Dog.bg Форуми : Дилема за развъдник

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Дилема за развъдник

#1 Потребителят е офлайн   Zevzekova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 20-August 14

Публикувано: 20 August 2014 - 11:53 AM

Здравейте!

Съвсем прясна съм в този форум. От известно време обмисляме да прибавим към семейството си и четириного :) Спряхме се на чихуахуа.
Изчетох доста теми тук по въпроса и звъннах на повечето от изброените развъдници. Съвсем в началото освен 'развъдник' Рая не знаехме за друго място. Беше ни достатъчно посещението там за да разберем от къде не трябва да си вземем кученце. Започвам съвсем да се обърквам обаче. На едното място ни предлагат шоу клас за 1000лв, а на друго пет клас за 1400, като на когото и да се обадя и спомена за друг развъдник вземат да се плюят един друг и да ми обясняват колко некачествени са бебета на конкуренцията. Допитвах се до ветеринари, до други познати, които развъждат други породи, но просто честно ви казвам не знам от къде да си вземем и какво да очакваме. Разликата в цените е потресаваща и стига до над 2600лв. Наистина Ви моля за съдействие.

#2 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 20 August 2014 - 12:47 PM

Здравейте :beer: Не знам кой се плюе между развъдниците, сигурно сте се обадили на борси. Например "Рая" е борса, но се пише развъдник и така много хора се заблуждават. Разни прекупвачи почват да говорят небивалици и да се правят на много опитни и разбиращи от породата, но не се лъжете по сладки, обвинителни и измислено скалъпени лоши слухове за някого - почти винаги се оказват лъжа.
По горе има прикачена тема за развъдници, но някой от тях вече или нефункционират или не са в БРФК, което не е проблем, има и нови дори.
Колкото до цените няма правила. Дори и от борса може да Ви предложат куче над 2000лв и пак да не е чихуахуа. Цената не е определящ критерий за качеството на кучето.
Първо Вие трябва да прецените какво кученце търсите и склонни ли сте да направите компромис с изискванията си(например държите на късокосместо, но сте склонни и на дългокосместо, мъжко или женско и т.н.)
Питате в развъдниците, питай за родителите, снимки на бебока и има ли родословие. Питайте всичко каквото Ви интересува колкото и смешни да си мислите, че са въпросите. Мисля, че всички ще Ви отговорят :ba_025:
Понеже се занимавам отчасти с развъдната отчетност в "Чихуахуа клуб - България" и мога да Ви кажа, че има разкошни родители и страхотни бебоци в развъдниците у нас. Не знам дали имат свободни, но трябва да позвъните лично и да спечелите доверието на развъдчика.
Успех в търсенето :ba_025:

#3 Потребителят е офлайн   Zevzekova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 20-August 14

Публикувано: 20 August 2014 - 06:58 PM

Много благодаря за отговора :)
Не съм звъняла по борси а само на тези развъдници от темата за развъдниците. Разбирам, че цената не е определяща, но как да разбера кое кученце е по-добро, това от 1000 или това от 1400 примерно. Просто съм много объркана. Знам за този в Златица, Викрис Шолин, Анфарис Кинг, Мини Мъзълс(съмнявам се, че телефона им е акуратен) и Ямайков леприконс. Не съм звъняла до всички, но планирам. Просто не знам по какво да разбера, че всичко е наред. В единя примерно като попитах за родителите ми отговориха, че са много хубави, но това като отговор не ме задоволява. Има ли някакви критерии, нещо по което да разбера, че не ми говорят просто сладки приказки? Не ме имтересува да е толкова шоу клас, колкото да сме сигурност, че кученцето е здраво и в бъдеще няма да имаме сериозни здравословни проблеми и сълзи.

#4 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 20 August 2014 - 09:24 PM

При бебетата е трудно да се дават гаранции. Колкото е по-голямо кученцето става ясно как се развива и да се прецени колко голямо ще стане. Например кучило с 1-2 бебета ще са тупарлачета и на 2 м ще са двойни пред други, които са били 4-6 на брой. Но това не означава, че по-дребните на същата възраст, но от по-многобройно кучило, ще са минита в зряла възраст.
Винаги може да поискате да видите родителите и повечето колеги ще ги покажат ако са при тях. От много красиви родители може да се получат не много хубави бебета както и обратното. Ако смятате да развъждате кученцето е важно да прегледате родословното му дърво. Идеално куче няма, напълно еднакви кучета също няма. Кучетата от водещи развъдници се различават като типаж и затова всеки си има своите фенове.

#5 Потребителят е офлайн   Zevzekova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 20-August 14

Публикувано: 20 August 2014 - 11:06 PM

Това за типажа вече започвам да го забелязвам. Гледайки кученцата на някои развъдници започвам да се чудя с какво всъщност ме е впечатлила тази порода :)
Как всъщност изглежда едно родословно дърво? Нещо като схема със снимки на кученцата и кратко описание на титли ако имат такива и здравословно състояние? Извинявам се ако задавам глупави въпроси :)

#6 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 20 August 2014 - 11:13 PM

Това е сайт където много развъдчици публикуват родословията на кученцата си
http://ingrus.net/chihuahua/index.php
Ето например родословието на първото ми куче как изглежда
http://ingrus.net/ch...ls.php?id=15711
Здравословното състояние се описва в някой родословия, но не във всички.
В тези родословия може да се проследят роднини и също бебета от даденото куче. Тази информация не е 100% пълна за всяко куче, но е добър "пътеводител" в избора на куче за разплод.

#7 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 21 August 2014 - 10:06 AM

Показване на мнениетоAncheto, в 05 February 2014 - 09:02 PM, написа:

Регистрирани развъдници членове в "Чихуахуа клуб - България" :flagbg:

/ "Chihuahua Club - Bulgaria" /

ANFARIS KING http://anfarisking.blogspot.com/ ,Собств: Анна-Мария Димитрова; Варна, България, 0884 733 611 , gambrina@gmail.com

BULGARIAN CHAMPIONS Собств: Марина Иванова - Бургас, България, 0878893330

COUNTESS KUZMENKO, https://www.facebook...270020603040520 , Собств: Гери Спасова, София, България, 0877 223 368 и 0888 894 283 , countess_kuzmenko@abv.bg


CANDY ROYALS
Собств: Надя Радомирова- Варна , България , 0879 039 022 ,
skypename - nadya.radomirova , http://candyroyals.com/

ELF'S WONDERLAND Собств: Светослава Стойчев-Плевен, България, 0886 624 453 и 0889 490 167 , elfs.in.wonderland@mail.bg

Felixchihuas
http://www.felixchihuas.com/

GALLERIA CHIO Собств.Радослава Палешутска – Стара Загора, България, 0878 310513 , galleriachio@abv.bg

PALLAORO D.R. Собств: Диана Стоянова-София, България, 0899990509, pallaoro@abv.bg


Координати на развъдници от тази тема http://forum.dog.bg/...0&#entry1144000

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни