решавате животното от правото да се размножава и да прави секс !??? Като искате кастрирано куче има ги плюшени и гумени, не мъчете домашните си любимци!



хайде вече да спрем с тези псевдо хуманистични про-чойс глупости а?
няма да си губя времето да обяснявам на колко нива сте напълно объркани.
ще ми се, колкото и да е хубаво всеки свободно да пише мнението, си такива откровени простотии да бъдат трити!


Абе я оставете човека,на неговата планета кучетата правят секс за удоволсвие,а когато решат да раждат има списък да си изберат бъдещите стопани за кученцата :af_089:
User's Signature

Ако кучето ти вярва че си страхотен,нямаш нужда от второ мнение

#10 Потребителят е офлайн   petty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 111
  • Регистрация: 17-February 14

Публикувано: 19 August 2014 - 09:18 AM

Заведете кучето отново на ветеринар за преглед,може операцията да не е била извършена правилно.

#11 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 19 August 2014 - 10:11 AM

Доктора няма ли телефон да му се обадите и да обясните какво се случва. Попитайте го дали е махнал абсолютно всичко и яйчниците също. И все пак идете на лекар, второ мнение може да е от полза. Но първо трябва да сте говорили с вашия вет, за да обясните добре на другия доктор ситуацията. :ba_025:
Поздравления за правилното решение :ba_025:

#12 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 17 September 2014 - 05:23 PM

По време на разгонване е била кастрирана.Не съм лекар-вет, но не е ли логично едно разгонване да трае достатъчно дълго, независимо, че има през това време кастрация, че да дразни мъжкарите.Все пак освен яйчниците, и надбъбречните жлези отделят полови хормони...според мен е нужно технологично време хормоналният пик да стихне, това не се пресича като с нож от една кастрация.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#13 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 18 September 2014 - 11:54 AM

Показване на мнениетоkalinivanov, в 19 August 2014 - 07:46 AM, написа:

Звучи ужасно! Защо си взимате кучета след като след това ги превръщате в кастрирани изроди ? Какво значи тук нежелана бременност? Нежелана за вас или нежелана за кучето??? Защо вие ще решавате животното от правото да се размножава и да прави секс !??? Като искате кастрирано куче има ги плюшени и гумени, не мъчете домашните си любимци!

Малко късно, но все пак да кажа.
+1

Радвам се, че все пак са останали хора (макар и малко) в този форум със здравомислещо мнение. Аз също се уморих да казвам и повтарям, защо съм против кастрацията, за това и спрях. Радвам се поне, че като цяло хората в България споделят моето мнение.

#14 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 18 September 2014 - 12:27 PM

Показване на мнениетоPr07o7yp3, в 18 September 2014 - 11:54 AM, написа:

Показване на мнениетоkalinivanov, в 19 August 2014 - 07:46 AM, написа:

Звучи ужасно! Защо си взимате кучета след като след това ги превръщате в кастрирани изроди ? Какво значи тук нежелана бременност? Нежелана за вас или нежелана за кучето??? Защо вие ще решавате животното от правото да се размножава и да прави секс !??? Като искате кастрирано куче има ги плюшени и гумени, не мъчете домашните си любимци!

Малко късно, но все пак да кажа.
+1

Радвам се, че все пак са останали хора (макар и малко) в този форум със здравомислещо мнение. Аз също се уморих да казвам и повтарям, защо съм против кастрацията, за това и спрях. Радвам се поне, че като цяло хората в България споделят моето мнение.


Хората когато си правят вазектомия изроди ли стават?????? Жените с рак когато им се остранят и яйчници и матка изродки ли стават??????????????
Даването на хормонални препарати против разгонване ( или след нежелано заплождане ) от всякакви некомпетентни доктори или от мързеливи стопани дали предпазват или май разболяват кучето????
Кастрацията е е отлично решение за куче(коте/кон и др.), което има проблем, или никога няма да бъде развъждано. Стават по-здрави и имат по-дълъг живот!!!!

Мислете, четете, информирайте се!

#15 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 18 September 2014 - 02:17 PM

Чакай, чакай. Вие предлагате кастрация в абсолютно всеки един случай.
ВИНАГИ съм казвал, че съм ЗА кастрацията, когато тя се налага поради здравословни причини.

Ето, сама го каза. Жените си отстраняват яйчниците и матката, НО когато здравословното им състояние го изисква, а не ей така за спорта както правите с кучетата си.

Аз не давам хормонални препарати против разгонване на кучето си. Просто я пазя и е невъзможно да забременее без мое знание.

"Кастрацията е е отлично решение за куче(коте/кон и др.), което има проблем, или никога няма да бъде развъждано.".
Защо трябва да кастрирам кучето си ако реша да не ражда и е в отлично здравословно състояние? Да, има положителни страни от кастрацията, НО СПРЕТЕ да изтъквате само тях, защото ИМА и отрицателни такива.
В една друга тема, където отново се зароди спор по този въпрос ясно стана всичко. Показаха се и отрицателните черти на кастраията за това няма да се повтарям, освен това стана ясно за всички, че тук повечето "проповядвате" едва ли не кастрацията не толкова заради ползите от нея, отколкото заради това да не вземе някое куче по погрешка да роди мелези.
Така че да, аз никога не бих препоръчал на някого кастрация ей така, да има там, ако няма здравословна причина за нея. Все пак кастрацията е вид операция и крие своите рискове. Вие подлагате ли се на такива, когато не се налага???

И моля, спрете с тая тъпотия от рода на - хората сме едно, кучетата друго, изтърка се просто вече.

#16 Потребителят е офлайн   stenly2777 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 99
  • Регистрация: 27-June 12
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Френски булдог

Публикувано: 18 September 2014 - 05:29 PM

Показване на мнениетоPr07o7yp3, в 18 September 2014 - 02:17 PM, написа:

Чакай, чакай. Вие предлагате кастрация в абсолютно всеки един случай.
ВИНАГИ съм казвал, че съм ЗА кастрацията, когато тя се налага поради здравословни причини.

Ето, сама го каза. Жените си отстраняват яйчниците и матката, НО когато здравословното им състояние го изисква, а не ей така за спорта както правите с кучетата си.

Аз не давам хормонални препарати против разгонване на кучето си. Просто я пазя и е невъзможно да забременее без мое знание.

"Кастрацията е е отлично решение за куче(коте/кон и др.), което има проблем, или никога няма да бъде развъждано.".
Защо трябва да кастрирам кучето си ако реша да не ражда и е в отлично здравословно състояние? Да, има положителни страни от кастрацията, НО СПРЕТЕ да изтъквате само тях, защото ИМА и отрицателни такива.
В една друга тема, където отново се зароди спор по този въпрос ясно стана всичко. Показаха се и отрицателните черти на кастраията за това няма да се повтарям, освен това стана ясно за всички, че тук повечето "проповядвате" едва ли не кастрацията не толкова заради ползите от нея, отколкото заради това да не вземе някое куче по погрешка да роди мелези.
Така че да, аз никога не бих препоръчал на някого кастрация ей така, да има там, ако няма здравословна причина за нея. Все пак кастрацията е вид операция и крие своите рискове. Вие подлагате ли се на такива, когато не се налага???

И моля, спрете с тая тъпотия от рода на - хората сме едно, кучетата друго, изтърка се просто вече.




...бихте ли ми обяснили отрицателните страни на кастрацията. Моля не приемайте като заяждане въпросът ми.

#17 Потребителят е офлайн   Physalis Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 18-September 14

Публикувано: 18 September 2014 - 07:08 PM

Здравейте, от доста време чета из форума, но чак сега реших да се регистрирам, не мисля да коментирам ползите и вредите от кастрацията, само ще кажа, че предишните ми две кучета (женски) се наложи да се кастрират заради здавословни проблеми едната на около 10, а другата на 5. Това е и причината сегашното ми куче, което е на 10 седмици, да бъде кастрирано още преди 1вото си разгонване, не искам да я подлагам на тези мъки и усложнения в по-късен етап от живота й,а и няма да събирам всички кучета в квартала :mg_062: Поздави :ae_085:

#18 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 18 September 2014 - 09:21 PM

Показване на мнениетоstenly2777, в 18 September 2014 - 05:29 PM, написа:

...бихте ли ми обяснили отрицателните страни на кастрацията. Моля не приемайте като заяждане въпросът ми.

http://forum.dog.bg/...BE%D0%B2%D1%87/

#19 Потребителят е офлайн   ira67 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 824
  • Регистрация: 16-June 10
  • Gender:Male

Публикувано: 19 September 2014 - 06:53 AM

И кумшийка ми на също мнение като вас,като исках да кастрирам котка прлед блока ,криеше я всекий пъть ,после котка ражда и котета пораснали я дразнят ,моли някой да ги розкара на село ,просто да се пуснат някъде подалече ,чи котка пак ражда ,а мъничета се сладки . И гака вече 4 -5 години.Сега пак май в мазе роди ,като чух 6 или 5 бройки..А колко такива като вас и като нея. После питаме защо не помагаме на страдащи животни. А защото като помогнеш на едно ,след това ти ги подхвърлят доброжелатели по хуманен начи пред блока ,нали имат идиоти които ги хранят от биберони. Така и тази година вдигнах на крака три едвам отворили очички котета. Успях да им намерим дом.,но не винаги това става. И покрай тези котета разболях своят котарак.Сумата пари дадух за лечение. Повече няма да спасявам .Просто ще ги подмина като другите ,защото на място на едно дойде три ит котка със хубаво здравословно состояние да ражда . Аман от такива ,хвърлят ги даже такива които сучат майка,няма ли да ги накаже Господ ,?

#20 Потребителят е офлайн   stenly2777 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 99
  • Регистрация: 27-June 12
  • Gender:Male
  • Location:Варна
  • Interests:Френски булдог

Публикувано: 19 September 2014 - 09:21 AM

Показване на мнениетоPr07o7yp3, в 18 September 2014 - 09:21 PM, написа:

Показване на мнениетоstenly2777, в 18 September 2014 - 05:29 PM, написа:

...бихте ли ми обяснили отрицателните страни на кастрацията. Моля не приемайте като заяждане въпросът ми.

http://forum.dog.bg/...BE%D0%B2%D1%87/



...принципно исках да чуя твоите доводи а не копи-пейст или препращане в друга тема но... Доколкото прочетох за теб кастрацията е един "грозен" и неестествен акт но какви са НЕГАТИВНИТЕ СТРАНИ ОТ САМАТА КАСТРАЦИЯ според теб и твоите виждания?

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни