Dog.bg Форуми : Покупка на померан

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Покупка на померан Покупка на померан

#1 Потребителят е офлайн   cboris Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 20-August 14

Публикувано: 20 August 2014 - 01:58 PM

Здравейте на всички! Както се разбира от заглавието на темата - искам да си купя померан или по-точно да направя подарък. Знам, че сега някой ще каже "Защо не прочетеш темите за развъдници" и т.н. Всичко изчетох, но ми направи впечатление, че последните коментари там са от миналата година, т.е. не знам дали описаното там е актуално. Иначе от прочетеното разбрах, че най-удачния вариант е да си купя кучето от развъдник, а не от магазин/борса.

Може ли в такъв случай да помоля за описание на активни към момента (август 2014г) развъдници в София или някъде другаде за померани?
Пак искам да спомена, че това което успях да открия във форума като информация е от миналата година и поради тази причина си позволявам да отворя нова тема.

Благодаря предварително на всички отзовали се....

#2 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 20 August 2014 - 02:16 PM

Темите може да не са обновявани, но все пак се обадете в развъдниците. Някой имат бебета, други ще им се раждат -постоянно има нещо ново в развъдниците.
От зоомагаазин не си взимайте, защото съм виждала "померан" с размерите на чау чау :ab_041:

#3 Потребителят е офлайн   cboris Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 20-August 14

Публикувано: 20 August 2014 - 03:01 PM

Показване на мнениетоAncheto, в 20 August 2014 - 02:16 PM, написа:

Темите може да не са обновявани, но все пак се обадете в развъдниците. Някой имат бебета, други ще им се раждат -постоянно има нещо ново в развъдниците.
От зоомагаазин не си взимайте, защото съм виждала "померан" с размерите на чау чау :ab_041:


Благодаря за отговора. Изпратил съм запитвания към всички посочени в темата развъдници.
Иначе за зоомагазин - ходих във Зоомаркет ВИП Екзотик (препоръчаха ми го приятели), на бул.Мадрид 56 в София. Там ми казаха, че кучетата им идвали от развъдник, били с родословие и т.н. и давали гаранция, че ще са до 22см и 2 кг.

#4 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 20 August 2014 - 05:05 PM

О, не мога да повярвам, че в зоомагазин ще намерите качествен померан и то с родословие. В развъдниците кученцата се изкупуват много бързо и освен това е забранено да си дават кучетата по зоомагазини за продажба. в зоомагазина най-вероятно ще Ви покажат куче от уж родословни родители и ще Ви убедят, че родословието е излишен разход и няма нужда да го изисквате понеже и така ще си имате "родословно" куче. Не се доверявайте, като нищо ще се окаже мелез или мини шпиц, но като бебе няма да може да го различите, а ще си платите за померан.

#5 Потребителят е офлайн   cboris Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 20-August 14

Публикувано: 21 August 2014 - 03:23 PM

Показване на мнениетоAncheto, в 20 August 2014 - 05:05 PM, написа:

О, не мога да повярвам, че в зоомагазин ще намерите качествен померан и то с родословие. В развъдниците кученцата се изкупуват много бързо и освен това е забранено да си дават кучетата по зоомагазини за продажба. в зоомагазина най-вероятно ще Ви покажат куче от уж родословни родители и ще Ви убедят, че родословието е излишен разход и няма нужда да го изисквате понеже и така ще си имате "родословно" куче. Не се доверявайте, като нищо ще се окаже мелез или мини шпиц, но като бебе няма да може да го различите, а ще си платите за померан.


Има ли въобще някой, който може да каже нещо добро за ЗОО магазин? Който си е купил куче померан от магазин и е останал доволен и НЕ-излъган?
Ако има такъв, моля да сподели за кой магазин става въпрос.
Благодаря

#6 Потребителят е офлайн   NeLy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 17-May 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 August 2014 - 03:29 PM

Няма, обясниха Ви, че на официално регистрираните развъдници им е забранено да си дават кученцата в зоомагазини(според думите на дамата).
Аз лично не вярвам, че който и да е уважаващ себе си развъдчик ще си даде кучето да бъде отглеждано в аквариум с трици като най-обикновен хамстер. Това уврежда психиката на кученцето ЗАВИНАГИ.
Още повече, че в повечето развъдници, стопаните на кученцата се знаят далеч преди животинката да се роди. За хубаво кученце ШОУ клас се чака дълго. За ПЕТ ... не чак толкова.
Общо взето - чистопородно кученце и най-вече ЗДРАВО е илюзия в Зоомагазина.
Там може да намерите породоподобни кученца, които може и да се споминат в близките седмица, две, месец или да подарите на празнуващия болно кученце, което ще му излезе доста по-скъпо, и ще поеме ангажимента да го обгрижва и да страда с него до края на живота му.

Преценете добре. Ако нямате средства недейте да подарявате някому ненужно бреме.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни